Erkeğin Değişim Evreleri

Merhaba KS,

Yeni bir bence ile bir kez daha buradayım. Bir önceki bencem ' erkeklerin kadınlara yaklaşma taktikleri ' nde mavi renkli ve az da olsa hemcinslerimin verdiği tepkiye istinaden yazıyorum. Erkekleri anlıyorum, savunma mekanizması işleve geçiyor. Peki ya kadınlar ? Neyse neyse...

İlk olarak sevgililik döneminden başlamak istiyorum.

Erkeğin Değişim Evreleri

Yaşayıp yaşayabileceğiniz en güzel dönem olarak adlandırabiliriz. Çünkü sinema, tiyatro, gezme, bisiklet sürme, bowling, yaşadığınız özel günleri hatırlamak bu dönemlere özgüdür. Ki parantez içinde söylemek isterim ki bu herkese nasip olmuyor :) Bazen ciddi bir oduna toslayabiliyoruz. Şahsen benim erkek arkadaşım doğum günümü dahi kutlamaz :) parantezi kapatarak devam ediyorum...

Çimlerde oturup dilediğiniz gibi piknik yapabilirsiniz ve her an gözbebeğinize odaklıdır. Eee malum cicim ayları :) Bu günleri kıymeti bilinmelidir keza evlilikte ya toplu gidersiniz ya da ne işimiz var sapın samanın içinde yorumunu alabilirsiniz.

Özel günler atlanılmaz, çünkü erkek bilir kadının onun burnundan getireceğini. Bir günün unutulması günlerce süren trip demektir bunu herkes bilir.

Ve bir süre devam eden sevgililik süreci evliliğe doğru yol alır.

Rüya gibi bir evlilik teklifi alırsınız ve bunun sadece fragman olduğunu düşünerek evliliğe dair hayaller dünyasına girmiş bulunursunuz. Mekandaki mumlar, gül yaprakları... Hangi kadını heyecanlandırmaz ki. Elbette nasıl mükemmel bir erkeğe sahip olduğunuzu düşünürsünüz. Keşke hep böyle kalsa :)

Ve işte beklenen gün. Rüya gibi bir düğün ile evlenirsiniz. Artık yeni bir ev, yeni bir düzen. En önemlisi artık ayıcık ile değil kocanız ile uyursunuz :)

Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur:) İlk günden pert edilirsiniz.

Ertesi gün böyle bir kahvaltı bekliyorsunuz, değil mi :) Ancak rüyanızda görebilirsiniz. Kendiniz hazırlasanız dahi ' masaya hazırlasana, geniş geniş kahvaltı yapalım ' diyecek kapasiteye sahip TÜRK erkeği :)

Akşam dışarıda yiyelim dersiniz, ' sen yemek yapmayı bilmiyor muydun ' der. Arkadaşlarımızla buluşalım dersiniz, ' daha yeni evliyiz, özlem giderelim ' der.

Kadın bütün gün evde çalışırken, erkek gelip çorabını sağa sola fırlatır. Yemeğini yer, çayını içer, televizyonunu izler ve uyur. Elbette gelin ütü yapıp, çamaşır yıkayıp, tozları alın demiyoruz. En azından bir şeylere saygı gerek.

Ve hamilelik süreci. Alttan almayı bilmez, duygu nedir anlamaz. Tek yaptığı ve yapacağı şey sevmektir çocuğu.

Ebeveyn bilinci olan anne, çocukluğunu yaşamakta olan bir baba görmekteyiz :)

Ve kadın sevgililer gününde, anneler gününde, evlilik yıl dönümünde, kadınlar gününde ve bir çok günde hatırlanmak ister. Erkek 2 dönümden oluşur; evlilik öncesi ve evlilik sonrası. Oysa ki evlenmeden önce her şey güllük gülistanlıkken evlilik sonrasında hayatı monotonlaştırıyorlar. Yani her şey nikahı basana kadar :)

Hediyeyi de geçtik. Şiddet görmüyorsak şükredip oturmalı herhalde :)

Genel mevzulardan bahsettim. Bunları bilmek için evli olmaya gerek yok. Televizyonda, aile hayatımızda, çevremizde tanık olduğumuz durumlar. Genelleme yapmıyorum, illa ki bütün erkekler böyle değildir. Ve bilinmeli ki bunlardan tezat bir erkeğe sahipseniz onu mumyalayıp müzeye kaldırmalısınız :)

Erkeklerin 180 derecelik dönüşümlerini anlatmak istedim klavyem yettikçe. İstisnaların kaideyi bozmadığını bir kez daha hatırlatarak mutlu, sağlıklı ve huzur bir aile diliyorum okuyanlara :)

Sürç-i lisan ettiysem affola.


