Türkiye'de Etnik Milliyetçiliğin Teröre Dönüşmesi

Bence Türkiye'de terör sorunu'nun temeli aslında etnik milliyetçiliğin üzerine siyasi amaçlı söylem yüklenmesidir. Siyasal amaçlı etnik milliyetçiliği şiddete dayalı, silahlı eylemlere dayalı bir hareket olarak gerçekleştirmek isterseniz bugün adına pkk dediğimiz etnik milliyetçiliğe dayalı bölücü bir hareket ortaya çıkar. Bugün aslında ülkede Kürt sorunu yok, ırkçılığa dayalı bir sorun var. Yani mikro milliyetçilik de diyebileceğimiz ırkçı bir harekete siyasi amaçlı söylemler yükleyerek terör eylemleriyle, bölgedeki insanları baskı ve korkutma ile sindirerek, itaat ettirerek, oy verdirerek bir sonuca varmak da bambaşka bir terördür, bir bölücü faaliyettir aynı zamanda. Türkiye'de Etnik Milliyetçiliğin Teröre Dönüşmesi

Terör sorununun bana göre sebebi, tüm ülke insanının ve milli ideolojinin de anladığı şekliyle bölücü faaliyet ve özerklik isteğidir. Yani bir kavim, bir topluluk, bir etnik kökenli toplum diyelim... Bu insanlar kendi düzenlerini, kendi devletlerini kurmak için bir terör örgütü kuruyor ve bu örgütü de mikro milliyetçilik üzerinden güçlendirip taraftar topluyor. Çeşitli legal siyasi oluşumlarla da bu hareketi kuvvetlendiriyor, hatta meclisteki savunucularının olduğunu da görüyoruz.

Peki arkadaşlar, şunu da bir varsayım olarak düşünürsek, bu insanların kandırılmış olduğu kanaatine varamaz mıyız? Evet, bence Kürt toplumu hem kandırılmış, hem de terör örtügü baskı ve sindirmeleriyle korkutulmuş ve etnik milliyetçilik üzerinden gaza getirilmiştir.

Buraya kadar her şeyi anladık. Peki şunu da bir varsayım olarak kabul edelim, eğer pkk örgütü aslında tüm amacının İsrail'e hizmet eden bir maşa örgüt olduğu iddiası gerçekse? Ki aldığı bütün lojistik ve maddi yardımların hatta askeri eğitim ve silah desteğinin İsrail tarafından karşılandığı devlet otoritesi tarafından da iddia edilmişti.

PKK’nın eylemlerinin altında İsrail devletinin Türkiye’yi zaafa uğratma politikası yatıyor. Fakat bu herkes tarafından bilinen, asker tarafından da sobelenmiş bir ilişkidir. Bu anlaşıldığı için PKK tarafından gelen bütün saldırıların İsrail tarafından yaptırıldığı anlayışı çıkacaktır.

Peki "İsrail neden böyle bir maşa kullansın ki" diye soracak kadar da konuyu uzatmak istemiyorum. Zamanında kendi yönettikleri mason siyasetçiler eliyle bölgeyi aç ve işsiz bıraktırdılar, devlet oraları terk etti biliyorsunuz. Bölge halkını öyle bir hale getirdiler ki bunlar malum konulardır bilirsiniz. Bu siyonizmin en güçlü yöntemidir.

Sonuca gelecek olursak, olay aslında çok basit ve anlaşılabilir bir gerçek değil midir? Arz-ı Mev'ud ülküsü doğrultusunda yapmayacağı yoktur bunların. İnandıkları kitapta bu ülkü uğruna savaşmaları ve topraklara sahip olmaları emrediliyor. Ve bu toprakların bir kısmı da Türkiye'de bulunuyor. Türkiye ile açıktan savaşmak risklidir. Dünyada hiçbir devlet Türkiye ile savaşmaya cesaret edemez bildiğiniz gibi. En son İngilizler cesaret edebildi. Ancak ataları ege denizinin dibinde yatıyor. Bir dönem siyasetçi eliyle, kimi zaman da terör örgütünü tekrar devreye sokarak bu ülkü doğtultusunda amaçlarına ulaşmaya çalıştılar.

