Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşer Sorgu Zamanı ve Cehennem-Cennet

Diğer benceler'de mahşer gününe adım adım olacakları işledik. Şimdi ise sorgu ve olacakları anlatacağım. Diğer bencelerimde kıyamet ve hesaplaşma mahşer sorguyu okuyabilirsiniz.

Allah(c.c) tahtından indiğinde şöyle buyurur: Cehennemin ateşini getir Cebrail, ve cehennem ateşi getirilir. Ateşin etrafında 70bin kamci olacak ve her bir kamcinin ucundan 70 bin melek cekecen. Neden? Çünkü ateş hiç olmadığı kadar öfkelidir. Ateşin etrafı 4 duvarla çevrili olacak. Duvarlar o kadar büyük ki tek bir duvarın çapını tamamlamak 40 sene alacak. Ateşin ısısı o kadar yüksek ki 1000 sene boyunca tutuşturulmuş kırmızı rengini alana kadar. Sonra 1000 sene daha tutuşturuldu, rengi kırmızıdan beyaza döndü. Sonra 1000 sene daha tutuşturuldu rengi beyazdan siyaha döndü ve şu an cehennem ateşinin rengi siyahtır. Ve Allah(c.c) güneşi ve ayı parça parça edip, cehennem ateşinin içine atacak. Cehennem ateşi insanları görür. Ve tüm insanlara doğru sıçrar, kendisini onlara doğru yuvarlar. Tüm insanlar, peygamberler ve melekler dizlerinin üzerine çökerler. Öyle korkacaklar ki, İbrahim(a.s) şöyle diyecek: Allahım ben senin dostunum bana acı. Ve cehennem ateşi tekrar sıçrar. Öyle bir sıçrayacak ki tüm insanlık dizleri üzerine çökecek. Ve cehennem ateşi yeniden sıçrar. İnsanların üstüne zıplayacak ve tüm insanlık melekler ve peygamberler yüzlerinin üstüne düşecekler. Ve o korkudan düştükleri yerden gözlerinin ucuyla bakarlar, cehennem ateşi onları yuttu mu diye. Ve Allah(c.c) cehennem ateşine emreder:Konuş! Ateş konuşmaya başlar. Allah(c.c)'a yemin ederim ki, senden başka inanılacak başka bir ilah yoktur. Ellerinde imkan varken sana itaat etmeyenlerden intikam alacağım. Ben cehennem ateşi, bugün intikam alacağım!

Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşer Sorgu Zamanı ve Cehennem-Cennet