3|3
3035
Letsq0Baby KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Sizler evliliği dışardan rio karnavalı gibi algılayıp böyle hayaller kurarsanız işiniz zor olur tabi.
  yahu birkere kendinize bakmalısınız.
  Erkek anne olmasını bilmez ama doğan çocuğun babasının peşinden koşması çok tuhaf değilmi?
  ilkin evlilik ticari bir müessese gibidir.
  sizler bunu duyguya dökersez hergün bşr beklenti hergün bir hayal kırıklığıyla karşılaşırsınız. Daha sonra bu beklentiler hiçbir değişikliğe ulaşmadığı için gözünüz alışır gerçeği görürsünüz ve evlilik monotonlaşır
  Bunu erkek yapmaz hep bir beklenti içerisinde olan bayan yapar.
  eve gelip deterjan kokulu bakımsız dağını bir hanfendi varken herşeyi erkekten beklemek çok anlamsız. Ha bayansınız lazımsınız o başka ama beklentininde çılkını çıkarırsanız ve heyecan yerine trip atarsanız elinizde tutmak yerine itici olur giyiminize kuşamınıza bakımınıza özen göstermezseniz sizde sıkılırsınız erkeğinizde.
  bşr çok kadın bunu yapıyor. Dışarı zarif evine pasaklı kusra balmayında. Herşeyi devletten beklemryin... hayal kırıklığına uğramayın :)

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Hep klişe, hep filmlerden edinilen önyargılar ve hüsranlar. Hayat bizim beklentimiz değildir. Hayat sürekli şölen de değildir. Hayat bir devinim bir maratondur. Sürekli çalışmak çabalamak gerekir. Birilerinden bir şey bekledikce mutsuz olursun. Bu kadar...

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 34

 • 1 yıldan fazladır bu sitedeyim. Erkekler üzerine hangi benceyi okuduysam, hangi soru içeriklerini takip ettiysem %90'ı aşağılamaya, küçültmeye ve yaralamaya yönelik. Genellemeyi saymıyorum hatta hatta ağır suçlamaları hiç işin içine katmıyorum.

  Peki neden çözüm odaklı benceler yok? Neden hep problemler merkezinde gezinmekten bunaldığımız halde hala problemler ülkesinde kalınmak zorunda? Problemler ülkesinde sadece problemlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Dış dünyaya açılmaya karar verdiğimizde aslında problemler ülkesinde kalmak zorunda olmadığımızı gördüğümüzde bir şeyler için umudumuzdan daha fazlamız olur -> Yaşama sevincimiz.

  Erkek çocuklarının yetişme prensibinde özellikle ablası veya kız kardeşi varsa bir de annesi aşırı titizse zaten derli toplu olmak yok. Düzen sağlamak yok. Ev içi sorumluluk almak yok ama kaytarmak var tembellik var problemler var. Erkeğin içine sadece iş sahibi olması enjekte ediliyor. Bunu böyle belleyen erkek sadece işe odaklanıyor ötesini düşünmüyor bile zaten toplum kuralları bellemiş eee? Annesi de kabullenmiş? Daha? Ablası kız kardeşi de her ne kadar istemese de ona hizmet etmiş. Erkek niye bunun içine girsin? Baba da tüm bunların ötesinde zaten bunu körüklemiş olmuyor mu?

  Erkek çocuk diyelim babasının işini devam ettiriyor. Eee zaten bu arkadaş ona düşeni yapmış olmadı mı ^^ Şimdi başka evdeki abla onun eşi olacak. Ona bir nevi kendi ablası gibi bakacak. Peşinden koşturacak. Bir de bu çiftin evladı olacak. Onun peşinden koşturacak.

  Döngü kırıldı mı? Şu an problemler ülkesini anlattım. Hani döngünün kırılma anı?