Son sözüm şu; Lütfen kandırılmayın arkadaşlar. Yaşadığımız bütün bu sorunlar terör dahil siyonizmin bir oyunudur, bu oyunun parçası olmayın, bunlara hizmet etmeyin. İsrail vatandaşlarının güneydoğu bölgesinden yıllardır toprak satın aldıklarını da yazmama gerek yoktur herhalde. Ne anlatmak istediğimi umarım anlamışsınızdır.


1|1
823

En İyi Kız Görüşü

 • Ya gercekten milliyetcilik olsa gene hak verecegim. Cok ezilmisler, saldirgan tutum takinmislar diyecegim.

  Fakat ortada oyle adi bir uyuturucu dunyasi, oyle cocuklari kullanan bir kol oylesine igrenc bolumleri var ki tiksinmemek elde degil.

  Tecavuz bunlarda, kadin pazari bunlarda, uyusturucu bunlarda... memleketin goturdugu hizmeti sabote edip yakan yikan, kendi halkinin egitim almasini engellemeye calisan gene bunlar. istiyorlar ki halklari cehalet ve fakirlik icinde gebersin. bunlara inanip halen kendi kurtulusu olarak gorenlere de her sey mustehaktir.

  0|3
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Ya şu "kandırılmış" diyerek masum gösterme çabasından hiç hazzetmiyorum...

  Onlarla tek bir kimlik altında birleşmek istemiyorum ben... Türk'ün sadece Türk dillerini konuşanlara denmesini, k*rdün ise, sadece ne halt ise öyle kalmasını istiyorum...

  Ne olur k*rtlerle Türkleri bir tutmayın ve göstermeyin...

  Ha, İsrail'e gelirsek, e arkadaşım, sen de yıllarca "Filistin de Filistin" demedin mi? Adamların toprağını bölmeye çalışırsan, onlar da seninkini böler... Bir zamanlar dost ülke olan İsrail'i böyle kendine düşman kılarsın işte...

  0|5
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 7

 • Arkadaşım o haritayı oraya koyman zaten yeterince açıklayıcı birkaç harita daha var Amerika'nın Nato görüşmelerinde kullandığı harita Irak savaşı zamanında uyguladığı stratejik haritalarla aynı isteyen araştırabilir arz-ı mevud haritası natodaki hatritayla aynı çıkarlara sahip örtüşen harita, bugün kürdistan ve güneydoğuyu birleştirmek için çizilen haritada yine aynı noktalara dikkat çekiyor, Atatürk'ün kabul etmediği kafkas kamasıda çok benzer bir harita Van'dan Irak'a kadar olan bölge kürdistan, Doğu şehirleri Van'a kadar Ermenistan yani bu haritalar çok önemli yıllardır hep siyonistler çiziyor ve uygulamaya çalışıyor haritalar Sevr anlaşması döneminden beri aynı., ayrıca mezhepsel ayrılık, makro milliyetçilik bitti farkeden var mı bilmiyorum şimdi birde cinsiyet ayrımcılığı başladı, her kanal erkeklere şiddet uyguluyor diyip kadınları Hırvatistanda olduğu gibi gaza getiriyor ama bunu söyleyenler gidip hiçbir sorunun bataklığını kurutmuyor yani oyun büyük insanlar küçük tek çare bol bilinçlemek ve araştırmak, bugün yapılan bir bölgeyi ya da ülkeyi aç, çaresiz. eğitimsiz bırakmak sonra yardım ediyoruz deyip 5-10 yıl sonra üzerine çullanmak üzgünüm ama devlet doğuya eğilmediği için de oldu bunlar Türkçe eğitim ve okul hakkını yeteri kadar sunmayıp kürtçe konuşuyorsun diye suçlamak komik, öte yandan hiçbir şeyde devlete silahlanmak için bahane değil doğuda şiddet, açlık, yoksulluk var evet ama kürtlere haksızlık yapıldı diyenler bu ülkede sadece kürtleri ve türkleri görüyorlar belli bu ülkede,1989 yılına kadar sadece kürtler değil hiç bir etnik grup türkçe hariç bir dil konuşamıyordu bulgarca, pomakca, vs bu kısıtlama millileştirme içindi ve bazı kürtler her zaman her konuda devlete karşı çıkarken düğünlerde attıkları dolarları, o taktıkları ağır altınları, ve en önemlisi boyun eğdikleri dönüm dönüm arazisi olan derebeylikleri hep unutup pkkyı bahane ettiler, bugün bile yetersiz olduklarını biliyorlar ve suçu işide atıp Türkiyeden yardım istiyorlar. Amaçlarına ulaşamazlar.

