Herkesin Hayatına Kimse Karışamaz

"Bence" bölümündeyiz. Ve bu benim ilk bencem. Yazıma bir bence ile başlayacağım. Ne çok benceledim değil mi? Bencelemek? O da nesi? Yeni bir fiil, sevdim bu kelimeyi!

Bence -ahh yapıştı dilime- eşcinsellik, biseksüellik ve transeksüellik en az heteroseksüellik kadar doğal. Bizim onları eleştirmek, dışlamak gibi bir lüksümüz yok.Çünkü herkesin hayatına kimse karışamaz! Vee tam da sevgililer günü yaklaşırken gözümün nuru cağnıım LGBT'lere değinmesem olmazdı.

Velhasıl kelam;

Bir insanın hiç bir zaman sevmeyeceği bir insanla birlikte olmasına nasıl göz yumabiliriz? Bu onlara hem çok büyük bir haksızlık hemde çok feci bir kötülük olur. Ülkücü pala amcamız gayet net haykırmış durumu. Bahsettiğim şey tam da bu :D :

Herkesin Hayatına Kimse Karışamaz ! :DGülümsedin sende değil mi? :)

Neyse..

LGBT olmayı onlar tercih etmedi!

Bu onların Tanrı tarafından sınanma şekli belki de. Evet hepimiz bir şeylerle sınanıyoruz LGBT'lerde bununla... Onlar için zaten zor olan bu sınavı tepkilerimizle,kinimizle daha zor ve içinden çıkılmaz bir hale getiriyoruz. "Ne diyor bu yahu?" dediğinizi duyar gibiyim. Yokuşa sürmeyelim diyorum yani! Ha insan yemiyorlar merak etmeyin! Sadece farklı seviyor, farklı hissediyor farklı dokunuyorlar. Onlara yamyam gibi davranmayın. Onlar "da" insan demeyeceğim!

-Onlar..."insan" !

-İnsan olamayan sensin! Evet evet sen!

Empati kurmayalı ne kadar zaman oldu sahi? Ne zaman unuttuk karşımızdakini anlamayı? Birilerine saygı göstermek neden bu kadar zorlaştı? LGBTler sadece Türkiyede değiller dünyanın her yerindeler. Peki ya neden en çok nefreti biz besliyoruz? Hani yani nedir derdimiz? Türklere karşı isyan hareketi falan mı bu?

Türkiye neden her şeye karşı? Hepimiz "Çarşı" mı olduk yoksa (!) Ya da insan olmaya mı karşıyız? İnsanlığımızı mı unuttuk? Yaratılanı sev yaratandan ötürüydü hani? İnsanlığımızla birlikte Mevlanayı da mı gömdük? Neden sevemiyoruz herkesi, neden kucaklayamıyoruz? Nedir ülkemizdeki bu dar görüşlülük? Nedir bu homofobi? Onları olduğu kabul etsen ne eksilir senden?

-Ah kafamda deli sorular...

Sakın "Ne kazandırır ki?" demeyin, çok şey kazandırır. Bir LGBTyi intihardan kurtarabilir; dünyaya fazladan bir can, sana da iyi bir yürek kazandırır. Evet evet tam üstüne bastın, LGBTlerin intihar etmesinin sebebi sensin, evet!

Demem o ki, buna karşı olmak bir şeyleri düzeltmeyecek. Sadece o yokuşu daha dik ve daha dar yapacak. Freni çoktan patlamış bir bisikletin o yokuştan kurtulma şansı var mıdır? Patlatmayın freni işte! Duvara toslamak üzere olan bir arabanın frenine basmak yerine neden gazına basıyorsunuz?

LGBTye savaş açmayın kucak açın... Yani.. Bence...

D.P. İST


0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

 • D. P.'ciğim güzel bencen için LGBTİ ailesi adına teşekkürlerimi sunarım. İstenilen tek şey biraz sevgi.
  Tüm kalplerin sevgi ile dolmadı umudu ile ;)

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Herkesin günahı kendine ama bunu normalleştirme çabaları, yazık!

  Araf Suresi 80-82. Ayetlerde bahsedildiği gibi "Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı, çirkinliği mi yapıyorsunuz?
  Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz,
  ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz’

  Bu da böyle burada kalsın

  1|0
  0|0
  • Merhabalar sayın gizli kullanıcı.

   Herhangi birisinin eşcinsel olmasını normal olarak karşılayamıyor olabilirsin. Bunu senin tabularından ve inançlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Umarım tabuların yıkılır ve senin sevginide kazanabiliriz. Çünkü dünyadaki herkesin birbirini sevmesine ihtiyaçları var.
   Bilimin doğruluğu ve kesinliği konusunda fikir ayrılığına düşeceğimizi düşünmüyorum. Sizde küçük bir araştırma yaparak korktuğunuz ya da sevmediğiniz şeyin aslında doğal birşey olduğunu öğrenebilirsiniz.
   Şayet ileride bir gün, yakınlarınızdan birisi size bu konuda bir açılım yapabilirler, ya da çocuklarınızdan birisi eşcinsel olarak dünyaya gelebilir. Bunlar ana rahminde gerçekleşen olaylar. Bu durum karşısnda kendi çocuğunuzuda lanetli diye kapının önüne koyacak olursanız çok şey kaybedebilirsiniz.

   Gelelim yazmış olduğun ayet'e. Koca eşcinselliği sadece tek bir ayet ile çürütüyormusun yani? İslamiyet 16 asırlık bir din. M. Ö. 6000'li yıllara dayanan dinler var.

  • Hepsini Göster
  • @abcdefghijkl Sizin de yorumlarınız için teşekkürler. Bu konuda fikrim deģişirmi bilinmez ama kısa bir araştırma yapmama vesile oldunuz.

  • Bu konuyu dinden sıyırmak gerekiyor. Bu tür tercihlerin dinle bir alakası yok. Kişinin ruhu bedenini reddediyor ise ne yapabiliriz ki? Ne gelir elden?
   İşimize geldiği zaman ne kadar da dindarız değil mi? Hayır şimdi her konuda dindar olabilsek içim yanmayacak.. Birazını sayayım mı ne dersin? Kişi dedikodu yapar, haram yer, hırsızlık yapar, kul hakkına girer, zina yapar, kibirlenir, içki içer, namaz kılmaz, faiz yer hatta başındaki herif bile yolsuzluk yapar yine aklına ayet gelmez ama sıra eşcinselliğe geldiği zaman imam kesilir..

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...