Kilolu İnsan Olmak

Herkesin bir çok sorunu var. Dışlanma, hor görülme, görünüş, psikoloji bozukluğu vs. vs. Ben size kendiminkinden bahsedeceğim. Sanırım en büyük sorunlardan biri " kilolu insan olmak ".

Bir kere nerede olursan ol kesinlikle dışlanıyorsun. Yaşın, cinsiyetin, kimlerin arasında bulunduğunun hiçbir önemi yok. Herkes sana farklı bakıyor. Ne yazık ki ailen bile... İlk kilo aldığım zamanları hatırlıyorum. Daha 5. sınıftaydım. O zamanlar ilk defa birini beğendim çocukça bir şekilde. Kilolu olmaktan ilk korkuşumdur o zamanlar. Zaten hayatımın sonrasını hep insanlardan çekinerek geçirdim. Hep uzak ve yalnız kalarak. Sürekli dışlandım. Ödev yapılırdı başarılıydım ama dışlarlardı daha iyi önerilerim olurdu ama kimseler beni takmazdı.

kilolu insan olmak

Hayatım boyunca sürekli kilolu zayıf ayrımı yapıldı. İnsanları sevmekten korktum. Velhasıl liseye geldim. Kiloluydum işte bilirsiniz. Beden dersinde öğretmen şınav çektiriyordu yapamıyordum. Bir kız benden daha düşük puan alınca benim üzerimden sınıf içerisinde çemkirmeye başladı ve öğretmenden aldığı cevap aynen şuydu "bir ona bir sana bak halini görüyorsun senle o bir misiniz o bu halde nasıl yapsın sen haline şükret." O an tüm sınıf dondu. Abartısız dondu. Ben de dondum. Sonra gözlerim doldu tabi. Dışlanmayı, hor görülmeyi iliklerime kadar hissettim.

Dalga geçmeler başladı. Vardı da zaten. O adamdan sonra herkes bir yürek yedi bir cesaretlendi. "sen yapamazsın, sen konuşamazsın, sen bilmezsin, sen oje süremezsin, sen biriyle mesajlaşamazsın, sen kimseyle konuşmazsın, sen kimseyi sevemezsin, kimse sana mesaj atmaz, kimse seni sevmez, kimse seni sevmeyecek!" Sen sen sen sen sen hep sen. Olmayan özgüvenimi de o kahkahalar arasında kaybettim gitti. Gayet iyi niyetle sınıfın sözde " çalışkanlarına " günün ders konusunu söylerken " sen bir sus seninle konuşan yok kim ne sorsa cevap veriyorsun sana soru soran da yok üzerine alınma aslında bakarsan seni bu sınıfta da istemiyoruz keşke gitseydin" sözlerini ve ardından kahkahaları duydum. " 45 dk otobüsle olan yolu saatlerce eve ağlayarak yürüdüm.

Gel zaman git zaman lisedeyken birini sevdim. Onun da beni sevdiğini sandım. İnanmak istedim yani. Herkesin de dediği gibi " kim sevsin seni " doğru valla kim sevsin beni... Sonra çocuk bıraktı gitti beni. Ben çok ağladım annem kendi annemin sözleri şuydu tam da ben ağlarken " ayı gibisin çocuk seni ondan bırakmıştır hiç kendine baktın mı kim sevsin bu halinle bir ilişkin olduğuna bile şaşırmıştım zaten" o an kendi ailemin bile sevmediğini gördüm. Bu lafları duyunca beynime kaynar sular döküldü sanki.... Daha çok ağlamaya başladım. Kendi kardeşimin her gece " bak burada yatıyorum ama beni de yemezsin dimi " demelerini duyarak yattım mesela. Yaz aylarında pijama olarak şort giyemedim çünkü herkes " ayı gibi bacaklarını sergileme kimse görmek zorunda değil " diyordu. Kendi evimde dahi dışlanıyordum kardeşimin de kilolu olmasına rağmen tek ben dışlanıyordum. Tek benim yediklerim batıyordu herkesin gözüne.

Kendilerince komik olan ama bizlerin hiç gülmediği bu tür saçma sapan esprilerden sonra bir de gaz vermeler başlar. Kendi çaplarında iyilik yaptıklarını zanneder " sen yaparsın ben sana inanıyorum " derler. 2 gün sonra yine dalga geçerler. Sadece psikoloji bozarlar. En yakınlarındakiler bile. Bir kızın beni arayıp " o çocuk seninle sana acıdığı için çıktı hahahah seni o* sen de yedin " dediğini hatırlıyorum. işte o gün tamamen hayattan koptum. Daha da kilo aldım. O zamandan sonra herkeslerden nefret eder oldum. psikolojim tamamen bozuldu işte o gün. İntiharlara kalkıştım. Aptallıktı. Kimsenin benimle fotoğraf çekmek istememesi beni öpmemesi bana sarılmaması benle konuşmaması dalga geçmeleri bir de bu beni tamamen bitirmişti.

Bu olanlardan sonra bütün zamanlarım sessiz sessiz ağlayarak geçti. Kimsenin de umrunda olmadı. Olmasın da zaten. Kadınların özgür olması gerektiğini savundukça " bunun canı bir şeyler istemiş " diyenler oldu. daha da ağladım. Hep ağladım.

Üniversite zamanı geldi moda okumak istiyordum. Kimse, annem de dahil beni yakıştıramadılar o bölüme. " bu fiziğinle bir de moda mı okuyacaksın sen ve moda ha ? hahahah çok komiksin bence unut bu hayalleri " dediler. Orayı da kazandım gittim. Kurtuldum dedim. Üniversiteye gelenler, kazanabilenler belli bir kültür insanlık seviyesine sahiptir kimse benimle dalga geçmez dedim... İyi ki demişim.... Ertesi gün derste gizlice fotoğrafımı çekip dalgalar geçtiler; gruplara, okulun sayfalarına, facebooka, instagrama ve twittera attılar. Okula geldiğimin ilk haftası gitmek için aileme yalvardım. Ağladım durdum hiç durmadı göz yaşlarım.

Gelir gelmez dışlandım kendimi yemeklere verdim. tam tamına 102.3 kilo olarak eve döndüm. Annemle kardeşim gelir gelmez ağlatana kadar dalgalar geçtiler. Popom büyük olduğu için erkekler bakıyorlardı. Bir adam bana baktı diye annem beni azarladı. Kardeşim de " boşver anne adam şehre ayı indi sanıp korkudan bakmıştır " dedi. İkisi bir güldüler. Sanırım hayatımda o kadar aşağılanmadım. Kıyafetlerimin üzerime olmuyor olması zaten üzüyordu beni. Daha bu psikolojik savaşlar neydi. Anlayamadım. Hala da anlamıyorum. Siz ne yiyorsanız biz de ondan yiyoruz.

Benimki hastalıktan kiloymuş mesela. şimdi daha çok ağlıyorum. 7-8 yıldır hastaymışım ve o 8 yıl zehir olmuş belki daha fazla yıl... Fark edememişim ve şişip durmuşum.

