Size Bir Teklifim Var!

Farkında mısınız bilmem ama tarihi günlerden geçiyoruz. Sorun sadece bizim değil dünyanın da sorunu olunca boyutları o hep söylenen küresel dünya sorunu boyutuna erişti. Görünen hiç bir şeyden korkmaz insan oğlu. Zira mutlaka bir çözümü bulunur. Ancak düşman görünmeyen ve hızla yayılan bir meret olunca yaşanılanlar gerçek anlamda bir korku filmi hissiyatı veriyor. Oysa ki yaşananalar, çekim bitince oyuncuların gülüp eğlendiği bir film çekimi değil, gerçeğin ta kendisi. Üstelik her filmde olan ve gelip dünyayı kurtaracak bir film kahramanımızda yok.

Hal böyle iken mutlaka bu günlerin öyle ya da böyle geçeceğine inanan ve tarihe tanıklık eden 2020'yi yaşayan kuşak olarak bizler önümüzdeki 30 Ağustos Zafer bayramımızı (inşallah, umutluyum) bir başka kutlayalım teklifinde bulunuyorum.

Nasıl mı? Şöyle anlatayım.

Size Bir Teklifim Var!

Bu sektörde olduğum için biliyorum ki ve sizde özellikle bu virüs olaylarında görüyorsunuz ki sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez. Sizin, bizim hepimizin bırakın korona virüslü biriyle karşı karşıya gelmeyi, markete bile giderken bin bir tülü önlem aldığımız bu özel günlerde bizzat onların yanında, yanı başındalar.. Kendi hayatlarını hiçe sayarak gerçek anlamda çırpınıyorlar. Özellikle ön safta olan doktorlarımız ve sırasıyla hemşirelerimiz ve diğerleri.

İşte adeta 2. Kurtuluş savaşımızı verdiğimiz bir dönemde onlarda cephede, en önde düşmanla çarpışan kahraman Türk askeri gibi değil mi?

Size Bir Teklifim Var!

Üniversiteye gidenler çok iyi bilirler ki hocalar önemlidir. Dersi sevme ya da sevmeme nedenidir. Bazı hocalar vardır ki çok tatlıdırlar ve adeta sizi o derse mıknatıs gibi çekerler. Candırlar. Baba /annedirler. Arkadaştırlar en önemlisi. İşte tam da böyle bir hoca, doktor olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nu bir kaç önce bu lanet virüs yüzünden kaybettik ne yazık ki.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca hem bu vefat haberini, hem de 601 sağlık çalışanın koronavirüs taşıdığını büyük bir üzüntüyle bildirdi.

Size Bir Teklifim Var!

Dün gözyaşları içinde defnedilen Cemil hoca gerçek anlamda hocaların hocasıydı ve aslında emekli olmasına rağmen işine ve insana verdiği değer yüzünden halen görev yapıyordu. Hani herkes diyor ya doktorlar çok kazanıyor. Peki bu hocamızın parayamı ihtiyacı vardı da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine geri döndü sanıyorsunuz. Hem asistanlar yetiştiriyor hem bu yaşta hastalara bakıyordu.

Koronavirüs ile verdiğimiz bu kurtuluş savaşında da en ön saflarda olan doktorlarımızdan biriydi. Riskli yaş grubundaydı. Zira 1952 doğumluydu.

Size Bir Teklifim Var!

En çok duygulandıran da sanırım öleceğini biliyordu. Kendisini tedavi eden bazıları kendi öğrencisi olan doktorlara 'benim üzerimde her türlü tedaviyi deneyebilirsiniz' demesiydi.

En başında dediğim ve bir teklifte bulunduğum konuya gelecek olursak, madem bu dünya için küresel, ülkemiz için 2. Kurtuluş savaşımız, umuyorum ve inanıyorum ki birkaç ay içinde bu belayı atlatacağız.

Hiçbir şeyin virüsten önceki gibi olmayacağını da bilerek alacağımız bin musibete bedel dersle birlikte bir kutlama yapalım diyorum.