  -Doğru iletişim teknikleri uygulamazsak,
  -Karşı tarafın yüreğine hitap etmezsek,
  -Onu yüreklendirici, akılcı yönlendirmeler uygulamazsak,
  -Onu gerçekçi biçimde övmezsek,
  -Yaptığı ufak işlerin artması için onu yüreklendirmezsek bu döngüyü kıramayız !

  Anneler özellikle kız çocuklarıyla yakaladığı duygusal uyumu erkek çocuğuna da vermeli. Vermeli ki "Ağaç yaş iken eğilsin."

  Farkındalık için, Adalet için MÜCADELE

  1|3
  1|0
 • "Kadın bütün gün evde çalışırken"

  Allahını seversen bana bunu bir açıklasana? Yeni evlenmişler, kadın evde ne gibi bir çalışma yapıyor? Odaları mı boyuyor. Evde, yemek odası takımını mı üretiyor? Banyonun fayansları yetişmemiş onları mı döşüyor? Dairenin doğal gaz dönüşümü yapılmamış, onun tesisatını mı döşüyor? Nedir? Ne?

  Yahu, arkadaşlar yaşım gereği belki bu tür yazılara cevap vermemem gerek ama dayanamıyorum. Bu konularda o kadar cahilsiniz, ama bir o kadar da bilmişlik yapıyorsunuz. Kızdım... :D

  1|2
  3|0
  • kadın illa tamir işi yapıncamı çalışmış sayılır? çocuklu dul bir erkek düşünün. çocuğu evde bırakıp işe gidecek (imkansız) ya bakıcı tutacak ya çalışmayacak, eve gelecek yemek yapacak, etrafı toplayacak, temizlik yapacak, çocukla ilgilenecek ihtiyaclarını karsılayacak, kendi kıyafetlerini yıkayacak asacak katlayacak kaldıracak vs. yatağına yatacak ve ertesi gün yine aynı. bunların içinde çarşı pazar alışverişlerini saymadım bile. eğer kadın olmasaydı ne çalışabilir ne de kariyer yapabilirdiniz. kadın demek para biriktirebilmeniz çalışıp etrafa karşı adam gözükebilmeniz ve hergün işten eve gelip yorulmadan yatabilmeniz aynı zamanda bir eş sahibi olabilmeniz demektir. kadına çalışmıo diebilmeniz için akşama kdr gezmesi 1 yemek dahi yapmaması gerekir ki kadın sizin hayatınızı düzene sokup size çeki düzen veren kişidir. saygılı olalım en başta! sadece para kazanmaya gidip herşeye sahip oluyosunuz bunu büyük bir iş yapıyo gibi görüp kadını küçük görmeyin. iyi günler.

  • Hepsini Göster
  • eşini aldatmak karaktersizlerin işidir ve bunu kabul ediosanız sorun yok. eşiniz size anne değil çocuklarına anne olacak zaten. yeni evlenen kadınla 30 yıllık kadının farkı yoktur. yaşınız 45 gözüküyor ama kesin bekarsınızdır. bu kafa yapısıyla çok zor bir evi idare edebilmek zaten. bizim başarısız evliliklerimize yorum yapacağına eşini aldatmamayı denemelisin. en azından boynuzlamıyoruz sizler gibi. uzatmaya gerek yok düşünceniz yanlıs ve erkeğe bu kdr çene yakışmıyor :) işinz zor

  • Erkeğe ne yakışıyor peki? Sessiz durmak mı? Eksik hayat tecrübenle karşıma geçip "aldatmak karektersizliktir", "karınız size değil çocuğunuza anne oluyor zaten" gibi söylemlerle, doğru olduğunu sandığın yanlışı savunma. Söylediklerimi anlamaya da niyetin yoksa eğer, cevap yazma, çünkü karşılık yazmayacağım. Beni tanımadan, hayatım hakkında da yorum yapman çok saçma ve görgüsüzce.

