27 gü

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

ponçikmom r

Herkese selamlar,

Başlıkla ilginizi çektiysem hemen konuya geliyorum. Doğayı korumak için artık elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Hepimiz biliyoruz, bir şeyler değişmeli ama gerçek değişim sosyal medyada yaşanmayacak, kolları sıvamamız gerek! Hashtag’ler ağaç dikemez, tweetler denizleri temizleyemez. Bir şeyleri gerçekten değiştirmek için harekete geçmemiz ve kirlenmemiz şart. #BirYerdenBaşlamalı

Bir yerden başlamak için muhteşem bir haberim var: Çok sevdiğimiz OMO, çocuklarımıza tertemiz bir gelecek bırakalım diye kendini değiştirmeye başlamış! Ee, bize de OMO gibi duyarlı ve değişime ortak olmak düşer.

“Doğaya Duyarlı” etiketi kazan, farkındalık yarat!

Hemen, sen de görüşünde #BirYerdenBaşlamalı diyerek “Doğaya Duyarlı” etiketi kazanabilir ve farkındalık yaratmak için bana destek olabilirsin. 🤗

Duyduk duymadık demeyin: OMO yarınlara tertemiz bir doğa bırakmak için zaten %100 geri dönüştürülebilir olan şişelerini %25 geri dönüştürülmüş plastik kullanarak üretmeye başlamış.

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

Temiz bir gelecek için hepimizin yarına bugünden dokunması şart!

Plastik atıkların doğaya verdiği zarar ortada. OMO ise değişimin çağrısınına sonuna kadar kulak vermiş ve %100 geri dönüştürülebilir şişelerinin %25’ini geri dönüştürülmüş plastikten üretmeye başlamış. Yani bir kez kullanıp attığımız plastiklere ikinci bir hayat vermiş! Bu adımla birlikte, yılda ortalama 70 ton saf plastik üretiminin önüne geçmeyi planlıyormuş. Bu sence de harika bir haber değil mi? Duyar duymaz hemen Yeni OMO’ları kaptım.

Üstelik, doğada çözünebilir içeriklerle yenilenen formülleri ile de en zorlu lekeleri de ilk yıkamada çıkarıyormuş; test ettim ve onayladım.

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

Yeni OMO en zorlu lekelerde etkili, doğaya daha duyarlı.

Yenilenen OMO Sıvı’nın formülünde kısa sürede parçalanarak kendilerini yenileyebilme özelliğine sahip, biyolojik olarak uyumlu bileşenler yer alıyor. Kim derdi ki bir çamaşır deterjanı hem çözünebilir içeriklere sahip olsun hem de leke çıkarma performansından ödün vermesin? OMO yapınca oluyormuş. Bakın, yukarıda görüyorsunuz, tüm gün sahilde kumlarla uğraştıktan sonra oğlumun üstü başı leke olmuştu. Çıkması çok zor dediğim bu lekeyi bile Yeni OMO ilk yıkamada çıkardı. İnanılmaz ama gerçek! Doğayı sev, yeşili koru, OMO’ya güven. 💙

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

Çocuklarımıza yemyeşil bir doğa ve masmavi denizler bırakmak için doğaya duyarlı olmalıyız.

Artık, doğa için kollarımı sıvadığımda içim çoook daha rahat, ne de olsa kıyafetlerim kirlense de doğaya daha duyarlı Yeni OMO imdadıma yetişir!

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

Yeni OMO, doğada çözünebilir içeriklerle en zorlu lekeleri bile ilk yıkamada çıkarıyor.

Şimdi, oğlumla birlikte masmavi deniz ve yemyeşil doğa için kollarımızı sıvadığımızda kıyafetlerimizin kirlenmesiden korkmuyorum. Gelecekte çocuklarımız mükemmel doğanın keyfini çıkarabilsin diye Yeni OMO doğada çözülebilir içerikleri ve geri dönüştürülmüş şişesiyle “doğaya duyarlı bir çamaşır deterjanı nasıl olmalı?” sorusunun cevabı niteliğinde, teşekkürler OMO. 🍀

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!

