Gerçekte Var Olan ile Hayal Edilen Farkı

Piknikte cafede okulda evde tatilde toplumun vazgeçilmez oyunudur tavla.

Gerçekte var olan ile hayal edilen farkı

Tavla oynarken gelende zar tuttu tutmadı tartışmaları çok yapılır. Herkeste attığı zarın 6*6 geleceği hayaliyle zarı avuçlarında öyle bir sallarki ancak sonuç olarak vereceğiniz özçekim resmi sizi pek mutlu etmeyebilir.

Yaz aylarında sahil kesimlerinde deniz ve plaj ülkemizin vazgeçilmezleridir.

Kendimize plajlarda fit ve seksi bir erkek olarak hayal ederiz. Baklavalarımız olması için uğraşmasakta kendimizi göbeği hafiften içeri çekerken yakalamamız mümkündür.

Çünkü nede olsa görünüm olarak Türk kasının yerini hiçbirşeyin tutmadığını biliyoruz.

Yine plajlarda sevgiliniz ya da kız arkadaşınızla iyi vakit geçirme hevesiyle hayaller kurarak gidersiniz. Ya da orada bir kızla tanışıp güzel bir aşka başlayacağınızı hayal edersiniz. Bu gerçekleşmezse eğer durumlar hiçte iç açıcı yerlere gitmiyor demektir.

Ancak gerçekte karşılaşılan durum ise beklentiniz bir süre cevap bulamayınca kızların dikkatini çekmek adına saçma sapan aksiyorlara girmek olacaktır.

Heleki kalabalık arkadaş grupları ile gelindiyse durum daha da vahim şekilleri bürünebilir.

Sevgilisi olanlar için ise zevkli bir zaman geçirme hevesi ağır bir kuşatma ve soğuk savaş ile son bulabilir.

Araba merakı erkekleri fazlasıyla kendisine çekmektedir. Arabası ile ilgilenen erkekler onunla uzun hayaller kurmaktanda kendilerini alamazlar. Kalabalık olsun olmasın caddelerde veya sokaklarda gezerken kızların onlara baktığı ve onlarla birlikte olmak istediği ya da onları etkileyecekleri hayaliyle gezerler.

Denizden böyle bir manzara çıkacağı hayali az çok insanı mutlu edebilir.

Ancak gerçekte don ile denize girenlerle karşılaşınca sanırım biraz moral bozukluğu yaşanıyor.

ABD de bir adam bugatti marka arabası ile yolda rastgele kadınlara ilişki teklifinde bulunduğu bir video çekimi yapıyor. Bu çekimde %80-90 kadının bu teklifi arabaya bakıp evet olarak yanıtladığını izleyenler görmüşlerdir. Fakat bizim buraya uyarladığımızda ne aracımız bugatti ne de bizim kızların amerikalı olmadığı gerçeğiyle yüzleşiyoruz.

Erkek kuaförüne giderken hayal ettiğimiz saç modelimiz olmuştur. Bunda kuaförlerdeki tabelaların ve vitrin afişlerinin etkiside var tabiki.

Ancak gerçek olan ne bizde model için gerekli alt yapı ne de kuaförümüzde o modeli yapacak yeteneğin olmadığıdır. Sonuç olarak en kolay traş yöntemini kendine düstur edinen kuaförümüzün kafan hava alsın, sıcak mevsim, saçın gürleşir gibi yalanlarla saçı komle ortadan kaldırmasıdır.

Futbol maçı izlerken daha doğrusu halı sahaya arkadaşlarla maça giderken maçın önceden planlaması yapılır hazırlıklar o biçimdir. konsantrasyon ve heyecan vardır hayallerimiz alıp bizi götürür. Bir anda Messi olduğumuzu düşünebiliriz.

Tabiki futbol şakaya gelmez ve ciddi bir spordur. Yetenek güç ve akıl gerektirir. Antrenman ister azim ister sorumluluk ister. Bunlar eğer bizde yok ise Messi hayallerimiz biranda ummadığımız bir sonla bitebilir.

Hayallerimiz aslında hayatımızın en önemli buluşlarına imza atmamızı sağlayan değerli bir ilham kaynağımızdır. Ancak gerçekleştireceğimiz şey ile gerçekleştirdiğimiz arasındaki ayrımı fark etmek gerekir. Yoksa gerçekte var olmayan hayaliniz sizi zor durumlara düşürebilir.


0|0
2

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • katılıyorum ama Amerikadaki sosyal deney ve kuaförlerin mesleki becerisi hakkında yanlış eleştirilerde bulunmuşsun bence. keza amerikadaki sosyal deneyde kızların vermiş olduğun tepki normal değil bunları kızlarımıza endekslemeyin lütfen. kuaför konusunda hakkın biraz var. ama bu bir zanaat ve gerekli mesleki eğitim kursları açılmıyor. bu işe başlayan insanlar ilk 3 ay haftalık 50 lira alıyorlar. bu cümlen onların hevesini kaçırabilir. gerisi doğru. birde şu güzel rus kızlar... çoğu turizm için bu ülkeye gelmiyor sırf bu kirli düşünceler yüzünden kötü bir izlenim veriyorsunuz yapmayın.

  0|0
  0|0
  • ben rusyada uzun yıllar yaşadım buraya neden geldikleri hakkında çok sağlam delillerim var. ABD deki kızlarla bizim kızlar arasında çok fark yok söylediğiniz yönde. Aynı seçimi dillendirmese de yapan oldukça fazla olur. Kuaförlere gelince gerçekten mesleğine önem veren yetenekli kişiler dışında berbat ne yazık ki. :) kusura bakmayın ama gerçek bunlar hayal ürünü değil

  • Hepsini Göster
  • bizim kızlarımızı melek görmek isterim elbet ancak maddiyat açısından ne yazık ki durum öyle değil. Ekonomik sıkıntılara göğüs gerip evliliklerini sürdürecek çok fazla kızımızın kaldığını düşünmüyorum en azından çevreden aldığım izlenim bu. o eski kadınlarda kalmış gibi. Bugün kariyer meslek kazanç ev araba ekonomik yeterlilik çok etkili bir yere sahip. Yürüyerek gelen bir kişi spor bir porsche ile gelene göre ne yazık ki kaybetmeye mahkum olduğunu biliyor. anlatmaya çalıştığım bu. Hristiyanlıkla hiç benzerliğimiz yok musevilikle biraz var. sünnet gibi domuz eti yememe gibi mesela.

  • https://www.youtube.com/watch?v=WO601fC-Uqs ilginçti cevaplar kadar cevapsız verilen tepkilerde

 • Güzel bir paylaşım olmuş...

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;