Saygı ve Ülkemiz: Türkiye

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size bir kelimeden bahsetmek istiyorum.

'' Saygı '' .

Ne garip şey, sürekli ağzımıza dolanan kelimenin anlamını bilmememiz. Belki de ihtiyacımız olan tek şey bu küçük kelimede saklıdır. Ne dersin?

Bu yazıyı bir insana '' damga vurmadan '' önce düşünün diye yazıyorum. Hepimiz insanız. Dinimiz farklıdır. Kapalı diye alay edilen bir kız ya da şort giyiyor diye taciz edilen kızlarımız eşittir.

Sokağa çıkın binlerce çeşit insan var. Kimseyi yargılamayın. Bir kız kapalı diye ezik olmadığı gibi bir kız şort giyince yollu olmaz. İnsanları bu şekilde AYIRAMAZSINIZ.

Ve şimdi size Türkiye'deki düşünce tarzlarından bahsetmek istiyorum ;

Saygı ve Ülkemiz; Türkiye

Iyyy kapalıı kesin alttan alttan elletir bu ninja!

Yahu sanane milleyin dininden? O kız inancı için kapanmış sen onu damgalayamazsın!!

Şort giymiş kesinlikle yollu!

Herkes istediği gibi giyinir bay/bayan cahil. Dediğim gibi, ister kapanır ister şort giyer. Bu seni zerre ilgilendirmez!

Kızın saçları renkli dikkat çekmeye çalışıyor!

Nereden anladın bunu? O kızın kendine güveni var ve renkleri seviyor. Aynı zamanda kendine de yakıştırıyor. Gerisi pekte önemli değil bence ?

Eşcinsel! Bu ülkeden defolun, yanacaksınız!!!

Kendi görüşümü bildirmek istiyorum lütfen hatam var ise düzeltin. Bir insan kimden hoşlanacağını seçemez ve bu psikolojik bir bozukluk ya da sapkınlık değildir.

Herkes istediği insanı sevebilir, Çünkü aşk aşktır. Kimse bu yüzden ölmeyi hak etmez. Nefes alıyorlarsa yaşama hakları var. Kimsenin hayatına karışılamaz.

Karşınızdaki insanı isimlendirmeden önce lütfen aklınıza bunlar gelsin. Karşınızdaki de bir insan ve bu söylediklerinizi hak etmiyor. Her yıl binlerce insan bu isimlendirilmelerden dolayı intihar ediyor. Kimsenin hayatına son vermeyin. Kendinize hoşgörü duyulmasını istiyorsanız karşınızdaki insana da duyun. Böylece ülkemiz hem daha çağdaş hem de daha yaşanılabilen bir ülke haline gelir.

Umarım biraz da olsun sizin düşüncelerinizi değiştirmişimdir. Teşekkür ederim, sizi seviyorum.

-BirGaripMathilda ♥


0|0
32

En İyi Erkek Görüşü

  • okumaya üşendim valla. Allah sadece kalbi iyilere yardım etsin, geri kalan herkesin belasını versin

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

  • Güzel bir paylaşım...

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;