Her neyse çok uzattım. Eger üşenmeyip okuduysanız nefesinize sağlık. Okuyan okumayan herkese teşekkür ederim. Sizlerden tek ricam bizi dışlamayın, dalga geçmeyin ve ağlatmayın. Sonu intihara kadar gidiyor. Yapmayın. Göz yaşı sebebi olmayın.


11|2
10052

En İyi Erkek Görüşü

 • Sonuna kadar okudum...
  Ne yazacağım inan bilmiyorum. Yorum yapmak istedim yalnızca.
  İnsanları boşu boşuna çok da fazla sevmiyor değilmişim demek ki.
  Ön yargılarına da, düşünce tarzlarına da...

  Bende kiloluyum. Çok iyi anlıyorum o yüzden seni. Bu dünyada istediğim bir şey var. Hani denir ya bir insan dalga geçtiği şey başına gelmeden ölmez diye, o bizlerle dalga geçenlerinde başına gelir de biraz olsa anlarlar umarım.

  6|1
  0|0
  • Yakin arkadaslarimdan biri grup konuşmasında " eve dondun yemeklere saldirmiyorsun dimi sistin kaldin " dedi ve bunu butun grup gördü. Nasil dokundu bana. Insanlari ben de sevmem. Cunku düşünmüyorlar.

En İyi Kız Görüşü

 • Ya ülkemin inssnları ama kusura bakmasın böylede serefsizler. Sanki kendileri bana çok güzel, çok iyi, çok kusursuz da karşısındakini yargılıyorlar. Umarım birgün istediğin fiziğe ulaşırsın hırs yap o zaman o lafların hepsını kıçlarına sokarsın

  4|1
  0|0
  • Hirs ise yaramiyor. Ilaclar gerekiyor. Hasta oldugumu yeni öğrendim. Daha bir bunalima girdim bunu nasil fark edemedim diye

  • Hepsini Göster
  • İnşallah olur canım benim

  • Insallah... Eksik etme dualarini

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 51

 • Benden sana bir tavsiye, elbette daha önce duymuşsundur fakat birde benden duy. Bu insanalar insan değiller. Önceleri dışı perişan fakat içi pırlanta gibi insanlar vardı. Şimdi ise dışları süslü fakat içleri per perişan halde insanların. O yüzden insanların hiç birine değer verme. Yalnızca Allaha sığın. Bünyendeki anormallikler, hormon dengesizliği gibi şeylerden kilo alımı fazla oluyor sanırım bazı insanlarda. Üzme kendini bir kere ve iradene sahip çıkıp yeme isteğini bastırmaya çalış.
  Ayrıca internette bir zamanlar mide küçültme ameliyatları ile ilgili sayfalar bulmuştum. Orada yazan şuydu: Mide su bardağı kadar küçültülüp dikiliyor ve yeme isteği olmuyor. Tığ gibi olan insanların resimleri vardı. Ameliyat riski ne kadar bilmiyorum fiyatlarını falan öğrenin bence. Eminim faydası olur ama dediğim gibi ameliyat riski nedir iyice öğrenin. Çünkü kanama olmaması için bir ya da iki hafta önce kan sulandırıcı hiç bir şey almamanız gerek. Çünkü kanama durmaz orada kalabilirsiniz de. Allah korusun.

  2|1
  0|0
  • Ameliyat riski çok. Para problem degil. Ogrenciligimden oturu ucretsiz. Ama masada kalan çok oldu. Yarin bir gun kiloluydu zayif olmak istedi ameliyat masasina yatti bir daha kalkamadk gibi bir basligin altinda olmak istemiyorum. Kimse de olmasın allah korusun.

 • Soluksuzca okudum yazdıklarını. Bu kadar samimiyete şapka çıkarmak lazım.. Hiç bir de şu yönden baktın mı? Bu sayede onların nasıl birer "yaratık" olduklarını, kişiliklerini saklamayıp ilk andan itibaren döküldüklerini ve kendine yakışacak arkadaşlar, dostlar vs.. olmadığını ve bunu yapan tiplerin aslında çok daha kötüsünü yapacak karaktere sahip olduklarını bu yüzden aslında onlarla hiç arkadaş olmamanın senin için ne kadar iyi bir şey olabileceğini düşündün mü? Malum günümüzde insanlar çok iyi oyuncular hemde hepsi.. Ağzı başka konuşur, gözleri başka konuşur, içi çok başka konuşur.. Bırak onlar karakterlerini"karaktersizliklerini" gururla sergilesinler.. Senin hayatına az insan girer belki ama inan onlar çok dostum var çok arkadaşım var diye övünen tiplerin sahip olamayacağı kadar sana samimi yaklaşan, yaklaşacak insanlardır. Bu Dünya da her zaman gerçek sevginin, aşkın, dostluğun kısacası bütün güzel duyguların, fiziksel boyutta değil de soyut bir şekilde yaşanabildiğine inanalardanım.. Tek söyleyebileceğim moralini bozma, üzülme, umursama ama onlardan tiksinme diyemeceğim çünkü onlar Dünya`nın en tiksinç yaratıklarından olduğuna emin olmalısın. Öylelerinin sözüne zaten takmaman gerektiğini bilmelisin.. Hayata küsme sakın, hayat çok güzel ve bu hayatı senin için toz pembe yapacak birileri her zaman vardır bunu unutma sakın..

  2|1
  0|0
  • Bu arada aylar belkide yıl sonra ilk defa görüş yazıyorum :)

  • Hepsini Göster
  • Gerçekten degilim oyle olsam alay etmezlerdi degil mi :) çok naziksin gercekten en iyileri hakediyorsun arkadaşım

  • Yanlış düşünüyorsun :) İkimiz farklı şeyleri konuşuyoruz ben sendeki zarif ruhtan, kişilikten bahsediyorum :) Dedim ya, yaratıklar öyle yaklaşır.. Ben hala gerçek şeylerin fizik ötesi olduğunu düşünenlerdenim bunu belirtmiştim :) Teşekkür ederim bunlar sadece senin iltifatların :)

 • Kilolu insanın dislanmasinin sadece ülkemizde olduğunu biliyor musun.. İngiltere de ve Amerika da hiçbir şekilde dalga geçilme ve dışlanma sebebi değildir günümüzde.. Utanılacak bir şey de değildir. Ülkemize has bir şey.. Ezik toplumun kusursuz insanlarıyiz ya biz, dize gelmez bir kibirimiz var :)

  0|0
  0|0
  • Bilmiyordum ama tahmin ediyordum açıkçası. Geri kalmis kafalar anca insanlarla dalga gececek kadar asagilik olabilirler çünkü.

  • Hepsini Göster
  • Soruyu bulabilsrm bakacağım.. bir gariplik var ama bulamıyorum soruyu

  • Adimi gizledim ondandir yorum yaptiklarina bakarsan bulabilirsin

 • Eline, klavyene, yüreğine sağlık.
  Güzel bir bence olmuş.

  Kiloluysan kilolosun, kime ne bundan?
  Seninle alay edenlerle, sen de alay et.

