İnsanlardan Nefret Eden Kız: Bir Misantropistin Seyir Defteri

Herkeslere merhabalar. :) Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum;

Ben #Fridam adımı ingilizcedeki "freedom" kelimesinin Türkçesi olarak aldım. Ben özgürlüğüm. :)

Herkes profilimde yazan "insanlardan nefret ediyorum" yazısından dolayı çok aşağıladı beni. Küçük görmeye çalıştı. Merak eden varsa buyursun okusun sebebini. :)

İnsanlardan nefret eden kız ; bir misantropistin seyir defteri..

ve başlıyorum...

İnsanlardan nefret etme olayım bundan 3 yıl önce başladı. O zamanlar birini seviyordum ama o kadar çoktu ki anlatamam ve ilk sevdiğimdi ilk sevgilimdi ilkimdi bir de beni öpmüştü ki her şey ilk olunca iyice bağlanmıştım. Sevdikçe sevdim yücelttikçe yücelttim. Elimde değildi çünkü sevgimden ölüyordum ve çok mutluydum derken derken o beni üzerek ağlatarak bir 8-9 ay geçirmiştik. benim yaş 16 falan kendi 19 20 o zamanlar. Neyse o üniversitenin ilk ylında ben de lisede. Notlar açıklanmış falan aradım " sen bu dönem ne yaptın okul nasıldı " diye sormaya... Sonra telefonu bir kız açtı... Aradan 3 yıl geçti ne söylediklerini ne de sesini unutabiliyorum o iki orospunun. Sanırım 7-8 kişilerdi. 2-3 o* telefonu sırayla alıp konuşuyordu. Bir tanesine sevgilimin nerede olduğunu sordum daha olay patlamamışken. Daha sonrasında " veremem sevgilini küçük o* o benim sevgilim oldu hatta aramızda nişanlandık bir daha arama gelirim oraya seni * seni öldüresiye döverim sen seni seviyor mu sanıyordun kullandı seni oynadı seninle acıdığı için çıktı hala anlayamadın mı liseli orospu" dedi. O an gerçekten dünyam başıma yıkıldı. o kadar küfür eden ben, tek kelime dahi edemedim.

Telefon hala açıktı. İçimden "Allah'ım olamaz hayır olamaz o vermemiştir telefonu yok olamaz" demeye devam ediyordum. Sonra bir ara " insan acıdığı kişiyle neden 8 ay birlikte olur ki ? " dedim ve sanırım cevabı kullanmaktı. Yatmadım sevişmedim ama o sorunlu bir çocuktu. İçindeki yılların ilgisizliğini benimle gideriyordu işte. İlgimi sevgimi kullanıyordu bir şekilde. Bir de ilk o öpmüştü beni. Şimdi ufak ama 16 yaş için baya büyüktü bence öpücük denen olay.. Neyse kıza cevap vermeye çalıştım çünkü hala benimkinin sesini duymamıştım " ver onu bana " dedim. " Sen dayak istiyorsun herhalde ? orospuluğa doyamadığın gibi bir de dayağa doyamamışsın " dedi. Ardından herkesin " ooooo laf koydu hahah" demesini ve bizimkinin " hahahah bırak * kodumun ergenini" demesini duydum. İşte o an gerçekten içimden bir şey koptu. Boğazıma bir şey düğümlendi tek kelime dahi edemedim. Devamı da var ama devam etmeyeceğim.

