Merhaba Arkadaşlar;

Selam verdikten sonra,direkt benceme geçiyorum..Uyuyan Güzel Türkiye...
Fotoğraftaki kadın gelişmekte olan 'Uyuyan Güzel Türkiye',erkek ise olgunluğa erişmiş,kişisel hak ve isteklerini özgür olduğundan kendi koyduğu kurallar çevresinde elde etmeye çalışan ve 'Uyuyan Güzelde'ellerini gezdiren ABD.

Somut olarak veri;

Artık hepimiz bu tabloyu biliyoruz.Bu harita,2012 yılında 'The Washington Institute For Near East Policy'Temmuz sayısında çıkmıştı.Haritanın altında yazanlar şöyledir,

Türkiye'de Irak'tan daha fazla Amerikan üssü bulunuyor,bir kısmı üs,bir kısmı nükleer silah,bir kısmı dinleme tesisi.İzmir,Balıkesir,Eskişehir,Konya,Adana,Malatya,Erzurum,ABD silah depolarının bulunduğu iller.Türkiyenin %40a yakın noktasında ABD'nin nato ve radar üsleri bulunmakta...CIA güçlü ekipleri çalışıyor.

ABD bizleri tıpkı işgal ettiği Irak gibi pamuklara sarmış.


ABD,oldukça demokrat bir ülke olarak kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına aldı ve işgalden geri çekildi,demokrasi bekleyen halk İŞİD ve PKK yüzünden kan ağlıyor.Amerika daima Türkiye ve Irak'ın aziz dostu demokrasi fenerimiz. :) Herşey bir gün bitecek,Ortadoğu'nun petrolü,maden rezerveleri bitince...KORKMAYIN..Tabi Türkiye-Amerikan askeri dayanışması gerekli.

Bu aşamada TSK'da düzenlemeye gidilmeli,yumuşak girişe devam edilmeli,her yönüyle ABD gibi olunmalı değil mi?Sürekli 'zaman,cumhuriyet' gibi gazetelerde 'ekonomik tetikçiler'yazıyor.

'TSK mutlaka özelleştirilmeli ,askerler paralı olmalı'

Yugoslavya nasıl parçalandı araştırmanızı öneririm,Sözde bu ekonomik tetikçiler,asker ve halkın sorunlarını dinliyor ve savunmada, reform istiyor,tabi bu tetikçiler,uluslararası plartformlarda yetkin kişiler olunca dikkate alınıyor.

Bir Örnek,Akın Öngör

Garanti Bankası Genel Müdürü,Amerika Sivil Toplum Örgütü Türkiye Şubesi başkanı,deniz komutanlığında çalışıyor,Amerika Psikoloji Entüstisi başkanlarından biriyle.

Anladınız mı? paramilitary güçler ortaya çıkıyor,ordudan şikayetçi gruplar oluşuyor,gruplara para bastırılıyor,A ülkesinin bütünlüğüne karşı ayrışmış askerler ekonomik tetikçilere çalışıyor,onlarda IMF VE Dünya Bankasına ,ülke savunması böyle kırılır.Yugoslavya kanıtı.

şu an ülkemizde milli savunma bozulmuş durumda,Mit mensupları ve TSKnın halini görmeyen azdır,Zamanında içeri atılan masum kahramanlarımız yakında çıkacaklar ama bir şartla.

TSK serbest kalırsa Abdullah Öcalanda serbest kalacak.

Zaten açıkça Bülent Arınç söyledi

Sözde eşitleme yapılacak,iki tarafta memnun edilecek.Burada siyasi partilerden çok bahsetmeyeceğim,zaten video herşeyi kanıtlıyor,partisel çalışmaları sonra anlatacağım.Örnek yinede

BDP'Lİ bir terörist kadın için söylemiştir,araştırın.

Bebek Katili şimdi nurcu oldu,paralele katıldı.

Ve tabi İKİZ SÖZLEŞMELER;

Burada Abdullah Öcalan ve yancıları Selahattin Demirtaş,Pervin Buldan gibilere tabi ki kötü söz söylenemez,Milletimizi uçuruma sürükleyen bir A partisi yoktur birçok partiler grubu vardır.Ve bu partiler iktidarda oldukları dönemde Bebek katili ve yandaşlarını hukuksal olarak 'ULUSLARARASI' plartformda güvence altına almıştır.

1. Bütün halklar kendi kaderlerini tayin hakkına sahiptir. Bu hak vasıtasıyla halklar kendi siyasal statülerini serbestçe tayin edebilir ve ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelerini serbestçe sürdürebilirler. 2. Bütün halklar, doğal kaynakları ve zenginlikleri üzerinde kendi yararına serbestçe tasarrufta bulunabilir. Bir halk sahip olduğu maddi kaynaklardan hiçbir koşulda yoksun bırakılamaz.

3. Bu sözleşmeye taraf bütün devletler, kendi kaderini tayin hakkının gerçekleştirilmesi için çaba gösterir ve Birleşmiş Milletler şartının hükümlerine uygun olarak bu hakka saygı gösterir. denmektedir.

Üstelik, bu sözleşmeleri onaylayan TBMM’nin daha sonra bu sözleşmelerin içeriğini değiştirme olanağı da yoktur.

Ayrıca, Anayasanın 15. maddesinde; savaş, seferberlik, sıkıyönetim gibi olağanüstü hallerde dahi bu sözleşmelerde yer alan “hakların” kısıtlanamayacağı öngörülmüştür.