Size Bir Teklifim Var!

Gelin 2020'de inşallah atlatmış olacağımız koronavirüs belasından kurtulmuş olmanın sevincini, bundan tam 98 yıl önce Mustafa Kemal Ataturk önderliğinde Dumlupınar'da başlatılan büyük taarruzun zaferi gibi, bayram gibi bayram emsalinde kutlayalım. Çünkü def ettiğimiz bir düşman. Hem de görünmeyen bir düşman.

Sağlık çalışanları da kimi ön cephede çarpışan kahraman hekimlerimiz, kimi mühimmat hemşirelerimiz ve diğerleri.

Size Bir Teklifim Var!

Markette çalışanı da, eczacının bizatihi kendisi ve kalfası da. Bu zor günlerde fırında bizler için ekmek pişiren fırıncısı da. Kahraman polisimiz de. Yani top yekün bir savaşın tam da ortasında, adeta bir seferberlik ortamında başta sağlık çalışanları olmak üzere görevini layıkıyla ve insan sevgisiyle yapan her bir çalışan Nene Hatun değil mi, Erzurumlu Fatma, Halide Onbaşı değil mi aslında. Gördesli Makbule. Ya da Yörük Ali, Şerife bacı, Sütçü İmam sayılmasın mı. Cemil Onbaşı demeyelim mi onlara yani..

Size Bir Teklifim Var!

30 ağustos 2020. Bir Pazar gününe denk geliyor. Muhtemelen ve yüksek ihtimal sıcak bir gün olacak. Güneş hiç olmadığı kadar tepede ve yakıcı iken zorlu bir sınavı, sınav ne ki, bir kurtuluş savaşının daha sonunda verilen mücadelenin yorduğu, yine de mutlu, yine de umutlu kalabalık insan yüzleriyle yine, yenden ve zaferle, gururla Zafer bayramımızı kutlayalım. Zaten kutluyorduk ta bu kez bir başka coşkuyla kutlayalım. En güzel, en coşkulu şarkıları hep beraber söyleyelim.

Ne dersiniz? :)

Bu özel ve inşallah iki kutlama yapacağımız güne;

4 ay 27 gün 21 saat 5 dakika var.

4... 3... 2...

Dip Not 1:

Başımıza bu koronavirüs belasını salan millet olarak belki de haksız olarak öfke duyduğumuz Çin'le ilgili bir notla bitirmek istiyorum. Çin'de beddua etmek isteyen biri karşıdakine 'İlginç zamanlarda yaşayasın' diyormuş. Bakar mısınız bedduaya. Sanırım tüm dünyaya beddua eden bir Çinli vardı ve kabul olacağı bir zamana denk geldi. Başka açıklaması olamaz. :)

Dip Not 2:

Korona virüs bize;

Yaşamın ne kadar kıymetli

İnsanın ne kadar aciz

Allah'ın ne kadar büyük ve...

Dünyanın ne kadar fani olduğu gösterdi.

Sevgiyle...