Çpk duygusal saf ve iyi kalpli biriydim. Ciddi anlamda söylüyorum bunu. Küfür ederdim ama herkese acır üzülür yardım ederdim. Kimseye kin tutmazdım. Ama onu çok sevmemden ve onun ilk olmasından olsa gerek bu durumu hiç kaldıramadım. Baya yaralandım. Konuşkandım konuşmamaya başladım. Pek bir sessizleştim unutmaya başladım göz bebeklerim büyümeyi küçülmeyi kesmişti resmen ruh gibi geziyordum hala "nasıl " diyordum içimden. Gerçek oduğuna inanmak istemesem de adım onların arasında, hiç haketmediğim şekilde " küçük orospuydu". Durumu yakınımız olan bir doktor anladı. Adımı dahi unutur konuşamaz hale gelmiştim direk doktora götürdüler alzheimer belirtisi gösteriyorum diye. Doktor baktı ellerim ve kafam titriyormuş göz bebeklerim ışığa veya karanlığa tepkisizmiş. Herkes korktu ama ben umursayamadım. Ağır bir depresyona girmişim bir ton depresan verildi. Hayattaki ilk depresanım. Günün 18 20 saatinde uyuyordum uyuşuktum okulda derste dahi uyuyordum. Sonra bir ara kendime geldim ve ağzımdan ilk dökülenler " insanlardan nefret ediyorum" oldu.

O gün bu gündür insanlardan nefret etmeye başladım. Sonra bana iyice batanlar oldu. Kimse üzerine alınmasın ama 2 yıllık myo okuyanlardan nefret ettim hep. Üniversitede fotoğraf paylaşanlardan nefret ettim. Kızlardan nefret ettim. Kızlar kürttü ondan da nefret ettim. Çok uyuyan insanlardan nefret ettim. Herkesten ettim sonra. Öğrendim ki kızlardan birisi evli bir adamı ayartmış ve yatıyormuş o haliyle öpüşmeye bile çekinen bana o* demişti. :)

Ama bunu öğrenmek yetmedi. Nefretim iyice büyüdü kocaman oldu herkesten nefret etmeye başladım. Suçlu suçsuz iyi kötü herkes... Herkes ölsün benim yaşadığımı yaşasın istedim. İstemesem de içimdeki bu şey daha da büyüdü. Bu defa insanlar üzüldükçe ben sevinmeye başladım. Çektikleri acılar bana zevk verdi. Resmen ruhumu besliyordu. Mutlu hissediyordum hala da öyleyim. Kısacası kötü bir insan oldum ben. Çok kötü biri oldum insan satmaya başladım yarı yolda bıraktım kimsein düşünceleri umrumda olmamaya başladı. Hep yalnız yaşadım tehditler ettim herkes benden korksun istedim. Korktular da ama bunlarla nefretim beslendi ve simsiyah oldu. Ben böyle olmayı hiç istemedim istemezdim de.

Şimdi insanlara karşı iyi olmaya korkuyorum. İyi nasıl olunurdu onu da pek hatırlamıyorum. Son hatırladıklarım hep kötü şeyler. Suratım bile kötü ifadesiz ruhsuz... Nasıl gülüyorduk gerçekten unuttum. Abartmıyorum. Hayat çok garip bazen istemesen de kötü şeyler oluyor. Benim misantropimin sebebi 1 ruh hastası piç ve onun yanındaki orospular/ o* çocuklarıdır. Onlara noldu ? onlar * oldu gitti hala başlarına bir b*k gelmedi evli adamları ayartıp orospuluk yapmalrına rağmen. Bana noldu ? ruhsuzum ifadesizim ama iyi bir okulda iyi bir bölümde iyi bir konumdayım önüm açık. Saçma da olsa herkesten hep intikam alma isteğim kaldı. var da hala.. :/

Her neyse. Sizden ricam saçma sapan yorumlar atıp "olayı dramatize ediyorsun ay çok saçma" falan demeyin. Herkesin yadığı kendine zor, kendine büyük. Dramatize de etmiyorum zaten. O aralar dramatikti ama şu aralar saçma sapan adice iğrenç bir olay. Yorumlarınızı kabalaşmadan anlamadan saçma sapan yapmayın sizden ricam. Yorumlarda da profildeki yazımı görüp aşağılayan küçük görenler için de buyursunlar hikayem. Elimde olmadan nefret doldum. Budur yani...