Doğaya daha duyarlı Yeni OMO!

Elimizi taşın altına koyması bizden, en zorlu lekeleri doğada çözülebilir içeriklerle çıkarması Yeni OMO’dan. 😍

OMO’nun temiz bir gelecek için neler yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istersen hemen buraya tıklayabilirsin.

Hemen şuradan da Yeni OMO’lara ulaşabilirsin!

Çocuklar temiz bir doğanın tadını çıkarabilsin diye #BirYerdenBaşlamalı, biz ailece buradayız ve Yeni OMO’yu seçiyoruz ya siz?

Görüşünde #BirYerdenBaşlamalı diyerek değişime ortak ol, Doğaya Duyarlı etiketini kap!

Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!
414
345
Görüşünü yaz
345Kız Görüşü
414Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • ismimhakan
  Merhaba.

  Evet, kesinlikle #BirYerdenBaşlamalı artık. Yoksa dünyanın sonu tahmin ettiğimizden çok daha hızlı bir şekilde gelecek. Kişisel olarak doğayı korumak için maksimum çaba göstererek çevremdekilere de gerektiğinde uyarılarda bulunuyorum.

  Dünyamız canlı bir gezegen ve bizler onu korumaya başlamazsak eminim ki o kendisini korumak için bir şeyler yapacak. Dünyamız kendisini savunmak için, kendisine zarar veren bizlere çok daha fazla doğal afet ile karşı saldırıda bulunacak. Özellikle son yıllarda karşılaştığımız doğal afetlerin kesinlikle dünyanın kendisini koruma çabaları olduğunu düşünüyorum.

  Ben de sponsor firma Omo gibi #BirYerdenBaşlamalı diyor ve bu tür etkinliklere gönülden destek veriyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

345412
 • MrEftal
  Dünyanın sonunu insan denen varlık getiriyor. Sonumuz kesin demeden aslında #BirYerdenBaşlamalı
 • Hayat-Güneşi
  #BirYerdenBaşlamalı.
  Geç bile kalındı.
  Umarım daha da duyarlı olabiliriz.
 • vV_Vv
  Kizlarsoruyor'da yararlı ve bilinçlendirici, aynı zamanda harekete geçirici dolu dolu bir içerikle karşılaşmak harika, bunun için sizlere teşekkür ederim :) Yarınlara daha yeşil bir doğa, masmavi bir deniz, tertemiz bir hava bırakabilmek için kullandığım malzemelerin mümkün olduğunca geridönüştürülebilir olmasına dikkat etmekle beraber çöplerimi elimden geldiğince ayrıştırıyor geri dönüşüm içeriklerini ilgili yerlere ulaştırmaya çalışıyorum.

  Bir de fark ettim ki geriye çöp denebilecek bir şey kalmıyor :DŞehir hayatının getirisi sebebi ile doğayla pek içiçe olamasam da buna imkanı olanlara destek olmaya çalışıyorum.

  Evet, bazen sıkılıp "yalnız başıma neyi değiştirebilirim" karamsarlığına düşebiliyorum fakat sonra #BirYerdenBaşlamalı diyerek aslında minik adımların ne kadar da güçlü olabileceğinin farkına varıyorum.

  Yeterli (az), doğru içerikli tüketim ve doğru ayrıştırma ve güvenli geri dönüşüm sağlamak aslında hiç de zor değil. Yeter ki alışkanlık haline getirelim.

  Omo kullanmıyordum, bundan sonra denemek isterim.
 • LaLuna
  Bir yerden başlamak için harika bir adım. Nefes alan bir gezegen yaratmak için o küçük etkiyi tek başımıza yaratmamız gerekir. Eğer o kararı verirsek çevremizdekileri etkileriz, ancak bu şekilde geleceğimiz kurtulabilir.

  Bu konuda en büyük engelimiz ''bu kadar küçük bir şey yaparak dünyayı kurtarabilir miyim'' düşüncesi. Evet, çamaşır yıkayarak dünyaya etki edebilirsin. Hayvanlar üzerinde test yapmayan bir markanın rujunu alıp bir hayvana destek olabilirsin. Ya da vegan bir diş fırçası alarak. Çünkü seni kötü sonlara da iyi sonlara da götürecek olan yaptığın seçimlerdir.

