Erkeklerin Anlamadığı 7 Şey

Bir önceki bencemde bkz: Bazı kızların anlamadığı şeyler i anlatmıştım. Bunda da erkeklerin anlamadıklarını yazalım da bari durum 1-1e eşitlenmiş olsun.


Regl olmanın nasıl bir duygu olduğunu

Bu duyguyu hiç bir zaman anlayamayacaksınız siz erkekler. Zaten anlamak istemezsiniz de neden isteyesiniz ki? Her ay belli dönemlerde karın ağrıları çekmeyi, beyaz pantolon giyinememeyi anlayamazsınız efenim anlayamazsınız :(

Kadınların neden kendilerini arkadaş gibi gördüğünü

Muhtemelen çok yakışıklı değilsinizdir sizi sevgili olarak görmeyecektir dostlar üzgünüm. Dost acı söyler.

Tuvalete toplu gitmenin zevkini

Siz toplu şekilde erkek arkadaşlarınızla tuvalete gitseniz kavga var sanıp oraya derhal güvenlik görevlileri çağrılır. Ama bizde öyle mi? Topluca gidip geride kalan dedikoduları 2 dakikada anlatıp döneriz yerimize.

Kadınların neden hiç giyinecek ayakkabısı ve kıyafeti olmadığını

Siz 2 tane kotla 1 senenizi geçirebiliyorken biz 22 tane kotla giyinecek bir şey bulamayız. Biz kadınlar böyleyiz. Anlayamazsınız dsfsd

Annelik-Doğum

Doğum yapmanın sancı ve mutluluğunu, anneliği asla tadamayacaksınız erkekler. Her ne kadar doğum size sancılı bir süreçmiş gibi gelse de aslında bir o kadar da güzel bir duygu.

Saçları rengarenk yapmak

Tamam bir kısım marjinalleriniz bunu yapabilir ama yine de büyük bir çoğunluğunuz saçlarını kızıldan maviye, sarıdan yeşile boyama cesaretini gösteremez. Çatlayın ohh.

En önemlisi bizi, KADINLARI!!!

Bizi hiç bir zaman anlamadınız siz erkekler ve anlayamayacaksınız da. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın size neden trip attığımızın asıl sebebini hiç bir zaman bilemeyeceksiniz. Ügünüm dostlar bunlar acı gerçekler :D

Diğer bencelerim için bkz: link

Dağılabilirsiniz.


78|23
74161
sizofrenkarinca KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Aslında "Bence"nizin en can alıcı kısmı son paragrafınız,

  Bir şeyleri zorlaştırmak ve üstüne bundan sanki keyif alırcasına gizemini koruması gereken bir şeymiş gibi lanse etmek bana oldukça yanlış geliyor. Her şeyin başı iletişim. Anlaşılamayacak hiç bir şey yoktur belki de siz bunu geçmişten beri lanse ettiğiniz için karşı taraf sizin bu lansenizle doğru orantılı tepki veriyordur?

  Neden uzlaşmacı ve iletişime açık olmak yerine zorlaştırıcı ve mesafeli görünmek zorundasınız? veya neden suçlayıcı olmak yerine sorunun ana merkezine inip çözüme ulaştırmaya gayret göstermeyi seçmiyorsunuz? Bunların hepsi olabilecek ve olduğunda da gayet anlaşılabilecek doğal mevzular değil mi?

  Farklılıklarımız elbette olacak. Duygusal olarak bire bir yaşanmadan bir şeyleri sanki yaşamış gibi olamayacağımız veya olamayacağınız zaten ortada değil mi?

  Bırakın bir şeyleri %100 olamasa da anlama gayreti içinde olabilelim. Olumlu veya olumsuz her duygunuzu gerçekten yüreğimizden geçirmeye aday olarak sizi anlamaya çalışabilelim. Gerçek sevgi budur. Gerçek ilgi budur.

  Despot olmak, zorba olmak, can sıkmak, zorlaştıran olmak vs. bunlar gerçek çözüm yolları gibi görünüyor mu?

