"Her Kuşun Eti Yenir" Diyebilmelerine Sebep Biraz da Sizlersiniz

"La oğlum bir git ya. 35 yaşındaki adamın hayal gücüne bak 20 yaşında kızları etkiliyo bilinçaltındaki abazalığın dışa vuruşu. Nerden baksan tutulur bir yanı yok baştan aşağı devrik cümle kurmuşsun sanatçı gibi takılıyosun ilk söyleyeceğin kelimeyi sona koyunca herkes sanatçı oluyo"

"Aşkı alt eden sevişmeler" başlıklı yazım için, 26 yaşında ( ki ne kadar doğru olduğu tartışılır ama öyle olduğunu kabul etmek daha çok işime geliyor) bir erkek üyenin görüşüdür bu yukarıdaki.

Aslında bu yorum bana göre beni eleştirmekten, bana saygısızlık etmekten çok, siz hanımları özellikle de 18-25 yaş aralığındaki bayanlara yapılmış bir saygısızlık, dumb down haline getirmişlik, diğer bir deyişle "kolay lokma" olarak görmektir.

Öyle misiniz gerçekten? Ben demiyorum. Bana kızmayın. O diyor, ve O'nun gibi düşünenler. Size hangi pencereden bakıyorlar. Baktıkları o pencere elbette onların penceresi. Ya siz? Sİze baktıkları gibi misiniz?

Kızmayın bana. Haklı gerekçeleri var.

Bu kadar ön yargılı, bu denli "her kuşun eti yenir" düşüncesinde olmalarına sebep biraz da siz değil misiniz?

Sakın ha ! Birilerini hedef aldığımı ve genelleme yaptığımı düşünüp yanılgıya düşmeyin sakın. Hani sizin "Bükçe" nizi bilmeyenlerden, ya da doğru öğrenmeyenlerden bahsediyoruz burada. Ya da bükçeyi doğru kullanamayanlardan. BÜKÇE mi? O da ne? diyenler biliyorsunuzdur şu babanın oğluna öğütleri hikayesini. Ben buraya eklememeyim şimdi. Bilmeyenler nasılsa arama motorlarına şimdiden yazdı bile.

Gelin birlikte bakalım sizi Sizden farklı nasıl görüyorlar ve her kuşun eti nasıl yenirmiş.

 • Konuşma ya da yazma diliniz: Hiçbir kadının ağzına yakışmayacak argolarınız, küfürleriniz, bir erkek ağzıyla konuşmanız. Anlıyorum çoğu zaman bunu bir erkek kadar güçlü olduğunuzu göstermek amacıyla yapıyorsunuz. Hiç şüphe yok güçlüsünüz de. Ancak bu yaklaşımınız onlara cazip gelebiliyor. Kendinden biri gibi görmelerine neden oluyor. Sizin "özgür ve bir o kadar rahat olma" hakkınızı "kolay lokma" olarak algılıyorlar. Çünkü kendini bilen bir kadının böyle düşünemeyeceği, bu şekilde konuşamayacağı işlenmiş beyinlerine. Sadece üyesi olduğunuz şu siteye bakmanız yeterli. Pembe satırlıların müstehcen sorularına, mavi satırlıların nasıl cevap yapıştırmak için sıraya girdiklerine. Ben bunları yazıyorum ya, görün bakalım bana kimlerin hakaret edeceğine, nasıl saldıracağına, nelerle suçlayacaklarına. Bana neler neler yazacaklarına inanamayacaksınız. Yazsınlar bırakın. Ne kadar çok saldırı olursa, o kadar haklı çıkaracak düşüncelerim. İnşallah ben yanılıyorumdur.

 • Çabuk güveniyorsunuz : Güvenmeye o kadar ihtiyacınız var ki haklı olarak da güvenmeye bir o kadar hazırsınız. Ben biliyorum çabucak güvenemediğinizi. Bir kez kırıldığında bir daha kolay kolay güvenemeyeceğinizi de çok iyi biliyorum. "Ama onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil bu, onun suçu değil bu, kader oyunu değil bu, bu benim suçum" şarkısını söylemek yerine, hemen kuşanmayın zırhlarınızı. Kendinize dönüp "nerde yanlış yapıyorum" diye bir sorun. "Herkesi kendim gibi görüyorum". seçeneğini bir kenara bırakarak cevaplayın ama. Allah aşkınıza, hadi erkek/kadın diye ayırmadan soruyorum; insan hiç tanımadığı, hiç bir araya gelmediği, sosyal medyadan bile olsa bir süre bir şeyler paylaşmadığı birine nasıl bu kadar teslimiyetçi olabilir. Mahrumiyetini, özelini nasıl bu kadar çabuk deşifre ettirebilir. "Ama onu tanıyorum" savunmasına girmeyin sakın. Yemem. Siz değil misiniz "Çok yanlış tanımışım" diyerek tüm erkekleri aynı kefeye koyan. O denli dürüst o denli kibar, o denli adam gibi adam olanlara haksızlık ettiren "Seni tanıdığım güne lanet olsun" cümlesi size ait değil mi?