  0|1
  0|0
 • Yoruma bile gerek yok. Tek taraflı yazılmış bir yazı. Objektiflikten uzak. Irkçılık var derken bile şu an türk ırkçılığı yaptığının farkında değilsin. Kürt insanlarının taleplerini tartışmadan önce türkiyede derin devletin insanlara neler çektirdiğini öğren, götüne jop sokulup kürt insanlarına işkence edildiğinden, kürtçe konuştuğu için b*k yedirilen insanların varlığından, gerilla kıyafetiyle insanları evinden alan jitemcilerden, gözaltında kaybolanlardan, roboskiden, dersimden, halepçeden burdan türklük yapıp mynmara , gazzeye koşan bir millet nedense eşit haklara sahibiz kardeşiz kürtlerle deyip halepçeyi göz kapamak, daha bir hafta önce masum katırların öldürülmesi. Yapmayın Allah aşkına elinize vicdanınıza ve beyninize koyunda bu ülkede kürtlerle türklerin hiç bir zaman eşit olmadığını ahlaklı bir şekilde objektif bir şekilde belirtin. Yok lazı, yok çerkez, yok göçmeni. Bu kimlik sorunuda o gurupların sorunu. Hiç bir kürt kalkıp sizde hakkınızı isteyin demiyorsa bu bahsettiğim zatı muhteremlere hiç kimsede Kürtlere hakkınızı neden istiyorsunuz demesin. İstiyorum var mı ötesi. Şehidlerin konuşulduğu kadar gerillalar konuşuluyor mu, hiç bir kürt insanın türk askerine laf söylediğine sahid olmadım ama bizim analarımzıda, bacılarımızda sövüldü bunlarında hesabı verilirse konu kapanabilir belki. Bilmediğiniz çok şey var kafanızı o kumdan çıkartınız başka insanlarında acılarına sağduyuyla yaklaşırsınız. Ama tabi kimse yoğurdum ekşi demez. Sizde haklısınız legal terör hepinizin gözünü boyamış.

  0|4
  2|1
 • öyle olsaydı turklerzazalara lazlara kurtlere özer toprak verıp fedaral bır yapıda olurlardı bunlar bana bahane gelıyor tarafsız bakış açım budur bugun zaza ve lazların kımlık kayıplarına ugrayıp turkleştiğinide unutmayalım

  0|3
  0|1
 • yazdıklarını israil üzerine kurmuşsun da geri kalanına değinmemişsin
  terörü destekleyen insanların çoğu yetişirken beyinlerine işlenen şey bizi dışlıyorlar biz dilimizi konuşmuyoruz konuşamıyoruz bir ortama girdiğimizde insanlar bizi kınıyor birbirimize destek çıkalım eee böyle yetişen çocuk da okula gittiğinde arkadaşlarının ona kötü gözle baktığını düşünüyor yaşı ilerleyip gerçeklerin böyle olmadığını görse de işine gelmiyor ve ırkçı söylemlerine devam ediyor
  ben Türk üm dediğimde faşist anarşist ırkçı oluyorum ama Kürt üm dediğinde devrimci demokrasi yanlısı oluyor
  benceni doğru bulmadım çok farklı açılardan incelenmesi gereken konular var👎

  0|1
  0|1
 • Güzel paylaşım...

