İnsan Amacı Olan Bir Varlık Olmalı ;

Arkadaşlar merhaba öncelikle yazdıklarımı polemik yaşamak için yazmıyorum sadece kendi düşüncelerimi yazıyorum saygılar.

Hepimiz görüyoruz ölmek istiyorum, artık böyle olmaz, nasıl intihar ederim tarzı sorular görüyoruz herkes mutsuzluktan şikayet ediyor, canım sıkılıyor diyolar sürekli ;

İnsanın mutluluğu kendi elindedir, ufak şeylerle kendini mutlu edebilen insanlar her koşulda çevresine ve kendisine yüksek motivasyon kaynağı olur.

İnsan Amacı Olan Bir Varlık Olmalı ;

''Bir inekte sabah meraya çıkıyor karnını doyuyor, öğlen güneşinde ağacın altında öğle arası gibi yatıyor sonra akşam ahırına dönüyor bir inekten farkımız olmalı''

Liseyi bitiren bir kız çalışmak istemiyorum okumak istemiyorum evleneyim diye geziyor, hayvanlarda çoğalıyo eş tutuyolar kendilerine ve eşler birbirlerini kısa sürede olsa mutlu ediyo tabi insanın amacları arasında aile kurmakta olmalı fakat kadın bir bireydir kendi ayakları üstünde durabilmeli ve çevresine fayda sağlamalı, evin içinde akşama kadar aile yapısına yönelik çalışma yapmamalı.

Bir insanın amacı yemek içmek ve hayatta kalmak olmamalı...

Diyebilirsiniz ben kendi halimde ve anca kendimi çekip çevirebilecek bir insanım ne gibi birşey yapabilirim diye, emin olun yapabileceğiniz o kadar faydalı fiil var ki ağaç dikmek, doğayı korumak, ideoloji yaymaya çalışmak, belirli derneklerde yardım çalışmaları yürütmek, dünyayı güzelleştirmeye çalışmak vb uzar gider.

Hayatta kendimize yetebilmekten farklı bir amacımız olsun lütfen herkes şuandan itibaren kendisinden başka düşünebileceği yaşamını birlikte sürdürebileceği bir amaç edinsin.

Emin olun bir amacınız olduğunda sevgilinizin sizi terketmesi gibi ufak sorunlar ortadan kaybolur, insanları doğayı ve yabani hayvanları sevip yemleyin kış günlerinde, yapabileceğiniz kadar çok öğrenci olduğunuz şehirdeki dağlara atabileceğiniz buğday kadar çok faydanız olsun.

Ben çok mu faydalı bir insanım hayır ama bir amacım var sizde cinselliği, aileyi ve çevreyi gözünüzü burnunuzu ve kulak estetiğinizi bir kenara bırakın hayat sadece kendinizi düşünmeniz için çok kısa evlensen aile kurup en iyi şekilde baksan bile 80 sene sonra adını kimse bilmeyecek dünyada tek dikili taşın olmayacak.

Ağaçlandıralım heryeri, doğadaki kaçak avcıları gözlemleyelim hayvanları koruyalım...


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

  • Okuduğum en güzel bence, tebrik ederim eline sağlık dostum

    0|1
    0|0
Yükleniyor...