  Bunu fark eden ve topluma da fark ettirmeye çalışan Omo'ya hepimiz bir tebrik borçluyuz bence. Diğer markalar da keşke Omo gibi bir adım atabilse. Her zaman sempatimi kazanan bir marka olarak bugün kalbimi kazandı. Ben de #BirYerdenBaşlamalı diyorum.

  Küçük bir adımın etkisinin olmayacağına inanlar için de bu videoyu bırakıyorum.https://www.youtube.com/embed/DmsyvsV9jYQ
  • ponçikmom

   Yaşasın, teşekkürler. Barış Özcan'ın da gösterdiği gibi küçük hareket yok, her çaba değerli..

 • afacan37
  Kesinlikle #BirYerdenBaşlamalı yız. Bunu öncü bir firmanın başlatması güzel bir şey tabii ki. Bu diğer üretici firmalarında yapması gerekir. Artık Doğaya her geçen günden daha fazla ihtiyacımız var.

  Esasen bu bizlerin yüz karasıdır. Toplumun, insanların duyarsızlığı, saygısızlığından başka bir şey değil. Çok basit bir konu aslında. DOĞAYA ZARAR VERME... DOĞAYI KİRLETME... Bunu neden yapamıyoruz. Neden insanlar bunu yapamıyor. İnsanları uyarmak zorunda değiliz. Bilakis doğayı, çevreyi korumak zorundayız.

  İlk önce insanların eğitilmesi gerekiyor. Bunu Cahili de, Âlimi de yapıyor maalesef. Sadece okumakla olmaz. Misal Hayvan sevgisini istediğiniz bir üniversiteyi bitirerek aşılayamazsınız. İnsanları çocuk yaşta Manevi yönden yetiştirmek gerekir.

  OMO Firmasını bu katkılarından dolayı, Çevreye duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum. Bizler duyarlı olursak Firmalarda bunu yapmak zorunda kalmaz. Aslında insanlar bunu görüp utanmaları gerekir.

  Evet kesinlikle #BirYerdenBaşlamalı
  • ponçikmom

   Değerli yorumun için teşekkür ederim.

 • redflowers008
  OMO doğada çözünebilen içeriklere sahip deterjanları ve geri dönüştürülmüş şişesiyle harika bir yenilik yapmaya başlamış umarım ileride tüm firmalardan bu duyarlılığı görürüz. Doğa çok kıymetli #BirYerdenBaşlamalı diyorum.
  • ponçikmom

   evet canım, sağolasın güzel yorum için

 • pehlivaan
  Şirkette ve evde bazı atıklara daha dikkat etmeye başladık biz de, atıkları sınıflandırmaya özen gösteriyorum artık, daha az atık çıkartmaya özellikle dikkat ediyorum. Projemizde de geri dönüştürülebilir malzeme miktarını arttırmaya çalışıyoruz. Umarım bütün firmalar artık daha duyarlı olmaya başlar. Bu dünya hepimizin. #biryerdenbaşlamalı
  • ponçikmom

   Atık konusu çok önemli, teşekkür ederim

 • _ꜱᴛᴏɴᴇᴍʟᴇʏᴅiꜱi_
  "Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz."
  Kendi köklerimizi günden güne yok ediyoruz. Ne yazık ki Doğa ile birlikte insanlığın da bitiş senaryosunu bizzat kendi ellerimizle kaleme alıyoruz. Doğa Ana insanın kutsalıdır, yaratan, besleyen, büyütendir. Tek bir umut yeşertiverirken içimizin her köşesini, tek bir kirlilik neleri yok etmez ki? Kendi sonumuzu hazırlamayalım. Doğa Ana'ya sahip çıkalım.💚
 • PetroSexual
  İnsanlık olarak Dünya'yı yeterince kirlettik ve yavaş yavaş uyanıyoruz, bunu bir çamaşır yıkama deterjanı markasının da yapması bence çok hoş.
  Diğer değişimlere göre, elektrikli otomobiller, güneş enerjisi kullanımı gibi, hayatın daha da içinden, daha köklü bir değişim olacak ve uzun vadede bence daha etkili.
  Tebrikler OMO.
  #BirYerdenBaşlamalı
 • EmirAdakul
  Annem elimden geldiği kadar doğaya karşı duyarlı oluyorum. Piknik yaparken, balık tutarken her zaman çöpümü toplayıp çöpe atarım. Ev temizleme ürünü olarak doğal ürünler kullanıyorum her zaman. Çamaşır deterjanı olarak zaten doğaya duyarlı ürünleri olan Unilever markası ürünlerini kullanıyorum.