İKİZ YASALAR 1966 yılında kabul edilmiş,1976 yılında yürürlüğe girmiş,yıllar boyunca Türkiye'ye sunulmuş fakat 'ULUS DEVLETE TEHDİT OLUŞTURACAĞINDAN' onaylanmamıştır.2000 yılında Ecevit Hükümet'i imzalamış ve 3 yıl meclis onayından geçmeden duran yasaları 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan gelince meclis onayından geçmiş,'Bölünmek yasa olmuştur'.

AKP ve CHP %100 mutabakat ile imzaladı,Ahmet Necdet Sezer onayladı,Mhpden Devlet Bahçeli'de imza atmıştır.

Evet,hortlamış bir Sevr Anlaşması var karşımızda,durum 1.Dünya Savaş'ı Osmanlı Devleti'nin bulunduğu konumdan farksız,tespit için NUTUK'u okuyunuz.Peki bunlar olurken halk ne yapıyor?

Uyuyan Güzel Türkiye Rüyada...

Tüm bu olanları millet görmesin diye yıllardır dünyadaki her ülkeye aynı anda servis edilen dizi,program,yarışmalarla halk beyni uyuşturuluyor özellikle genç nesil benimsediği görüşlerle medyanın aşıladığı 'elit,modernist...'sözde bir kişiliğe bürünüyor.

İşte rüyalar...


Gibi saya saya bitiremeyeceğimiz bir sürü yapım,hepsi Amerika Derin Devlet tarafından yumuşak girişle kültür yozlaşması amacı ile piskolojik savaşla insanların beynini süngere dönüştürme çabası....

KANIT.1997 yılında Amerika gizli bilgiler açıkladı;'CHRISTOPHER SIMPSON' editörlüğünde 9 bilim adamı Amerika'nın toplumları nasıl korkunun hükümdarlığına soktuğunu belgeleyen kitap çıkarttı.'Amerikan İmparatorluk'u ve içinde yazanlar;

Hedef ülkeyi seçeceğiz ve orda Amerika'ya itaatkar birimler ve öncüler yetiştireceğiz,Pentegon,CIA, ve Amerikan Vakıf Kuruluşlar'ı ortak çalışacak ve Türkiye batılı kalıpta itaatkar kuşak yetiştirecek laboratuvar ülkedir.

Türkiye Amerika çıkarları için çalışacak,Politik,ekonomik,ordu istihbarat ve akademik alanlarda elit tabaka yetiştirecek laboratuvarmış. :)

Gel gel devşirmeye gel...

İşte elit tabakaya örnek:


Akp milletvekili-Galip Ensarioğlu,Chp-Rıza Türmen,Hdp-Selahattin Demirtaş,Aysel Tuğluk,Gazeteci Hasan Cemal,Cengiz Çandar,Serdar Akinan,Ahmet Şık,Diyarbakır İnsan Hakları Derneği Raci Bilici,Kocaeli Ünv.Prof. Sevtap yokuş...

AB Kürt Konferansında türk,kürt karışık 'Kürt Baharına EVET'diyen sözde hukukçu,gazetecilerin katıldığı Brüksel Konferansı 5-6 Aralık tarihli,araştırın,Türk Cengiz Çavdar,Türkiye PKK'yı tanımalı diyerek şok etmişti.

Konferansı düzenleyenlerin ismini yazmayacağım,Bu konferanstan sonra Akp hükümeti Mısır,Ürdün,İsrail,Türkiye anlaşmasını imzaladı.

Artık millet bilinçlenmeli,rüyadan uyanmalı,biz evde dizi seyrederken vatan bu hale geldi.

SEKA,TÜPRAŞ,Limanlar...say say bitmez,şimdi demokrasi diye,

Sevr Anlaşmasını mı hortlatmaya çalışıyorlar?

1945-46 yıllarından bugüne Marshall'dan başlayıp günümüze kadar yapılan anlaşmaları ve hükümetleri araştırın...

Benim size tavsiyem,

Nutuk'u dinleyin ve düşünün,günümüzle aynı çünkü...

UYANMA ZAMANI.!!!

ÇÖZÜM:

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. o esaret ve aşağılığı kabul etmez. Fakat onu bir araya toplamak ve kendisine, “Ey millet! sen esaret ve aşağılığı kabul eder misin?” diye sormak lâzımdır. Ben, milletin vereceği cevabı biliyorum. Ben, milletin büyüklüğünü biliyor ve bu sual karşısında, onun, o suali soran çocuklarını canı gibi seveceğini ve alınlarından öpeceğini biliyorum. Ben biliyorum ki bu millet, kendisine bu suali soran çocuklarının, hep o esasa dayanan çare ve hazırlıklarını canla, başla kabul edecektir. Onun için işte ben şimdi bu yoldayım, onun çok sağlam bir yol olduğuna kani olarak...M.Kemal Atatürk.

Emeğe Saygı. :)


5|5
2664

En İyi Erkek Görüşü

 • Şimdiye kadar gördüğüm en güzel bence. Eline sağlık. Yazdıklarına eklenecek daha çok kanıtlı örnek var. Ne yazık ki bunları okuduğunda anlayacak beyinler yok. Öyle bir şekilde uyutuluyor ki insanlar anlattığımda beyinlere nüfuz etmeyi bırak dinlemiyorlar ve direkt onlar iftira diyerek geçiştiriyorlar. Buraya Banu Avar ın videolarını da ekleyebilirdiniz ya da bir daha ki bencenize eklersiniz. Türkiye üzerine oynan oyunlara neler yapıldığına Aselsan da öldürülen mühendislere hepsini anlatıyor ama ne seyreden var ne dinleyen. Tek yaptıkları bu ve benzeri sitelerde sadece bacak aralarını düşünmek. Ya tamam ihtiyaç ama bir beyin sadece bacak arasına çalışıyorsa o zaman bu ülke bitmiş demektir.

