Ara Güler, Çırağan Sarayı, Mimar Sinan ve diğerleri... Herkes gitsin ve tek başımıza mı kalalım?

Türklerin bir kısmı belki de çoğu, "Türk olmayanlar Türkiye'den gitse..." demektedir.

Peki sizce de öyle mi ?

Mesela Ermeniler gitseydi güzel olmaz mıydı? Giderlerken de Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Mektebi, Selimiye Kışlası, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Malta Köşkü ve Bezmiálem Valide Sultan Cami, Ortaköy Camii, Hamidiye Camii, Pertevniyal Valide Sultan Cami gibi eserleri ve mimarlarını da alsalardı yanlarına.

Ara Güler, Çırağan Sarayı, Mimar Sinan ve diğerleri... Herkes gitsin ve tek başımıza mı kalalım?

Bir de yanına ünlü isimleri de alsalardı. Mesela, Ara Güler, Nubar Terziyan, Sami Hazinses, Pars Tuğlacı, Toto Karaca, Adile Naşit, Ayhan Işık, Onno Tunç, Cem Karaca, Agop Vartiyan ve eserlerini de alsalardı yanlarına. Onların eserlerini hiç görmemiş olsaydık. Daha nicelerini de...

Rumlar da gitselerdi değil mi? Güzel olurdu bazıları için. Yanlarına da Rum evlerini, Mimar Sinan'ın eserlerini de alıp gitsinler. O güzellikleri hiç görememiş olsaydık?

Peki Araplar? Onlar da gitseymiş ve bizbize kalsaydık ya? Çok güzel olurdu. Kebap yiyemez, Battal Gazi'yi bilemez olurduk.

Bir de Kürtler var tabi. Türk sineması dediğimiz şeyi Türk sineması yapan isimler. Tabi Türk sinemasını değerli kılan Ermeniler de vardı daha önce bahsettiğim gibi.

Bir ülkeyi bugünki haline getiren sadece o ülkenin salt milleti değildir, herkestir.

Peki gitsin mi herkes, Türkler olarak başbaşa mı kalalım? Dünyadan kendimizi soyutlayalım mı?

Gerçekten bunu mu istiyorsunuz?


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çalıntı 'bence' yayınlanması bile hata...
    Emek yok...

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...