  Ben de tahta gibi kadınları sevmem,
  onlar da benim göz zevkimi bozuyor.😊

  Kim ne derse desin takma kafana,
  üzme kendini. 😊

  1|0
  0|0
  • Teşekkür ediyorum cok iyisin

  • Rica ederim. 😊
   Şu "çok iyisin." lafını duymaktan,
   ne kadar sıkıldığımı bilemezsin.
   "Çok iyi" olmak, bi' b*ka yaramıyor çünkü. 😃
   Hala yalnızım. 😊

 • sana böyle dediklerinde hiç kimseyi ama hiç kimseyi dinleme dişlerin çıkar ve aşırı şekilde teki ve r insanlara saygı ve sevgi geneld e fazla gelir Bro illa götlerini korkutman lazım ki böyle yapmıyıcaklar eskiden böyle yaparlardı başındaki gavatın dişini döktüm bidaha bana yan göz yapmadılar. https://i.hizliresim.com/pgd7Mz.gif

  0|0
  0|0
  • Sen de mi kiloluydun

  • Hepsini Göster
  • acı, KİN, Sabır, ÖFKE, KÖTÜLÜK, bunların hepsini kullanıp her akşam sokaklar boşaldığında üstüme uzun kapşonlu switimi takıp 13 km lik koşuya çıkar gelincede evde 250 mekik ve 60 şınav +her arada 10+10 kg lik dambıllardan 40 defa kaldırma + her aradaki hareket değişimi önemli olan tembel olammaan bu işte kendine acımıyıcaksın benim kaçkez sakatlanma yaşadoğmı hatıralmıyorum ha bide deniz veya havuz varsa günde en az 1 saat yüz faydaıs var baya ama dedim ya sana ACI HİSSEDLMEK İSTER. bunları yapınca zaten hissdiyosun o acıyı :)

  • Tekrar tebrik ediyorum seni harikasin

 • O kadar okuduk bende bişeyler yazayım bari diyerek başlıyorum 😊 bu nasıl bir hastalıkmış ben de ortaokuldan beri kiloluyum 90 kilonun altına düşmedim hiç acaba bende de mi hastalık vardır diye düşündüm şimdi ismini bilsek de araştırsak 😊
  Neyse benim görüş bildirmedeki asıl amacım senin yaşadıklarını benzer şekilde daha önce yaşamış olmamdan ötürü ben de bir tecrübe aktamak istedim zaten benzer olduğu için yaşadıklarımı anlatmıcam lakin bundan birkaç ay önce aklıma gelen bir sözle hayatım değişti. O da dört dörtlük insan olmaz sözüydü. Ben de düşündüm dedim insanlar kusurlu ben neden kusurlu insanlardan beklenti içine giriyorum dedim Allah var o kusursuz ben O'ndan beklenti içine gireyim diye dua ettim kötü giden hayatım 24 saat içinde 180 derece değişti şimdilerde çok zayıflamadım belki lakin hayatımda hiç olmadığım kadar mutluyum 😊 tek sebebi de dua etmem diyebilirim aslında herkese tavsiye ederim 😊

  0|0
  0|0
  • Bak guatr nodul veya troidlerinde sorun olabilir mumkunse bir endokrinoloji uzmanina git ve tahlil iste sana ilac verebilirler annemde de var 63 kilo annem hastalandi bir anda 78 kilo oldu doktor ilac verdi ve bir hafta icerisinde eskiye dondu

 • Kilolu insanları severim dışlamam kilolu insanların gelişmemiş toplum içerisinde ki maduriyetini de anlarım lakin bu maduriyetlerini duygu sömürüsü haline getirmelerine kızarım insanlara haddinden fazla kulak asıyorsun hiç bir kusur gülmene engel olmasın (burada ki kusur eğitimsiz toplum bireyleridir)

  0|0
  0|0
  • Anlamiyorsunuz gercekten. Toplum oyle eziyor asagiliyot ki bir sure sonra acaba demeye başlıyorsun. Simdi kilo vermeye calisiyorum ama hep kaygi ve korku dolu bir halde

  • Bak yine toplum diyorsun bende sana kulak asma diyorum toplum der toplumun işi bu eleştirmek aşağılamak

 • kilolu insan gh hormonu fazla olduğu için uzun olur kilolu olduğu için kasları daha güçlü olur vücut geliştireceği zaman daha güzel vücut yapar kilolu insan sempatik olur kilolu insan iri görünür herkes artislik yapmaz kilolu insan kuvvetlidir koydumu oturtur...

  1|0
  0|0
  • He ya 2 erkege saldirdim bir kizi kistirdim birini tehdit ettim bir erkegin de masasina gidip posta koydum bu yil vucuduma guvenip jdjdjdndjd

  • Hepsini Göster
  • :D hahaha helal sana kız :D

  • Hahah teşekkür ederim :D

 • ALLAH (C. C.)'ın Yarattığı İnsanları Görünüşleri İle Eleştirenlerin Tamamı Aşağılık Kompleksli İnsanlardır. Siz Kimsiniz ki? ALLAH'I Eleştiriyorsunuz! (Mantıklı Düşünülürse..)

  0|0
  0|0
  • Elestiri degil bildigin tasaga aliyorlar beni

  • Hepsini Göster
  • Yakin olanlar mi yapiyor sence? Dun sokakta yuruken dilenci para istedi bakmadim diye arkamdan patates diyerek bagirdi? Taniyor muyum? Yakinim mi? Hayir. Ama yakin uzak herkes yapiyor bunu

  • Arkadaşım Yakınındakileri Uzaklaştır. İtin Köpeğin Sözlerine İtibar Etme.. İşte En Büyük Problemin Bu Senin.. İnsanların Sözlerini Kafaya Takarsan Başını Çok Ağrıtırsın Boş Yere..

 • Sebebi her ne olursa olsun kilolu olmak asla bir dezavantaj , bir kusur veya bir hata değildir, herkesin kendisiyle, vücuduyla ilgili sevmediği şeyler var. Kilolu insanın bunu bir handikap olarak görmesi diye bir gerçek var bunun sebebide genele göre farklı olması ve bu da özgüven eksikliğine sebep olur. Her şeyden önce, hiç kimsenin kusursuz olmadığı şöyle bir dönüp baktığın zaman etrafındaki insanların kusurlarını da hemen anlayabilirsin diye düşünüyorum, kimi insanların kişilikleri problemle, kiminin kıskançlık sorunu var kimi kulağını beğenmiyor vs vs... Önemli olan kişiliğin düzgün olması bunun dışında her şeye çözüm var. Uzun lafın kısası inan ki kendini üzdüğüne dahi değmeyecek konular bunlar. Boşu boşuna kendini yıpratma, kendinden emin ol ve hiç kimsenin seni yargılamasına eleştirmesine izin verme derim. İnsanlar arası bir çok değişken var kiloda sadece bunlardan bir tanesi.
  Ayrıca şu diziyi öneriyorum sana : My Mad Fat Diary

  1|0
  0|0
  • Tamam eve donunce bakacagim diziye

 • Eğer bir hastalık sonucu ya da genlerle alakalı bir şey değilse kilolu olmak bana göre tam bir saçmalıklır bunun için sızlanmak yersizdir ben tam 20 kilo verdim şu an zayıfmıyım tatmin olacak kadar değilim daha fazla şey yapıcam ve herkes gerekeni yapmalıdır bu irade ile ilgili bir şey ben şişmanım toplum beni kabullenmiyor diyerek sızlanmamalıdır hiç bir birey sen kendini tanımıyorsa toplumda seni tanımaz.

