Bir İnsan Kendinden Neden Nefret Eder?

Bir insan kendinden neden nefret edebilir ki desem birçoğumuz kendimizce sebepler sunarız. Kimi haklı kimi haksız birçok madde bu başlığın altında incelebilir.

Bir insan kendini sevmiyorsa; bilin ki kendinden sıkılmıştır.Ya da bişiyler onu yormuştur

Bir insan kendinden neden nefret eder?

Adım adım inceleyelim.

Çirkin misiniz? Sorunun cevabı evet ise kendinizden nefret edebilirsiniz.

Aslında sorun çirkin olmanız değildir. Sorun sadece bişiylerin yolunda gitmemesidir ve siz kendinize geçerli bir ''bahane'' olarak bunu seçmişsinizdir. Çirkinseniz maske yapın, peeling yapın, makyaj yapın.. Birçok seçenek var öyle değil mi. Şişmansanız diyet yapın, spor yapın...Hala seçenekler devam ediyor. Siz yeter ki kendinizi sevmek isteyin.

Bir başka nedense güvensizlik. Hatta belki de en büyük sorun budur. Sürekli işleri berbat eder ve elinize yüzünüze bulaştırırsınız. Sonra da suçluyu kendiniz ilan eder hayata lanet okursunuz. Sonuç olarak yine kendinizden nefret edebilirsiniz...

Birçoğumuz iyi niyetlerle bişiyler yapmaya uğraşıyoruz. Fakat tecrübeli olmadığımızdan olsa gerek kaş yaparken göz çıkarıyoruz. Önemli olan her zaman niyetlerimizdir. Üzülsek te bu halimize kalbimiz temiz olduğu müdetçe kendinizden nefret etmemelisiniz. Kendinizden bıkmışssanız kendinizden nefret edebilirsiniz.

Sürekli hastalanan biriyseniz demek istediğimi anlamanız zor olmayacaktır. Bir noktadan sonra elinizde çare kalmıyor ve kendiniz ile beraber çevrenizdekiler de yıkılmaya başlıyor birer birer. İnsanlara zahmet vermekten utanırsınız. İnsanlar onları yorduğunuz için sizden nefret ederler. Peki ya siz? Siz bunları yaşamaktan bıkmadınız mı ? Öyleyse şuna bir bakın.

Afrika'da açlıktan ölüp daha sonra arkasındaki akbaba tarafından parçalanan çocuk. O çocuğun yerinde sen de olabilirdin. Ama olmadın!

Depremin ardından evini, ailesini kaybeden ve bu hayata tek başına göğüs germek zorunda olan bir adam. Yiyecek yemeği, uyuyacak sıcacık bir yatağı yok. Bu adamın yerinde sen de olabilirdin...Ama olmadın!

Yeterli zekaya sahip olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse kendinizden nefret edebilirsiniz.

Bu adamı biliyoruz öyle değilmi ? 4 yaşına kadar konuşamamış biri o. Okumayı ise yedi yaşında öğrenebilmiş. Öğretmeni Einstein'ı tanımlarken şu ifadeleri kullanmış: "Kafası çok yavaş çalışıyor. Üstelik çok asosyal ve aptalca düşlerin peşinde bir serseri."

Bana geri zekalı diyorlardı. Atomu parçalayıp ellerine verdim. -Albert Einstein

Hepimizin içinde birer einstein olabilir. Önemli olan kendimizi keşfetmektir.

Kimse sizi sevmiyor mu? Yalnız mısınız? o halde kendinizden nefret edebilirsiniz.

Sizi kimse anlamıyor mu? Üzülmeyin! Kağıtlar ne güne duruyor. Onlar en yakın dostlarımız. İstediğimizi yazar, çizer ve anlatırız. Şunan emin olun sır tutmasını çok iyi biliyorlar. ;)

Bazen kendine bir liman bulursun.
Tamam dersin. Oldu bu sefer.
Sonra bişiyler ters gider.
Mutlu edeyim dedikçe eline yüzüne bulaştırırsın.
Sadece kızdırırsın.
Sonra da kendine lanet eder ölmek istersin.
Bazense bir limanı terk edersin.
Sesinden bıktığın kişilerin, ses tonlarını ararsın yüreğinde.
Bitsin dediklerin yeniden başlasın istersin.
Ama olmaz.
Çünkü çarelerin hepsini tüketmişsindir.
Ve sen... Bitmişsindir.!

Kendimizi sevmek için birçok nedenimiz vardır. Önemli olan kendimizi fark edebilmek. Kendinizi bir kalıba sokmayın .Nasılsanız öyle olun. Bigün mutlaka sizi seven ve anlayan birisi çıkacaktır :)

Sevgiyle kalın <3


4|3
1514

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

  • teşekkürler ama afrika gibi kendinden kötüleri göstermek yerine dünyanın ne kadar büyük olduğunu ve bu sorunun ne kadar küçük olduğunu görmek daha iyi olabilirdi. yine de teşekkürler güzel olmuş

    1|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 13

Kızlar Ne Diyor 14

Yükleniyor... ;