İlk kez Starbucks'a Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

Gizli Üye
İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

Başlıktan anlaşıldığı gibi arkadaşlar ilk kez Starbucks'a gidecekler için bir şeyler söyleyeceğim ve size oradaki tabiri caizse kazık fiyatlara ne içersiniz bunu dile getireceğim. Herkes starbucks kahveleri çok pahalı ve tadı güzel değil diyor. Starbucks menü çok gelişmiş bence. Öncelikle şu var ki "bunu iyi hoş yazmış da acaba kendi kaç kere gitmiş" diye biliyorum ki içinden geçirecek olanlar vardır. Ben marketten aldığım Nescafe Bol kahvenin müptelasıyım White Chocolate Mochanın ya da Espresso Macchiato'nun değil. Şimdi gelelim, oraya gittiğinizde embesil gibi o İtalyanca isimlere bakıp bir bardak kahveye gidip o kadar para verdikten sonra ne içeceğinize. İşte sizlere starbucks içecekleri hakkında güzel yazım.

Gitmeden önce kahve isimlerini, içindekilerini öğrenin :

Starbucks Kahve Çeşitleri

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

1. Espresso

Öncelikle Expresso değil Espresso'dur o arkadaşım madem oraya gittin rezil olma bari eğer böyle biliyorsan unut. Starbucks menü okunuşlarını doğru bilmen önemlidir. Starbucks kahvelerinden Ekspresso, Türk kahvesine benzer ama telvesiz olanıdır. Oldukça acıdır, 2 gün uyutmaz adamı oldukça serttir. Mekandaki nerden baksan 15 hatta daha fazla kahvenin bazı Espressodur. Bunu sipariş ettiğinizde bardağın yarısından az gelir kahveyi koymayı unutmuşsunuz gibi bir söz ağzınızdan çıkmasın sakın rezil olduğunuzla kalırsınız.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

2. Mocha

Siz bu Starbucks kahvesinden için arkanıza bakmayın bile. İçinde, Espresso, krema, süt, çikolata şurubu hepsinden vardır. Acı kahve sevmiyorsanız sizin için idealdir. White chocolate mochanın da artık ne olduğunu anlamışsınızdır söylemeye gerek yok.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

3. Cappucino

Al sana sütlü kahve işte. Almanya'dan amcamızın, halamızın, teyzemizin getirdiği yumuşak içimli en sevdiklerimden olan nacizane kahvedir. Çok köpüklü oluyor hatta üstüne resim çizerler bunun görmüşsünüzdür mutlaka. Espresso + süt + yarıya kadar köpüktür. Bundan zarar gelmez iyidir.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

4. Filtre Kahve

Bak severim bu Starbucks kahvesini ama su gibi olmaması durumunda. Guatemala Antiqua diye siparişini verirsiniz fakat ben ikinci kelimeyi halen telaffuz edebilmiş değilim, filtre deyin geçin. Süzüldüğü için kafein miktarı azdır, kahve kokusunu daha fazla duyarsınız bunda. Normal kahve işte hocam ne yazsam ki buna ? İçinde su var yani. (İterseniz sıcak süt ekletebilirsiniz) Buzlusunu felan da yapıyorlar ama onu içmek nasip olmadı. Gerek yok zaten boşverin.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

5. Frappuccino

Starbucks menü okunuşları ile sınavınızdır bu kahve. Frappe ve cappucino kelimelerini birleştirin bakayım ne çıktı :) Buzlu kahvedir. Çikolatalı, vanilyalısında felan kahve yoktur. Çileklisi, karamellisi derken nerden baksan 8-10 tane çeşidi vardır. Çileklisinin yapımında böcek kullanılır ama siz nası olsa kolada da böcek kullanılıyor "banane ya amaaan" diyenlerdenseniz afiyet olsun. Ama yok ben almayayım.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

6. Macchiato

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

Starbucks içeceklerinden Macchiato'nun iki çeşidi var. 1- Espresso Macchiato; espresso +süt köpüğü. 2- Latte Macchiato; süt+espresso. Sadece yer değiştiriyorlar. İnternette çok döndü bu muhabbet, bkz:

- aşkım ne içersin?
+ ya aşkm karamelli macchiato mu içsem ristretto bianco mu ?
- abi 2 çay açık olsun

7. Cafe Latte

Latte İtalyanca’da süt demektir. Sütlü kahve değil, kahveli süttür. Marketten 75 kuruşa alacağınız kahveye gidip de Starbucks'da en basitinden orta boyuna 6,75 vermeyin derim ama yinede siz bilirsiniz. Şekersizdir sevmeyeni de çoktur ama aldığınız zaman pişman olmazsınız.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

8. Americano

Espresso var ya, hani boş bardakta, 2 parmak dolusu gelen kahve, heh işte onun üzerine su eklendiğini düşünün. Bunu bulaşık suyu diye tabir ederim şahsen. Öğğkk gelir bana. Denediğim güne de lanet yani.

Daha iyi anlamışsınızdır ;)

Bu kadarı yetti sanırım şimdi gelelim siparişe.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

Sıranın en arkasına geçtiğinizde öndeki müşterilerden okunuşları bilmeseniz de çat pat öğrenirsiniz işte. Sütlü hafif bir kahve içecekseniz orta boy latte demeniz yeterlidir. Binbir çeşit kahve içinden gidipte Espresso isterseniz bardağın 1/3'lük kısmı dolu geldiğinde şaşırmayın ya da bulaşık suyu gibi bir Americano geldiğine. 4 boy bardak var small-tall-grande-vendi.

Bu kadar kasmaya ne gerek var?

Karşımızdaki adamda Amerika'nın bağrından kopmuş gelmiş biri değil. Starbucks menü okunuşları sizi korkutmasın. Orta ya da küçük boy demeniz yeterli. İsminizi sorarlar, no panic. Sadece siparişiniz hazır olduğunda bardağın üstünde adınızın bulunması içindir, eğer adınız olduğundan uzun ya da yaygın değilse geneli yanlış yazar çok sevgili kasiyerler.

İlk kez Starbucksa Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri

Takma adınızı onu kullanın bkz: Adrasteia :) Tip tip bakanlar olur, sorun mu var dediğinizde cevap veremeyecekler. Ezik durmayın yoksa genelde onlar size -diğer müşteriler- o gözle bakar. Ha birde karton bardak yerine, mug (kupa)da alın kahvenizi adam gibi için, mug yok derlerse (düşük bir ihtimal) çirkeflik yapın :)

Kasada beklemeyin gidin oturun, iki dakika oyalanın, sonra çağırırlar zaten. Kahveler şekersizdir, kasanın oralara bakının şeker ve kaşıklar vardır alın onlardan geçin oturun. Apaçi tipler yoktur. Kıyıda köşede affedersiniz ama yiyişen çiftler gördüğünüzde yadsımayın zira liseli ergenlerdir. Wifi bağlandığınızda ölümüne kullanın, wclerin şifreli olduğunu unutmayın (fişte yazar). Akşama kadar otursanız kimse ses etmez buda işin en iyi tarafıdır.

Dipnot:

Oraya gitmenin ve orada check-in yaptıktan sonra akşama kadar oturmanın bir ayrıcalık olduğunu ve cool göründüğünüzü düşünmeyin. Çevredeki tüm gözlerin sizde olmasını istemiyorsanız, bardakla birlikte fotoğraf çekmeyin. Eğer oturmayacaksanız da o bardaklarla yürürken Özgürlük Heykeli'ndeki meşale gibi taşımayın onları.