  #BirYerdenBaşlamalı
  • ponçikmom

   Bireysel yapılan her şey değerli Emircim

 • PiLLy_BheBek
  Doğamız can çekişiyor ve haykırıyor artık.. daha fazla geç kalmadan duyarlı olmaya başlamalıyız!
  Omo'nun bu duyarlılığını takdir ettim umarım diğer markalarda aynı hassasiyeti gösterir
  Teşekkürler #Omo
  #BirYerdenBaşlamalı
 • caNözüMm
  Merhaba.

  OMO gercekten çok güzel bir adım atmış. Umarım örnek alınır 🙏🙏 bir anne olarak cocuklarimin gelecekte yasama ihtimali olan seylerden cok fazla endişe duyuyorum. Ne kadar kirli ve pis bir dünyaya dogru ilerliyoruz. BBen elimden geldigince cevremdekileri, disarida denk geldiklerimi uyariyorum. Yaglarimi toplama merkezine gönderiyorum , atıklarımi ayırıyorum vsDaha temiz bir dünya için #BirYerdenBaşlamalı !!
 • -Elvis
  Yeni nesil genelde daha dikkatli hayatın bir çok konusunda. Eski nesil insanlarda doğa ve hayvan sevgisi pek az. Piknik yerlerinin çöp dolu olmasının nedeni de eski dayılar ablalar. Piknik dönüşü en azından kendi çöplerini topluyorsun giderken atarız diye. Hiç aklın yok mu diye soru ile karşı karşıya kalıyor insan.
  • ponçikmom

   Haklısın, daha da duyarlı olacağız..

 • Mustafa_MHD_Yasin
  Umarım, kollarını bize anne merhametiyle açan doğaya samimice davranır, temizliğini muhafaza eder ve ona sahip çıkarız. İnsan rızkından yiyip içtiği doğayı korumanın sorumluluğunda bir payı olduğunu hissetmezse hem aile yapısı içerisinde sorumsuz, hem de sosyal hayatında inaktif oluyor. Ve böylelikle bir düzensizlik ve kargaşa gitgide söz konusu olacak. Atılması gereken ilk adım insanın inisiyatifinden yola çıkarken kesinlikle bu muazzam değişim #BirYerdenBaşlamalı

  Saygılarımla 🌺
 • HayatAynaSnYansımazı
  biz Omo nun yaptıklarını yapamazsak da lütfen yardım kuruluşlarına fidan bağışında bulunun

  artık çok kolay ; mesaj atıyorsunuz 10 tl ye falan onlar sizin yerinize dikiyor

  unutmayın Peygamber Efendimiz s. a. v ne buyuruyor ; elinizde bir fidan olsa ve kıyamet kopuyor olsa da o " Fidanı " dikin Çocuklarımıza Yemyeşil Bir Doğa ve Masmavi Bir Deniz Bırakalım Diye Bu İçerik Geri Dönüştürülebilir!
  • ponçikmom

   Herkesin elinden geleni yapması çok güzel :)

 • MustiEmre
  Dünyamız bugünde olduğu gibi yarında gelecek nesillere kalacak. Ancak onlara daha güzel bir dünya bırakmak için #BirYerdenBaşlamalı ve doğamızı korumalıyız.
  Bu sayede temiz bir dünyayı gelecek nesillere de aktarmış oluruz.
  • ponçikmom