  1|0
  0|0
  • Okusan hastalik oldugunu gorurdun

 • Su zamana kadar hicbir kilolu arkadasimla ya da insanlarin fiziksel özellikleriyle dalga geçmedim, geçmemde. dalga gecilmesine de izin vermedim. Hicbir kilolu insanada farkli bir insan muamelesi yapmadim bu dusunce aklimdan bile gecmedi.
  Bence mukkemmel olmamin sebebi bu

  0|1
  0|0
 • Kilo vermek isteyen her kim olursa yardım etmek isterim.
  (Ürün satışı falan değil. Spor ve beslenme kısmında yardımcı olabilirim. Yeter ki istekli olsun.)

  0|0
  0|0
  • Şunu da ekleyim. Stres yapıyorsun.
   Kortizol tavandır şimdi.
   Strese girme. Büyük ihtimal polistik over falan vardır.
   Guatr içinde ilaç kullanıyorsun madem spor olarak ne yapıyorsun?

  • Stres kilo vermeni yavaşlatır.

  • Stresi nasil birakabilirim? Guatr icin ilac vermedi ilk bir miktar kilo vermemi istedi daha sonrasinda ilac verecek. Şimdilik 94.3 kiloyum cok stres yapiyorum hep bir yapamazsin sozleri var sen yersin yedin mi falan var beni strese sokuyor her uyudugumda diyeti unutup bir sey yedigimi sonradan hatirlayip her sey bosa gitti diye ağladığımı goruyorum. Gecelerim bile zehir oldu gercekten cok stresliyim doktor ayda8 9 kilo dedi 11. ci günümde 6 kilo verdim 20 gun var istiyorum ki 12 13 kilodan fazla vereyim ama kaygili ve korkuluyum cok korkuyorum yapamam diye

 • Şu an ne yapıyorum biliyor musun. Bunları yaşamana sebep olan tüm hepsine lanet ediyorum.
  Yalnız değilsin. Buna ister inan istersen inanma ama benzer şeyleri hatta daha kötülerini yaşayan çok insan var.
  Ama asla vazgeçme kilo verilir. Onve doktora git ardından da spora. Kendine acımayı bırak artık

  0|0
  0|0
  • Doktora gittim 1 haftadir basladik bir programa ama bu yasanan seyleri bitirmedi daha yeni basladim zaten bu olanlar devam ediyor dilencinin biri gunduz arkamdan patates diye bagirdi nasil incindim

  • Hepsini Göster
  • başaracağına dair benim hiç kuşkum yok

  • Belki öyle ama bundan onceki hayatinda bütün denemeleri bosa gitmiş bir insan icin inanmak cok zor.

 • Sana tavsiye vereyim zayıf biri olarak bol bol sebze ve meyve ye çok yemek yeme zaten o yağlar zamanla eriyeceğinden bol bol yoksunluk çekersin. Ben günde bir öğün yiyoyrum 1.70 bot 54 kiloyum ailem bir zamanlar dışlıyorlardı bıraktılar arkadaş çevresi diyor oğlum gebercen gitcen evde beslemiyorlar mı seni zayıf erkeklerde dşlanıyor ama senin ki kadar zor değil allah bu zorlu yolda yardımcın olsun.

  0|0
  0|0
  • Evet doktor sebze verdi bir kac gun yedim ama simdi midem almiyor gunde 20 saatten fazla calistigim halde 2 gundur neredeyse bir sey yemedim diyebilirim

 • hormonlarında veya troid bezlerinde sorunun vardır

  0|0
  0|0
  • Varmış

  • Hepsini Göster
  • Ama zararlı bişey bu o kilodan 50ye düşmek cidden zararlı bir yılda felan olacaksa hele yavaş yavaş yap 70e düş bir yılda sonrada 50yaparaın senden ricam kısa sürede o kadar kilo vermeye kalkışma bir yakınımı bu yüzden kaybettim yapmayın

  • Prof ile devam ediyorum

 • Çok garip ilk defa bu kadar dalga konusuna maruz kalan birini gördüm, ben çevremde kimseyle dalga geçene rastlamadım, zaten dalga geçmeye kalkamazlar. Birazda sanırım kendileriyle barışık olmaları gerek, kilolu insanlar çok mutlu, benim arkadaşlarım var kız olanlara tombikim derim, bu dalga geçme manasında değil sarılır öperim, bilmiyorum senin çevrende olanların hepsi, insan olmaktan yoksun kişilermiş.

  0|0
  0|0
  • Ya iste herkesin ortami farkli bana da bu düştü

  • Olsun, sen güçlü olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldun bizlerede. Tebrik ederim, umarım bundan sonra hep mutlu olursun, üzülme ve kimseninde seni üzmesine, sakın izin verme :)

 • O duyguyu en iyi bilen birisiyim ve sana yardımcı olmak isitoyrum yanlış anlama yaşadığım için biliyorum birçok kişiye yardımcı oldum ve olmaya da devam ediyorum
  www.kizlarsoruyor.com/.../q3408288-nasil-degisimim-olumlu-mu-yoksa-degil-mi

  0|0
  0|0
 • Bende kiloluyum banada diyolar baya kilo aldın sen felan kilo vermeye calisiyom simdide 😁 1.85 100kiloyum ☺

  0|0
  0|0
  • 1.70 102 kilo nasil?

  • Baya bir kilolu ama veremeyecegin kilo degil azimle kilo verirsin hersey kafada bitiyo

 • Şişman insanlara değil ama şişman olupta üzgün olan insanlara hep acımışımdır. bir diyet biraz sıkı çalışmayla bütün sorunları gidecekken kenara oturup üzülmeyi seçiyorlar. İstediğin şey için savaşmalısın

  0|0
  0|0
  • Hastalik varsa diyetle her sey hallolmuyor canim :) süreç uzuyor bazen ilac da verilemiyor zorlaniyorsun da zorlaniyorsun. :)

 • Erkekler Devam
  31

Kızlar Ne Diyor 99

 • Neler neler... Ben de çok kiloluydum ya :/ İnanmazsın, dediklerinin çoğunu yaşadım. Özellikle ailenin dili hiç durmaz maaşallahlar bu konuda. Fakat senin kadar üzülüp kendimi ağlama krizlerine sokmadım. Yani normal takıldım; şaka yapanlara ben de güldüm geçtim fakat öyle kendiyle alay eden bir gerizekalı olmadım tabi ki.

