Hayatı nasıl yaşamamız büyüklerimiz tarafından bizlere anlatılır durur bende size hayat nasıl geçmez bundan bahsedeceğim işte bencem.

Hayat,

1.Bir şeylerden korkarak yaşanmaz!

Hayat nasıl geçmez?

Karakter oluşumunu felce uğratır, mutluluğu ,başarıları engeller ve hastalıklara neden olur.Korkuların üzerine gitmek cesaret ve erdem katar çünkü çoğu korkular bizi bilinç altımızın yanıltmasından dolayı yaşanır.

2. "Keşke ... böyle olsaydı herşey farklı olurdu." Keşkelerle, pişmanlıklarla yaşanmaz.

Bizi yoran depresyona sürükleyen onlar değil mi ancak pişmanlıklar uzun vadede kendimize güvenimizi yıkar ve yalnızlığa sürükler.Onun yerine hataları kabul edip insan olduğumuzu hata yapmaya hakkımız olduğunu hatırlatamalıyız.

3. Bekleyerek geçmez.

Hayatı ne kadar uzun olarak görürseniz görün elbet bir son gelecek yapmak isteyip yapamadıklarımız o gün pişmanlıklar olarak boynumuzu bükecek.En büyük pişmanlık belkide sevgimizi küçümsemek ve bu nedenle kendimizi avutarak geçen zaman olacak.

"Seviyorsan git konuş bence.."

4. Sürekli onaylayarak takdir ederek geçmez.

Bu bir alışkanlık haline dönüşmeden vazgeçin ve Hayır sözcüğünü hayata geçirin çünkü kimlik sahibi bir kişinin hayatı seçimlerle geçer.Hayat bize sunulan fırsatlarla dolu olsada kaybedeceklerimiz de olacaktır.Kaybetmeye razı gelemediğiniz şeyler neler , yaşamımızdan çıkmayacak olmassa olmazım ne ?Bu sorunun cevabı bize herkes karşısında bir değer katacaktır.

5. Pes ederek yaşanmaz.

İnanıyorsak sonuna kadar gitmeliyiz.Aklımızda belkiler kalmamalı dene yanıl ama pes etme💪

6. Kırgınlıklarımızı içimize saklayarak da geçmez.

Necip Fazıl Kısakürek ne doğru söylemiş sessiz kaldığımız anlaşılmayı beklediğimiz zamanlar ne çok değil mi? Ama bir son bulmalı sizi kıran kırdığının farkına varmassa uzaklaştığınız halde boşvermişlik varsa bırakın kendi kırık haysiyetiyle kalsın.

Okuduğunuz için gözlerinize teşekkürlerimi iletin mutlu günler..:)


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

  • Teşekkürler bence için.

    1|0
    0|0
  • Güzeldi

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...