  0|0
  0|0
 • Icimizdeki sorunlar hep irkciliktan oluyor belki de haklisin

  0|0
  1|1
 • bu oyunlara gelen gelen cok ınsan var

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 22

 • "Kürt sorunu yoktur" demek için 4 ayrı ülkeye dağıtılmış bir ulusu yok saymak gerekir. 2000 yıl geriye giden bir kültürü yok saymak gerekir.

  Tarihi bilmiyorsunuz. Osmanlı bir zamanlar İpek ve Baharat yolu ticaretinin rantını yiyerek yaşıyordu, gücü de buradan geliyordu. Ne zaman yeni okyanus yolları keşfedildi, Avrupa öne geçti. Ticaret, maden işlemeleri, sanayi devrimi derken Osmanlı çürüdü. Dağılmayı önlemek için politikalar geliştirme gereği duydu. Bu önce Osmanlıcılık oldu, sonra İslamcılık, en sonunda da Türkçülük.

  Türkçülük'ü Abdülhamit'te de az çok görürsünüz, ama en çok İttihatçılarda ve Cumhuriyet'te görürsünüz. Amaç gayet basittir. Tek uluslu, tek dinli bir toplum ve kapitalist ekonomi yaratmak. Politikacıysan bahanelerin de hazırdır, 3-5 çeteyi bahane edip 1915'te Ermenileri sürersin, 1923'te Yunanlıları çıkarırsın, geride kalan Kürtlere de Kürtlüğünü unutturmaya çalışırsın, "siz dağlı Türksünüz" diyerek ve bolca müslümanlık edebiyatı yaparak... Bunu sorgusuz sualsiz kabul etmedilerse, hatta en ufak bir tereddüt gösterirlerse mağaralarda fare gibi zehirlersin, üzerlerine bombalar yağdırırsın, Batı Anadolu'ya sürersin, küçük çocukları Türk ailelerine evlatlık verirsin, Türk çocuğu gibi büyümelerini sağlarsın... Bunlar 1925-1930-1937'de olan şeyler. Ve BM'nin tanımına göre "soykırım suçu"na giriyor. Daha önce Ermenilere de yapılan şeyler.

  Bloody Sunday-Kanlı Pazar filmini seyredenler bilir. Liberal bir politikacı basın toplantısında Britanya hükümetine "Bugün bu yaptıklarınızla IRA'ya yığınla insan kazandırdınız" diye bir serzenişte bulunur. Aynen o hesap. Ne ekersen onu biçersin.

  Herkesin insan gibi yaşama hakkı vardır. Tanzanyalı için de geçerlidir Amazon'daki kabileler için de...

  0|2
  1|2
  • kürt sorunu yoktur sorun haline getirilmeye çalışılan kürt sorunu başlığı ve beyinlerine işlenmiş olmayan algılar vardır.

  • Hmm, "iç ve dış mihraklar" isimli rock-metal grubunun işleri değil mi? Bütün dünya işi gücü bırakmış Türklerle uğraşıyor falan filan... İluminati salatasından da koyun üstüne, hayal dünyasında yaşamayı sürdürün

  • Abi işte hala bu soykrıma inanmayan kabul etmeyen faşist insanlar var eksiliolar ancak kürt sorunu yokmuş tab

 • nerde zilan nerde dersim? hani koçgiride öldürülen çocuklar? yok... olmaz çünkü işinize gelmez. öğrenmişsiniz bir etnik milliyetçilik, terör gidiyorsunuz... pkk milliyetçi değil ama velev ki öyle diyelim. size gelince türk milliyetçiliği gerekli ve olması gereken birşey ama kürt yapınca neden kötülüyorsunuz?