1|3
4136

En İyi Erkek Görüşü

 • Herkesin hayatında bir dönüm noktası, bir yaşanmışlık vardır. Mesela ben 5 senedir, tam olarak 1879 gündür aynı günde kaldım. 18 Haziran 2010 gecesinde aldım tüm hayatımı karartan haberi; anlatsam belki de insanlar dalga geçer, zaman içerisinde geçer derler lakin ben geçemiyorum çünkü öncesini de sonrasını da ben yaşadım ve benim için önemli ise önemlidir. Kimseyi ilgilendirmez ne de olsa; senin durumun da aynı; sende yaşamışsın, kimse anlamaz yaşadıklarını. Yine de takdir ettim seni; en azından içindekileri yazarak dökebilmişsin...

  1|0
  0|0
  • ne yaşadıysan geçmiş olsun yazabilirsin. bu olayın olduğu gün de 1 haziran 2013tür. hala psikolojimle oynar bu olay. o kadar nefret doluyum ki insan öldürmekten korkuyorum. uzak duruyorum insanlardan

  • Hepsini Göster
  • ben kardeşimi öldürmemek için kendimi odaya kilitlemiştim.

  • Kendine dikkat etmelisin; biraz sakinleşmeye çalış, evcil hayvan falan edinmeye çalış bence.

En İyi Kız Görüşü

 • Sana hak veriyorum ve sonuna kadar yanındayım. Bende insanlardan nefret ediyorum, insanlar iyi değil. Kendimden de nefret ediyorum. Huyumu suyumu hiçbirzaman kendimi beğenemedim. Buna rağmen bunu diyince beni yargılayan yakınlarım var 😒 Ben insanların yüzüne direk senden nefret ediyorum diyebiliyorum ve bu çok hoş bir duygu. Namussuz Şerefsiz olan insanlar diğer namuslu ve şerefli insanları görür kıskanır ve onlarıda kendileri gibi olmalarını ister. Anlattıkların ruhuma dokundu doğrusu. Onlarla yüz yüze gelip o mk kürtlerinin yüzüne Sürt*k demek isterdim.

  1|0
  0|0
  • Bu soyledigim cok sacma ama mezun olup bu orospulari yanima hizmetci olarak almak istiyorum sonra yatak odamda yakaladim der döverdim

  • Hepsini Göster
  • Belki görürsün, belli mi olur 😉😉😉😉😉😉😉😉

  • İnşallah

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 35

 • Senin güven sorunun var yahu. Tabii ki hoş değil yaşadıkların ama, açıkçası ben daha farklı şeyler beklemiştim. Misantropiden de bahsetmişsin çünkü.

  Ben mesela insanlardan nefret etmem. Onları küçük gördüğüm olur, ama kendimle övündüğümden değil. Olasılıklara gözünü kapatıp realistim diye geçinir çoğu ama ufacık dünyalarını o boyutta tutunca mutlu olmayı beklemek ve düşünmekten kaçarak bunu korumayı denemek: Asıl hayalperestlik bu bana göre. Ve bizim dünyalarımızı da daraltırlar hep. Nefret etmesem de sevmem genelini. Bir kişinin bana yaptıklarından değil, çok kişinin çok kişiye yaptıklarının bana yansımasından hoşnutsuzum.

  Umarım zamanla bu durumunu çözer, dünyanı en azından eskisi kadar geniş hale getirirsin. Herkes o tipler gibi değil bu dünyada.

  0|0
  0|0
 • Neden insanlardan nefret ettigin konusunda icim icimi yiyordu gercekten. Aydinlattigim icin tesekkur

  1|3
  5|3
 • Ben de insanların bir çoğundan nefret ediyorum , söylemekten çekinmem ama hepsine genellememek lazım.

  Yediğin kazığın acısını bütün insanlardan çıkarmaya çalışıyorsun, o da geçer elbet.