 • Özgür ve serbest görünmeniz: O kadar özgür, o kadar rahat bir görüntü sergiliyorsunuz ki, aslında hiç olamadığınız kadar. "Kimse bana karışamaz" yalanına o kadar kaptırmışsınız ki kendinizi, aynı yalana kendiniz inanmayabaşlamışsınız. Elbette size kimse karışmamalı, elbette olabildiğince özgür yaşama hakkınız var. Kendi yaşayacaklarınızdan, başınıza gelebileceklerden de sadece siz sorumlusunuz. Bu sizin hayatınız. Elbette dilediğinizi giyer, dilediğiniz resmi dilediğiniz yerde paylaşabilir, dilediğinizle dilediğiniz gibi konuşursunuz. Hatta aile büyükleriniz de size güvenmek zorunda, siz artık çocuk değilsiniz.Siz artık Onsekizinizi geçtiniz. Sizin başınıza gelebilecek en ufak bir acı tecrübede, canınızı yakan küçücük bir şeyin bile anne babanızın canını kat be kat yaktığı gerçeğini de hadi attık bir tarafa. Unutmayın siz ne kadar rahatsanız, o erkeklerin hamleleri de o kadar sınırsız hale gelir. Siz ne denli serbest görünürseniz onların tavırları da o denli saygısızlaşacaktır. Hatta bu cesareti onlara siz vermiş olacaksınız. Sonra da yine çok haklı olarak "Erkekler, kendinizi ne sanıyorsunuz. Bu ne yahu yıldım artık" diye sızlanacak olan yine sizlersiniz. "Şimdi böyle mi olduk" cevabını yapıştıracaklar da onlar. Sizin bir av, onların panter olmalarının nedeni, onlara verdiğiniz bu cesarettir. İnanın bana, siz ne kadar kaliteli bir tavır takınırsanız, tüm erkekler de o kadar kaliteli olmak zorunda kalacaktır karşınızda.
 • İnancınızı bir şekle sokmanız: Her insanın inancı kendinedir. Bu gerçeği herkes kabul etmiştir. Kimse kimseyi dini inançlarıyla yargılayamaz. Siz ister müslüman olun, ister hristiyan, ister yahudi olun ister ateist. Bunun kimsenin umrunda olduğunu düşünmüyorum. Fakat atladığınız bir şey var. Bunu ortaya sunmanız, görüş belirtmeniz, dini inançlarınızı görüşe açık hale getirmeniz kimi erkeklere göre çok cazip geliyor. İşte o an siz "eti yenebilir kuşlar" haline geldiniz sizin bile ruhunuz duymadan üstelik. Üzülerek söylüyorum ki; bu hassas konu, cinayet sebebi olmakla birlikte, sizin en zayıf halkanız da olabiliyor. Hadi ama. Yine çatmayın kaşlarınızı. Siz ne kadar muhafazakarsanız size yaklaşımları o kadar sınırlı, ne kadar ateistseniz o kadar sınırsız olmuyor mu. Hatta onlara sizin hakkınızda hükümler verme hadsizliğine girmiyorlar mı? İnancınızı sadece içinizde yaşamalısınız. Göz önüne taşımak, göz önünde tartışmak ne size ne de bir başkasına fayda sağlamayacaktır. Sizi yüceltmelerine ya da aşağılamalarına izin vermeyin lütfen. Sonra "Kime ne benim ateistliğimden" ya da "Sana ne kardeşim benim başımdaki türbandan, mini de giyerim başımı da kapatırım" diye isyan ediyorsunuz.