#funda #teklif #30ağustoszaferbayramı

Size Bir Teklifim Var!
Size Bir Teklifim Var!
64
25
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2564
 • Dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler. Bunların bir kısmı Allah’ın bir ikazı, bir uyarısıdır. Bir kısmı günahlara kefarettir. Hastalık gibi bir kısmı ise, Allah'ın bir iltifatıdır, bir nevi temizliktir.
  Bir hadiste şöyle buyrulur, Dünyada bir müsubete kalıpta güzelce sabreden kimse, ahirete günahsız gider ve günahları affolur. Benimde dileğim budur...
  Ben inanıyorum ki o değerli insan öğrencilerine o ruh halinde bile "benim üzerimde her türlü tedaviyi deneyebilirsiniz" demesi ve emekli olmasına rağmen kendini insanlığın faydası için adaması büyük bir erdem bana göre aşkın en güzel halidir. Hani sitede soruyorlar ya ve insanlık hep sorar ya aşk nedir? Aşk işte budur.
  Rabbim mekanını Cennet eylesin. Allah ondan ve tüm sağlık çalışanlarından razı olsun.
 • barraquda
  senin dediğin şey için milyonların bir araya toplanması lazım.. hani fetö den kurtulduktan sonraki kalabalık gibi bir nevi.. ama açıkçası 30 ağustos ta bu corona konusunun halen tamamen kapanmış olacağını zannetmiyorum... hatta toplu halde kutlamalar o gün hala yasak bile olabilir.. sen o köpee aldın ammaaa, o köpek ölceekkkk tarzındaki tipler gibi irrite edici olmak istemem ama... bu yıl bu kutlamaların biraz sönük geçeceğini düşünüyorum.. ki muhtemelen büyük kayıplar vermiş olacağız milletçe... ne derece o coşkuyu hissedebiliriz bilemiyorum.. umarım senin dediğin gibi olur... ve yayılım tamamen durmuş olursa , zaten aşağı yukarı o günlerde tamamen etkisini yitirmiş olacaktır.. işte o zaman dediğin şey öyle bir gerçekleşir ki , sen bile şaşar kalırsın... hepimiz ağzımız açık izleriz o kutlamaları...
  yalnız her bir harfine tamamen katılarak tekrar etmek istiyorum ki...
  Yaşamın ne kadar kıymetli
  İnsanın ne kadar aciz
  Allah'ın ne kadar büyük ve...
  Dünyanın ne kadar fani olduğu gösterdi bize, gözle göremediğimiz yarı canlı bir virüs... tüm insanlığı nasıl bir anda dizleri üzerine çökertti...
  ve açıkçası bu ciddi uyarı bizlere , hayatımızı ve yaşam tarzımızı gözden geçirtmeli ve Allah a , Onun dinine , peygamberimize (sav.) , ibadete ve Onu zikretmeye yakınlaştırmalı.. biz bunu yaparsak , Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyendir.. Bu musibeti bir anda nasıl verdiyse , bir anda minik bir mutasyonla , yayılımı anında duruverir ve musibet başımızdan kalkar... ama mesele şudur kanımca... O kutlamalara , yeaahhh ,, kurtulduk beaaa nasıl koydukkk , bizi yenemedinnn edasıyla mı çıkacağız? yoksa , kendimizi check etmiş ve bazı şeylerin farkına varmış olarak , tövbeler etmiş ve Rabbimize yakınlaşarak ve ona hamd ederek mi?
  ... İkincisi olursa , ben inanıyorum ki , dünyanın bugüne dek görmediği bir 30 ağustos yaşanır ülkemizde...
 • bebeto13
  fundacım benim kızdığım nokta şurda : eğitim ve sağlık gibi sektörlerin özelleştirmesine karşıyım yani ticari olarak kullanılmamalı :(
  Mesela vakıf üniversiteleri yüzde 40 bursla tıp fakültesine öğrenci alıyor benim anlatmak istediğim tıp fakültesi gibi kritik ve çok önemli bölümlere özel üniversite açılmasına karşıyım. Ben eğitim ve sağlık konusunda devletçiliği savunuyorum. Kar amacıyla yapılıyorsa fayda gelmez. Yorumun tartışmaya açık olabilir ama bu benim düşüncem
 • aimPediatrician

  Bugün aldığım haberde iki meslektaşımız bu hastalığı yenerek kurtuldu.

