Konforlu Yaşamanın Yaşlanmayı Geciktirdiğini Biliyor muydun?

nirhamm

Günlük yaşam tarzı, hayat akışı, dünyanın dönüş hızı derken bünyesel veya bedenen olarak çöküşler yaşıyoruz.


Hayat ne kadar hızlı akıyorsa o kadar büyüyoruz demektir. Bunun en iyi araştırmasını yapmışlar. Bir insan neden yaşlanmak istemez? Bunun bir çok cevabı mümkün.

Yaşadığımız hayat şartları vs derken ister istemez çöküşlere sebeb oluyor. Bir insanın hayatı ne kadar konforlu oluyorsa o kadar geç yaşlanması mümkün oluyor en az 10 ya da 15 yaş genç görünüm için neleri araştırmışlar incelemeye alalım.


Bir eli yağda bir eli bağda..

#nirhamm 🔴
#nirhamm 🔴

Bunun aslında bir çok anlamı varken en iyi anlamı bedenin vücudunu ve ellerini yormaması demektir, vücut ne kadar yorulmazsa o kadar dinç ve genç duracaktır.


Lüks hayat yan gel de yat

#nirhamm 🔴
#nirhamm 🔴
Bunun anlamı adı üzerinde, kendinizi ruhen ve bedenen yormadığınız sürece ömrünüzü daha uzun kılar, vede sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olursunuz.

Elini sıcaktan çekme üşürsün

#nirhamm 🔴
#nirhamm 🔴


Bunun anlamı ne kadar basit olursa olsun, elleriniz en önemli faktörlerden birisi yıpranmadığından dolayı üşümez, yani sıcaktan eliniz örkmeyin yoksa yaşlanırsınız demek istiyor.


Yüz görünümü ve beden görünümü

#nirhamm 🔴
#nirhamm 🔴

Psikolojik olarak neyden etkilenirseniz bedene hitap ediyor oda yüze vuruyor çökmeye ve erken yaşlanmaya sebeb oluyor, konforlu hayat demek hayatınızda geç yaşlanmak vede 10 ya da 15 yaş genç görünmek demektir.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴🔴

#sonbahar 🔴🔴🔴🔴

Konforlu Yaşamanın Yaşlanmayı Geciktirdiğini Biliyor muydun?
15 Görüş