  Kendini doğruya, doğru ilişkiye, doğru iletişime, doğru düşünmeye, doğru hissetmeye ve doğru anlayışa adamış her kişi inanıyorum ki karşı cinsi anlamaya, onun yanında olmaya ve onunla beraber her türlü (olumlu/olumsuz) olaya göğüs germeye hazır olacaktır. Görecektir ki bu yürek beraberliği son nefeste de huzurla son bulacaktır.

  Gerçek sevgi, gerçek anlayış, gerçek ilişki ve gerçek olgunluğa ulaşabilmeyi ALLAH herkese nasip etsin.

  Sağlıcakla..

  4|2
  0|1

En İyi Kız Görüşü

 • Cirkin insana arkadas gibi bakma olayi nedir ya bu kadar basit kadinlar var mi cidden? Ayrica rengarenk saclari bnde anlamiyorum ki gprdugum kadariyla ozentilikten baska birsey degil

  3|2
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 160

 • Birşey sormak istiyorum.

  ''Kadınların neden kendilerini arkadaş gibi gördüğünü'' Diye yazdığın kısımda birşey dikkatimi çekti. Büyük ihtimal ''çok yakışıklı'' değilsinizdir demişsin.

  Sevgili olarak görmesi için çok yakışıklı olmak mı gerekiyor onun gözünde? Sadece yakışıklı olmak yeterli olmuyor mu? Eli yüzü düzgün fiziği iyi gideri olan bir erkek olmak yeterli olmuyor mu?

  Bence o senin zevkin bence sen ''Çok çok baya yakışıklı'' bulmadığın erkekleri arkadaşın olarak görüyorsun. Dış görünüş senin için fazla önemli. Diğer kızlar da senin gibi düşünüyor olsaydı. Beyoğlunda veya bağdat caddesinde turlarken yürürken. Yanımdan Binlerce yakışıklı bile olmayan erkeklerin yanlarında güzel veya ortalama kızlar olan çiftler görmem ve diğer insanlarında görmesi imkansız olurdu.

  Benim bir ilişkimde ilk tanıştıktan sonra 2 hafta boyunca buluştuk görüştük her seferinde 4 saat falan. İkinci haftanın sonunda teklif ettim. Sana şu an sevgili gözüyle bakamıyorum okuldaki sınıfımdan biri gibisin. Seni gerçekten beğeniyorum ilk seni dış görünüş olarak beğendim arkaşlarım bizim çıkmamızı çok istiyorlardı bizi çok yakıştırıyorlar senden hoşlandım ama hoşlantı geçici birşey anlık birşey ilk gün hoşlandım ama sonra birşey hissetmedim henüz seni tanımıyorum emin değilim ne diyeceğime diyip. İlk teklifimi kabul etmeyip bunun üzerine ertesi gün aynı şekilde konuşmaya sohbete devam ederek üstünden 2 hafta daha geçince tekrar ilişki konusu açıldı ve kabul etti aramız çok daha iyi ısınmıştı. Tanıştıktan sonraki ikinci hafta çok erkendi teklif için çünkü en azından onun için. Tip olarak beğenmeseydi buluşmazdı öyle bir kız. Yakışıklı bulmadığı biriyle asla çıkabilecek bir kız değil. Çok az sevgilisi olmuştu. En uzun ilişkisi benimle oldu. Ayrıldıktan 1 sene sonra barıştık ve tekrar çıktık ama bu sefer çok uzun sürmedi yine tartıştık ayrıldık.

  Sadece örnek verdim. Kendi yaşadığımdan. ''Arkadaş gibi görmek'' gibi kelimelerle herşey anlaşılmaz bu büyük bir yanılgıdır.

  2|1
  1|0
  • ''Bu bencenin gerçek kişi ve kurumlarla bir ilgisi yoktur. Tamamen hayal ürünüdür.'' Sanırım bundan sonra her bencemin en başına kocaman kocaman bunu yazmam lazım. Yoksa sizin gibi ciddiye alanlar olmaya devam edecek. Tamamen eğlence amaçlı yazılmış bir bence bayım. Bu kadar ciddiye almayın.