  İnşallah dediğiniz gibi olur az önce bizde test olduk sonuçları bekliyoruz
  • darkleyl96

   İnşallah negatif çıkar 🙏🏼

  • poorslayer

   @aimPediatrician, şərhinizlə əlaqəsi yoxdu bu yazdığımın amma haqqınızda yazılanları oxudum.. Möhtəşəmdi.. 😊

 • I_Run_Each_team_3
  Corona virüsü, Dünya liderlerinden birini öldürmediği sürece yayılmaya devam edecektir. Bu ortalama 1 yıl süreceği söyleniyor. Üst aklın planı tüm dünya liderlerini bir araya getirip bir tane küresel başkan seçerek dünyanın başkanlığını yapacak. Ulus devletler yok olacak. Küreselleşme yaklaşıyor...
 • TurcoNapolitan
  Tebrikler, Sizlere tamamıyla katılıyorum... Arap tohumlarının eline bırakmayalım dünyanın gıpta ettiği Atatürk'ümüzü... Kurtuluş savaşı sonrası beygirlere ve eşeklere bile emeklilik hakkı verdi! Ki, şu anda EYT'te YAŞ'a takılanların acı halini seyrediyoruz.
 • TayyarRA
  Yani teklifine göre bu virüs belası def edildikten sonra, virüsü hükümet defetmiş olacak ve yeni bir kahraman doğacak. Millet 30 Ağustos ile koronayı birbirine karıştırır ve 30 Ağustosu unuturlar. Onu defedeni başımızdakini yüceltirler.

  Zaten 30 Ağustos kutlanmasın diye yer arıyorlar. Bu virüsle birleştirirsek tam olur virüsü defetme bayramı diye lanse edilir artık.
  Teklif göremedim ben ama varsa da eğer ortada bir teklif bu teklif bu ülkede tutmaz.
 • Affedilmeyen
  Aslında görünmeyen bilinmeyen bir virüs karşısında çok aciz bir halde bütün insanlık
  umarım bu 30 agustosta kurtulmuş oluruz ve neşeyle kutlarız o günü.. gerçekten buna ihtiyacımız var
 • Sıwar
  Her zamanki gibi güzel bir benceyle göründün yine bize..
  Dip not 2, bencenin özeti olduğu gibi bize yine "Her şerde bir hayır vardır" sözünü hatırlattı.
 • mehcab
  Onlar görev yapıyor ama milletin şeyinde bile değil..
 • Koronacovid19
  Filmlerde ki gibi proje ve kurgu olmasın bu virüs sizce😊
  Sizde benim linkteki soruma yorum yapar mısınız?Cezai yaptırım getirilen 3 adım sosyal mesafe kuralı gereğince acil müdahale edilmesi gereken durumlarda da geçerli mi olacak?
 • nomorebets35
  bir klasik daha :)
  fakat şu var ki her daim 30 agustosu heyecanlı ve coskulu kutlarim
  ama bu sefer seni ve saglikcilarimizida ekleyecegim.
 • pigletsevengiller
  Ne kadar güzel hazırlamışsın tek tek okudum:) umarım bugünleri atlatacağız ve zafer bayramında çifte bayram kutlayacağız.
 • adrenalin64
  Güzel söylüyorsun da bu illetten az ölümle çıkarsak iktidar kahramanlık naraları atar 15 temmuzda güzel şovlu kutlama yapar hatta kasımda seçim yapar büyük ihtimal.
 • özgürley
  Birlik beraberlim öğrenmek lazım hala ogrenemedik pay etnedki kendinize herşeyi
 • Arag0rn
  Corona çok önemli mesajlar verdi.. Ama eminim dünya hiç bir şekilde bu mesajlari almayacak. Bittikten kısa bir süre sonra herşey malesef eskisi gibi devam edecek. Umarım yanılırım.
 • Sonasık24
  Çok güzel bir yazıydı her cümleyi istekle okudum elinize sağlık. Umarım o günlere geldiğimizde ne virüs ne de karantina kalır herşey eskisi gibi olur. Tek temennim bu. :)
 • S-O-S-Y-O-L-O-G
  Funda hanım ellerin yüreğin der görmesin. Sana tüm kalbimle katılıyorum. Sağlık çalışanlarına minnet ve saygılarımı sunuyorum iyi ki varlar.
 • Dünyanın fani olduğunu biliyorduk fakat unutmuştuk haklısınız..
  emeğinize sağlık..
 • Allah yardımcınız olsun ben de bizdenim biriz beraberiz
 • StromAnqel
  "4 Ay 27 Gün 21 saat 5 dakika var"
  Sabırsızlıkla bekliyorum o güzel kutlamalar için 👏👏🙏
 • spedy6934
  Helal, emegine sağlık, bu arafa Cemil Taşçıoğlu hocamızin adı Okmeydani Şehir Hastanesinde yasayacak.
 • Dubaiprensi
  Funda gerçekten, sen nasılsın? Nasıl durumlar, özel olarak verebileceğin bilgiler var mi, sır tutarım:)
 • karsiyakaliali
  Çok güzel bir paylaşım olmuş. Hocamıza da Allah dan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Teşekkürler Funda hanım.
 • Damızlık_Erkek
  Emeğine sağlık güzel bir bence hep birlikte yeneceğiz bu virüsü Allah sağlıkçılarımıza da güç kuvvet sabıt versin.
 • ƘíηgAятнυя
  duygulanmamak elde değil askerler doktorlar polisler vs. hepsi canını ortaya koyuyor.
 • Hawkeye01
  Bence bu korona virüsünün arkasında daha büyük bir oyun var.
 • Sessizbukalemun
  O kadar bayıldım ki eline emeğine sağlık, çok güzel düşünüp yazmışsın.
 • taragiminkafasi
  funda lutfen kendine dikkat et. sen bizim melegimizisin gozbebegimizsin. lutfen dikkatli ol iyi koru kendini. 🌹🌹🌹🌹🌹🌷🌷🌷🌷
  • Çok düşüncelisin. Çok teşekkür ediyorum...😊✋