  Sonra dedim * böyle ızdırabı; yürüyüş bandı aldırdım zorla. İlk zamanlar insan çok hevesli oluyor her gün düzenli yürüyüş yaptım ne güzel sokağa çıkmam da gerekmedi. Çılgınlar gibi 27 kilo verdim. Vermeden evel de sevgilim vardı verince de oldu. Yani tabi alaydır, laf atarken ohoo ablama bak felandır çok duymuşluğum var da, ben bunlara ağlayacak kadar kıymet vermedim gülüm. Sen de verme.

  1|0
  0|0
  • Ben doktorun ilaç vermesini bekliyorum. Ben agladim da sen 27 kilo vermissin ben 52 kilo vermek zorundayim. Senin verdiginin 2 kati. Disari cikamiyorum bile utançtan

 • Kıyamam ben sana, hayatın acılarını çekmişsin. O karşılarındaki zayıf ve egolu kızlardan daha masumane daha zarif bir kalbin var senin. Kimse umrunda olmasın diyeceğim sadece her ne kadar zor olsada senin için. Bu hayata sen geldin sen yaşıyorsun. Kendin için yaşa 😊

  1|0
  0|0
 • Canım ya bunun ne demek olduğunu iyi bilenlerdenim. 36 bedenken 44-46 bedene çıkan biri olarak söylüyorum. Ve benimkide hastalıktanmış. Benimde anlamam 4 yılı buldu ne yazık ki. O yüzden burada bazı arkadaşlar ahkam kesiyorlar ya şişman arkadaşlara iyk, iğrenç, çıkmam etmem diye. Neyin ne olduğunu bilmeden kimseyi rencide etmeyin. Bazen kilo vermek istediğimiz kadar kolay olmuyor malesef. 38 bedene tekrar düştüm ama çok zor. şu an tekrar kilo almaya başladım diye rahatsızlığımdan dolayı insülin iğneye başladılar. O yüzden kimin ne olduğu bilmeden kimseyi yargılamayın. Kişilere yardımcı olun. Köstek olmayın. Motive etmezseniz o kişilerin sağlıklarının bozulmalarına sebep olursunuz sadece. Morel bizlerin en iyi ilacı.

  0|0
  0|0
  • Ya 46 beden ne demek. Aylar sonra ilk defa pantolon alayim dedim46 bedendi pantolonun dili olsa aglayacak nolur beni giyme diye. Annem bakip dalga geciyor zaten digerlerini soylemiyorum bile. Srn 36 bedeni gormussun 38i de. Ben kucukkenden kilo aldim hic gormedim onlari. Hatirladigimdan beri kiloluyum. En zor kismi da bu galiba. Senin neyin varmis?

  • Hepsini Göster
  • Cok geçmiş olsun

  • Teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun.

 • Çok geçmiş olsun öncelikle ve valla aynılarını yaşadım, hep dalga geçtiler benimle 1. sınıf sonunda bir kilo almaya başladım 9. sınıftayken 96kiloydum ve resmen senin Yaşadıklarını yaşadım, doktora gittim doktor gelmeyin bir daha bunun 300e kadar yolu var kilodan ölecek bu dedi ve bir daha gitmedim de zaten sonrasında ailem dalga geçmeye başladı, tabi arkadaşlarım ap ayrı o kadar çok şey yaşadım ki bende senin gibi neler neler çektim sonra 10a 11e geçerken 15 er kilo verdim ve herkes yanıma yaklaşmak istedi, herkes gözümün içine bakar oldu hele ki 62kiloya bir düştüm millet Peşimde gezmeye başladı ve şöyle arkama bakınca dediğim tek şey şu keşke öyle olsaydım ve kimin dost kimin düşman olduğunu bilseydim. Tek kalan arkadaşım 8. sınıf sonunda tanıştığım bir kızdı ve herkes geldi geçti sadece o kaldı. Gerçekten insanlar anlamıyorlar laftan. Çok ama çok haklısın ben hala daha birisiyle dalga geçtiğinde biri kızarım ve sinirlenirim çünkü bilemezsin neden o halde ve kendi seçebilseydi zaten manken gibi olmak isterdi.

  0|0
  0|0
  • Ya ben anlamiyorum o piç kurusu doktor o kim oluyor da getirmeyin bunu 300e kadar yolu var diyor sen doktorsun piç maaş aliyorsun kimse sana nereye kadar yolu var diye sormadi isini yapacaksan yap ya ne adilermis ya duydukca sinirleniyorum arkadasim kim ki bunlar sana böyle seyler diyebiliyorlar dedigin dogru bazen bazi seyleri secemiyoruz secebilsem troitlerimin yavas degil de normalden daha hizli olmasini secerim mesela yer yer almazdim kilo guatrm olmasin isterdim boyum 1.75 olsun kumral olayim isterdim ama secemiyoruz insanlar kendi eksiklerini kapatmak icin bizim gibilere b*k atiyorlar ya ben de onu anlamiyorum doktorun sana öyle demesi seni zayiflatamayacagindan basarisiz olacagindan sana b*k atmis ki arkasindan ayyyy bu doktor cok basarisiz demeyin diye

  • Hepsini Göster
  • Mutlaka git agzina sic basarisiz iste geri zekali dedim ya kendi basarisizligini senin kilona atmis hahaha ezik

  • Öyle valla canım

 • Ya okudum sonuna kadar hem de boyle nasil icime oturdu. Daha onceleri bende kiloluydum yani asiri degil ama boyuma gore oyleydi. Erkek arkadasim dalga gecti, ayrildi benden. şu an 50 kiloyum ama dalga gecilmesinin acisini senin kadar olmasada bilirim. Kimsenin dedigini takma, bosver zayif olanlari bile elestiriyolar. Kendine dikkat et 😊

  2|2
  0|0
  • Takma desende, sana da eskiden takma dediklerinde taktigini benim de takacagimi biliyorsun. Kilon ne kadardi bilmiyorum. Ama 52 kilo vermeye calismak cok zor.

 • Anlatılanları okuyunca gerçekten de bu kadar kötü kalpli insanlar var mı diye düşünüyorum. Senin kilonla dalga geçenleri, sana böyle laf edenleri ben insan olarak göremem. Birisine bir cümle kurarken düşünmeli insan. Kimse kilolu olmayı istemez ya da vücudunun tüylerle kaplı olmasını ya da herhangi bir organının işlevinin az olmasını. Birisini yargılamadan, kınamadan önce bir düşünülmeli. Malesef çoğu insan hiç hassas düşünmüyor. Sen yine çok iyi sabretmişsin. Kendini sev arkadaşım. Kimse senden değerli değil.