İlk kez Starbucks'a Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri
164
97
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Janess
  İlk gittiğimde neyin ne olduğunu ve ne anlama gediğini ve içeriğini sormuştum ve benimle gayet güzel ilgilenip bilgi vermişlerdi. Kimse bişey bilmek zorunda değil ama sorarak öğrenmek herkesin elinde ve en kolay yöntemdir. Kahveyi çok severim ve bu tür mekanlara giderim ama içletinde en tercih ettiğim gloria jean's coffees'dir ve favorim french vanilla spice' dır. Elbette evde de kahve yapıyorum ve içiyorum ama cafelerde ki daha lezzetli oluyor. Özelliklede kışın cafeye gidip sıcacık kahvemi yudumlarken dışarıyı izlemeyi seviyorum, bazen yağmur yağıyor tadına doyum olmuyor, yani demem o ki mesele sadece kahve değil o ortamında katkısı oluyor :) Emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?
 • canre
  Gören de ilk kez yurtdışına çıkacak, gezip görülecek yerleri söylüyo sanır. bu ne ciddiyet. alt tarafı starfucks ;)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Ciddiyet olarak algıladı isen bunları söyleyecek bir şeyim yok. Oraya gitmekten ziyade kahvelerin içeriklerini açıklamak benim için önemli olan kısmı oydu çoğu insan da duydum bunu, farkları ne hepsi kahve işte, şeklinde. Yorumun için yine de teşekkürler.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Belalım
  Bu durumu ben de yaşadım. Adını söyleyemediğim kahvelere tonla para ödediğim zamanlar oldu üniversite zamanlarımda ama hepsinin tadı çok güzeldi. Starbucks' a gitmeden önce kesinlikle bunu da okumanızı tavsiye ederim: https://www.kizlarsoruyor.com/ara?q=starbucks
  Görüş hala geçerli mi?
 • Zenith
  Giderim devamlı ama Favorilerime aldım konuyu :) Teşekkürler.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Zenith

   Bu arada;
   Ne cappucino bildiğimiz sütlü kahve ne de filtre kahve az kafeinli ve sulu. Objektif bir bakış açısı sergilememişsiniz. Hatta gereksiz pahalılıktan ve bakkaldan alınacak sütten falan bahsetmişsiniz ama bu konularda size malesef katılamıyorum. Starbucks'a gitmeye niyetlenmiş bir insanın cesaretini kırmaktan ziyade, iyi taraflarını göstermeye çalışmak daha yapıcı olabilirdi. Fiyat konusunu düşünen bir insanın gideceği bir mekan olmamalı mesela Starbucks, nitekim bazı insanlar sadece ürüne para ödemezler. Ortamın kalitesi, rahatlığı, ilgi ve alakaya da para öderler. İçeri girdiğinizde kendinizi kasıp, sıkıntı yaşıyorsanız bu sizin o marka ve mekanı gözünüzde fazla büyüttüğünüz anlamına gelir. Halbuki biz insanlara hizmet verme amacıyla açılmış bir kahveci dükkanı. Konu açıldığında yazınızdan beklentilerim daha farklıydı, malesef umduğumu bulamadım. Ama yine de emek sarfetmişsiniz. Emeğinize sağlık.

  • Gizli Üye

   Teşekkürler fakat şöyle bir şey var ki yazının kategorisi "bence" :) Bana göre bu böyledir şu şöyledir gibisinden yazdım. Cappucino diğer kahvelere bakaraktan içeriğinde en fazla süt bulunan, filtre kahve adından da anlaşıldığı gibi kafein oranı azaltılmış olandır bunun en basit tabir edileceği şekilde aktarmaya çalıştım İnsanların cesaretini kırmaktan ziyade gittiklerinde ne ile karşılacaklarını kendi kelimelerimle yazıya döktüm. Oraya gitmek isteyen biri benim yazımı okuduktan sonra fikrini değiştirecekse zaten önce başkalarının lafı ile bir şeyler yapmamayı öğrenmeli. Benim bu mekana yaklaşımım ve yazıda anlatmak istediğim fiyatlar ve hangi kahvenin ne olduğu ile ilgiliydi zaten :) Eminim yazım sizin gibi bir çok kişinin istediğini verememiş olabilir öyle yazmaya kalkışsaydım alacağım tepkiler emin olun ki "reklamını yapıyor" dan daha fazlası olmazdı. Bu bir "bence"dir isteyen istediği gibi düşünmekte özgür, üzgünüm ama evet objektif bir bakış açısı sergileyemediğim doğrudur :)