  1|4
  0|0
  • Banu Avar'ın tüm videolarını bu siteye bence olarak attım fakat gelen görüş 1di :) Ve o gün yıkılmıştım sadece 10 dkka etmeyen Türk Milletinin Medya ile İmtihanını bile izlemediler,2-3 kez attım , neyse öfkeli olmak istemiyorum da aslında kimse beni KS'yi uyandır diye zorlamadı zaten gözü açık insanlar var onlarda bu bence de :) Ben görev bildim , ne yazık ki sitede aynı amaca ortak farkında mısınız? Kadın, erkek, seks ve o troll soruların beyinde açacağı hasarı, neyse İspanyollarada yapacaklarmış bir tane ya her ülkede aynı anda servis hep aynı sistem,, politika ben burada 20 kişi gördüm aslında Banu Avar ve bazı derneklerin başlattığı Milli irade Bilirgesinede üyeyim orda da çok kişi var ve canlı, siz ben burdaki 20 kişi oraya üye birçok kişi konferansa katılan ve yerel örgütlenme başlatan hepimiz ben nasıl bunu yapıp birilerine gösteriyorsam hepimiz bu neslin bayat , pis, trol, cinsel , kültürsüz yozlaşmış olmasına izin vermeyeceğiz onlarda öyle olmaz merak etmeyin. Bozulmalar var ama millet

  • Hepsini Göster
  • Profil incelemediğim için görmedim Banu Avar ın olduğu bencelerinizi affımı diliyorum. İspanyollara yaptılar diye biliyorum ama bakmadım. Bende bu siteyi kapattırma ya da cinsel kategori ve mesajlaşmayı kapattırma adına elimden geleni yapıyorum. Bütün iğrenç ahlak dışı soruları şikayet ediyorum ettiriyorum. Cinselliği herkes sever ama bunlar siteyi güya sorulara cevap aramak için kurmuşlar ama amacından farklı yürütülüyor. Bu sitede mesajlaşma neden var? Amaç ne? Neyse kısa keseyim yoksa yine adminlere saydıracağım.

  • 2 hesap kapattım ikiside 6 xperdi, biri iyilik gayem, diğeri gayeaçıkdosttu ikisin dede paylaştım, ve yine paylaşıyorum görüşlerini.www.kizlarsoruyor.com/.../a37247-turkiye-ye-sahip-cikar-misin kitabını önerdim.

En İyi Kız Görüşü

 • Zamanında Amerikan Mandasını reddettik çok güzel Avrupayı karşımıza aldık başımızda aklı fikri yerinde ve düşünceleri gerçekçi ve halkçı gerçek milliyetçi adamlar özellikle Mustafa Kemal Atatürk vardı şimdi o reddettiğimiz tüm mandalar yönetimler imparatorluklar yavaş yavaş pastadan dilim alır gibi yiyorlar ülkemizi insanımızı ve eskiden kürt sorunu çok bir şey sorun olmazken şimdi resmen iç savaşa gidiyoruz bir zamanlar Avrupa ve Amerikan'ın büyük Rusya ya yaptığını yapıyorlar içimizde ki farklılıklarla bizi bölüp parça parça sindiriyorlar artık bir bütün olarak yutulamadığımız için önce başımızdakilerin eline bir bıçak verip dilimlere ayırıyorlar bizi sonra bir çok sanki adaleti onlar verecekmiş gibi insanların eline çatalı verip lokma lokma yiyorlar benim inancım bu gidişle insanlara uyanın desek de uyumaya devam edecekler işte benim kuşağımda ki herkes biraz bilinçli olsa ülke ve millet için dese keşke ama bence geleceğimiz orta doğu ülkelerinden saha karanlık duruyor çünkü bizim tek vatanımız var ve o da artık bizim değil kendi ülkemde yabancı hissediyorum bu yüzden kurtarılamaz diyorum ben çünkü insanlar artık hipnoz altında

  1|1
  0|1

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 63

 • Bizlerde Türkiye Gençliği olarak bu rezilliklere izin vermeyelim.

  Yani, Amerika'yı kötüleyeceğinize ülkenizi geliştirecek şeyler yapın. İlerletecek işler yapın. Bireysel ve tomplumsal çalışmalar yapın.

  O ülkeyi bu ülkeyi kötülemeyin, nasıl ülkeyi bu durumdan kurtaracağız onu düşünün. Bir hassa gençler, Aşktan mekşten vazgeçin. Dizilerden filmlerden vazgeçin. Bilgisayar oyunlarında vazgeçin. Seksten vazgeçin.

  Bunlar yerinde Memleket sevdalı olun ve ülkenize sahip çıkın. Biz aptal olursak, öteki ülkeler bunu kullanır. Bir deyiş vardır. Aptallar olmasa, Uyanıklar nasıl geçinir.

  1|3
  0|0
  • Sen ülkene sahip çıkmazsan, başkaları gelir senin ülkene sahip çıkar. Rajon böyle!!!

  • Türk Milleti ve gençliği aptal değildir, ek olarak bu cümle hariç her birinde haklısın. Ayrıca Amrika değil Amerika Derin Devletden bahsediyoruz bugün derin yapılaşması olmayan bir ülke yoktur, istihbarat birrim denir buna... Bir ülkede güç kazanmış başka büyük güçler olabilir.

  • Ben ülkeme sahip çıkacağım milletimiz de çıkar. Bu tarihde birçok örnekde görülmüş ben daima söz değil belge ve kanıtla konuşurum tak araştırsınlar hepsi çıkar bunları görmemek için kör olmak gerekir. Ama bize seçtikleri kurbağa modeli bize uymaz, milletimizin hafızası kuvvetli karekteri son ancı ama tam başarılıdır. Ben bu konuda çok güzel tespitler inceledim.

