2015'te Türkiye'de yaşanan "7" önemli olay!

1-) 7 HAZİRANDA AKP NİN OYLARI DÜŞTÜ HDP MECLİSE GİRDİ

2015 Türkiye için seçim yılı oldu. 7 Haziran Seçimleri sonucunda hiçbir partinin tek başına iktidar olamaması, koalisyon görüşmelerinin de bir sonuca varmaması nedeniyle 1 Kasım'da vatandaşlar yeniden sandık başına gitti. İki seçim arasındaki dönem Cumhuriyet tarihinde bir ilke de sahne oldu ve seçim hükümeti kuruldu.

2015'te Türkiye'de yaşanan

2-) AYLAN VE MİRAY BEBEĞİN ÖLÜMÜ

Dünyada ve türkiye'de en çok konuşulan olaylardandı Aylan bebeğin ölümü. Bodrum'dan çıktıkları umut yolculuğunda su alıp ters dönen bottan düşerek annesi ve ağabeyiyle birlikte yaşamını yitirmişti.

3-) TÜRK JETLERİ SURİYE SAVAŞ UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ

Rus savaş uçağının düşürülmesi hiç şüphesiz Türkiye'de hatta dünyada 2015'te yaşanan ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getiren en önemli olay olarak tarih sayfalarında yerini aldı. Zira ilk kez bir NATO ülkesi 50 yıl sonra Rus savaş uçağını düşürdü.

4-) ÖZGECAN ASLAN YAKILARAK KATLEDİLDİ

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi özgecan aslan bindiği minibüsün sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken tarafından yakılarak, öldürüldü. Hunharca katledilen genç kızın cesedi Tarsus'a 40 km uzaklıkta bulunan Çamalan Köyünde bulundu.

5-) ÇAĞLAYAN ADLİYESİNDE SAVCI REHİN ALINDI

Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, Çağlayan Adliyesi'nin 6. katındaki odasında rehin alındı. Yaklaşık 9 saat süren rehine krizinin ardından polis tarafından yapılan operasyonla Savcı Mehmet Selim Kiraz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Savcı Kiraz yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. 2 terörist de ölü olarak ele geçirildi

6-) NOBEL KİMYA ÖDÜLÜ AZİZ SANCAR'IN

2015 nobel Kimya Ödülü'ne DNA üzerine yaptıkları çalışma ile Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar layık görüldü.

7-) IŞİD'İN CANLI BOMBA EYLEMLERİNDE 134 KİŞİ ÖLDÜ - ANKARA'DA BARIŞ MİTİNGİN'DE PATLAMA

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu öncülüğünde toplanan yaklaşık 300 kişi Kobani'ye gitmek Suruç'ta bulunan Amara Kültür Merkezi'nde bahçesinde toplandı. Grubun basın açıklaması yaptığı sırada canlı bomba olduğu tespit edilen bir kişi kendini patlattı. Kameralara yansıyan patlamada 32 kişi öldü, 103 kişi yaralandı.

Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" mitingi için binlerce kişinin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde iki patlama meydan geldi. Art arda gelen 2 patlamada toplam 102 kişi yaşamını yitirdi.

SURUÇ

Ankara

2016'da daha güzel bir ülke olmamızı ümit ediyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

@thescorpion


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • türkiyenin nir yıllık gündemini çok iyi özetlemişsin eline sağlık alıntı değil demi

  0|1
  0|0
  • yok kendim hazırladım, daha çok olay var kafamda ama bunlar en önemlileri

  • baya başarılısın o zaman çünkü ks de cok saçma benceler var yok aşık olduğunundan ne hisedersin , erkek neden aldatır gibi saçma başlıklar altındaki benceleri görmekten gına geldi bu tür benceleri çok seviyorum

  • 3-4 tane bencem var, hepsi süper bence oldu, teşekkür ederim

Yükleniyor... ;