   Evet çok haklısınız

  • MustiEmre

   Teşekkür ederim. Umarım herkes bu farkındalık içinde bulunur. 🙏🏻

 • Aşkın_Sonu
  #BirYerdenBaşlamalı Bir çevreci olarak geri dönüşüm olayının ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Herkes bu manada bir gün çevreci olmak zorunda. Çünkü Dünya da kaynaklarımızhızla tükeniyor. Omo ya da doğaya bu katkısı için teşekkür ederiz.
  • ponçikmom

   Ne güzel dediniz, teşekkürler :)

 • ƘıȤıԼЄԼMƛ
  Suyumuzu boşa akıtmamak ve Allah'ın emrettiği gibi israf etmemek gerekir. İsrafın önüne geçmek ve çocuklarımıza sağlıklı kansersiz bir hayat bırakmak Allah'ın verdiği bitkilerin kıymetini bilmek için #BirYerdenBaşlamalı
 • biradetmehmet
  Merhabalar;
  Geri dönüşüm konusundaki hassasiyetim bilinir. Bu konuda eğitmenlik yapacak kadar eğitimde almışlıgım var. Geri dönüşümle alakalı her çalışmayı destekliyorum. Bu noktada ortaya bir çalışma koyan OMO yuda tebrik ederim

  Daha İyi Bir Gelecek İçin Dönüşüm Muhteşem Olacak
 • TuruncuOjeli
  Ya bu muhteşem bir şey! 😍 Doğa konusunda hassasiyet gösteren markalara çok saygı duyuyorum. Tebrikler OMO, yine farkını gösterdin.💜

  Diğer markalar da bunu görüp #BirYerdenBaşlamalı demeli artık. 💪🏻
 • Joylessgirl
  Aptallık çağı belgeselini yıllar önce izlemiştim ve ağzım açık şekilde izlemiştim belgeselde insanoğlunun aptallığıyla kaybedilen dünyayı konu edinmişlerdi sanırım sonumuz belgesel gibi olacak ve aptallığımızla dünyayı kaybedeceğiz hiçbir şey için geç değil #BirYerdenBaşlamalı
 • Bikız99
  Reklamlardan nefret ederim ve çamaşır yıkamak, leke çıkarmak falan umrumda değil ama doğa diyince alan sular duruyor. Sadece çocuklara iyi gelecek olarak da düşünmemek lazım. Hastaların sağlığı, yaşlıların konforu, çocukların geleceği hepsi bir bütün bence. Bu bütünü bozan ve doğaya bu kadar zarar veren insnalar olarak da eski haline getirmek için #BirYerdenBaşlamalı
 • Elif9559
  #BirYerdenBaşlamalı diyip insanların çevreye karşı daha duyarlı olması gerektiğini, eğitimin ilk önce evlerde çocuklara ailelerin aşılaması gerektiğini düşünüyorum. Doğa bize değil biz doğaya muhtacız.🌸🌸🌷🥀🌿🌿
 • Enperatriz_Eztia
  Geri dönüşümlü ürünler doğa için gerçekten çok önemli. Doğa için önemli olan da biz insanlar için önemli. #BirYerdenBaşlamalı
 • birbukre
  Artık gerçekten de #BirYerdenBaşlamalı Farkındalık yarattığınız için teşekkürler <3
  • ponçikmom

   Ben de katılımına teşekkür ederim

 • jaapoonnkızz
  Doğamız hayat damarımız ama biz insanlar maalesef doğaya verdiğimiz zararın derecesi arttığının hala farkında değiliz ve umursamaz bir tavır sergiliyoruz. Artık bence de #BirYerdenBaşlamalı Omo`ya bu konudaki duyarlılığı için sonsuz teşekkürler 👍🤗
 • MutluSurat
  Yarattığınız en ufak fark bile pek çok canlıya nefes oluyor. Herkes #BirYerdenBaşlamalı