  pkk 1994 yılında bağımsız kürdistanı parti programından çıkardığı halde hala insanları kandırıyorsunuz pkk bölücü diye. adamlar 20 senedir birlikte eşit ortak yaşam diyorlar ısrarla anlamak istemiyorsunuz. savaş devam etsin diye uğraşan sizlersiniz gerilla 7 kez ateşkes ilan etti karşılıksız her seferinde devlet yeniden başlattı savaşı hikayelerinize artık inanmıyor insanlar istediğiniz kadar uğraşın türk kürt alevi sünni sorunları bitecek bu ülkede her kültür her inanç özgür ve eşit olacak bunu tüm halklar elele başaracak

  1|4
  1|2
 • Şu 2+2=4 misali yazilan Bence'ye hak veriyorsaniz bunu da bir izlesin bazi arkadaşlar.
  https://www.youtube.com/watch?v=98WYHUeMaYo

  0|1
  0|0
 • ii de kardeşim.. eğer işte sorun varsa elbette bunu israil de kullanır abd de.. eğer kendi aramızda sorun olmazsa hiç kimse bizi birbirimize kullanamaz.. gelelimö bu soruna burada kusura bakma ama çok at gözlüğüyle bakmışsın türkiye kurulduktan sonra 1. tbmm nin yarı-sına yakını kürt tü çünkü doğuda kürtler ve batı da türkler vardı ama. 1 tbmm dağıtılıp 2 . tbmm kurularak ırkçılık ilkeleri kabul edildi ve kürler tamame asimilasyona katliamlara soykırımlara maruz kaldılar... hiç şark ıslahatını okudunmu milyonlarca kürt doğudan batıya sürüldü evlerini barklarını zorunlu terk ederek .. gittikleri yerlerde birbirileriyle görüşmeleri kesinlikle yasak.. onların hazır evlerine yse kafkasya ve türkistan dan kaçan türki kavimler yerleştirildi.. kendin bir düşün senin evine devlet el koyup başka birini yerleştiriyor seni de vatanından sürerek zoprunlu başka yere nakil ediyor hiç bir akrabanla görüşmen yasak hatta şehirden ayrılman da.. dilini konuştunmu işkence ede ede öldürmeler. daha neler nelr... bunlar 190-1940 larda oluyor.. bu sadece başlangıç bir gecede 5000 köyü boşaltıp bütün köylerri tank ların ateşine tutarak yok etmeler.. geceler i evlere baskın düzenleywerek binlerce insanı faili mwçhul katl etmeler evi basıp adamın karısına kızına tecavüzler.. kızı çırılçıplak soyup askeri araçlara bağlayarak köy köy dolaştırmak işte kürtlerin namusunu böyle çiğniyoruz demeler.. kürtlerin ak sakallı yaşlılarına dahi insan pislikleri yedirmeler... katliamlar örneğin zilan katliamı.. etraftaki çoluk çocuğuyla bütün kadınlar erkekler belli bir yere toplanıyor koşarak nedeni devlet erzak dağıtacak deniliyor sonra etrafları çevriliyor ve ccivar ilçe köylerden binler ce insan daha getirilip etrafları tellerle çevirip askere vur emrini vermeler çoğu kadın ve çocuk olmak üzere onbinlerce insanın üstüne top la ve uçakla bombalar yağdırmalar bunlar sadece binde biri değil.. şimdi çıkıpta yok efendim israil misrtail sen bunu yaptıktan sonra önce kendini sorgula kürtlerde baş kaldırdı

  0|1
  0|0
 • Doğru bir yaklasım olmus

  0|1
  0|0
 • ucube maymunlar pardon kürtler ne zaman 30.000 masum şehidin hesabını verir o zaman sorun olmaktan çıkmaya başlarlar

  1|5
  1|2
 • Helallş çok güzel olmuşş elline koluma sağlık

  0|1
  0|0
 • Anlamlı..