 • "Bizi hiç bir zaman anlamadınız siz erkekler ve anlayamayacaksınız da" Fazlasıya abartı bir cümle. Bir erkek karşında ki kadını anlamıyorsa, ya anlamak istemiyordur ya da beyninde sorun vardır. Ne var ki siz kadınları bu konuda iyi kandırmışlar :)
  Bazı şeyleri evet anlayamayız. Mesela örnekte verdiğiniz anne olmayı. Evet anlayamayız. Ama o annelerin, eşlerimizin, doğurduğu çocukları korumayı, onlar için çalışmayı ve bir baba gözüyle bakmayı da siz anlayamazsınız. Ve tekrar söylüyorum bence abartı olmuş.

  0|1
  0|0
 • Kadınları Anlamak :) Puhahahaha :D yani Siz kadınların anlamadığı olay şu :) Üzerinizde Taşımış olduğunu fındıktan dolayı dünyanın sizin etrafınızda döndüğünü sanıyorsunuz :) Ancak siz bu kadar kasarken kendinizi bir başka hemcinsiniz o fındığı kullanımımıza açıyor... Sonra bir başka kadın bir başka kadın :) bakıyoruz ki 50+ oldu 100+ oldu 150+ oldu :) yani birisnin diğerinden farkı yok... Fındık aynı fındık... Neyse..

  Gelelim diğer meseleye :) Kadınlar bile kendini iç dünyasında kendisini anlamamışken :) değişik dönemlerde değişik duygu durumları, hezeyanlar ve manik ataklar gösteriyorken bir defacık olsun içine almadığı bir erkekten onu anlamasını beklemek Kamyon farı karşısında ne yapacağını şaşıran tavşana benziyor :) neyse...

  Yani kıssadan hisse... Herhangi birisini anlamaya çlaışmayınız... Yaşayınız efenim... Yaşadıkça fikirleriniz gelişir kişiliğini karakteriniz ve yaşadıkça anlarsınız... O nedenle 15 yaşından 18-19 yaşına anlamak için uğraştım kadınları baktım ki her kadın farklı bir dünya farklı bir bünye :) monogamik odaklı olmaktan çıkıp poligamık yaşamaya başladım ki :) Hemen her sevgilimden duyduğum kelime :) Beni anlıyorsun :)

  yani arkadaşlar, yaşayın... gezin eğlenin dolaşın sevişin ya sevgilinizle içinizden geldiği şekilde yaşayın ve gerçek yüzünüzü ortaya koyun.. Yalan dolan farklı gösterme çabaları olmadan.. Yani KENDİNİZ OLUN... Kadına Aşk Yalanları ile gidip istediğini elde ettikten sonra aşk bitti demeyin.. Ne için yaklaşıyorsanız ne istiyorsanız onunla gidin... Merak etmeyin kadınlar da sizin istediğinizi istiyorlar :) sadece birazcık romantizm olsun yeterli :) saygılar efenim :D

  0|2
  1|0
 • Kadınların bile kadınları anladığını düşünmüyorum.

  2|2
  0|0
 • Afedersiniz ama ebenizdemi 22kot pantolonun içinde ne giysem diye arıyordu ya da saçlarını sarıdan maviye Mordan bilmem ne rengine boyuyordu. Kadınlar erkekleri tamamlamak için yaratılmıştır biz eksiğiz kabul. Ama son zamanlarda abarttınız iyice :) bir hatamız varsa affola

  1|1
  0|0
 • Ya erkekleri savunmak amacım değil ama. Bu nasıl bir seksist yaklaşımdır arkadaş. Nedir bu sürekli kadınlara özgü ya da erkeklere özgü durumları ön plana çıkartmak. Yok 22 tane pantolon varmış. Arkadaş 20-30 liraya birbirinden farklı kıyafetler alabiliyorsunuz. Erkek 20-30 liraya şort bulamaz. Ayrıca eğer kadınlar olarak şunu bilmelisiniz ki. Dünyayı bu konuma erkekler getirmiştir. İcatların yüzde 99.9 unu erkekler yapmıştır. Hatta şunu söyleyeyim. Eğer erkekler var olmasaydı insan ırkı diye bişey olmazdı. Tabi Allah ın hikmeti ayrı. Sadece dünyada erkekler var olsaydı yahut sadece kadınlar var olsaydı diye bir varsayım yap istersen. Kadınlar olmasaydı belki şu an 500 yıl ilerideydik. Erkekler olmasaydı kadınlar olmazdı

  0|2
  2|0
  • İyi de ben bundan önce de kadınların anlamadığı şeyler diye yazı yazdım ne abartıyorsunuz.

