Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!

kalpmimarı

Selam, hemen başlıyorum.

Ülkede polis çok ama insanlar kendini güvende hissetmiyor. Çünkü adalet yok.

Geçtiğimiz yıl korunma talebi isteyen yüzlerce kadın korunamadı ve bir bir gözümüzün önünde yaşama veda ettiler.
Geçtiğimiz yıl korunma talebi isteyen yüzlerce kadın korunamadı ve bir bir gözümüzün önünde yaşama veda ettiler.

Son yıllarda güvenlik güçleri alımında rekorlar kırılıyor. Avrupa'da kişi başına düşen polis bakımından Türkiye birinci sırada. Ama kadınlarımız kendini güvende hissetmiyor. Çünkü adalet sağlanmıyor. Eşini yaralayan birisi serbest bırakılıyor. Ertesi gün eve gelip cinayet işliyor. Kadına şiddetin önlenebilmesi, kadın cinayetlerinin azaltılması için doğru işleyen bir adalet sistemine ihtiyacımız var.

Farkında olmadan katiller yetiştiriyoruz.

Türkiyede Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!

Suça eğilim aile hayatında başlıyor. Aile içi şiddet görmüş ya da annesinin şiddete uğradığını görmüş bir çocuğun şiddet eğilimi artıyor. Bu bakımdan ev ortamı içerisindeki davranışlarımızla aslında farkında olmadan bir katil yetiştirebiliyoruz. Bu bakımdan ebeveynlerimizin çocuk yetiştirmek konusunda daha çok eğitim alması ve şiddeti hiç bir zaman seçenek olarak görmemesi gerekiyor.

Şiddete ve takibinde cinayete eğilimi olan insanların psikolojik sorunlarını çözmekte yetersiz kalıyoruz.

Bazen tek çözüm bir profesyonel yardımına başvurmaktır.
Bazen tek çözüm bir profesyonel yardımına başvurmaktır.

Her devlet hastanesinde psikoloji servisi bulunmuyor. Var olan psikoloji servisleri de ya yeterince doğru tanı koyamıyor ya da problem çözümünde yetersiz kalıyor. İnsanlar psikiyatri servislerine yönlendiriliyor ve burada kendilerine bol bol uyku hapı ve mutluluk hapları reçete ediliyor.

Türkiyede Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!

Şiddet eğilimi olan insanlarin devlet kurumlarında daha çabuk tespiti ve bu insanlara uygulanacak doğru yaklaşımlar cinayet eğilimi olan insanları doğru yola yönlendirmede etkili olacaktır. Ama Türkiye'de psikoloji devlet nezdinde hakettiği alakayı göremiyor.Özel psikoloji klinikleri de oldukça pahalı olduğundan insanlar gitmekten kaçınıyor.

Kendi elimizle kendi katilimizi seçebiliyoruz.

Eş seçiminde ve ilişkilerinizde hem aklınızı hem hem kalbinizi dinlerseniz hiç bir zaman pişman olmazsınız.
Eş seçiminde ve ilişkilerinizde hem aklınızı hem hem kalbinizi dinlerseniz hiç bir zaman pişman olmazsınız.

Görüştüğümüz insanlar konusunda daha seçici olmak zorundayız. Her kavgada bağırıp çağıran ya da sinirlerine hakim olamayan bir adamla evleneceksek iki kere düşünmeliyiz. Kalp kırmaktan korkan, iyi yürekli ve merhametli insanları seçmeli ve onlara gönül vermeliyiz.

İlişkinin hangi aşamasında olursak olalım şiddet eğilimindeki karşı cinse hiç bir zaman taviz vermemeli, seviyoruz diye affetmemeliyiz. Eş seçiminde duygularımızla beraber aklımızı da dinlemeliyiz. Aksi halde kendi elimizle kendi katilimizi seçmiş oluruz.

Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!
2
5
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  İlk başta sözde siyasi islamcıların + dinci ve islamcıların yobazlık ve kötü niyetliliğinden başlıyor bu iş... Din ve dinler tümü inançları kullanarak manupule etme kişinin bireysel isteğini halka ya da bir topluluğa enjete edip bu topluluk ya da halkın başı kesik tavuk gibi YANLIZCA bir kişinin düşüncesini ısrarla ve mantık dışı şekilde desteklemesi + benimsemesi yüzünden böle şeytler oluşuyor.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Hintlimintlii
  Çok güzel bir bence yazmışsın arkadaşım gurur duydum :)👍
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

05
 • robustgürbüz
  Polis sayısının avrupada 1. Sırada olduğunu yazmışsın , peki kadın cinayetleri nin Türkiyede özellikle anadoluda işlenen kadın cinayetleri, avrupada kaçıncı sırada onuda yazsaydın bi zahmet. Herşeye rağmen acı birşey hiç olmaması dileğiyle.
 • yucelkozmak
  türkiye'deki kadın cinayetleri sorunu çözülmek istenmiyor. emin olabilirsiniz buna. ben utanıyorum artık.
 • MecaziAdam
  Kısasa kısas olsa cinayet felan olmaz cinayet edenleri hapise alıp beslememek gerek
 • Gs1562
  Türkiye de kadın cinayetleri politiktir.
 • Gizli Üye
  Böyle partiye oy veren kadin düsmanlari utansinTürkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!Türkiye'de Kadın Cinayetlerinin Çözümünün Önünde Olan Engeller!
  • Olaya politik değil sekülerist yaklaşmanızı öneririm azizim. Mesele parti değil can meselesi efendim. Partiler gelir gider. Ama kaybedilen canlar ne yazık kı geri gelmiyor.

  • Gizli Üye

   Aynen, ama tecavüzcülerin tacizcilerin cirit attigi tam bu parti ve partinin secmenleri her kadin cinayetinde melekleri oynuyor.

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...