Bir hadiste şöyle geçer: Ateşten bir boğaz dışarı çıkacak. İki tane gözü ve bir tane ağzı olacak. Ve cehennem ateşi şöyle söyleyecek: 3 şekil insanı yutacağım. ilki: Kibirli insanlar. Ve onları insanlar arasından seçip alacak. Ve cehennem ateşi tekrar şöyle diyecek:Ben Allah(c.) ve peygamberlerine karşı gelip zorluk çıkartanları yutacağım. Ve o insanları teker teker seçip içine alacak. 3.yutacağım insan şekli, kendilerine ilah yaratan insanlardır. Ve onlarıda aralarından seçer ve yutar. Ve şimdi hesaplaşma başlıyor. Allah(c.c) buyuracak: Hayvanları getirin! Neden m? Çünkü hesap gününde ilk hayvanların hesabı güdülecek. Ve cehennem ateşi yeniden sıçrar. İnsanların üstüne zıplayacak ve tüm insanlık melekler ve peygamberler yüzlerinin üstüne düşecekler. Ve o korkudan düştükleri yerden gözlerinin ucuyla bakarlar, cehennem ateşi onları yuttu mu diye. Ve Allah(c.c) cehennem ateşine emreder:Konuş! Ateş konuşmaya başlar. Allah(c.c)'a yemin ederim ki, senden başka inanılacak başka bir ilah yoktur. Ellerinde imkan varken sana itaat etmeyenlerden intikam alacağım. Ben cehennem ateşi, bugün intikam alacağım! Bir hadiste şöyle geçer: Ateşten bir boğaz dışarı çıkacak. İki tane gözü ve bir tane ağzı olacak. Ve cehennem ateşi şöyle söyleyecek: 3 şekil insanı yutacağım. ilki: Kibirli insanlar. Ve onları insanlar arasından seçip alacak. Ve cehennem ateşi tekrar şöyle diyecek:Ben Allah(c.) ve peygamberlerine karşı gelip zorluk çıkartanları yutacağım. Ve o insanları teker teker seçip içine alacak. Ve Allah(c.c) hayvanları getirin buyurduğunda, hayvanlar Allah(c.c)'ı görür görmez secde edecekler. Ve Allah(c.c) buyuracak: Bugün secde günü değil , bugün hesap günü! Öyle bir hesaplaşma ki, nerede olursa olsun diğer bir karıncaya eziyet eden karınca bile o gün Allah(c.c) tarafından cezalandırılacak. Bunların hepsi hesap gününde olacak. Allahu Ekber! Bu gözlerimiz nelere şahid olacak, insanlar cezalandırılacak. Kimisi kemiklerine kadar, kimisi dizlerine kadar terleyecek, kimisi de kendi teri içind boğulacak. Kimisinde içtiği içkiler boğazında düğümlenecek ve dilleri dışarıya çıkacak. Kimisinin cinsel organı yüzlerinde asılı olacak, kanları ve irinleri akacak. Kimisinin boğazında yılanlar olacak. Kimisinin iki tane dili olacak. Kimisinin iki tane suratı olacak, kimisi ikiye bölünmüş dolaşacak. Kimisi karıncalardan ufak olacak insanlar üzerine basacak. Ağlayacaklar gözyaşları ve kanları akacak. Ve Allah(c.c) havyanlar hakkında hüküm verdikten sonra insanlığa gönderilen elçileriyle hesaplaşmaya başlıyacak.

Allah(c.c) buyuracak: Bakımlı tahtayı getirin! Ve bakımlı tahta getirilecek. Ve bakımlı tahta geldiğinde Allah(c.c) şöyle buyuracak: Zebur nerede? Tevrat nerede? İncil nerede? Kur'an nerede? Ve bakımlı tahta cevaplayacak: Cebrail onları benden kopyaladı. Ve Allah(c.c) Cebrail'i çağıracak, şöyle buyuracak: Bakımlı tahta bana dedi ki onları kopyalamışssın. Doğruyu mu söylüyor? Cebrail titreyerek cevap verdi. Evet Allahım, o doğruyu söylüyor. Ve Allah(c.c) buyuracak: O kitaplarla ne yaptın? Cebrail şöyle diyecek: Allahım Zabürü Davud(a.s)'a verdim. Tevratı Musa(a.s)'ya verdim. İncili İsa(a.s)'ya verdim. Kur'anı Muhammed(s.a.v)'e verdim. Ve Nuh Allah(c.c)'ın huzuruna çıkartılır. Titreyecek. Eğer bir peygamber bile titreyerek ve korkacaksa, sizin benim ne gibi bir şansımız olabilir ki? Ve Allah(c.c) buyuracak: Cebrail senin peygamberlerden birisi olduğunu söyledi, doğruyu mu söylüyor? Nuh(a.s) yanıtlayacak: Allahım, evet o doğruyu söylüyor. Allah(c.c) soracak, neler yaptın? Ve Peygamber yanıtlayacak: Allahım, insanları gece gündüz Allah'ın yoluna çağırdım. Onları Tevhid'e çağırdım. Ama onlar kaçtı Allahım. Ve Allah(c.c) buyuracak: Nuh'un kavmini getirin! Ve Nuh(a.s)'un kavmi getirilecek. Ve Allah(c.c) onlara şöyle buyuracak: Nuh size Allah'ın dinini müjdelediğini öne sürüyor. Doğruyu söylüyor mu? Ve bunu duyan insanların hepsi şöyle diyecek: Allahım o yalan söylüyor! O yalan söylüyor! Kardeşlerim, eğer insanlık, o gün bu haldeyse, siz ve benim durumumuzu düşündünüz mü? Ve Allah(c.c) Peygamberlerine hükmü verdikten sonra. Hesaplaşma başlayacak ve sırasıyla insanlara hüküm verilecek. O gün iki grup olacak. Sağ taraf'ın isanları kitaplarını sağ ellerinde taşıyacaklar. ve sol taraf'ın insanları bunlarda kitaplarını sol ellerinde taşıyacaklar. Sağ tarafın insanları, Allah'a ve elçilerine, sünnetlerine itaat, ibadet, ile geçirmiş insanlar tarafı olacaktır. Sol tarafın insanları'da cehennemin ve ateşin insanlarıdır. Kim mi bu insanlar? Bu insanlar sadakatsiz yaşayan, günahkar hayat süren insanlardır. Ve Allah(c.c) onlar hakkında hüküm verecek. Ve Allah(c.c) bir insan için ateşi emrettiyse. Allah(c.c) şöyle buyuracak: o'nu bağlayın! Ellerini, kollarını zincirleyin! Abdullah ibn Abbas diyor ki, zinciler arka organdan girip ön organdan çıkacak. Zincirler o'nu sarmalayacak, şiddetle çekip cehennem ateşine götürecek. O'nu karşılayacak melek'in yüzü ve gözleri simsiyah dışları çok sivri. Allah(c.c) o'nun tüm acıma duygularını alacak. Neden? Ateşi hak edenlere merhamet etmesin diye. Ve bu melek diyecek ki: Peygamlerler sana ulaşmadı mı? İnanmadın mı? Allah için zamanın yok muydu? Ve onu şiddetli bir şekilde ateşe atacak.