  0|0
  0|0
 • Enteresan etkilendim valla ya insanlar cok deger verilmeye deger degil evet haklisin ama bu sekilde bir yasam da sen mutsuz olursun gerci neler hissettigini bilmedigim icin ne desem bilemedim ama yani bu kadar nefret le gecmez bu omur hem herkes o kadar da kotu degil kendin icin bence yeniden bir insanlari sevmeyi dene yani dini de tavsiye edebilirim sana o da bir nevi meditasyon yontemidir hic tanimiyom seni ama enteresan bir sekilde uzuldum o seni uzen picleri de bosver boylesi cok cikmaz normalde o da sana denk gelmis inan tecrubemden dolayi bole konusuyorum

  1|0
  0|0
  • Valla hiç iyi insana denk gelmedim

  • Hepsini Göster
  • Teşekkürler

  • Rica ederim mutlu ol insallah

 • Ne kadar üzücü... İçindeki nefret çok doğal ama sen bunları yaşadın diye başkalarınada yaşatmaya hakkın yok. Daha yaşında gencecik hayata küsmen sana zarar.
  Bu yazıyı yazman bile bazı değişimlerin başlangıcı bence... Umarım o eski kahkahaların geri gelir

  0|0
  0|0
  • kimseye bir şey yaşatmıyorum aynısını yapmıyorum yani ama takmıyorum da geberseler umrumda olmuyor

  • Hepsini Göster
  • Evet o kadar ofke kalmadi ama nefret baki. Ha ama keske o orospulari dovseydim verseler o kadar zamanin uzerine doverdim

  • 50 yaşınada gelsen yine haklı olarak dövmek istersin. Nefret etmen gereken sadece o insanlar ve o kişilikteki insanlar bunun farkındasın. Eminim şu anki halinden hoşnut değilsin ama elinden bişey gelmiyor

 • Aynı nefreti bende taşıyorum. Benim hiç sevgilim veya kız arkadaşım olmadı ama ailem ayrılıp elin memleketinde ne olduğu belirsiz bir yerde okumak zorunda kaldım. Orda en berbat insanlarla tanışma imkanı buldum. Şimdi liseden yeni mezun oldum ve ağır depresyondayım. Yolda yürürken robot gibi, ruh gibiyim hayat vazgeçtim gerçekten berbat bir duygu 18 yaşında olmama rahmen ölümüme ne kadar kaldığının hesabı yapıyorum. Sevmek ve sevilmek insanın doğasında var. Bir ihtiyaç gibi düşün yeme, içme vs. Eğer ki birazda temiz yürekli safsan bu türşeyler olağan ben ne kadar açık gözlüyüm artık insanları tanıdım ögrendim desemde insanlara kin tutamıyorum. Tek yapabildiğim insanlardan uzak durmak asosyal yaşamak 4 duvar arasında vakit öldürmek. Sana şöyle bir tavsiye verebilirim. Ben Sevgiyi aşkı yaşıyamadım ve yaşıyamacağım. En azından sen bunu tatmışsın mesela sevip sevildiğin zamanların olmuş her ne kadarda kötü bitsede bu yönden düşünmeye çalış.

  0|0
  0|0
 • Merak etme Frida, Bir gün umarım sana tekrardan sevmeyi öğretecek bir insana kavuşursun. Kalbin fazlasıyla sâfiymiş ki bu yük ona ağır gelmiş. İnsanlara zarar veriyor olmanı tabiki savunamam ama sonuçta sende bir çoğu kötü insan gibi ağır bir travma yaşayarak bu hale gelmişsin. Sizden öte size bunu yapan karaktersizlerin hesap vermesi gerekir. Kalbinin bam teline tekrardan dokunabilecek bir arkadaş lazım sana. İnşallah ona da sahip olursun.

  0|0
  0|0
 • Bir laf vardır: Yanlış kişiye güvenmenin bedelini kimseye güvenemeyerek ödersin. Sen yanlış insanları güvenmişsin ve onların hatasını tüm insanlara yıkıyorsun. Herkes senin zamanında güvendiğin yanlış kişilerden olmayabilir.