  • Hepsini Göster
  • Şurada adam gibi tartışmaya çalışıyordum fakat karşındakini aşağılamaya çalışmandan anlıyorum ki kültür seviyen seviyeme yetmiyor; bilginin ve zekanın seviyesine yorum yapamam tabii, sana da aynı şekilde konuştuğun kişiyi tanımadan yorum yapmamanı tavsiye ederim. İyi geceler.

  • @thousandmilewish kusura bakma eğer kırdıysam fakat önce sen bana sataşdın

 • Yine adımı yazmayı unuttun he? Yazdım bunu kenara.

  1|0
  0|0
 • O renkli saçlı kız Mary Elizabeth Winstead. Bana kalırsa dünyanın en güzeli.
  https://p1.pichost.me/i/1/1242931.jpg
  Niçin trip attığınızı biliyoruz. Bu sayede sizinle meşgul olmamızı sağlıyorsunuz.

  0|0
  0|0
 • Marifet gibi bir de yazmışsın. Sanki Allahın her günü beyaz pantolon giyiyorsunuz da... Bütün bunları kadınların hayat manifestosu gibi gösteren, saçma sapan tv dizileri.

  O kadar abartmayın çok karmaşık yaratıklar değilsiniz. Çalışma prensibiniz çok basit. Yüksek derecede ilgi ve alaka. Bunu gösteren erkekler sizin için en anlayışlı olanlar. Göstermeyenler ise öküz. Ama göz ardı ettiğiniz bir gerçek varki, bu ilgiyi göstermeyen erkek muhtemelen sizden bıkmıştır ;)

  0|2
  1|0
  • Yazıyı nasıl algıladığınızı merak ediyorum cidden. Tamamen espri amaçla yazılmış bir bence bu. İlla en üstte gerçek kişi ve kurumlarla ilgisi yoktur mu yazmalı bilemedim ki. Üstelik bundan önce de kadınların anlamadığı şeyleri bu şekilde yazmışken. Tövbe yarabbim.

  • Hepsini Göster
  • Yok 2 gündür mobildim ve kimseye cevap yazmamıştım. Bugün pc başına geçince anca herkese cevap yazdım :D

 • Kadınlar makyaj abartılı makyaj yapsa bile
  modahaber.com/.../...291b_makyaj-nasil-yapilir.jpg

  Ve

  Erkekler makyaj yaparsa!
  g1.milliyet.com.tr/.../...lmeyen-erkek-1258149.jpg

  Siz kadınlar 1 - 0 eksik başlıyorsunuz hayata ama sonra 1 - 2 öne geliyorsunuz.

  0|0
  2|0
 • Aferin, zaten birşey anlamıyorduk, bu sefer tamamen aklımız allak bullak oldu, zerrece birleş anlamadık :/..

  0|0
  1|0
 • Yahu Einstein bile anlayamamış, eminim onlar bile nedwn böyle olduklarını, kendileride anlamıyordur.

  0|0
  0|0
 • KS Merve Ç. sini buldu galiba.

  0|1
  1|0
 • Çok saçma geldi bana anlamasakta olurmuş yani :) sancı kısmına biraz takıldım doğum odasının dibinde bizim ameliyathane bagirismalari dünyayı iletiyor uyuyamiyoruz resmen yani hiçte güzel bir duygu değil inanmiyorsan bir ara isyerime bir çay içmeye beklerim :))))

  0|2
  0|1
  • O sancıyı bizzat çekmiş biri olarak yazdım bunu dbebe

  • Hepsini Göster
  • Senin paran çok ağrısız doğum yapmışsın ya da çocuk küçük Muş gününde değil sonuç olarak acı acı dir sen yasamamissin ama yüzde 95 i yaşıyor

  • Hayır ağrısız doğum yapmadım ve çocuk da küçük değildi gününde doğdu. Sancıyı da çektim. Ama abartilacak bir şancı değil diyorum. Hayır yani doğum yapmış birisi ile ne diye hala iddialasiyorsun anlamış değilim :D

 • Bizi hiç bir zaman anlamadınız siz erkekler ve anlayamayacaksınız da. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın size neden trip attığımızın asıl sebebini hiç bir zaman bilemeyeceksiniz.