  1|0
  0|0
  • Evet herkes dusunmeli acaba benim bu lafim nereye gidiyor diye ama iste maalesef

 • Belki benim kilomu duyunca diyeceksin ki aman sen kiloluyum dedikçe bana gına geliyor ama insanlar her yerde aynı. 8. Sınıfta voleybolu bıraktıktan sonra 10 kilo aldım. Lise 1 de sevdiğim cocuk bana zayıfla dediğinde bunu inat haline dönüştürdüm ve o kiloyu vermemeye daha cok yemeye başladım. Biri dur dediğinde aman beni seven böyle sevsin demeye başladım. 9. Sınıfın yazında o okuldan ayrıldım. 10. Sınıfta okula gittiğimde bir arkadaşım diyetteydi ve ben de denemem gerektiğini düşündüm. Sonra baklavalar hamurişleri ağır bastı yemeye devam ettim. Hayatıma hangi erkek girse problem devam ediyordu gördükten sonra görüşmek istemiyorlardı bence kilo vermelisin diyorlardı. O yaz hırs yaptım ve o 10 kiloyu verdim. Vucudumu daha dinç hissediyordum kendime güveniyordum ve aa ne kadar zayıflamışsın tepkisi gelince cok mutlu oluyordum. Kendim için bunu yapmaya devam ediyordum cünkü mutlu hissediyordum. 11. Sınıfın yazında 65 kiloya ulaştım yoğun ders çalışıyor hareket etmiyordum. Babam o sıralar 15 kilo vermiş bana hakaretler yağdırıyordu. Hala ne yiyorsun sen yürüyünce ev sarsılıyor diyordu. Kardeşim ama sen şişkosun yanımda oturma diyordu. Erkekler yine yazmamaya başlamıştı. Kıyafetler yakışmıyordu. Çizme giyerken bacağım patlatıcakmış gibi hissediyordum. Kaç kez bu yüzden üzülüp ağladığımı sayamadım. Şimdi 54 kiloyum ve yine eski halime döndüm mutluyum sağlıklıyım. O zamanlarda beni üzen herkese cevabımı verdim. Ve beni üzen kimseye 2. Şansı vermedim ne arkadaş ne sevgili. Kilonun rakamı önemli değil insanlar bu konuda acımasız ve kendi kusurlarını görmemek için başkalarını kullanıyorlar. Seni üzenler de olsa seni anlayanlar olduğunu da bil. Zayıflamak istersen veya bu konuda destek istersen her zaman yanındayım. Mutlu olman dileğiyle..:)

  0|0
  0|0
  • Adiler. Ne kadar adilermis. Benim boyum 1.70 ben 50 kilo olmak istiyorum moda okuyorum. Seven boyle sevmesin. Boyle sevmeyen hic sevmesin. Iyi ki ikinci sansi vermemissin kulun kopegin olsun o adiler senin. Simdi 94.3 kiloyum :(

  • Hepsini Göster
  • Bisey sorcam verdiğino kiloyu sonradan aliyomusun. yyanı diyeti biraktindaktan sonnraa.

  • tabii. Şu an veripte aldığım kiloları toplasam 40-50 kilo ederdi...

 • Hepsini okudum baştan sona seni az çok anlayabiliyorum şu an üniversiteye başlayacağım zayıfım ama liseye başlamadan önce benimde kilom vardı aşırı olmasa da şişman biriydim ve tüm çocukluğum böyle geçti babam bile dalga geçiyordu benimle az mı ağlayarak kalkmadım sofralardan çocuk halimle. Daha sonra azmettim spor salonuna yazıldım diyetler vs derken verdim şu an 51 kiloyum. O bahsettiğin insanlar var ya dalga geçen hepsinin canı cehenneme hiçbirinin senin kadar güzel bir kalbi düşüncesi yok eğer olsaydı insanları dış görünüşlerine göre yargılamamayı bilirlerdi ilk önce. O yüzden bırak uzak dursunlar senden sen mesleğine yönel istediğini yap istediğin gibi yaşa hayat üzülmeye değmeyecek kadar kısa yanlış onların yanlışı senin gibi melek kalpli birisinin mutlu olması lazım :)

  0|1
  0|0
  • Cok iyisin cok tatlisin seni uzenlerin de cani cehenneme basarin icin de ayrica tebrik ediyorum seni

  • Hepsini Göster
  • Edicem canim benim insallah vericeksin cok cok iyi birisin sen

  • Sagol tatlim sen de öyle :)

 • canım benim seni anlıyorum. orta okulda bende kiloluydum birde kısaydım üstüne. 155 boya 85 kiloydum. bir ara 73 e indim. benzer psikolojik sebeplerden dolayı antidepresan içirmeye başladılar ve o iştah açıyormuş tabii ben bilmiyordum o zaman iştah açtığını. 85 e tekrar çıktım. kendime güvenim düşüktü annemde hırs yapmam için benimle uğraşıp duruyordu çünkü güzelliğimin ve gençliğimin heba olmasını istemiyordu. liseye başlamadan evvel aç kalarak 78 e düştüm. sonra o sene içinde 70 e indim okul zamanı. arkadaş çevrem olmaya başlamıştı çünkü kilo verdikçe kendime güvenim artıyordu. 1 sene aynı kiloda kaldım. ilk kez aşık olduğum çocuk 17 yaşındayken beni reddetmişti obez demişti 70 kilo olup 166 boyda olmama rağmen. çok kötü olmuştum o yaz hem aç kalıp kilo verdiren şok diyeti yaptım hemde yeni antidepresan aldım ama oda diğerinin aksine iştah kesiciydi ve psikolojik durumum o zamanki kadar kötü değildi. ve ben okullar açılıncaya kadar 58 e indim. o çocukta umrumda değil şu an 18 im. benimde sağlık sorunlarım var tansiyon hastalığım var ve aç kalmam aşırı derecede tetikledi özelliklede 58 kiloya inmeye çabalarken. sana tavsiyem hırs yap kilo ver. hepsi g*t olsun seninle dalga geçenlerin. bu bünye 48 leride gördü ilerleyen zamanda emin ol uğraşırsan sende benim gibi olursun. bunu kilolusun çirkinsin demek için söylemedim. ama malesef güzellik kavramı her çağda değişiyor. eskiden balıketli ve kilolu kadınlar güzel olarak sayılırken şimdi zayıf kadınlar güzel sayılıyor. seni üzmek istemedim ama belki bir yardımı olur bu yazdıklarımın sana. umarım sende kilolarını verebilirsin ve o dalga geçenlerde dalga geçtiğine bin bir kere pişman olurlar.

  0|0
  1|0
  • Niye alinayim kaba degilsin ki anladim ben senin niyetini iste ugrasiyorum doktora tahlil istemek icin gittim obez dedi direk ya nasil kotu hissediyor insan. Kendi kendini fark edemiyorsun aynada. Insanlar obez deyince bir durup dusunuyorsun acaba ne kadar kiloluyum diye... Dua ediyorum allahim nolursun bu defa bitsin diye

  • Hepsini Göster
  • Tamam canim cok teşekkür ederim

  • Rica ederim canım

 • hastalıktan dolayı bende çok kilo aldım. bildiğin öküz gibi oldum hatta ! kendime diyordum bunu haline bak vs diye... ağladığım zamanlar ws oldu.. ama sevdim & sevildim.. dışlandık zamanında ama dışlayanları ben hep dışladım olmayan insanlığınızla kalın daha iyi diye.. sonra onlar oldu üzülen taraf. kimseyi umursama.. ojenide sür yakıstırdıgın herseyı giy saçını başını savur ipleme ! sen böyle daha güzelsin..