  0|0
  0|0
  • Degiller de zaten. Ben sadece bedel ödüyorum. Hepsi bu

  • Hepsini Göster
  • Insallah canim iyi dileklerin icin teşekkür ederim

  • Estagfurullah sadece yanlış insanların hayatımıza yön vermesine izin vermemeliyiz bunu demek istemiştim aslında :) iyi geceler...

 • Misantropik tabiatin eger sadece bir ergen tavir degilse insanlara nefret etmenin bir nedeni kendine dair memnuniyetsizliklerin olabilir. Mesela bir huyun, bir yasanmisktaki tepkin, bir korkun, bir yetersizlik hissin gibi...
  Uzerinde bir dusun istersen...
  Sevgiler :)

  0|1
  0|0
  • ergenlik değil. kendime memnuniyetsizlik var profilime bakarsan kilomu görürsün. bir diğer memnuniyetsizliğim de anlamıyorum herkes mutlu ben de kimi sevsem yok yani bıktım hayattan anladın mı bu olay misantropinin başlangıcı olan olay bunu harlayan çok daha fazla şeyler oldu

  • Durumun cok tipik depresyon belirtileri iceriyor, insanlar depresifken negatif seyler hissetmeleri kacinilmaz. Su noktada neden insanlari sevmelisine cevap aramaktansa depresyondan nasil cikabilecegine odaklanmak bence daha yararli olur.

  • ağıııır bir depresyon içerisindeyim farkındayım doktordan yardım alıcam ya tek başına olacak gibi değil

 • Bu kadar seven bir kizida uzuyolar ya ne diyim valla, Ama bir insan yuzunden herkesten nefret etme eger edersen bir cok firsatida bu sekilde kacirirsin, uzuldum ama sevmek nedir bilirim ;'(

  1|0
  0|0
 • Bende kötü şeyler yaşadım ama senin gibi olmadım kötü insanları üzmeyi severim ama iyi masum bir insanıda yarı yolda hiç bırakmadım ve üzmedim yanı bana kızacaksın ama o kişilerden pek farkın kalmamış yani insanlardan kötü diye nefret ediyorsun ama sende kötüsün sende nefret edilicek bir insansın öyle olmuşsun yani

  0|1
  0|0
  • Evet ben de kötü biriyim maalesef

  • nefret ettiğin insanlardan farkın yok o zaman bu konuda ne düşünüyorsun bu seni güçlü kılmaz aciz zayıf kılar kötü bişey yaşamışsın ve yıkılmışsın bu kadar basit bende yaşadım ama aynıyım

 • Kabullenmeyi neden denemiyorsun?

  1|1
  1|0
 • Benceni okuyunca aklıma GORA daki komutan Logar ağlıma geldi. Repliği güzeldi ;
  "Dünyalılardan tiskiniyorum !!!"

  0|0
  0|0
 • Yani ne yapmaya calisiyorsun bilmiyorm ama ergenlik doneminden kurtulmalisin. Tek bir kisiye gore tum insanligi yargilayamazsin!! ve insanlardan nefret edip toplumdan uzaklasmak en cok seni uzer kimsenin umurunda olmazsin ;) Sana ne yapilmis oldugunun onemi yok sen tekrar ayağa kalkıp saglam adimlar atiyorsan mesele kapanmis daha guclu birisi olmussun demektir. Umarim insanlikla barisirsin sevgiler..

  0|0
  1|0
  • Ergenlikte degilim bunlardan sonra da cok olay oldu inan nefret etmemek elde değil

  • Bak simdi yasin daha genc ve hayat ilierliyor onune bak ve kimseye karsi onyargili olma ok?

 • nefret, güçlü bir duygudur. dışarıda hala insanlar acı çekerken, kendi aptallıklarınızı insanlığa yıkmak yalnızca bencillik. gerçekten komik, hala böyle konular gördükçe türkiye'nin neden geri kaldığını anlayabiliyorum

  misantropi, bir hastalık değil görüştür.