 • Herkesi kötüle kötüle sonunda atatürk'ü öv ve kitabını oku de :)

  Emin ol buradaki insanların %99 bencenin tamamı okumadı bile. Yani yorumlara cevap yazarak zaman kaybetme.

  Diğer insanlara gelir isek millet akşama kadar eşekler gibi çalışıp eve ekmek götürmeye çalışıyor. İşleri güçleri yok gelip derin devletler ile mi savaşacak :D bu millet zamanın da çok dayak yedi çok susturuldu ve bu millet öğrendi ki kişi öldüğünde herşey bitiyor yani vatan sevgisidir yok toprak aşkıdır hepsinin birer yalan olduğunu öğrendi ve artık uğraşmıyor.

  Yav adam teröristler ile çatışmaya gidip şehit düşüyor adamın haberini 2 dk bile yapmıyor bu a-b-c-d partili medya. Düşün bu kadar aciz bir zamandayız.

  Gerek yok yani anladın mı :) hiç bunlara gerek yok.

  Bu Hayatta sana ne olacak biliyor musun?
  Doğacak büyüyecek öleceksin sen busun işte ve ben herkes sadece buyuz :) oldu bitti gitti.

  teşekkür ederim bence için...

  5|1
  6|0
  • Kimseye derin devlet için savaşın demedim Atatürk'ü övmedim Nutuk günümüz durumunu anlatıyor dedim, tespit için okuyun dedim bunda ne sakınca var hiçbir şey yok, Ayrıca sen benceyi yarım okumuş olabilirsin aşağıda öyle okumayan çok insan var uzun uzun yorumluyorlar yukarısını bu çıkarımı herkes görür artı olarak şehitler üzerinden prim yapman çok kötü çünkü hpkkyı savunuyorsun bunu biliyorum çok takip ettim görüşlerini bilerek çağırdım millet uyumuyor diye ek olarak sonunda MİLLİ MÜDAFAA dedik yani şu partiye bu partiye oy ver demedim ve kötülemeye gelince bu bence kişisellik kaldırmaz çünkü hepsi belge ve kanıt içerir ve yorulup yorulmayacağımı bırak da ben düşüneyim. Halkımız saf değil neden okumasınlar? Okuyorlar.

  • AKP'li yim ben

  • Biliyorum sorularda çok gördüm ama çözüm sürecine onay verdiğinide gördüm hdpkkya oy verdin demiyorum çözüm sürecine destek, başkanlık sistemi bunlar onların düşünceleri aynı kapının bir arka bir ön kolu neyse akplide olsan hdpli de hatta okuyup görüş bildirmişsin saygım var herkes aynı düşünemez benim tavrım okumadan yoruma bu bence yapılan işleri gösteriyor kongre, anlaşma vs ideoloji savunmuyorum kitap önerimi saymam bile bu milletten herkes adını biliyor ve en az bir kere okumuşdur okumayan da varsa olabilir yani ne olacak ki?

 • "Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
  *Mustafa Kemal Atatürk

  Atatürk yıllar önce konuyu özetlemişti zaten. Devletimiz ne yazık ki çalışmadan üretmeden kazanmanın peşinde bugün en düşük arabadan %45 ötv alınıyor devletin bütün gelirleri çok ağır vergilerden oluşuyor üretim kelimesini kimse ağzına bile almıyor ne yazık ki durumumuz çok kötüye gidiyor açıkcası yüce Türk milletinin geleceğinden endişeliyim :(

  2|1
  1|0
 • Paylaşımın hepsini okudum ancak ;

  Unutmayın her zaman bu ülkenin üzerinde dış mizrapların oyunu var. şu an siyasetimizi bile kontrol altına aldılar. Ülkede siyaset kavramı yok tamamen ideolojik bir yapılanma var bu yapılanmanın baş göstericisi amerika ve israil. Bunlara uyum sağlayan birileri.. yani aslında şu an tüm dünya bu iki ülkenin parmagi altinda oynatiliyor bir nevi kukla siniflandirmasinda.. UYUMAYIN SAKIN ! şu an ki sistematik olarak oynanan düzene karsi cikin cunku yarin birgun cocuklarimiz gelecegimiz cok zor sartlarda buyuyecek.

  2|0
  0|0
 • Beni çok şaşırttın paylaşımlarınla bilginle var sana hayran kaldığımı söyleyebilirim. Dediklerinin gerçekliği analizlerinin doğruluğundan öte bilginden etkilendim doğrusu...
  Bu konuda pek bir bilgim yok en fazla yazdıklarını algılamaya çalıştım fakat bunları iyi yorumlamak için bir benceden öte fazlasıyla kitap okumam lazım tabikide. Siyasi oyunların inanılmaz derecede döndüğünün güzel bir kanıtı olmuş aslında bencen. Boşuna demiyorlar nolursa olsun bu oyuna gelmeyin diye. Bunlar çok ince çizgiler aşırı kompleks bilgiler. Yorumlarken sonuca varırken neleri feda ettiğimizi de görmek lazım...

  2|0
  0|0
 • şahane olmuş eline sağlık. ancak burada bunu tamamen okumazlar. güzel vatandaşlarım çoktan tesir altına girmiş ona buna özenir olmuş. en marka en pahalı telefon için ağlar giysi için çıldırır. bu dediklerini anlayanlarsa zaten inzivaya çekilmiş.
  kaval sesi tiryakileride makarna kömür karşığı oy satar olmuş. satmazlarsa zaten trafoya kedi girer at girer bir yolu bulunur...