  0|1
  0|0
 • ömrünüz boyunca gitmeyeceginiz Cizre'de bir sokak ismine verilecek kürtçe isimden rahatsız olan sizler ve abisi, ablasi , amcasi, komususu, akrabasi bunlardan birinin mutlaka topragin altina vermeye sahit olan her disari ciktiginda burnuna biber gazindan baska koku gelmeyen cocuklarin kandirilmis olduguna inananlar... sizler cok tarafsizsiniz... brova size...

  0|1
  0|1
 • Suya sabuna dokunmadan yazmışsın. Okmeydanı'ndaki "kindarların" terör örgütü dhkp-c neden yok. O da bır ırkın tabanından besleniyor. Dün ingiliz istihbaratçısı hücre evlerinden çıktı. Sonra "ingiliz uşağı" deyince kızıyorlar.

  1|0
  0|1
 • bunu yazan marksist leninist sacmaliklari diline dolamis bir papagandan baska birsey degil Teroru mesrulastirma cabasi...

  1|0
  0|0
 • Bide şu hep işinize gelen bilgileri almak yerine devletinize tarihinize suç bulsanız. Süper Bence yapan sitede işine gelen ideoloji ve inanca gazı veriyor. Ne şekil ama

  0|1
  0|0
  • En iyi kürt ölü kürttür demeyen kalmamış buda gelmiş kürtleri ırkçılıkla suçluyor. Siz bu kafayla bu ülkeyi sittin sene kurtaramazsınız

 • Irkçılığın faşizmin ve ayrımcılığın her türlüsüne lanet olsun
  Yaşasın halkların kardeşliği

  0|0
  0|0
 • Lütfen kandırılmayın arkadaşlar

  0|0
  0|0
 • ATEIST!!! burada BUTUR SEYLER PAYLASMA KARDES GIT POSTANIN bir KÔSE YAZISINDA KOPYALA YAPISTIR GEL tamam

  0|0
  0|0
 • bence satırı tersden okumak gerekli ;
  terörü etnik milliyetçiliğe giydirmek daha doğru olur..

  0|0
  0|0
 • Çokguzel demişşiniz peki neden eskidenbabamı sebebsiz dovdunuz ahmet kaya ya neden çatalattınız neden? Kürtçe şarkılara yasakgetirdinizneden o kadar faili meçhıulcinayet işlediniz en yeni olanlar berkin elvan alevi? Fakat meçulu yok roboski yani uludere 34 kişi şerzan kurt 13 kurşun? Şırnakta neden plakAsız askeri araç var neden ağrı'da adım başı karakol evet bunlarıda açıkla devlet neden doğuya yatırım yapmiyor pkk bırakmio deme sakın başamı çıkamiosunuz derimbuhyrun dinliyorum?

  0|0
  0|0
  • Pkkyı desteklemiyorum ama yorum harika başa gelen milleti s*kiyor

  • Aynen öyle başa gelen koyuyo adalet olması lazım bu ulkede eşitlik en onemlisi heleki ve bu benceyi paylaşan editör neden eleştiriye açık degilsin bir söz vardı herkes benim dediğimi dögru buluyosu ben kendimden şüphe ederim doğru mu yapıyorum diye sen batıda yaşamışşın sanırım ya da kürt değilsin o yuzden ordaki insanların ne halde oldugunu anlayamassın