  Atık yağlarınızı lavabodan dökmez, alışverişlerinize bez torbalarla gider ya da düzenli tükettiğiniz basit bir ürünün doğa dostu olanını alırsanız hatta bunun gibi sadece bir şeyi yapar ve alışkanlık haline getirirseniz bile uzun vadede büyük farklar yaratırsınız. Hiç kimse fark etmese doğa ana fark edecektir. Ne demişler; çöp atacağına iyilik yap denize at.
 • yavruceylan_
  Plastik olayına çok ayar oluyorum yıllardan beri. Her yerimiz plastik oldu. Sağlık açısından uzun süre kullanılması da sakıncalı. Örneğin peynir kapları kullanışlı olsa da plastik olduğu için çok sağlıklı değil. Ben bu tür yiyecekleri satın aldığımda dolabımda ki cam kutulara koyuyor o şekilde saklıyorum.

  Bu açıdan cam kavanozlarda satılan zeytinleri tercih ediyorum. Hem güzeller hem de kavanozlar cam olduğu için yıllarca kullanabilirsiniz.
 • Green_mile_devi
  Herkesin gücü yettiğince dünyanın güzelleşmesine katkı sağlayabilmesi için #BirYerdenBaşlamalı
 • ankaya17
  Geri dönüşümün değeri her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Gerek ülke ekonomisine olan faydası gerek çevreye ve küresel ısınma ile alakalı faydası harika!
  Ancak unutmamak gerekir ki fazladan sakladığımız her bir e posta bile küresel ısınmaya negatif katkı sunuyor! Bu nedenle gereksiz her türlü mail ve içeriği silelim!
 • açımya
  #BirYerdenBaşlamalı destekliyorum. bu sekilde kucuk adimlarla da olsa bir seyleri degistirmeli, bilinclenmeliyiz artik. arastirarak, karbon ayak izimizi nasil azaltabiliriz ogrenerek ve uygulayarak bircok seyi degistirebiliriz. yoksa cok gec oldugunda yakinmak hicbir isimize yaramayacak
 • UnKNoWNLoVe24
  Geç kalınmışlık demek yerine.. neresinden başlıyalıma bakmak lazım.
  Ben yaşadım gerisi önemli değil , batık mantığıyla ilerlemek yerine.. geride kalacak nesile evlatlarımıza çocuklarımıza güzel bir dünya vaatetmemiz lüx değil gerekliliktir..
  o yüzden kesinlikle #BirYerdenBaşlamalı..
 • Ezmuro
  Merhaba, biraz geç fark ettim ama olsun. bu güzel davranış için Omoya teşekkür ederim. Umarım sadece Omo ile kalmaz diğer firmalarda başlar. Biz artık geldik gidiyoruz. geleceği çocuklara bırakacağız ama temiz olarak bırakalım.

  #BirYerdenBaşlamalı,
 • siirbass
  Böylesine firmaların bu denli atılımlar yapması gerçekten sevindirici, ve daha iyi olması için çalışma yapmaları ise geleceğe umutla bakmaya sebep oluyor :) her zaman daha doğal olmak için gerçekten çalışmalara devam etmek daha da ilerlemek gerekli omonun bu çalışmaları için tebrik ediyorum
 • MiranaiNikki
  Merhaba temiz hava güzel manzara göz görseli açısından doğamıza sahip çıkmalıyız doğamız bizim kanımız suyumuz yemeğimiz doğa olmadan açız sususuz yaşayamayız hep birlikte doğamıza, hayvanlarımıza herşeyimize sahip çıkalım. Doğa için ele ele hep birlikte yeniden yeşertmeye 🙏
 • gezingen
  İçimiz dışımız plastik oldu. Artık bırakalım bu plastik atıkları. Bunları sürekli olarak geri dönüşüme göndermek lazım.

  ya da benim başka bir fikrim. Doğayı kirleten plastik atıkları belli bir alanda toplayıp, yılın bazı zamanlarında venüse gönderelim. orada yansınlar.
  • ponçikmom

   Orası da atmosfer :'(

  • gezingen

   atıklarımızı ateşye yakıyoruz. Bizden uzak sonuçta. Olabilir neden olmasın.