  0|0
  0|0
  • Seni dislamamislar ne guzel

  • Hepsini Göster
  • valla en son 90 gördüm.. spora yazılırken falan yine biraz verdim bazen alıyorum.. ama evdeki tartıyı attım mesela bak onerırım sanada hıccc kafayı bozcak bseyın kalmıo :)

  • 90 iyiymis ben 102 103 gordum

 • kilo verebilirdin bu kadar dramatize etmene gerek yoktu. ben de çok şişmandım bir dönem ve çevremde de bir çok şişman insan var hiç kimsede böyle bir şey ne yaşadım ne gördüm. bence 1 e 1000 katarak yazmışsın.

  0|0
  4|0
  • yaşamış ki yazmış. sen çevrendekilerin ne yaşadığını ne biliyon da kızı eleştirmişsin. ne boşsunuz ya.

  • Hepsini Göster
  • Disi seni ici onlari yakar. Gormekle gercek ayni degildir. Cevrende şen kahkaha atan iki tombik var diye hayati guzel sanman ve bunu genele yayma caban komik duruyor.

  • @pentin ben herhangi bir genelleme yapmadım. çevremde gördüklerimi ve kendi hayatımı söyledim. bu da benim tamamen bireysel fikrim. kimseye dayatmaya çalışmadım yorumumu. ortaokulu liseyi ve üniversitenin 1.5 senesini bende şişman geçirdim en son 95 kilo civarıydım hatta. görüşümde de söyledim yine söylüyorum bana hiç böyle davranan olmadı. bu durumda ben kendim göre bir yargı oluşturabilirim. oluşturdum da. düşüncem değişmeyecek.

 • ben de kiloluyum bebeğim. kilolu insanlar zayıf olan insanları sevmeyi hak etmezmş gibi hissediyorum mesela. kiloluları da seveblrm sorunum o değil zaten. ama insanlar ruh eşi için 4 milyar insan içinden doğruyu seçiyor kendine. ben de obez nüfusundan seçmelymşm gibi. ailem illa ki kilo vermem gerektğni savunuyr çnkü evde kalırım korkusu sardı onları. mükemmel huylarım var. belki de birileri için ideal sevgiliyim. ama sırf kilom için beni sevmeyi reddedenler oluyor ve de olucak. birçok platonik aşk yaşadım. çoğunun kilomla ilgli oldğnu biliyorum. söylemeseler de. bu konuyu açıkça konuşmaya gelince herkes insan hakları savunucusu kesiliyor. ama aslında ırkçılık kadar büyük bir hata yaptklarının içten içe farkındalar. ne diyim; bizi sevmeyen ölsün :)

  0|0
  0|0
  • Ben 75e kadar indim sonra birisini asiri derecede cok sevdim o da olmadi terk edildim ama inan zayiflayinca seviyorlar gercekten hayatin cok degisiyor oneririm kilo aldim 2 gune yeniden basliyorum ki zayiflayayim diye eminim muhtesem bir insansindir seni en az sen kadar muhtesem birinin sevmesi ve fark etmesi dileklerimle tatlim

  • aynı güzel dilekleri senn için de diiliyorum canım. hayatt başarılar :)

 • Merhaba, aslinda bu hikayenin sonunun iyi bitmesi gerekiyor. Yani ben oyle bekliyordum. Ve 102.3 kilo diyince şaşırdım. Çünkü daha fazla bekliyordum gercekten. Instagramdan tanidigim bir kiz var. Baslangic kilosu 126.8 kg sanirim 23 yaslarinda. Kiz kilolu olmaktan bikmis ve gercekten zayiflamaya karar vermis. Ne yasadi da kim bilir azimlendi. Tam hatirlamiyorum 2014un ocak ayinda hayatini degistirmeye karar vermis ve şu an 75 kilo :) gercekten de harika bisey. Hala da devam ediyor. Yedigi her seyi ögun ögun paylasiyor. Ustelik onceden senden kiloluymus farkinda misin. Etrafinda ki insanlar garip bence. Ben asla kotu gozle bakmam aksine derdine derman olmaya calisirdim. Seninle arkadas olmayi cok isterim? Bence bunlarin hepsi kendine olan guveninin var olmamasi.

  0|0
  0|0
  • Guveni insanlar yok ediyor. Herkesin sacma sapan onerileri bile güvenini yok ediyor. Yok spor yap diyetisyene git onu yap bunu yap vik vik vik 2 dk susmak bilmiyorlar afedersin b*k kadar kafalariyla kendilerine yetmeyen beyinleriyle akil vermeye çalışıyorlar çok biliyormus gibi. Bu da insani icinden icinden yipratiyor. Bazi sozlerin bazi soylenenlerin dönüşü yok. Olmuyor. Kahkahalar aklina kaziniyor. Hikayenin iyi bitmesini ben de isterim. Insallah iyi biter. Bir doktorla ciktik yola. 102.3 tum su an 89.8 kiloyum. Sanirim hikayenin iyi bitmesini en cok isteyen benim zaman zaman zorlansam da

  • Hepsini Göster
  • Amin. Asabiyim çünkü insanlar yaptilar bunu bak her zaman iyi bir sekilde yaklasmaya calisip laf anlatmaya ugrastikca hala daha diyet yap spor yap diyetisyene git yani olmuyor ben gibi biri normal şartlarda3 kilodan sonra duruyor gebersem de duruyor gitmiyor kac doktora gittim anlamadilar hep bir sorun olduğunu sezdim en sonunda bir prof bulduk adam buldu tabi buralarda endokrinci bulmak bir mucize isin o kismi da var hem troitlerim yavas hem guatr var simdi bazilari sen ilac diye hastalik diye bahane yapmissin arkasina siginmissin sen veremezdin zaten falan demis ben asabi olmayayim da kim olsun? Burada bir şeyin arkasina sığındığım yok hani bu kadar dalga gecilmeue hastaymisim bunu yeni öğreniyorum işin kotusu kilo vermeden doktor ilac vermeyecek adam zayif tabi gelmis burada beni gommeye calisiyor yok siginiyrsun kaciyorsun ben tabi ki asabiyim insan olana saygim sonsuz ama bilip bilmeden yorum yapana deliriyorum

  • Benim için her sey zor ve yavas ilerliyor dusunsene metabolizman yavas zayifliyorsun ama boynun kalin bir turlu zayiflamiyor vucudun oldugundan fazla gosteriyor cunku hastasin ilac da verilemiyor simdilik halime baksana ha yine sukur yuruyorum goruyorum bin sukur ama su siginiyorsun yok spor yap diyet yap doktora git ha ben sanki gitmedim oneri dileniyorum o zaman deliriyorum iste sen alinma yani

 • Ne kadar hasta olursan ol ne ilaç kullanırsan kullan bu senin elinde. ilaçı hastalığı bahane etmiş oluyorsun unutma senin özgürlüğün hayallerin kadardır. azimli ol spora git sağlam egzersizler yap diyeté gerek yok ölçülü ye şeker kullanma bak nasıl zayıflıyorsun zayıflamazsan gel. Ben ben burdayım. bende 17 Kilo verdim bir senede kimse inanmyordu vericeğime gerçi bende inanmıyordum arada düzenli yedim arada kaçırdım ama bir senede 17 Kilo verdim bence Sendé dene bahane istersen herşeyé bahane bulursun unutma herşey senin elinde😚