  4|0
  0|0
  • Katılıyorum ama içim yine makarnacı, koyun demeye el vermiyor çünkü kimseyi görüşünden dolayı aşağılamak istemiyorum, empati yapmaya çalışıyorum ama bir yerde de gerçekleri görüp araştıranlar var. Onlar akıl sahibi ve gerçek bilgi peşinde koşuyorlar diyeceğim teşekkür ederim umarım gerçekleri görürler, Çünkü onların oyları yüzünden vatan elden gidiyor, onlar ne yapsın benimsediği değerler zikredilince iyi niyetlerinden vuruluyorlar bu koyunların değil KUZULARIN SESSİZLİĞİ ::) Partiler sağa baksam cellat sola baksam Sihirbaz ortaya baksam ortası yok.

  • Hepsini Göster
  • Anlıyorum tabi herkesin kendi görüşü emek veren o kadar iş başaran Atatürk'e saygı duymayana saygı duymamak gerekir saygısızlık eden saygısızlık görür, ne diyebilirim ki? Şeriat, laiklik oturup bilmeyenler eksiği olanlar benimsedikleri her görüşü araştırmalı biz insanların duyguları var bir yerden sonra karşıdaki yanlışsa dayanamayıp eh yeter be diyoruz bir olur iki olur Mevlana ne demiş? Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmakla aynıdır bu cahil her insan için geçerli benimsedikleri farketmez.

  • Yanlış yazmışım ya cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur.

 • Soru kaldırılmış ben cevap yazarken! Bence'yi de okudum.
  Bazı ayrıntıları açmak gerekir diye düşünüyorum;çünkü yorumlara bakınca toplu bir değerlendirme değil de muhalif olduğu kesime saydırmış!
  Tv, internet, medya ve sosyal medya:
  Bu organlar başlangıcından beri kitle yönetimi için kullanılır. Çünkü, bu organlar çıkmadan sosyolojik ve psikolojik kuramlar kitle yönetimi üzerine zaten çalışıyordu! Amaç güç odaklarını sempatik, yaptıklarını legal ve karşısındakileri de düşmanca göstermektir.''Hadi ama filmlerde hep güçsüzleri kurtaran abd askeri ve başının üstünde yükselen mavili kırmızılı, yıldızlarla bezeli bayrak çok tatlı değil miiiii?''
  Politikacılar ve antlaşmaları:
  Bu noktada dikkat edilmesi gereken antlaşmanın ne olduğundan başka kimlerin imzaladığı ve kimlerinin itiraz edip etmediği! Nedense yeni bir anayasayı çıkaramayan politikacılar dışa dönük işlerde birbirlerine ses çıkarmıyorlar!''Hadi ama politikacılar da insan, onların da birleştiği noktalar olabilir değil mi?''
  Ekonomik Tetikçiler:
  Günümüzün modern bankerleri;ama bunlar bireylerle değil yerleştikleri büyük coğrafyaları hedef alırlar!''Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları'' serisi aklıma geldi. Yerleştikleri ülkede en basit söylemiyle önemli bütün altyapılara ait yatırımları yapıp ekonomik kalkınmayı hızlandıracak tahminler yaparlar ileriye doğru. Bunu yaparken de önemli uluslararası banka ve ekonomik şirketleri refarans olarak kullanılır ki yapacaklarını kolaylaştırsınlar. Böylece yerleştikleri bölgedeki maddi kaynakları kendi çalışmalarına yönlendirirler ve o bölgede ekonomik sözü geçen bir güç olurlar.''Hadi ama ama onlar da ülkede istihdam yaratıp işe ihtiyaç duyanlara ekmek kapısı oluyorlar değil mi?''
  Sonuç olarak resme parça parça bakmak yerine bütün olarak bakmak daha önemli. Ve malesef rahatlıkla söyleyebiliriz ki politikacı ve iş adamı katında masum olanı bulmak pek kolay değil!..

  1|0
  0|0
  • Evet politikacı ve işadamı anlamında masum olanı bulmak zor değildir, ama Bağımsızlık da alaya alınacak bir şey değildir sırf farklı olma çabasıyla sizin ülkeyi kalkındırıyor dediğiniz tetikçiler olmasaydı nasıl petrol, maden rezerveleri paylaşılabilirdi hadi ama savaşlarda ölenler sonuçta yobaz, gelişmemiş kesim değil mi? Neden yaşasınlar modern kesim oralarda yönetici olsun savaştan arta kalanlar paspas çeksin, mesala siyasiler çok cici insanlar onlar saçları ülke uğrunda dökülmüş, lüks araçlarında seyahat yaparken ayakları değil beyinleri yoruluyor o yüzden Türkiye işsizlikten kıvranıyor, e ne olacak değil mi? Sizin açınızdan onlarda üniversite okumuş hem Erasmus, Altın Öümcek Girişimi isimli amcaları var umutsuzluğa ne hacet, dönerler ve ana babaları başta birçok kimse onlar için altın örümcek değil tavan örümceğidir, kitle iletişim araçları tabi ki insanlar işsizken ne yapmaları lazım adamın akbili yok bir yere gidemiyor bari açıp hayalindeki hayatı yaşasın, bugün kaldı mı

  • Hepsini Göster
  • Peki, istediğiniz gibi paylaşımlar yaparsınız umarım, kolay gelsin...