 • xKimMiyimx
  #BirYerdenBaşlamalı diyerek değişime ben de ortak oluyorum.
 • PsychoBabble
  Çocuklar geleceğimiz, sadece maddiyat olarak bakıp birikim yapıyoruz onlar için ama ortada doğa kalmadığında para çok da bir işe yaramayacak. Çok iyi bir çalışma olmuş, teşekkürler.
 • selambengeldim555
  #BirYerdenBaşlamalı
  Ben hep kendi elimden geleni yaptım
  kirletenleri uyardım, mümkün oldukca temizlerim etrafı
  ayrıca kendi çapımda mümkün oldukca doğal şeyler kullanmaya ve yemeye özen gösteriyorum
 • Huzurun_Rengi
  #BirYerdenBaşlamalı diyeli 10 yıldan fazla oldu. Evdeki plastik, metal, cam, kağıt gibi atıkları sürekli ayrı toplarım şahsi olarak. Ayrıca bu zamana kadar yetiştirip diktiğim ağaç sayısı yüzleri geçmiştir
 • CheekyScorpion
  Temiz doğa bırakmak istiyor sak plastik atıkları düzgün kullanalım fidan dikelim çöpleri yerlere denizlere atmayalım parfüm kullanımı bitsin arsç kullanımları eşektirik li olsun ve her şey den önemlisi insan olalım
 • blue-life
  İnsanlar doğaya saygısı bir domuzun kendine olan saygısından az. Domuz dediğin hayvan kendi pisliğini yiyor insan dediğin bazı hayvanlar kendi pisliğini çöpünü doğaya bırakıyor. Geri dönüşümden önce insanların beynini geliştirmek lazım
 • Managermann
  İnsanımızın kendine saygısı yok ki doğaya saygısı olsun. İnsanlar doğayla buluşmak istiyor fakat getirdikleri yiyeceklerin artıklarını doğaya bırakıyorlar tekrar geldiklerinde kendi bıraktıkları kirlilikten kendileri hoşlanmıyor.
 • Tekelioğlu
  #BirYerdenBaşlamalı doğaya olduğu kadar bu konuyu suistimal edenler hakkında da bi yerden başlamalı. İneklerin gaz çıkarmasıyla dünyanın sonu geleceğine inananlara bi dur demeliyiz. Yoksa doğa için doğayı feda etmiş olacağız.
 • Empathetic
  Geri dönüşüm konusu çok önemli.
  Dünya olarak tüketimin sınırlarını zorlamaya başladık.
  Bu şekilde gidemez.
  #BirYerdenBaşlamalı
  Umarım %25 olan geri dönüştürülmüş plastik oranı %100'e de yaklaşır ilerleyen zamanlarda, farklı ürünlerde de.
 • yarakim
  Reklam güzelmiş :))
  Fakat doğaya saygı deterjanla bitmeyecek kadar elzem ve uzun bir mesele..
  Önce ağaç ve tabiat sevgisini çocuklarımıza aşılamamız lazım, doğayla iç içe büyülemerine özen göstermeliyiz. Gerisi gelecektir.
 • Balikkburcu
  Bu ülkeyi yönetmek için çabalıyorum. Bir gün yönettiğim zaman çok şey değişecek. Geliştirilmiş yaşam hakları. Doğayı korumak adına aşırı sıkı denetimler vs. Ama şimdilik #BirYerdenBaşlamalı
 • Sazimentt12
  Suyu israf etmeyin
  Doğaya çöp atmayın
  Ağaçları kesmeyin
  Fidan dikin
  Artık yiyecek sebze meyve atıklarını gübreye çevirin
  Bu dünya bu doğa bizim hep beraber sahip çıkalım
 • Affedilmeyen
  Başka dünya yok..
  Gidecek bir yerimiz de yok duyarlı olmalıyız bence
  #BirYerdenBaşlamalı ve korumalıyız bizden sonraki nesillere güzel bir doğa bırakmak için
 • YağmurBilir
