Üniversitenin İlk Günü İçin Tavsiyeler

Merhaba, benim gibi bu yıl üniversiteye başlayacak olan arkadaşlar için bir bence yazmak istedim. Eminim bende de olduğu gibi birçoğunuz yeni bir ortamla tanışacağı için ayrı bir heyecan içindedir. Ben sizlerle aldığım tavsiyeleri ve bilgileri paylaşacağım. Üniversite ortamına az çok tanıklık etmişimdir. Sohbetlerinde bu konulara da yer verdiler. Umarım yararı olur. 😊

Öncelikle kızlar, ne giyeceğinizi bu kadar dert etmeyin. İlk gün, ilk izlenim önemli diyoruz tabi ama yeni olduğunuz için herkesin gözleri zaten üzerinizde olacaktır.

Ve her zaman doğal görünmenin yararı vardır. İnsanların nasıl göründüğünüzü umursadığını düşünüyorsanız, dikkat edin. Çünkü ilk zamanlarda az çok kafalarında bir şeyler oluşur. İyi anlamda olması sizin yararınıza.

Sade ama şık!

Bu tarz bir şeyin altına topukluyu beğenmedim fakat size kalmış.

Üniversitenin İlk Günü

Erkekler ise gömlek giyebilirler, aslında sizlerin bu tarz bir derdi olmamalı. Bence sizin duruşunuz önemli!

İlk hafta gitmeyin derler, ama gidin insanları gözlemleyin, tanışın ama ilk haftadan samimi olmayın. Daha sonra sadece selamlaştığınız birisi olarak kalırlar.

Orada dolu dolu yıllar geçirmeye bakın, sizin için iyi bir anı ve tecrübe olacaktır. Çalışmayı deneyin. İlerde sizlere sorulacaktır bu. Faaliyetlere katılın. Tabi hepsine değil..

Hoca derse geldiğinde ayağa kalkmayın bunu biliyorsunuzdur değil mi?

Ve dersler blok şeklinde işlenebiliyor yani zil yok, hoca çık dendiğinde çıkılıyor.

Hocalara karşı tepkili olmak sizlerin zararına olacaktır. Genellikle bütün hocalar aksi olur zaten. Sizde artı bir dezavantaj çıkarmayın başınıza. Arada iyi hocalarda çıkmıyor değil.

Birçok değişik insanlarla tanışacaksınız, hazırlıklı olun.

Gittiğiniz okul ilçede olabilir, üzülmeyin sonuç olarak ortamı neşelendirecek sizlersiniz. Kendinizi kötüye hazırlayın. Gittiğinizde o kadar da kötü olmadığını göreceksiniz. Güzel arkadaşlıklar yapmaya bakın. :)

Hepiniz için hayırlı olsun şimdiden. :)

Bu hesabımdaki ilk bencemdir. Umarım yararı olmuştur. Aklıma başka sorular gelmediği için bitiriyorum teşekkürler 👼


1|1
31

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;