Kadınların Vazgeçemediği Dedikodular!

Herkes'e merhabalar.

Bugünkü yazımda sizler için bir konuya değilmek istedim. Herkesin bildiği gibi kadın denince akıla ilk gelenler arasında dedikodu vardır. Çocukluktan başlayan bu süreç, Belirli olgunluk yaşına kadar hep süregelmiştir.

Kadınların Vazgeçemediği Dedikodular !

Özellikle genç yaşlarda 18-24 yaşlarda iken Aşk konularında dedikodu yapılırken bu 25 ila 40 yaşlarda ise maddiyat dedikodusuna döner.

18-24 yaş aralığında '' Ay görüyorumusun kerem, Şu çirkin aysel ile beraber olmuş ''

25-40 yaşlarda ise '' Ya şu komşu 'nun kocası Ali bey, Naz hanıma araba almış ''

Dedikodunun amacı aslında birbirini çekiştirmektir. Nedense bugüne kadar hiç bir olumlu dedikodu görmedim :))

Eşler arasında dedikodu olduğu kadar, Özellikle annelerin küçük yaşta ki çocuklarına '' Musa, bak zeynep hanımın çocuğu takdir getiriyor sen ? '' yine bir dedikodu çekiştirme ve çocuğu yerme çabasında bulunuluyor.

Özellikle hepimizin bildiği, Erkeklerden çok kadınların bildiği bu, Altın günlerin de yapılan hep beraber toplaşıldığı zamanlar da muhakkak dedikodu çıkar. Emin olun bizim ülkeden başka hiç bir kadın topluluğu dedikoduya bu kadar önem vermez. Bir tek bizde vardır insanları çekiştirme, Yargılama kendi haddine düşmeyen yorumlamalarda bulundurmalar. Bende diyorum ki ''Teyze, Gelmişsin 60 yaşına bir ayağın çukurda zaten ne işin var senin alt katta ki gelinden'' dır dır dır sabah akşam.

Peki dedikodu yapmak bir merak belirtisimidir ? yoksa kıskançlık belirtisimidir ? gerçekten merak ediyorum ikiside olabilir. Birde bazı kadınlar var ki amacı dışına çıkıp yuva yıkacak kişilerdir. Hep bir fesatlık yaparlar. Bence, Dedikodu bir kadın için haftalarca, Aylarca hatta hatta yılların birikilmiş ve bir anda insanları eleştirip rahatlanan bir terapi olsa gerek. Bir kadın düşünün çok sosyal, Ortamlarda sevinen birisi, Birde ezik içine kapanık ve her ortamda sessiz bir tip. O sessiz tip ortamlarda ezildiği için fırsatını bulduğunda o sosyal kadını eleştirir ve stresini atar.

Bir de dedikodu da yakalanma olayı vardır. Biz bunlara ; ''ispiyoncu deriz''.

Düşünsene ; '' Ya şeyma geçen bir erkekle dolaşıyormu ayyy '' bunu ertesi gün eleştrildiğini ve arkasından dedikodu yaptığını duyan şeyma ; '' Merveee seni varya parçalarım '' :)) Arkadaşlar bunlar cehennemden bileti çoktan kapmışlar zaten. Birde tabi şöyle bir mevzu da var söylemeden edemeyeceğim :) hani konuşuyorlar konuşuyorlar, Sonra da '' ya amaaan dedikodu yapmayalım şimdi '' lafı vardır. EE..! sen 1 saattir dedikodusunu yapıyorsun.

Arkadaşlar özellikle bayanlara söylemek istiyorum, Dedikodu boş ve gereksiz insanların işidir. Basit insanların eğlencesidir. Eğer bir insana laf götürüyorsanız, O kişide size laf götürür :)

TEŞEKKÜRLER, EMEĞE SAYGI #SarısınaKırmızı


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

  • Valla kardeşim dedikodu yapmayan kadın görmedim güzel bir bence...

    0|0
    0|0
  • Güzel bir bence yazmışsın.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...