 • Ks tarihi boyunca en iyi konu umarım bir cinsellik sorusu kadar rağbet görür amerikanın stratejisi neredeyse her yerde aynı idi kutuplaştır güç kaybettir kaosa sürükle sonra kurtarıcı olarak sahneye çık ülkenin durumu ortada neyi paylaşamıyoruz anlayamıyorum uyuyan güzel tabiride cuk oturmuş biz baştan kokmuşuz balık misali başımız sağolsun

  5|1
  0|0
 • Alacan satırı kesecen akpkk'yı kesecen hdpkk'yı sonra çıkacan kürsüye burası Türkiye, ne amerikanın gücü yeter ne ingilterenin ne ırak'ın reste rest Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye. Ülkenin gelmiş geçmiş en büyük aydınları, yazarları, sanatçıları, siyasetçileri, direnişçileri devrimcileri (deniz, yusuf, hüseyin), anlatmaya çalıştı bu yol uğruna kerk zindanlarında süründü hapishanelerde çürüdü dış mihraplara sürgün edildi yıldırılmaya çalışıldı tehditler edildi faili meçhul ölüm'ler oldu. Ama milletimiz bir uyanamadı. Adamlar kendi ağzıyla ben hainim amerikanın köpeğiyim diyor ama bizimkiler hala oy veriyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=z_vmOAQfPPs

  2|0
  0|0
 • Senin örnek aldigin adam gibi adam bazilarina fazlaca batiyor. Eline koluna saglik guzel olmus ama bunu anlayabilcek kapasite cogu insanda yok

  8|0
  0|0
 • hay ablacım ağzını öpeyim yaa. şu sitede gördüğüm en güzel konu ve bence. olaya 2-3 pencere yukarıdan bakmışsın. lakin sana bir tavsiye bu görüşlerini alt pencerelerle de bağlantıla ki göremeyen perdeli gözler daha kolay anlasın. yoksa diyeceklerini ben sana şimdiden diyeyim komplo teorilerini toplamış bence yapmışsın diyecekler. ellerine sağlık...

  2|0
  0|0
 • safız bize değmeyen yılan bin yaşasın deriz elin ogluda gelir böyle bizi ziker işte...
  Bilmiyorumda sonumuz kötü çok cahiliz daha 4-5 ay önce lafı geçti türkiyenin askeri silahları hakkında muhabbet açıldı adam çıkardı cebinden askerde roketle foto çekinmiş onu gösteriyo asdasda yıl 2015 olmuş adamlar roketle duracak öylemi bu kadar mantıksız cahiliz işte az mantıklı ve birlik olsak çok iyi olacak benim sinirlendigim olay bu...

  4|0
  0|0
 • Mükemmelsin 👏 alkışlıyorum seni ama millet yerinde uyku rüyalar tatlı geliyor

  5|0
  0|0
 • Teşekkürler güzel yazı olmuş.

  4|0
  1|0
 • Ülkemizin nereye gittiğini uzakta aramana gerek yok,
  Aşk, cinsellik eften püften konulara +50 100 yorum gelirken buna 10 yorum gelmiş.
  Ülkemizin nereye gittiği belli. Güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık. Sözümü Selahattin Eyyübinin bir sözüyle bitirmek istiyorum. Nereye gittiğimizi anlarsın.
  'BİR ÜLKEYİ SAVAŞ OLMAKSIZIN YIKMAK İSTERSENİZ, ÇIPLAKLIĞI VE ZİNAYI GENÇ NESİLE YAYIN'
  KONUNUN TAM OLARAK ÖZETİ BU.

  1|0
  0|0
  • Evet öyle ama konu özeti bu demeyelim de bencede çok farklı konular anlatılıyor. Ama haklısınız bunun vitrine konması gerekiyordu, birde ilgi çeksin diye başa seks içerikli resim koydum, yine olmadı, Teşekkürler.

  • Kusura bakma emeğe saygısızlık oldu. Özet diyince.

  • Yok hayır saygısızlık olmadı, sadece okuyan zaten yok yani az burada ben anlaşma, kongre, erasmus vs birçok şeyden bahsediyorum ya özet budur deyince bu gerçekler görülmez ve çok yanlış anlaşılır aslında cümle çok güzel bu bence haricinde sürekli dikkate alınmalı ama paragraf ve ana fikre uymadı o açıdan

 • Küçük detaylarda uyuşmasak da genel olarak çok güzel bir yazı. Emeğe saygı, yazara selam...

  4|0
  0|0
 • Çok güzel yazmışsın. Emeğine sağlık.

  3|0
  0|0
 • bunu avar bunu yıllardir söylüyor.. medyaya sahip olan herseye sahip oluyor aslında türkiye kucaktan kucaga dolasıyor.. ilk atıgın resim o kadar anlamlı ki.. bence icin tesekurler umarım insanlarımız üşenmez ve okurlar

  1|0
  0|0
 • Tum bencede değil de dizi leré yapılan bölüme yorum yapacağım.
  Size katılıyorum hepsi yabancı yapım yarışma programları çoğunlukla. Diziler in ne olduğu da belli değil tüm dizilerde 1 anne oluyor başka birini seviyor is bu ya adamın da oğlu oluyor o anne nin çocuklarına aşık oluyor.
  Ee tabi bié tane daha vazgecilmezimiz var mutlaka tum kızlar güzel , tüm erkekler de yakışıklı.

  3|0
  0|0
 • paylaşım için teşekkür ederim

  3|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  43

Kızlar Ne Diyor 25

 • Eline emegine saglik guzel bir bence olmus

  1|0
  0|0
 • www.kizlarsoruyor.com/.../a39268-kuresellesmek-istiyoruz
  Arkadaşlar olaylara daha büyük pencereden de baktım, dünya siyaseti... Gören olursa burdan beklerim...2 bencenin de sahibi benim, kafanız karışmasın.

  0|1
  0|0
 • Con sacma pkkyi yaratan rusya şu an bizi bitirmek isdyende rusya Abd ne yapsin yuh yani proqramlari bile Abdye bagladiniz

  2|0
  3|2
 • Ellerine, emeğine sağlık çok iyi bence olmuş.

