İnsan Hayatı Ne İçin Yaşamamalı?

İnsanlar doğuyor, yaşıyor ve ölüyorlar. Soruyorum bir insan ne için yaşar; nedir insanoğlunu bu hayata bağlayan değerler. Annemiz babamız kardeşimiz yani kısacası ailemiz; uğruna nice güneşlerin battığı vatanımız, şerefimiz, onurumuz. İnsanlar bu güzel olgular için yaşamalıdır. Lakin görüyoruz duyuyoruz ki insanoğlu bu güzel bağları ve değerleri bir kenar itip başka şeyler için ter döker olmuş.

Peki bizler ne için yaşamayı bırakmalıyız? Buyurun maddelere geçelim

1- PARA

İnsanlar Ne İçin YAŞAMAMALI

Şu resime bakınca ister istemez iç çekenlerimiz olmuştur . Buradan bakınca ne kadar da güzel bir görüntü balya balya , deste deste para keşke benim de bu kadar param olsa diyoruz . Ancak şu var ki ; dünyada şu anda yaşanan kaosun , akan kanın , savaşların sebebi bu nesne işte .

Keşke paranın bulunmadan önceki zamana gidebilsem diyorum çünkü 1 lira için babasını annesini tehtit edip yaralayan insanlar var ve bu çok acı bir durum. Para pekala önemli bir ihtiyaç güzel ve kaliteli bir yaşam için ama insanoğlunun da en büyük düşmanı . Bir kağıt parçası için yaşamak sadece içi boş şeytani bir hırstan ibarettir.

2- Makam , Mevki Sevdası

Mevlana'nın en beğendiğim cümlelerinden biridir ve insanların da ders çıkarması gereken bir cümledir . Bugün pek çok alanda , sektörde makam ve mevki sahibi insalar görüyoruz ama hak etmiş ama hak etmemiş .Tamam bir sistemin ya da mekanizmanın çalışması için gerekli bu makamlar orasını göz ardı edemeyiz.

Fakat insanlar, yani bizler bu makamlara ulaşırken malesef nereden geldiğimizi nasıl yollardan geçtiğimizi unutuyoruz . O koltuğa oturduğumuz zaman ne de çabuk değişiyoruz . Hatta bazen ailemizi yakınlarımızı tanımaz duruma geliyoruz . Bu sevda güzel bir sevda değil derhal tozlu raflara kaldırmalıyız bu illeti .

3- Cinsellik

Gelelim en afilli konumuza. Resimdeki işaretleri bilmeyeniniz yoktur . Biri kadını biri erkeği simgeliyor . Hani dedik ya insanlar doğuyor yaşıyor . Bir insan evladının doğması için ; insanlığın var olması devam etmesi için karşı cinsten iki bireyin cinsel münakaşası gereklidir . Buraya kadar her şey tamam gayet normal . Yanlış anlaşılmasın ben cinselliğe karşı değilim bu da insani önemli bir ihtiyaçtır. Fakat ne yazık ki hem erkek cinsi için hem kadın cinsi için hayat sadece seksten cinsellikten ibaret olmuş .

Yaptığım bir kaç araştırmaya göre cinsellik yaşı 14 e kadar düşmüş. Eskiden bu sayı 18-20 civarıydı. Sanki hiç derdimiz yokmuş gibi tek meselemiz bu olmuş. Haya , edep flan bunlardan bahsetmiyorum bile çünkü yok. Sırf dilediği gibi seks yapabilmek için evlilik kurumunu reddeden insanlar var. Ha bir de evliliği bedava seks yapabileceği bir olgu olarak görenler de var. Soruyorum her şeyi zamanında ve yerinde yaşasak daha güzel olmaz mı? Beş dakikalık zevk için yaşayacaksak hiç yaşamayalım !

Vakit ayırıp okuyan yorum yapan herkese şimdiden teşekkürlerimi bir borç biliyorum :)


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...