Acı, Tüm Duyguların Ortak Lisanıdır

Birçok duygu hissederiz. Mutluluk, sevinç, hüzün, öfke, acı, sevgi, kıskançlık, aşk... Farklı anlarda farklı hisler çıkar karşımıza. Aşkı her zaman hissetmeyiz mesela. Ya da sevgiyi, öfkeyi... Ama herkeste ortak bulunan bir duygu vardır: Herkesin yüreğinde bir tutam 'acı' bulunur.

Acı, duyguların ortak lisanıdır

Bazı acılar ağlatmaz, boğazından ses çıkarttırmaz, yumruklarını etrafa savurtturmaz. Hatta bazen gözlerini kapamana bile izin vermez. Yalnızca top gibi büzülür ya da sert zemine yatar ve bakarsın bir noktaya. Gözünü kırpmadan, derin nefesler almadan bakarsın. Sonra yutkunursun. Bir, iki, üç... Defalarca yutkunursun. Sayısını hatırlamadığın birinde acı zihninin karanlığına gömülür. Ardından ayağa kalkarsın: Kalabalığa karışır, gülümser ve ''Bugün çok muhteşemim.'' dersin. Herkes inanır. Kimse acının kırılmaya yemin etmiş zincirlere vurulduğunu anlamaz.

Ama bazen acı tüm bedenimizi kaplamadan onu özgür bırakmamız gerekir

Acıdan veya acı veren olaydan kurtulmak elbette tene batan dikenden kurtulmak kadar basit olmaz. Hatta acıyı söküp atmaya çalışmak çoğu zaman daha çok yaralar bizi. Ağlamak isterken gülmek, çığlık atmak isterken kahkaha atmak, duvarları yumruklamak isterken neşeliymiş gibi yerimizde zıplamak her seferinde birer diken daha batırır. Fakat o dikenler bir süre sonra çürümeye başlar. Ağır ağır, içimizden parçalar götürerek çıkar içimizden.

Buna karşılık, tümüyle acıdan kurtulduktan ya da onu olabildiğince def ettikten sonra içimizdeki bizle beraber yeni bir kişilik de ortaya çıkar. Savaşçı, gururlu, omuzları dik duran, belki biraz yaralı ama yine de kazanmış olmanın huzurunu taşıyan güçlü bir varlıktır o.Tekrardan batmış olan dikeni tek hamlede çıkartmayı öğrenmiş, yenilerinin içine sızmasına izin vermeyen, verse dahi tecrübe kazanmış ve kendine güveni olan bir kişidir o. Ne eski bizdir ne de yepyeni bir insan. Öyle güzel harmanlanmıştır ki. Bize düşen o savaşçı ve güçlü kişiliğe ortaya çıkması için izin vermek.

Acıdan korkmayın. Bırakın özgür kalsın ve size de gittiği yerden yeni özgürlükler yollasın.

Bu benim ilk Bence'm idi. Kusurum varsa affola. Okuduğunuz için teşekkürler.

#KüçükOkçu


0|1
33

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Acı = Tanımlanmaya ve bölgelendirmeye muhtaç geniş açılı bir kelime.. Baş ağrısı da bir acı, biberin tadı da acı ve ruhun çektiği ızdırap da cı..

  1|1
  0|0
  • Duygusal acıları anlatmak istedim daha çok. Yorumunuz için teşekkürler. 😊

 • pain deyince aklıma pentagram- pain geldi oda olsundu...

  https://www.youtube.com/watch?v=0EDRkP2_FJE

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;