 • Bazı yerleri onaylamasamda bu seferki bence ni tuttum ☺️☺️
  Yazının içinde ve sonlara doğru genelleme yapmadığını belirterek ve istisnaları işaret etmen güzel bu sefer yüklenecek pek bir yer görmedim diyebilirim bu Yüzden ellerine emeğine sağlık.
  Unutmadan sana Karşılık kıssas yapacağım bencelerinden birisine 😂😂😂
  Bu belki önce ki bencen e olabilir 😂😂😁

  1|0
  0|0
  • Beklerim elbette. Yalnız bence yazarken 15 dakikamı alıyor, o an aklıma geleni yazıyorum yani sırf yazmak için. Sende çok bekletme olur mu :D

  • Hepsini Göster
  • Hayırlısı o halde.

  • Eyvallah 😊😊

 • Maalesef doğru bir yazı.

  3|0
  1|0
 • çok güzel paylaşım

  1|0
  0|0
 • Öyle mallar var hala karısını sevgilisini kölesi gibi kullanmayı dusunen kullanan medeniyet girmemiş insanlar

  2|1
  0|0
 • Hayaller ve hayatlar :D
  Bunlar doğru olan şeyler yani kısmen, ama hic bir zaman böyle erkek olmam ben :p

  1|0
  0|0
 • Kendimi istisna ederek, hepsinin doğru olduğunu söylüyorum, çok doğru :)
  Eline emeğine sağlık :)

  3|0
  0|0
 • hayat bu kadar toz pembe değil kendinizi bunlara şartlandırıyorsunuz sonra mutsuz oluyorsunuz realist olun biraz.

  1|1
  0|0
 • asdsaD:
  okurken güldüm asdAS:D
  elal

  1|0
  0|0
 • ahaha ben çok farklıyım da noluyor :D :D

  1|0
  0|0
 • Doğru olabilir 😊
  Eline sağlık 😊

  1|0
  0|0
 • o günlerde gelicek :)

  1|0
  0|0
 • Ülkemin insanlarından iğreniyorum bea.

  1|0
  0|0
 • Beğendim. Eline saglik

  1|0
  0|0
 • gzl miş paylşmların

  1|0
  0|0
 • istisnaları genele mal etmişsin abartılı olmuş
  iyi ama

  1|0
  0|0
 • ne bu erkek düşmanlığı allah düşmanımn başına vermesin..:D

  1|0
  0|0
 • Çok doğru.
  Eline emeğine sağlık :D

  1|0
  0|0
 • Güzel

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  14

Kızlar Ne Diyor 29

 • oyy içimi kararttın ama doğru bunlar malesef.

  2|0
  0|0
 • Akşam dışarıda yiyelim dersiniz, ' sen yemek yapmayı bilmiyor muydun ' der. Arkadaşlarımızla buluşalım dersiniz, ' daha yeni evliyiz, özlem giderelim ' der.

  Bunu demekte çok haklı ben bir kadın olarak daha yeni evlenmişim biraz evde takılırım yani. :)

  1|1
  1|0
 • Evrime inanıyor ve saygı duyuyorum. Paylaşım ayrıca güzel olmuş ellerine sağlık.

  3|0
  0|0
 • Anne-baba resmi güzelmiş :D

  1|0
  0|0
 • Güzel olmuş😉

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş 👍 eline sağlıkk

  1|0
  0|1
 • iyidi valla :D

  2|0
  0|0
 • Çok güzel olmuş

  1|0
  0|0
 • Genel belki bu ama ben cok iyi birini buldum be evlensek de cok iyi anlasiriz yani 🙈

  1|0
  0|0
 • Beğendim teşekkürler emeğine sağlık 😊

  1|0
  0|0
 • başarılı

  1|0
  0|0
 • Kesinlikle katiliyorum. Çok doğru. 👍

  1|0
  0|0
 • çok tatlı olmuşşş eline sağlık :D

  1|0
  0|0
 • Şuanda bir ayıcıkla uyumuyorum ama evlenince büyük bir ayıyla uyucam gibi. :) güzel olmuş :)

  1|0
  0|0
 • çok iyi 😂😂

  1|0
  0|1
 • :d emeğine sağlık çok doğru e bilgilendirici olmuş

  2|0
  0|1
 • Eline sağlık gerçekten güzel anlatmışsın :)

  1|0
  0|0
 • Emegine saglık:)

  1|0
  0|1
 • Emeğine sağlık çok doğru bence :D

  1|0
  0|0
 • Ahaha çok başarılı

  1|0
  0|1
 • Kızlar Devam
  9
Yükleniyor...