 • ----Türkiye ile açıktan savaşmak risklidir. Dünyada hiçbir devlet Türkiye ile savaşmaya cesaret edemez bildiğiniz gibi. En son İngilizler cesaret edebildi. Ancak ataları ege denizinin dibinde yatıyor.----
  Şaka heralde. :DD Dur analiz yapalım.
  -Türkiye ile açıktan savaşmak risklidir. Anlamsız cümlelerin en anlamlısı bu galiba.
  Dünyada hiçbir devlet Türkiye ile savaşmaya cesaret edemez bildiğiniz gibi? Ohohoho Türkiyeye bak be helal. Şimdi Amerikanın Rusyanın İsrailin Nükleer gücünü gösterecem türkiyeden gidecek o yüzden atmim :DD Sanki Meydan savaşı yapıyoz hamınahhh :DD
  En son İngilizler cesaret edebildi.100 yıl önce diyon yani Kurtuluş savaşı evet
  gerilla savaşı ve onun sonrasında düzenli orduyla başarılı bir iş çıkarttık. Hem de bizden üstün ordulara karşı doğru. AMMA 100 yıl önceki Teknolojiye bak
  Şimdikine bak. Mesela 2. dünya savaşında olduğumu düşünsene Nazilerin Türkiyeye girdiğini (Taktik olarak böle bir şey olamazdı tabi ve olmadı da ama bir düşün) Bütün avrupa başkentlerini 1-2 günde aldı. Toplam olarak değil yani her başkaneti 1-2 günde aldı ve hiç zorlanmadı.
  Ve sen diyosunki Türkiye <3<3
  Tamam da gerçekçi olak arkadaş şakamısınız?

  0|0
  0|0
  • Yahudi korkaktır. Kendi savaşamadığı için hizbullah ve işid gibi örgütleri suriye, ırak ve lübnan da kullandı ve o bölgeleri karıştırdı. İran için şia mezhebini resmi ideoloji yaptırdı, şia mezhbini kendisi kurdurdu. Türkiye için de pkk yı kullanıyor. Siyasal alanda da masonları seçimlerde destekledi ve seçtirdi. Siyonizmin en büyük düşmanı Erbakan'ı yine siyonizme hizmet eden p (m) aşa'larla indirdi. Kendisi asla Türklerle veya başka milletlerle savaşa giremez çünkü onlardaki ölüm korkusunu tarif etmek çok zordur. Korkaklık onların genlerinde vardır. Ayetlerde bile bundan bahsedilir. Yahudi asla ölmek istemez, asla birebir savaşamaz. Bir tek askerleri öldüğünde ülke olarak perişan olurlar, haberlerde görürsünüz salya sümük ağladıklarını. Onlar kendileri savaşacağı zaman savaş taktiği en etkili nükleer ve biyolojik silahlarla insansız uçaklarla toplu imha etmektir.

  • korkak mı yav bir git allah aşkına ne korkağı töbe yarabbi :D korkakmış he korkak adam mavi marmaraya girmeyin dedi vururuz dedi vurdu. biz naptık? 3 madde falan filan bide one minute la övünen ler var :ASDFd suriye uçağımız düşürüyo bir daha olursa diyo irdoğan. b idaha oluyo yine bişe yok as. safd yav bir gidin allah aşkına pkk yı herkes kullanıyo sanki tek iranmış gibi amerika da israil de iran da gerektiğinde rusyada
   Siyonizmin en büyük düşmanıymış ERBAKAN :ASD:FaDSF:asdf Kanki çağımızda bir nükleer bombaya bakıyo iş sen hala erbakan diyon :ADSFafdsasdfSAF komik kb darılma ama komiksin yani.
   Kendi savaşmak ne demek. Bomba ile vurmak kendi savaşmak olmuyomu. Bizde kendimiz savaşmıyoz o zaman teröristleri bombalıyoz adamların uçağı yok ama?
   Ya bir gidin o İrdoğancı Erbakancı Güya Osmanlıcı ahey ahey ahey ci beyninizi yıkayın. sonra gelin düzgün gerçekçi konuşalım.
   Ne Ordumuz da iş var ne Teknojimizde iş var Ne ekonomimizde iş var Ne insanlarımızda iş var.

 • gayet güzel

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  2
Yükleniyor... ;