  1|0
  0|0
 • Yaziniz guzel ve anlamli. sadecd elestorel olarak turkiye irak benzetmenize katilmayacagim. bildiginiz gibi irakta asiretler sistemi vardi ve ulkedeki toprak butunlugu sıkıntıliydi. saddam sadece bagdat ve cevresine konuslanmis bir sozde lider goruntusundeydi. askeri birligide techizatida eksik ve eskiydi. dahasi halki bir arada tutan bir vatan idolu yoktu. yani turkiye ile ayni kefeye konulan ulke arasinda farklar oldugunu düşünüyorum

  0|0
  0|0
  • Hanımefendi ben değil onu Amerika yazmış, bakınız alıntı... Onlar bizi küçük gören yazdım, dergide bu yazıyor diye. Dergi derin devlete hizmet ediyor amaç korku yaymak zaten fakat tehdit ettiği ülkeyede giriyor.

  • Hepsini Göster
  • "ABD bizi tipki isgal ettigi irak gibi pamuklara sarmis.
   ABD, oldukça demokrat bir ülke olarak kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına aldı ve işgalden geri çekildi, demokrasi bekleyen halk İŞİD ve PKK yüzünden kan ağlıyor. Amerika daima Türkiye ve Irak'ın aziz dostu demokrasi fenerimiz. Herşey bir gün bitecek, Ortadoğu'nun petrolü, maden rezerveleri bitince... KORKMAYIN.. Tabi Türkiye-Amerikan askeri dayanışması gerekli"
   Yazinizdaki kiyaslamayi kasdetmistim.

  • O şablon evet dedim zaten sonra haklı ama öyle. Müttefimiz değil mi? Bunu diyen RTE, her ülkeye demokrasi dağıtmıyor mu? Burada çoğu genç Amerika gibi diyorsa İranda'da öyle, maalesef İranlı 4 arkadaşım oldu 2 tane de Rus ben bu demokrasi bakış açısını Ruslarda görmedim. Duruşları çok sert. Övmüyorum onlarda iyi mi sank. Ortadoğu kana bulanırken limanlaını koruma peşinde...

 • Yanlışlar var ama neyse:)

  1|1
  1|0
  • Buyur anlat arkadaşım. Nedir yanlış olan?

  • Hepsini Göster
 • Cok guzel bence olmus ya, inanamadim resmen , super otesi, ellerine saglik

  1|0
  0|1
 • ellerine saglık cok ugrasmıssın gercekten bilgin de ortada cok begendim ama insanların neleri okudugu ortada malesef

  1|0
  0|0
 • Emeğine saygı duyuyorum. Fakat şu konularda sana katılmıyorum. Bu ülkede kadınlar buna uzak değil. En çok ezilen kesim olarak en tepkili kesim kadınlar. Türk insanı araştırmayı sevmese de 7/24 siyasetle yatıp kalkıyor zaten. Ülke sorunlarından dolayı her dakika savaş çıkacak mı diye endişe ede ede birbirimizi yedik. Şu siteye eğlenmek belkide dediğin gibi egomu tatmin etmek için nasılım başlığına yazdım çünkü buraya girme amacım farklı konularda bir şeyler okuyup mutlu olmak saçma sapan açılmış başlıklara gülmek. . İnsanları bilinçlendirmeye çalışmanı takdir ediyorum şevkinide kırmak istemem güzel bir şey, herkes senin gibi araştırma yapsa keşke ama başlıklara kendi başlığını lütfen kopyalama. çünkü dikkat çekici bir giriş yapmış olsan da yazını güzel hazırlasanda okumak isteyen okuyacaktır. Şahsen tek amacım geyik yapmak şu siteye girerek zaten mesleğim itibariyle siyaset görmekten bıkmış bulunuyorum. Kendine iyi bak hep böyle araştır çevrendekilere anlat, beni yanlış anlama.

  0|0
  0|0
  • Ben siyasetten öte sadece gerçek olan anlaşma, kongre vs bunları gösteriyorum ve kadınlara lafım sadece ciddi hiçbir konuda göremem eğer öyle değilse ki azınlık burada çoğunluk dışarda her konuda ilgili kadın var ama bakınız bu ciddi bir konu MİLLET EGEMENLİĞİNİN ayaklar altına alındığı şu an Türkiye'de milli irade bildirgesi ve canlı yerel örgütlenme var siz siyaset bölümünde ya da toplumsal ilişkiler kısmında dolaşıyor musunuz bilmiyorum ama orda hep kavga ayrışma küfür hakaret vs var ve yanlış bilgi bu benim ülke genci olarak görevim anlatmak zaten istemeyen tıklamaz bile ve ne yazık ki bu sitede KADIN,, ERKEK, SEKS benceleri ön planda, Ben kadın, erkek ve sexle ilgili bence yazdım yarım saatte vitrine koyuldu ben küfürlü vitrin benceleri biliyorum saçma ve milletin beyniyle alay eden vitrin soru ve benceleri 300-400 görüş alıyor bu milletimi sevdiğimden hangi rengi seversiniz mavi bu nedir? Bunları gördükçe beyin normal karşılıyor ve sitede böyle soru ve bir kişi kadın hakkında ilgi çekmek

  • Hepsini Göster
  • Neden ülke olarak bu durumdayız? Biz Kemalistlerin akp kakadır kötüdür ya da vb vvb berbattır cahildir diyerek insanları hor görmesi yüzünden. Aynen öyle, İnsanlar birbirini hor görüyor, bu yanlıs bir bilinclendirme methodu bunu anlayamadık mı hala? Bir insana bir şeyi anlatmak istiyorsan ona anlatırken egoistsin falan diyemezsin. Normal hayatını ele al sen bu insana 'kalem bir şey yazmak için kullanılır' desen sen ona böyle bir başlangıç yaptıktan sonra o başlar hayır arkadaşım kalemle yanlışları sileriz, silgiyle yazarız demeye. . Sadece böyle yapma güzel yaklaş. Onun haricinde güzel bir örneksin, umarım insanlara araştırdıklarını gösterebilirsin.