  • Zenith

   Elbette kategorinin adı "bence" fakat takdir edersiniz ki, yorum alanı sadece pozitif yorumlar mekanı olarak algılanmamalıdır. Siz "bence" yazdınız bende kendimce, kaba olmadan ve emeği göz ardı etmeden, hoşuma gitmeyen kısımları belirttim :)) Görüşüm, "İlk kez Starbucks'a Gidecekler İçin Tavsiyeler" başlığında bir konu açtıysanız ne yapmayacaklarından ziyade ne yapacaklarına odaklanmaları daha iyi olabileceğiydi. Zaten marka ismi vermek, onun iyi ya da kötü reklamını yapmak demektir. Bir ricam daha var, en azından toplum baskısı kaygısı gütmeden yazılarınızı açık nick ile yazmanız. Kaleminiz düzgün sonuçta, kendinizi saklayıp kendinize haksızlık etmeyin.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

95162
 • Mr-GYC
  Adını söyleyemediğim bir kahveye 10 lira vermem.
  Adını söylediğim kahveye de 10 lira vermem.
  Ben zaten bir kahveye 10 lira vermem. 😂😂
 • EemeraldD
  Emeğinize sağlık lakin hangi cafe olduğu farketmeksizin bir kahveye okadar para vermem ha nadiren tüketirsin amenna ama sürekli olarak olmaz veremem.
 • __Vintage__
  + Merhaba bir sade kahve verir misin?
  - Latte Macchiato mu olsun yoksa frappe mi?
  + Eöö ilkinden olsun.
  - Hımm. İsterseniz Guatemala Antiqua da olabilir.
  + Harbi mi? Tamam, ondan olsun. :/
  - Ekstra olarak Beverage da ilave edeyim mi?
  + ''Çay ver çay a.. koyduğumun çocuğu!!!''
  • Gizli Üye

   Çay ver dediğinde çeşitleri saymazsa iyisin :) Yanlışlıkla baharatlı çay söylersen yandın :D

 • myphone
  İstanbul ortamına bakınca pahalı değil bence starbucks. Gidip saçma sapan kafelerde bile kahveler 5-10 tl arası değişirken. Starbucks a gidip 10-15 tl kahveye vermek koymaz açıkcası bana. En azından oturur keyfime bakarım. Yok başkasınınn nargile kokusuymuş yok sigara kokusuymuş, yok çok konuşuyolarmış çekemem arkadaş 5 tl de onların sus payı olsun ^^
  • Gizli Üye

   Haklısın. Güzel yorum :D

 • SinirliBiber
  40 yıl hatırlık Türk Kahvesi varken işim olmaz bu markalarla. :):
  • Gizli Üye

   Üstüne bir de fal :)

  • SinirliBiber

   Neden olmasın?

  • Doğaçlama

   Fal kısmını bilmiyorum da ben lokum kısmıyla ilgileniyorum :D

  • Hepsini Göster
 • PardonKdky
  Ben genelde latte icerim fakat tchibo bence kahve kalitesinde starbucks dan daha ii aman aman kahve kulturum yokta sahsi kanaatim o yonde oldu bir de grande mocca kucuk boy die rezil oldum en son sonra anladim ki grande falan fisman bardak boylariymis :)
  • Gizli Üye

   Aynen şişman :), uzun bardaklar. Uzun ve küçük boyların arada karıştırılması gibi.

