İşsiz Kalınca Yapacaklarımız

Ülkemizde malesef ki işsiz sorunu var bu durumda neler yapmamız lazım onları payşacağım şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

1. İş Kura Üye Oluyoruz

Arkadaşlar üyelik çok basit ve yaşadığınız şehirde kim hangi meslekten eleman arıyor bulabilirsiniz. Bilgilerinizi doldurup iş başvurusu yaptıktan sonra tek yapacağınız aranmak için beklemek. Bu sayede çok kişi işsizlikten kurtuldu diyebilirim.

İşsiz Kalınca Yapacaklarımız


2. Mali Durumunuzu Değerlendirin

Tekrar iş buluncaya kadar geçinebileceğinizden emin olun. Eğer durumunuz iyi değilse fazla ve pahalı harcamalardan uzak durun. Harcamalarınız için bir plan yapın. Part-time bir iş yapabilirsiniz bundan utanmayın genelde böyle iş yapmaktan utanıp çekinirler parasız kalmak daha kötü utanacak bir şey yok.


3. Özgeçmişinizi Gözden Geçirin

Eğitim bilgilerinizi, yetenekelrinizi, hangi işlerde çalıştığınızı not edin. Yalan bilgilerden sakının iş başvurusunda öz geçmişinizi gözden geçirip de yollamayı unutmayın.


4.Eski İş Arkadaşlarınızla İrtibatta Olun

Eski patronunuz ya da iş arkadaşlarınız sizin işe alınmanızı ve size yeni iş bulmada yardımcı olacaklardır. Onlarla irtibatı kesmeyiniz.


5. Gönüllü İşlerde Çalışın

Gönüllü işlerde çalışmak öz geçmişinizi olumlu yönde etkileyecektir. Aynı zamanda sosyalleşirsiniz. Çalıştığınız zaman diliminde belkide iş teklifi alabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.


0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;