  • asil ben sana tesekkur ediyorum ❤❤❤

 • nasilcozerim
  Benim için anlamı yok ki aman semde ölsem de anlamı yok ki
 • coiffeurcan
  Ne güzel yazmıssınız
  • Beğenmene sevindim. Çok teşekkür ediyorum. :)

 • Güzel bir teklif olabilir aslında cok düsüncelisiniz inşaallah o zamana kadar bu belada defolur
 • İnşaallah 30 Ağustos zamani virüs bitmiş olur neşe ve daha bir coşkuyla kutlarız.
 • Çok güzel. harika düşünceli ama siyasiler bunu 15 temmuzda yapmak ister malum resmi bayram
 • Nilayyoo
  Canım ülkem herşeyin en iyisini hakediyor
 • Acil_yardım
  Çok iyi..
  Benim yerime de kutlayın❤
 • _mehlika
  Duygulandım
 • nazzional
  Bu paylaşım iyi olmuş bravo.
 • benkendall
  Editmr olmak isterdim
 • Kültürlüyüm
  Emeğinize sağlık. Çok haklısınız
 • Prenses_Artemiss
  Emeğine sağlık
 • maihüma
  Çok iyi ellerinize sağlık
 • Serenia
  Çok güzel düşünmüşsünüz. Teşekkür ederiz.
 • duru91
  Güzel
 • kkkık
  Türkiye herşeyin üstesinden gelir ❤️
 • synbrk
  Eline sağlık güzel yazmışsın
 • Vindicta
  Ama daha nisandayız?
 • Fragenmir
  Bu konu hamaset kaldırmaz
 • Güzel ama kimse yapmaz.
 • Schokolaade
  Çok güzel ince bir yazı olmuş, teşekkürler
 • Güzel paylaşım
 • aylince12
  güzel yazı olmuş
 • Sonuna kadar destekçinizim Funda hanım.
 • harika yazmışsın
 • KafamKatliam
  Çok güzel yazmışsınız emeğinize sağlık
 • Apricity_
  Emeğine sağlık
 • Leading_Leader
  En zaten her daim yanındaydım.
 • Çilek_22
  Kalemine Sağlık..
  Tüm Kalbimle Destekliyorum..❤
 • Cracker0
  Bu paylaşımı çok beğendim Atatürk sevgimden dolayı
 • Canyildirim66
  Güzel olmuş
 • Daha Fazla (29)
YÜKLENİYOR...