  • PardonKdky

   Ben orj barmenlik falan yapyim bir donem fazla takmiyorum o cool cocuklari brak eglensinler artik eskisi kadar hizli deiliz kahve falan standartlastik takiliyoruz oylesine

 • FitnessSever
  rezil olacak ne var, Türklüğümüzden rezil mi olacağız a q
  saydıklarının isimlerini bile bilmiyorum belki, ama starbucks a hiç mi gitmedim? gittim de kahve de içtim
  utanılacak bişey yok, parasıyla içmiyor musun kim gülecek.
  hiç bir problem yok arkadaşlar, şundan bundan diyin, sütlü kahve vs yok mu diyin adam zaten bişey verir ona uygun
  ben yabancı isimleri sevmem.
  • FitnessSever

   ama yazı için teşekkürler, kabalığım sana değildi,
   sadece utanılacak bişey yok onu demek istedim

 • unsatisfactions
  millet salt eleştirmiş vbhnj ortamına bağlı takıldığım semtin kafeleri de kahveye yaklaşık fiyat yazıyor adam gibi yapamıyor kahvem bitince de gidiym diye gözümün içine bakıyor ee biz de oturuyoruz starbucks a hem istediğimiz kahveyi istediğimiz boy yumuşak içim vs. alıyoruz hem kahvemiz bitince gözümüzün içine bakan yok apaçi yok temiz ben bu aralar sevmeye başladım bu arada kahveyi çok severim herr çeşidini popüler kültür yüzünden white chocolate mochacı olanlardan değilim yani
 • joeblack18
  Geçen pazar günü viaportta ılk defa girdim starbuks a sıraya girdim baktım listeye dolu şey yazıyor latte uygundu önümdekilerde granda latte dediler bende grand latte dedim o kadar büyük boy olcğnı tahmin etmedim etrafa baktım şeker yok kutu bardakta zaten kapalı dedim bunlar şeker koymuştur o zaman :-) snra aldim dışarı çktm inan bana o kadar hoşuma gittiki bitmiyorda ama şekerliydi latte sen şekersiz dedin ama
 • quiescent
  Artık nereye giderseniz gidin kahve içmek için bu paraları veriyorsunuz. Starbucks'un kalitesi ortadadır. Sırf hava olsun diye gelenler kendini belli eder zaten. Çok severim. Kahve kültürümü geliştiren yerdir. Her çeşidini denemişimdir. Gereksiz kuru lafa gerek yok. Beğenmiyorsan ve kendini ezik hissediyorsan ya da sırf gittiğin için havalı göründüğünü sanıyorsan gitme. Gerçekten çok komik duruma düşüyorsunuz. Gidin alın kahvenizi ve bir köşede keyifle için. Fazla da abartmayın bu durumu.
 • Speraktif
  Benim tek tavsiyem gitmeyin kardeşim bu kadar saçma sapan bir yer yok lüks yerleri sevmediğimden değil çok severim ama starbucks gerçekten hak etmiyor o parayı cumhuriyet mado varken gitmem oralara
 • sizofrenkarinca
  Yemişim starbucksi ya. Canım kahve dünyası varken kapısının önünden bile geçmem yani. Latte her daim favorimde. Kd'de çalışan barista ve şef bir kocaya sahip olduğum için şanslıyım :D
 • SimonPaula
  En iyisi uygulamasını indirmek. İki kahve alma hakkı biriktirdim.

  İkinci tavsiyem bu aralar çaylara yumulun. 8.45 veriyorsunuz ama iki karış uzunluğunda bardakla geliyor, hem bitki çayı hemde ikincisi ücretsiz oluyor. Hesaplarıma göre kahvehaneden bile daha uygun
 • experienced16
  .

  Guatemala Antiqua (İspanyolca Guadamala Entida )

  Bardak boy isimleri İtalyancadır.

  2. Nesil kahve işletmesidir.

  Gerçek bir kahve içmek istiyorsanız; bulabilirseniz 3. dalga bir kahve işletmesinde içebilirsiniz.