  • Ben kemalist değilim solcuyum bu da yanlış oldu yukarıda bakarsanız partisel ayrışma yapmadım akpli vatandaşa koyun ve makarnacı diyene saygı duy dedim bunu defalarca yaptım- vatandaş biraz bu ego işlerinden kurtul gerçekleri görelim-bu vatandaşa ben de dahilim :) yanlış anlamışsınız.

 • Bencede herkes yabancılara ozeniyo internette Türkiye çok kotu yabancı ulkelere gidelim falan filan diyolar

  1|0
  0|0
 • Yazdığınız yazıya göre bazı yerlerde aynı görüşte değiliz, fakat kendinizi bilinçli bir genç olarak, araştırarak, okuyarak, merak ederek, şüphe ederek terbiye ettiğiniz için tebrik ederim.

  0|0
  0|0
  • Teşekkür ederim, aynı görüşte olmak önemli değil benim için, ben öğrendiklerimi yazdım, umarım insanlara bir şeyler katmışımdır, ısrarla davet amacım konuşalım herkesde bildiğini bana söylesin birşeyler katalım birbirimize. Olay bu yani. Yoksa ben size duygusal gelebilir ama gençlikten değil insanları çok severim, özellikle siyasi anlamda görüş ayrılığına evet ama kavga ve hakarete tahammülüm yok.

  • Size cevap vericem bekleyin.

 • çok fazla uğraşmışsn

  0|0
  0|0
 • Bu böyle devam edecek maalesef..

  1|0
  2|1
 • Ellerine sağlık fakat gerçekten kızlar niye konuya bu kadar uzak?

  0|0
  0|0
  • Bilmiyorum bence okuyup şu uzun uzun yazan ve tartışan erkekler gibi olsunlar istiyorum yani uzun kısa görüş önemli değil fikir beyan etsinler katılıp katılmama önemli değil ve erkek kız vatandaş olarak bunları görmek görevimiz işte politika işte belgeli ispat bunları biliyorsan zaten bilinçli vatandaşsındır

 • 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  1|0
  0|0
 • Bahceli demissin kardes. Farzedelimki bir mucize eseri halkin % 47 si bu adami iktidar yapti. Partinin ismi beli cismi beli ideolojisi belli. Hal boyleyken bu adam nasil boldurecek vu vatani? Adama sormazlarmi...

  0|0
  0|1
  • Adamın kişiliği ya da ismi ile ilgisi yok ben uluslarası anlaşmadan bahsediyorum, mesala diyorlar ki birçok bilgisiz insan MHP döneminde neden Apoyu asmadı? Asamazdı AB uyum yasası zaten mhp gelmeden imzalandı ve idam mhp gelmeden kaldırıldı, AB ve ABD güdümüne anlaşma yüzünden dolaylı mhpde girmiş oldu anlaşma yüzünden burada mhp'nin suçu yok ama İKİZ YASALARA imza atan Bahçeli'nin bakanlar kurulunda imzası var, bu anlaşma SEVR gibi aynı ve Selahattin bunun arkasına saklanıyor kaç kez mitinglerde dedi özerklikte bu yüzden ilan edildi buna güvenilerek yani önceki siayasilerin hatalarını gelen temizleyemiyor vagonlar Amerika'ya gidiyor, anlaman zor biliyorum ama Hızlı Uzantılar yaz bu vikipedi de var. Partiler kime hizmet ediyor, içlerinde kimler var görebilirsin @Gizli

 • Güzel olmus begendim...

  2|0
  0|1
 • Begendim emegine saglik

  1|0
  0|0
 • Sen ne diyon ya jdlgslgs

  1|0
  2|1
 • Sonuna kadar okudum.
  Ne de güzel dillendirmis dogrulari diye düşünürken,
  En sonda büyük haini görünce dedim. ki,
  Zikilen beyin sahibi budur işte...

  0|1
  2|0
  • Terbiyesizlik etme ben oraya Atatürk'ün nutkunu oku ve dönemle kıyasla dedim, güzel sözünü koydum karşıdakine zikilen beyin dememek için neden amaç ne? Beraberlik birlik sen de ki din duygusu ben de ki vatan sevgisi olmasa ki ben de dinimi seviyorum bu ülke ülke olur mu? Hitler mi koyacaktım? Stalin mi? Bir dahakine Abraham lincoln koyayım hanımefendi :)

  • Hepsini Göster
  • Sen dengim değilsin.
   Seviyesizsin...
   Ben hayatımda Recepe bir kez bile oy vermedim.
   Vermem de.
   İki gramlik Kit aklin ile bana kimlik bicecegine git de zikilen beynini tamir ettir.
   Israil in ilk Cumhurbaşkanı açık açık diyor bunu.
   Tabi düşünecek beyin olmayinca...
   Cevap vermeyecegim sana.
   Git denginle konuş

  • Ha ha geçen savunuyordun Kadir'i soruda İsrail Başkanını da... Gizli kimliğe gelince saklayacak mısın?
   www.kizlarsoruyor.com/.../q3671074-cumhurbaskanligi-saray-inda-ne-konusuldu-kimlerle-yemek-yenildi bu da belge

 • Kızlar Devam
  5
Yükleniyor... ;