  Bende bu taslamis dusuncenizi anlayamiyorum. Geri kalan tum ozelliklerinizi anlayabiliyorken.

  0|0
  0|0
 • Haklısın sizofrenkarinca sizleri anlayamayız..
  Bazen, 3 gün bazen 5 gün bazen de 1 Hafta boyunca devam eden kanaması olan bir insan neden ölmez anlayamıyoruz.. :)

  0|0
  0|0
 • Dogum sancisida neymis siz hic çükünüzü kestirdinizmi :D

  2|5
  4|1
 • Siz kadınlar bile kendinizi anlamıyorken bizim sizi anlamamız garip olurdu zaten

  0|1
  2|0
 • Bizi hiç bir zaman anlamadınız siz erkekler ve anlayamayacaksınız da. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın size neden trip attığımızın asıl sebebini hiç bir zaman bilemeyeceksiniz. Ügünüm dostlar bunlar acı gerçekler

  × erkegin trip atmaya ihtiyaci olmamali cunku kadinlasir.
  × bir kadin akilli bir erkkle oyun oynanmayacagini bilmelidir.
  × kadin virgül ise erkek noktayi koyandir.
  × istediginiz kadar ovunun fakat kadinlarin yuzde 99 u erkek olarak dunyaya gelmenin bir ayricalik oldugunu bilir.
  × ve son olarakda kadinda bir baski bolgesi vardir bunu kesfedebilen erkek evlenmez, oyle bir zaafiniz var ki bu da benim sirrim olsun Vesselam

  0|0
  2|1
  • Çok kıroca olacak ama sadece yav he he diyebilirim.

  • Hepsini Göster
  • Saygılar @borderline27

  • sevgiler @soncahilbükücü

 • Erkekler Devam
  140

Kızlar Ne Diyor 73

 • Lisedeyken "Eteğim düzgün mü?" ve "Arkamda bir şey var mı?" diye de sorardık o tuvalet ayinlerinde...
  Ama yine de benim erkek arkadaşlarım (sevgilim değil, lütfen) kız arkadaşlarımdan hep daha fazlaydı... Onlarla daha iyiydim, rahattım... Hiçbiri de çirkin değildi... Asıl ben güzel adamın bakmayacağı kız idim... Dünya, Ahiret ve hatta uzayda bacı idim... Bir tanesi de askıntı olup yazmadı ne kadar çirkinsem (!) artık siz anlayın...

  2|0
  0|1
  • Aslında askıntı olunmayacak bir tip değilsiniz bence. Hele ben bile bu tiple koca bulup böyle de güzel çocuk yaptıysam :D
   O ayinlerden biz de çok yapardık ya. Hatta lisede eteğimin lekelendiği bir gün hava olsun bahanesi ile belime hırkayı bağlayıp evdekilere de ayran döküldü üstüme diyerek yalan söylemişliğim de vardır :D

  • Eteğe hırka bağlamak... Bunu da anlayamazlar evet...
   Olmadılar efendim herhalde ziyan etmek istemediler arkadaşlığımızı...

 • Farklar cogaltilabilir... mesela kadinlarin erkekleri el ustunde tutmasi pohpohlamasi sonra o erkekten biseyler yapmasini beklemesi gibi... sunu yapmiyosun bunu yapmiyosun kicini kaldirdin adam anca sunu getir sunu yap der.. kaldirmayin sunlarin kicini... birakin anasimisiniz siz... anlamalarini beklemek hata ufacik beyinleri sinirli seylerde takili kalmis... futbol kadinlar Arablar icki gibi seylere kafalari basan adamdan ne beklersin... onemli gunleri hatirlamak islerine gelmez mesela ilgi gostercek hediye alcak filan tembel teneke bunlar... kadinlari anlamazlar cunku kapasiteleri buna musait degil... trip dedikleeri sey kadinlarin olmasini istedi seyi gosterme sekli... skci buluyolar hatta gereksiz cunku islerine gelmez... erkeklee cok konusmaz neden kelime hazneleri kadinlarinkinden daha azdir... guzel cumle kuramamalari sevgisizlikten degil becereksizlikten... guc bakimindan evet gucluler kadin ise naif varliklardir... korunmaya ihtiyaci vardir... Allah erkegi kadini korusun die yaratmistir... Yemekte yapar kadin temizlijte cocukta bakar calisirda... evinde hanim isinde hanfendidir... erkek evde sus iste para getirendir... kadin dogurur binbir sanciyla aciyla bakar buyutur... baba otoriteden baska bisey degildir... kadinlar giyinir suslenir... neden guzel gorunmek ve gorseliktir... erkeklerse gorselikten uzaktir... yani erkek dedin gorunurde vardir... kadin ise her anlamda gorulmeye degerdir... Kadin dilinden anlayana koruyana sefkat gosterene sevgisini verene adam denir... adam vardir birde erkek ayirt etmek onemlidir tabi