  0|0
  0|1
  • Boyle siyasi olaylar varken turkiye benim nefretimden geri kalmaz sen rahat ol

  • demek istediğimi anlamamışsın, eğer sana çok fazla değer veren arkadaşların yoksa kimse seni çekmeyecek yani nefretini kimse umursamayacak. yalnızca kendi kendini bitireceksin. sonuçta böyle bir yere böyle şeyler anlatıyorsan, bunları anlatabilecek kadar değer verdiğin biri yok demek.

   yani demek istediğim şu, eğer gerçekten nefret etmeye devam edersen tamamen yalnız kalacaksın.

  • Ben de sunu soyleyeyim misantropi bir hastaliktir ama evet deger verdiklerim yavas yavas azaliyorlar yazik ki haklisin yalniz kalacagim

 • Bende nefret ediyorum ama kimseye benzemez benimkisi

  0|0
  0|0
 • bu nefretle yaşanmaz

  0|1
  0|0
 • salak saçma kişilikler çıktı mk entel dantel insanlarsınız gereksiz fazlalıksınız

  0|0
  3|1
 • Gerçekten kötü olmak ile kendini kötü olduğuna inandırmak farklı şeyler. Genelde insanlar kendini kandırıp ilk seçenek gibi davranırlar ama çoğu ikincidir

  0|0
  0|0
 • Yanlış tercihlerinin bedelini tüm insanlara mal etme bence

  0|1
  1|0
 • Erkekler Devam
  15

Kızlar Ne Diyor 40

 • Yazının başlığını görünce merakla 'Kim bu?' diye geldim. Arkadan kahveli Bob Marley kokusu yüzüme vurdu kısa bir süre.

  Profiline daha önce hiç bakmamıştım.. baktım herkesin tepki gösterdiği yazıyı görmek için, hemde yaşını merak ettim. 'Kaç yaşında ki?' diye bir iç sesle bakıp yazıya döndüm. Okudum merakla, ilgiyle satırlarını.

  Misantropi kavramına çok özenirim ben. Sanmıyorum tek bir olayla bu hale geldiğini, yani umuyorum en azından. Bence birden fazla olay olmuştur, üst üste yığınla birikmiştir. Tek bir olay sonucu bu kadar güçsüz kalabileceğini sindiremiyorum nedense. Güçlü bir kız imajı verdin bana, yoksa içi kırık dıştan güçlü duranlardan mısın? Bilemedim.

  Bu yaşa kadar kız-erkek sevgili, arkadaş, aile.. özetle İNSANLARDAN yana gördüklerimden sonra misantropik olmayı çok denedim, hani gerçekten denedim ve kalpten istedim bunu. Nefret edersem, ee kimse canımı yakamaz dedim. Mantık baya basit göründü gözüme.

  Fakat ben iyi değilim bu konuda, beceremedim. Yani kısmen becerdim.. insanların boşa yer kaplamasına, üretememesine, beyinlerini süs niyetine kullanmalarına (boşa nefes tüketenlere tabii sözüm..) az buçuk nefretle bakmıyor değilim.

  Nerede başarısız oldum bilmiyorum. 49580454 vukuat yaşadım, hala içimde salak gibi sevgi var.. Hala iyiyim, hala iyilik nedir biliyorum ve yapıyorum.

  İnsan olmanın vasıfları vardır, bunları çiğneyemedim. Denedim çok kere, 'biliyordum böyle olacağını işte!' diyebileceğim nice olay geldi geçti, ben hep yanılmayı bekliyorum nedense...

  'Belki bu sefer farklı olur?' umudu var bir yerlerde, halbuki umut benim neyime. Yetmedi mi o kadar acı, yetmemiş demek ki.

  Biri de çıkıp yanıltsın diye bekliyorum hala, inanmak istiyorum. Hala sevilmeye değer ruhlar olduğuna inanmak istiyorum.

  İnsanlar çocuklara bakarken, onların 'masum' olduğunu düşünürken ben hep 'o da ileride kalp kıracak, üzecek, suç işleyecek.. o da bir günahkar..' diyorum.

