Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere asosyal olmanın yararları kısımlarını anlatacağım.Bazıları sosyal olmanın zararı olmadığını söylerler ama her insanın dediğini umursasaydık bu zamana gelmezdik :)) benim dediğimi bu konuda umursayın yeter :)) zaten burada sosyal bir insan beklemiyorum orasıda ayrı mesele :) Neyse konuya geçelim acaba nedir o faydalar ?!

Asosyal olmanın 5 Faydası !!!

1.Derslerde başarı elde edebilme

Simdi cafelerde veya kantin köşelerinde sosyal olmak için beklemek veya sohbet etmek yerine evinde çalışıp derslerde başarı elde edip aileyi mutlu etmek daha önemlidir değil mi siz söyleyin.

2.Kendinize vakit ayırmak

Evdesin istediğin herşeyi yapmakta özgürsün kimseyle görüşme derdin yok konuşmadır veya iyi gözükeyim çabası yok sosyalliğin getirdiği tüm yükümlülükler falan hiç biri yok :) Bir yemek pişirmeyi deneyebilirsiniz mesela veya bir oyun oynayabilirsiniz.

3. Hiç insan çok huzur

Sosyallik iyidir derler ya o kadar insan tanıdım ben şahsen içlerinde tek karakterli olan teş kişilikli olan yoktu neyin sosyalliği :/ yapmacık bir üslubla konuşur herkes gülümsemeler falan filan.Hepsi bir çıkar için veya o anlık yapacak bir şeyi yoktur senle konuşur öyle yani :/ Gerek yok !!!

4. Yaratıcı düşünme

Boşta kalan insan kimse olmadığı için bir proje hakkında düşünebilir yaratıcı olabilir çünkü çok zaman olduğu için daha çok düşünür .Sosyal olurkenki boş geçen zamanı asosyal olunca onu düşünerek harcar.İnsanların hareketlerini davranışlarını kendi davranışlarını hepsini inceler.

5. Bütceni korur

Sosyal insan olucam diye çoğu zaman kafelerde restoranlara gidilir para harcanır.Yani o parayı geçtim ilişkiler iyi olsa içim yanmazda ya değmez kardeş ben insan görmedim.Sırf sosyal insan olmak için uğraşmayın.

Benim aklıma gelen bu artılar eklenebilir bence :) Umarım faydalı olmuşumdur :) Bir başka bencede gözüşmek üzere Kalın sağlıcakla..

ya olduğun gibi gözük ya da gözüktüğün gibi ol... Saygılarla


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • bence bu bilerek yapılmaz ve uzun sürmemesi gerekir

    0|0
    0|0
    • emin ol ben bilerek yapıyorum. İnsanları gördüm çünkü hepsi kendi deneyimim

    • olsun kardeşimmm sen yinee fazla kantarın topuzunu kaçırma görüştüğün 1-2 dostun arkadaşın olsun

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...