  0|0
  0|0
 • Aynilarini yaşadım desem.5 sınıftan 8 sınıfa kadar sınıfın en kilolusu bendim. Hep çirkin ve kilolu olduğum için dalga geçtiler okula bile gitmek istemiyordum hiç kimse benimle muhattap olmuyordu benle konuşurlarsa diğerlerininde alay konusu olacaklarini biliyordu. Ben o alti yedi ve sekizinci sinifi azap ve cehennem gibi gecirdim. Yapmadiklari kalmadi her gub aglardim. Ve bende birine asik olmustum kilolarim yuzunden begenmeyecegini dusunup hep gomdum icime. Ondan sonra bende bir hirs basladi 1.50-1.55 boya 70-75 kiloydum galiba bilmiyorum ama neredeyse bütün fazla kilolarimi verdim. Simdi boyum 1.60 ve 56 kiloyum bu bile bişey eskiye nazaran kilom yerinde.

  0|0
  0|0
  • Benim 40 kilo fazlam var şimdi onu vermeliyim 70 olsam opup basima koyacagim ama bakalim insallah 50 olurum seni de tebrik ederim büyük basari

 • Yazını okuduğumda sanki kendimi gördüm. Aynaya bakamaya korkar oldum , kendimi sevmiyorum hatta nefrer ediyorum. Yolda yürürken insanların bu ne bakışlarına maruz kalmaktan , kıyafet alırken tuhaf bakışlarına , bişey giydiğimde sen bunu giymemelisin söylerimden bıktım. Çevremdekilerin alay konusu olmaktan , yemek yerken bile benden bahsedip gülmelerinden.. İstiyorum ki benmde duygu ve düşüncelerim var ama kimin umrunda. Bazen hayattan soğuduğumu fark ediyorum dışarı çıkmıyorum kimseyi sevemiyorum zaten kimsede beni sevmiyo. Düşünüyorumda kimse beni sevmicek , ilerde mutlu bir evliliğim olmayacak. Sanırım biz hayatın dip köşeye attığı , insanların dalga geçtiği tarafız. Ama bir gün umuyorum ki bizde diğerleri gibi olucaz ve bizide seviceklerr

  0|0
  0|0
  • Ben cok hirsli bir insanim. Bendeki hirs baska sekilde kullanilsa gercekten dunya çapında buyuk olaylar yaratabilecek hirsim var. Cok basarim var farkli konularda turkiye capinda. Kilodan korktum hep korktum her zaman yapamayacağım asilandi sonra da hasta olmusum iyice sismisim zaten daha yeni fark ediyorum hasta olunca butun denemelere ragmen kilo veremedim. hastaligimi bilmiyordum o sira neyse durum da böyle olunca kilo konusunda basarisizligimi kabul ettim diyebilirim. Geri çekildim. Itilmisler arasina ittim kendimi. Geçenlerde yine dalga gectiler oz kardesim sozde oz kardesim fahise o* ayi deyince o hirsi kiloda kullanmaya karar verdim. Umarim demek istemiyorum. Insallah derim ama ummuyorum bu defa yapacagim ve o dalga gecen pic kurularinin suratina carpacagim umma arkadasim. harekete gec itilmis değiliz biz

  • Hepsini Göster
  • Öyle oldu ama ne biliyim kaderimmiş gibi , birde bir tane sevgilim oldu oda uzaktaydı ve o zayıf olduğumu düşünüyodu ben en değer verdiğim kişiye yalan söyledim öğrendiğinde tabi sonu ayrılıktı

  • Kilolu olmak kader degil arkadasim...

 • Bende 8 kilo almak istiyorum 44 kilo 1.68 yakın boy 165 ile 1,70 arası

  1|0
  0|0
 • bende hep kiloluydum hala da öyleyim hatta artık bu kilo dediğim şey artık aştı bende.. ama şunu fark ettim sende sen insanların sözlerini kendince yorumlayıp söylemişsin bunu ben kendimi eksiklerimle görmeyeli yıllar oluyor ben insanım bitti dış görünüşümle dalga geçmekmiş aman sevmezlermiş o onların karakteri ben bir insanım ve böyle kabul edilicem evet aşk hayatım pek hoş olmadı bu yüzden iyi de oldu aslında neyse özetle herşeyin bir zamanı vardır derler ya bende o doğru zamanı bekledim yıllarca evet bu bir depresyon hali evet bu kendine yapılan bir saygısızlık insanlara ben kendimi sevmyorum deme biçimi ama ne yapalım zayıflanır elbet olay boğazı tutmak değil moralimiz bozulduğunda ağrı kesiciymiş gibi yemek yemeği kesmek.

  0|0
  0|0
  • Ben soylenenleri yorumlayip yazmadım. Abartı da yok. Ne deniyorsa eksigini bile yazdim.

 • Sana bir sey sorabilir miyim benimde bir arkadasim var kilolu o arkadasim cok diyetler yapti cok da guzel kilo verdi fakat sonra hep geri aldi su anda hala destek oluyorum ona yuruyuse falan goturuyorum belki onunkide boyle bir hastaligi vardir nasil farkettin ve hastalogin ne bana doner misin arkadasimda cok uzulup agliyor moralide bozuk be yapacagimi da bilemiyorum

  0|0
  0|0
  • Endokrinoloji bolumune gittim ve hormon testi istedim doktor fark eder zaten bir problem varsa

  • Hepsini Göster
  • Diyetisyenler aptaldir yazinin tamamini ve yorumlari okuduysan diyetisyenlerin ne tur geri zekaliliklat yaptigini gormussundur o hormonlarina baktirsin bir onemli degil

  • sana mesaj atılmıyor bir şey daha sorucam da

 • Benim kilo problemim olmadı başka sebeplerden dışlandım ben de başkalarıyla dalga geçen o zavallılarla da elbet biri dalga geçecek iyinin iyisi kötünün de kötüsü var bunu sana sanki kötü bir şeymiş gibi gösterip kendi kötülüklerine örtmeye çalışıyorlar elbet onlarında kusuru var ve bunun farkındalar ama bilmiyorlar ki başkalarını küçülterek kendileri büyüyemezler ama sen kendini küçük görürsen onlar bunu yapabileceklerine inanır yapma lütfen

  0|1
  0|0
  • Bunu taniyan tanimayan herkes yapiyor ki

  • Hepsini Göster
  • Arkadasliklarina bile ihtiyacim yok

  • Zaten arkadaşın olmayanların fikirleri umrunda olmamalı bırak ne derlerse desinler sadece kendilerini iyi göstermek istiyorlar bunu dile getirenlere de düşman oluyorlar dostlukları sadece birbirlerini pohpohlamak için

 • Kızlar Devam
  79
Yükleniyor... ;