  Bakış açım çok pozitif değil insanlığa, fakat tamamen nefret edemedim.

  Yapamadım, olmadı. :)

  0|1
  0|0
  • Tabi ki tek olay degil imaji doğru vermisim ama beni en uzenlerden biri buydu bundan sonra degistim yani tamam kincilik vardi ama bu denli degildi her insanda oldugu kadardi bundan sonra degistim uzerine cok saglam bir patlak daha yedim ailemden ama öyle böyle degil saglamin da saglami ondan sonra tam nefret ettim baya bir simdi var ya dusunuyorum da bana bunlari yapanlari oldursem hic gozumu kirpmam veya canim acimaz..

  • Hepsini Göster
  • Aynada guclu ve hirsli bir kadin goruyorum bu daha hoşuma gidiyor

  • Öyle olsun. :)

 • Keske herkesin derdi bole olsa☺ bisey diyemiyorum dramatize ediyorsunds diyemiyorum kisacasi bisey diyemiyorum sana profilin hic dikkatimi cekmedi yazinida gormedim sadece ismin bende frida kahloyu hatirlattigi icin sonuna kadar okudum. Sen mutlu olamazsin hic bir zaman olamazsin cunku senin gozlerin ensende gecmise bakarak gelecegi yok etmissin. Bide yetersizlik sezdim sende sen kendine guvenen deger veren begenen biri olsaydin bu komplikasyonu yasamazdin. her genc kiz ilk askinda hayal kirikligi yasar. Belki orspu kelimesi agir geldi ya da daha baska seyler bilmiyorum diyecegim tek sey kimseyi sevmek zorunda degilsin ama saygi duymak zorundasin burada demek istedigim sey can yakarak beslenmem mutlu oluyor olmam demenden kaynakli saglicakla kal.

  0|0
  0|0
 • Sana hak veriyorum. Bende çocukken okul arkadaşlarım benimle dalga geçerlerdi. Çocukluğumda sürekli benimle dalga geçtiler. Çocukken derste suçsuz yere dayak yedim çok kötü şekilde. Bunları kimseye anlatmadım çünkü beni anlayacak kişi yoktu. Beni ezik olarak gördüler. İyi biriyim diye kalbimi çok kırdılar. Kuzenim aşırı kıskanç biri, beni sürekli kendime ait sırları tehdit ederdi. Arkamdan kuyumu kazar ve kendi arkadaşlarıyla alay ederlerdi. Şu zamana kadar beni gerçekten seven biri olmadı. Tipsiz değilim de. Öz güven sorunum var hemde çok. Sevilmek istiyorum ama bana sevgi gösteren göremiyorum. Çoğu insana kızabiliriz ama iyi insanlarda var. Ne kadar mutsuz olsakta iyiliği seçmeliyiz. Kötü olarak kendi hayatımızı daha da kötü hale sokarız.

  0|0
  0|0
  • Anlıyorum seni ama yapamiyorum sanki bir sekilde kotu olmak ruhuma islemis gibi içgüdüsel bir sey hep bo ses ona saldır daha cok aci cekmesini sağla diyor anlam veremiyorum

 • Ben de onun hırsına kaç kız dövmedim ki. O beni aldattı hem de oynattı. Ama unutmadım. Herkese kinim. Kinimle beslendim. Aç kaldım susuz kaldım. Ama olgunlaştım. O aklıma gelince ruhum daha da gençleşiyor. Allah razı olsun. Bana hayatı oğretti.

  1|0
  0|0
  • Aynen ha baya hayatı ogretti ben de kiz dovdum ya neler neler yaptim su an öyle bir sey ki hala icim daraliyor nefes alamiyorum sinirlerim bozuluyor dövmek istiyorum herkesi aci ceksinler gebersinler

 • Birinden nefret etmemein ten nedeni daha ben küçükken atılan edepsiz iftira oldu. Ve o iftira ile olgun olup millete guvenmemyi ben olmayı bir çok şeyi öğrendim.