  1|0
  0|2
  • Bak sen bana bakmicak adam yok... canim yaaa fazla yorma kendini beynin yanmasin

 • Bu karınca sacmalamis yine

  3|3
  3|0
 • Aslinda bu karmasik dunyamizin sebebi erkekler. Oyle dusunmeden konusuyorlar ki bazen. Bizim o size kirildigimiz, akillarin ucundan gecmez. Sonra biz o kirici sozleri icimize atar, en mutlu anda dengesiz oluruz :( sonra bakim? Kuafor makyaj alisveris sacma gelir erkeklere. Ama bir biraksak bunlari, cirkinlestik diye hop baska arayislara. Ben dogal seviyorum hayatim cumleside yalan :) Bizi karmasik yapan erkekler :) Azicik empati kurarak iletisime gecseler bizimle, anlasilacagiz :) Ama no kafa no akıl yani arkadas :D

  1|0
  0|2
 • Şimdiye dek sanki bir örf ne bileyim bir âdet bir gelenek edasıynan yaptığımız bu helâya toplu halde gitme hadisesinin hakikatini şimdi öğrenmek beni mutlu etti ve heyecanlandırdı. Bu sebepten size minnetlerimi iletmek isterim efenim. Sevgiler, esen kalın...
  aeo

  0|0
  0|0
 • tamamda burada sadece anlayamadıkları seyler yazılı.. yanı anlamadıkları konuları acıklıga kavusturman gerekırdı

  0|0
  0|1
 • Güzel olmuş ama hepsi böyle değil erkeklerin asiri anlayışlıları da var

  0|1
  1|0
 • erkeklerin kadınları anlamadığı noktalar gerçekten var ama sanırım cidden biraz saçma bir paylaşım olmuş.. saç renginden daha önemli şeyler var mesela..

  0|0
  1|0
 • Keyifli bir paylasimdi tskler

  0|0
  0|0
 • erkekler kadınları anlayamaz bu kesin bir şey zaten de o ilk karikatüre hep gülmüşümdür hahah :D :D genel olarak güzel bir bence ellerine sağlık :)

  0|0
  1|0
 • Biz bile kendimizi anlayamazken erkeklerin anlamasını beklemek saçmalık zati :/

  0|0
  0|0
 • Eline sağlık =)

  0|0
  1|0
 • Lavaboya neden toplu gittigimizin sebebini soyleyip bu buyuk sirri niye ifsa ettin ))=

  1|0
  0|0
 • Kötü kadın kahkahası atasım geldi hahahah 😁 Emeğine sağlık :)

  1|0
  0|1
 • bazen ben bile kendimi anlamıyorum

  0|2
  0|0
 • ellerine sağlık çok iyi anlatmışsın :D:D

  0|0
  0|1
 • güzel olmuş :)

  1|0
  1|0
 • Ahahaha keyif karşıya geçti ;)

  0|1
  0|1
 • :D çok güzel bir okadar ürkütücü bir bence olmuş ''Erkek kadınları hiçbir zamann anlayamıcaksınızzz nihahahah ''' :D

  0|0
  0|0
 • İlk karikatürü ne zaman görsem kahkaha atıyorum ya 😂😂

  1|2
  0|0
 • Kızlar Devam
  53
Yükleniyor...