O gün bıçaktan keskin, kıldan ince bir köprü olacak kaygan. İki tarafında da ateşten pencereleriyle melekler bekleyecek. Bazı insanlar o köprüyü yıldırım gibi geçicekler. Bazıları göz açıp kapayınca kadar geçicek. Diğerlerininde ayakları kayacak ve ateşe düşecekler. Köprüyü geçebilenler, cennete gidecekler. Ve cenneti gördüklerinde Allahu Ekber! Allahu Ekber! Şimdi zaman Muhammed(s.a.v) görme zamanı. Cennetin kapılarını, cenneti hak edenlere açacak. Ve binlerce, milyarca, insan cennete girecek. Diğerleri de cehennem de ateşin içindedirler. Herşeyi yaratan Allah(c.c)'a dua ediyorum kim bizleri kitabını sağ elinde tutanlardan eylesin Amin.

Bu Bence'nin sonuna geldi sizlere 4 bencede Kıyamet, Mahşer ve hesaplaşmayı anlattım. Unutmayın her nefis ölümü tadacaktır hayatınızı güzel yaşayın. Dünyevi zevklere kapılmayın ahiretinizi kazanın ne ekerseniz onu biçersiniz unutmayın.


0|1
43

En İyi Kız Görüşü

 • Cok guzel bir bence emegine saglik. Kim hayra vesile olursa hayri yapan gibidir... İnsallah bu bencen hayirlara degisimlere vesile olur.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Simdi kadar gördüğüm en Güzel benceydi çok etkilendim okurken göz yaslarimi tutamadım Allah hepimizin yardimcisi olsun Yazmaya devam et güzel yazıyorsun
  #HayirliGunler

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Bitirdi beni

  0|1
  0|0
 • Elinize yureginize saglik cok faydali ve guzel bir bence olmus.. Keske herkez okusada biseylerin farkina varabilse insanlar artik su dunya sevgisinden medet ummasa :(

  0|1
  0|0
 • Çok güzel olmuş eline sağlık diğer bencelerini de okuycam şimdi..

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Burada böyle yazılar görmek güzel eline sağlık

  0|2
  0|0
 • Çok güzel olmuş Maşallah

  0|2
  0|0
Yükleniyor... ;