  0|0
  0|0
  • Kadiniz biz iftira ederler taciz ederler tecavuz ederler o* cocuklugu ederler ama biz yine de büyümek zorunda kaliriz

 • Iki üç beş or. spu çocuğu insani kaygılı, kırgın, mutsuz, dengesiz kısacası kendiyle ilgili problemleri olan biri haline getiriyor. Bu iş seni aşmış beni de aşar.

  1|1
  0|0
 • Bende nefret ediyorum

  1|0
  0|0
 • Bende çok ihanete uğradım, şaka yapmıyorum şu adam hayatımı kurtardı : https://www.youtube.com/watch?v=ErCAOMi5EGM Bu şarkıyı dinle ve anlamına mutlaka bak, ikimizi yansıtıyor yazını okurken içimde birşeyler parçalandı, seni çok iyi anlıyorum. Lil wayne senin yaralarını saracak.. Onu seviyorum çünkü o da çok şeyler yaşamış.

  0|0
  0|0
 • Daha 16 yaşında, en hassas döneminde bunları yaşaman çok kötü olmuş, ne desem az kalır. Ama sende başka insanlara zarar vererek bir yere varamazsın ki. Gerçek acıyı tatmış biri olarak insanlardan bu kadar nefret etmen bencillik değil mi?

  0|0
  0|0
  • Cok guzel bir yaklasim evet bencillik olur ama bunlardan daha fazlasini da yasadim be o kadar nefret doldu ki icim ailemden bile kazik yemis insanim

  • Yaşadıkların üzerinde fazla düşünmemeye çalış stres giderici şeyler yap bence. Bir şekilde bu süreci atlatman lazım çünkü. Ve insanlara şans vermelisin bence. Yalnızca daha temkinli ol ama yinede iletişim kur. Sonuçta tüm hayatını böyle depresif geçiremezsin, sana yazık olur. Keşke yanında olup destek olabilseydim ama site aracılığıyla tavsiye vermekten başka yapabileceğim birşey yok malesef

  • canım benim çok düşüncelisin. :) insanlara şans vermem için şu yukarıda bahsettiğim şahsın benden uzak durması yeterli. o yokken burada yazdıgımın tam tersine gerçekten iyi bir insan oluyorum

 • kendini seviyormusun peki?

  0|0
  1|0
 • O kızların içindeki cocuk bile or. ospuymuş zaten. Hayatta kalabilmek yaşamaya devam edebilmek zordur. Sen bu halde devam edebilmişsen söylenecek söz yok. Zoru basarmışsın artık * etmeyi de başarabilirsin bence 😊

  0|0
  0|0
  • O cocuk yokken ben cok iyiyim ki kanka o varken boyle karamsar ve trip halindeyim

 • Ilk okuduğumda isminin Frida Kahlo dan geldiğini filan düşündüm. Açıklamayı okuyunca hayal kırıklığına uğramadım diyemem 😅
  Boşver sen sevmeye çalış...😊

  0|0
  0|0
 • bir ara ben de böyleydim ama sonra tekrar sevdim bazı insanları fakat hala neredeyse kimseye guvenemiyorum :/

  0|0
  0|0
 • kısmende olsa aynı durumdayız kısmen çünkü ben biraz atlattım umarım sende atlata bilirsiz

  0|0
  0|0
 • Kürt ne alaka genelleme yapma het kürt aynı mi

  0|0
  0|0
 • Herkesin olaylara karşı verdiği tepki farklı işte

  0|0
  0|0
 • insanlar sevilmeyi iyiliği hak etmiyorlar ki

  0|0
  0|0
 • Ergen Detected

  0|0
  0|0
 • İnsanların yaptıklarını , tarihlerine baktığımda nefret edilmeyecek gibi değil ki :\

  0|0
  0|0
 • Abartmış mevzu yok gençler sakin sakin dağılalım

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  20
Yükleniyor...