Yılbaşı Hakkında Bilinmesi gereken 9 Şey


Bu yazımızda bir yılbaşının nasıl kutlanması gerektiğinden tutun, işlevine kadar bir çok konuyu ele almış olacağız.

Yılbaşı Hakkında Bilinmesi gereken 9 Şey

 1. Yılbaşı nedir?

  Yılbaşı, adı üzerinde yeni bir yılın ilk günüdür. Günümüzde insanlar bugünü eğlence içerisinde karşılayıp, zamanlarını yakınları ile geçirmektedir.
 2. Yılbaşı ile noel aynı şey midir?

  Hayır. Yılbaşı, dediğimiz gibi yeni bir yılın ilk günüdür. Noel ise İsa'nın doğumgünü olan ve 25 Aralık'a tekabül eden güne verilmiş bir isimdir. Hristiyanlığın en kutsal günlerinden biri olan noelde, yılbaşına yakın olduğundan kutlamalar devam eden bir şekilde sürdürülür. Bu nedenle bazı kesimlerin yılbaşına da yakıştırma yapmalarının nedeninin arkasında bu gerçek yatar.
 3. Yılbaşında alkol tüketmek islam'a göre günahtır.

  Kesinlikle ama kesinlikle günahtır. Hiçbir Müslüman yılbaşında alkol tüketmemelidir. Fakat bu kural 1 gün değil 365 gün geçerlidir. :)
 4. Yılbaşı yeni umutların ve hayallerin zamanıdır

  Açıkçası pek öyle düşünmüyorum. Her yeni yıl aslında insanoğlunun belirlediği bir süreçtir. Oysa ki bu zaman kısıtlaması olmasa benliğimiz ve hayat aynı orantıda devam eder. ''Bu sefer olacak.'' psikolojisi, adı üstünde sadece psikolojidir. Hemen 1 dakika sonra da bu sözü verip uygulayabilirsiniz. Özellikle yeni yılı beklemeye gerek yok.
 5. Evlilik veya çıkma teklifi

  Eğer gerçekten olacağına inanmıyorsanız, denemeyin. Çünkü bugün, özel bir gün. Yaptığınız iş ise çok daha özel. 2 şeyi aynı anda yitirmek cidden insanı üzer. Ama gerçekten de inanıyorsanız ve kendinize güveniyorsanız çekinmeden söyleyin. Tavsiyem yüzyüze ve güzel bir ortamda söylenmiş olması. İçkiden kusma durumuna geldiğinizde de değil tabi :)

 6. Türkiye'de isen yılbaşı Taksim'de kutlanmalı

  Kesinlikle katılmıyorum. Her ne kadar İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü geniş güvenlik önlemleri alsa da, geçmişte yaşanan hadiseler hepimizin aklında. Üstelik İstiklal'de saatlerce ayakta durmak gibi yorucu ama aynı zamanda monoton bir şeyi bek istemezdim. Cafe ve barlar da sanırım full çekecektir.
 7. Ben bir yere çıkmayacağım

  Diyen arkadaşlar için ise eminim çok renkli ve neşeli TV eğlence programları olacaktır. Kanallar reytinglerini arttırmak adına çok fazla hararet yapacağını düşünüyorum. Çünkü eğlence programı sayısı bir hayli artmış durumda.
 8. Nasıl girersen öyle devam eder

  Uyuyarak girdiğim zamanı hatırlıyorum fakat ders yoğunluğundan günde 2-3 saate kadar düşen uyku süremi katarsak, bence ben bu maddenin aksini ispatladım sanki. Ne dersiniz? Efendim, mutlu girin ama mutluluğunuzun daim olması sizin ve tanıdıklarınızın çabasına bağlıdır.
 9. Ve son olarak; iradenize hakim olun!

  Şunu unutmayın ki; siz insansınız. O yüzden insan gibi davranmak, tüm insanların yapmakta zorunluğu olduğu şeydir. Kendinizi kaybetmeyin, kaybedene kadar kaybedecek şeylerle bir olmayın. Karakterinizi düşünün, kendinizi düşünün ve ona göre davranın. Eğlenilmesi gereken günü kendinize ve çevrenize zehir etmeyin.

Hepinize mutlu yıllar. Umarım 2016 sizler için sürprizlerle, mutlulukla dolu olur. Aşk ve birliktelikle dolu nice yıllara...


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • o zaman noel baba hıristiyan lara göre bir şey neden yılbaşında noel baba kostümü giyiyorlar

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;