  Yeşil bir doğa ve masmavi deniz, insanları bir düşününce pek mümkün gibi değil herkes sözde kalıyor iş icraata gelince yok. Oysa çok da zor değil, arabayla giderken camdan dışarı çöpünü fırlatmamak, plastikleri-kartonları-kağıtları çöp kovasına atmak yerine geri dönüşüm kutularında biriktirmek, yağları lavoboya dökmemek...
  Biri çöpünü yere attı diye siz de atmak zorunda değilsiniz hatta alabiliyorsanız gördüğünüz çöpü almalısınız. Kelebek etkisini düşünün, küçücük olay bütün doğaya etki edebiliyor. Hadi sizler de elinizi taşın altına koyun ve bu doğa için daha yaşanılabilir bir dünya için bir şeyler yapın.
  #BirYerdenBaşlamalı
 • elifycdg
  Harikasınızzz. 😍 #BirYerdenBaşlamalı o kadar mantıklı bir slogan olmuş ki. Millet olarak bir şeyi sürekli yapmıyorsak hiç yapmamayı tercih ediyoruz. Aslında bir işin neresinden tutsak, neresinden başlasak kardır. Belki sıfır atıksız hayat mümkün değil günümüz şartlarında ama bunu ne kadar azaltırsak o kadar kardır. Geri dönüştürülebilen ürünleri sürekli tercih ediyorum. OMO'nun bu farkındalık projesine de bayıldım. Keşke plastik kullanan tüm markalar bunu yapsa. Ayrıca çözünebilir formülüyle lekelere karşı savaşmak için de her zaman en güvendiğim deterjan markalarından biridir OMO. 💙Tekrardan yüksek bir sesle #BirYerdenBaşlanmalı diyorummm!!! 😇
 • MORPHİA
  Bayıldım.😍Doğada var olan canlılar, bitkiler ve bir çok güzellikte mevcutken bunların kıymetini bilmeliyiz.
 • Nammellesss
  #BirYerdenBaşlamalı güzel ve açıklayıcı bir bence olmuş. Doğayı korumalıyızz, yeşili sev yeşili koru..
 • ddoque
  hayattaki küçük mutluluklardan biri benim için atık ayrıştırmak ve geri dönüşüme vermek. umarım bu mutluluğu herkes bi gün yaşar 🧡 tebrikler OMO 😍
  #biryerdenbaşlamalı
 • MUAY7578
  Temiz bir çevre ve sağlıklı doğa için geri dönüşebilir ürünleri kullanmakta fayda vardir.
  Çaresi yüksek miktarlı depozitolu iade sistemi getirilmeli ve tüm alış veriş noktalarında iade işlemleri gerçekleştirilmelidir.
 • FreshMember
  #BirYerdenBaşlamalı En ufak bir çöpü bile alıp çöp kutusuna atarsan bir yerden başlamış olursun ama devamını da getirmelisin,çünkü bu dünya bizim, ona sahip çıkmalı, onu korumalıyız. Hadi sen de bir yerden başla...
 • 6ÜzB6
  Biz ne yaparsak yapalım doğaya hükmedemeyiz doğa isterse bizi de yok eder ya da kendini yeniler biz kirletmeyelim de koruyacak çabaya girmeye gerek kalmasın
 • İndeepth
  Doğa ve denizi mas mavi bırakmayı düşünen kişi evinden başlar sonra sokağından ve çevresinden devam eder dönüşecekleri ayrı tutarak ayrılan bölmelere koyarak en önemlisi çevreye atmayarak başlar.
 • İnci_tanesiii
  Omo, #Birdenyerdenbaşlamı demiş ve böyle güzel bir seye adım atmış dilerim diğer markalarda aynı hassasiyeti gösterir cidden çok hoşuma gitti bu dünya hepimizin ona birlikte sahib çıkalım
 • Depresif-_-Polyanna
  #BirYerdenBaşlamalı
  Güzel bir içerik olmuş canım mis kokulu çamaşır sermek istedii😂
  normalde hep omo kullanırım ama toz bu sıvı arkadaşlarıda deniyeceğim🥰
 • Daha Fazla (697)
YÜKLENİYOR...