 • Zaafiyetleriniz ve egolarınız: Pırıl pırıl, cıvıl cıvılsınız biliyorum. Her mevsim bahar, ayağınızı yerden kesen her hissin adı aşk, nefesinizi kesen de aşkınız, Bilmez miyim. Hem de kaç kez yaşadım iyi bilirim. Beğenilmeye, güzel olduğunuzu duymaya, çekici, şık, seksi , başdöndürücü, kışkırtıcı, hatta baştan çıkartıcı görünmek o kadar önemli ki. Öyle değil mi ? Hatta yeni oyun buldunuz sitede kendinize. Hani şu "Nasılım". Farketmemiş olmanıza imkan yok, çünkü zaten siz öyle istiyorsunuz gelen tüm yorumların mavi satırlılardan olmasını. Onların size iltifatlar yağdırması kadar daha güzel bir eğlenceniz de yok üstelik. Şu sıralar farkında değilsiniz bu egonuzu eğlenceye çevirmiş olduğunuzun. Öyle ki ağzının suyu akarak size laf atmalarına, sizi sekse davet etmelerine, tahrik olmalarına, hatta sınırlarını aşarak penislerinden bahsederek edepsizleşmelerine eğlenir haldesiniz. İlgi görmek, ilgi odağı olmak, güzel sözler duymak elbette sadece kadınların değil, hepimizin zaafı. Fakat önemli olan zaafiyet göstermemek. Elbette siz böyle yapıyorsunuz diye "Onlar da sarkmasınlar canım. Beyinleri yok mu" şeklinde yine eğleniyorsunuz. Ama bilmiyorsunuz buradan çıkıp kız yurtlarının önünde sizden birini taciz ettiklerini.

Söylenecek, yazılacak daha bir çok şey var ama şimdilik bu kadar diyelim ve çok fazla da hedef tahtası olmayalım..Üstelik böyle sıkıcı konuların, uzun uzun yazıların pek ilgi görmediğine, uzadıkça okunmayıp yarıda kesildiğine, bu nedenle anlaşılamayıp eleştiri getirilmesine o kadar alıştım ki;

Usta Resmi gördüm tav oldum yazıyı gördüm Anasayfa yaptım


Bence diyenYaş: 35
Yani? Sizlerin dilini çözebilmek için oldukça yaşlıyım ben. Kusura bakma. Ne düşünüyorsun yani?

Görüş sahibiYaş: 20
USTA okumaya üşendim :)

Sizce de haksız mıyım? :)

Hem fikir olduklarımızın ne kadar az, Karşı koyanların ne kadar çok olduğunu hep birlikte göreceğiz hanımlar beyler. Ha ben yazmaktan çekinmem. Elbette değer bulması şartıyla.

Altını çizerek tekrar etmekte fayda görüyorum. Sakın ha bir yanlışa kapılıpta saldırıya geçmeyin hemen. Burada kimseleri hedef göstermedik. Gözlemlerime dayalı birkaç fikir paylaştım. EN ÖNEMLİSİ, KİMSELERİ AŞAĞILAMAYA ÇALIŞMADIĞIM GİBİ KİMSELERİN DE AVUKATLIĞINA SOYUNMADIM. Kaldı ki hep söylüyorum. Ben insana sadece insan olduğu için değer veriyorum.

Sevgiyle Kalın. Buna gerçekten toplumca çok ihtiyacımız var.


1|2
31
Blueobsession KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Yine de uzun yazıyorsun 😉Yeni jenerasyon Twitterde büyüyor en fazla 160 harfa dayanabilir. Güzel bir Bence. Bu kadar kısa süre icinde Guzel bir gözlem. Ama Sizin öğütleri az kimse dinler çünkü hayat ancak kendi hatalar üzerinde kurulur. Başka tecrübeden faydalan yok. Yok ki.
  İnsanların kafada birkaç kalıp var hep o kalıpla yaşar ve o kalıba göre herkesi ölçer kalıbı tam beden ise iyi adamsın ona göre. Bu kaliplasma sanatı yok edemezsin önüne geçemezsin çünkü anne babadan kalan bir mirastır.
  Genç yasta insan kendinden henüz onay almadığı sürecinde topluma uyar topluma ya da toplumdan birine özenir. Hatta milletçe iltifat açlıği var. Biz cok birbirini eleştiririz ama olumlu eleştiri kolay kolay söyleyemeyiz. Bu yüzden "Nasılım" kategorisi seviliyor. Kısa süresi içinde seni onlarca insan puanliyor gerçek hayata kime nesin? !

  1|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • bu sitede gördüğüm nadir aklı başında paylaşımlar. sizi tebrik ederim. ve söyledikleriniz çok doğru.
  ayrıca okumak kısmında biraz size katılmıyorum. yazı uzunluğu değil içerik düşüklüğü okutuyor. siz bebeğe anlatır gibi anlatırsanız okurlar tamamını yorulmadan beyin kullanmadan. sizin yazdıklarınız düşündürücü kafa patlatılası şeyler o yüzden yarım yamalak okuyorlar.

  0|1
  0|0
  • Hakkınız var. Güzel görüşlerini teşekkür ederim. Ama ben çizgiyi bozmayacagim. Varsın sadece anlamak isteyenler okusun. Sevgiyle kalın.

 • çok beğendim sonuna kadar okudum kendımı buldum yazılarında bır anda

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...