  .
 • Balkanlı1995
  her gittiğimde söylerim ordaki palyaço gibi makyaj yapıp kendini şirin sanan gudubet karıya tane tane söylüyorum yanlış olmasın normal çay kardeşim 500 yıldır demlenen normal cay diye çeşit saymanı yasaklıyorum diyede eklerim
 • Nenickibeyaw
  Baskalarini bilmem ama ben hic bir zaman isim sorduklarinda gercek ismimi soylememisimdir. Her defasinda soruyu soran erkekse onun yaka kartina bakip o ismin aynini soylerim. Manyakcamı, bence hayır. Hhh
 • LYKIA91
  bir ara çok gidiyordum filtre kahve içmeye nedense güzel geldiği için çoğu zaman ordaydım hiçte abartılacak biryer değil istanbulun bir ilçesinde oturuyorum orda bir türk kahvesine 6 tl verdikten sonra bana az geliyor oranın fiyatları... ufacıkta biyerdi birdaha gitmem :) artık starbucks a da gidemiyorum takılmaya gerek yok böyle şeylere ne var çok matah biryer değil zaten
  • Gizli Üye

   Aynen öyle. Dipnotta eklediğim gibi oraya gitmeyi bir ayrıcalık olarak görenler var Twitter'da çok fazla gördüm bunun örneklerini. Bende böyle bir yazı yazmayı istedim.

  • LYKIA91

   barbaros dikmenin bir vine ı var çook iyi bu :) https://www.youtube.com/watch?v=OMa1g92ida8 adam haklı sadece popüler olma çabası var... güzel olmuş yazın gerçekten gidilemez diye birşey yok ama bu niyetle gitmek biraz saçma :)

 • İsimjmi
  https://youtu.be/q9xuVmiflws
  Bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum
  😊
 • Blue4
  Lattenin her şekli harika bence 😍 beyaz çikolatalı fındıklı karamelli denedim geçen süperdi. Ama gerçekten pahali. Soguk olanlar da çok güzeldi. Lezzetli 👍 elinize sağlık. Güzel olmuş Bence’niz.
 • Yasarbektas1254
  Lan onları ben kendi elimle yapıyorum hem Starbucks. De kim. Makinenin düğmesine basiyor herşey hazır
  Biz elimizle ellerimiz yana yana yapıyoruz asla gitmiycem bı iki firmadan birisi Starbucks
 • khaleesi_
  en az 30 kere gecmişimdir hiç bir çeşidini ezberlemem direk espresso ya da filtre kahve biraz da süt tozu ekle falan derim. oda söyle yapayım o halde falan der. bende naparsan yap dediğim gibi yp derim. oda tamam der. birazda cikolata falan ver yanına biraz kahve cekirdeği ver derim.. alırım nevalemi geçerim masama
 • Ьayanutella
  ahahah :D paylaşım bence hem gereksiz hem de okunulur türden :D sadece kahvelerin içeriğini öğrendiğim için teşekkür edebilirim :) ama tecrübeler için tavsiyelere gerek yok diye düşünüyorum :)
  • Gizli Üye

   Amacımın pek de bilgi vermek olduğunu söyleyemeyeceğim :) Kahvelerin içeriğini açıklamak bu yazıda beni daha da cezbeden taraftı. Yorumun için teşekkür ederim :)

  • Ьayanutella

   O zaman seni cezbeden beni de cezbetti bilgiler için tekrar sağol :D

 • AizenSousuke
  O değilde Starbucks'a gidip ''lanet olsun kapitalizm'' diye twit atanlara tavım her zaman.
  • Gizli Üye

   Ayakta alkışlıyorum.

 • Ansur
  Starfaksa gidip full kremşanti içeceğinize nero ya gidin adam gibi kahve için. Kremşanti ve şurubu dayıyorlar sonra kokka arabiaka lotteaa diyorlar.
 • ahahaaaaaaa
  filtre kahvede nasıl kafain az asıl kafain onda tüm sporcular filitre kahve içer performansları artsın diye
 • ŞefOturanPanda
  en önemli kural
  asla adını söyleyemediğin kahve isteme
 • efeee02
  Gider süleyman abimin 1 tl ye o mukemmel kahvesini icerim miss. . d
  • Gizli Üye

   E yani :D

 • guclubirkiz
  starbucksa gidip apple laptobunu acanlarin hepsi paintte resim ciziyordur
 • Sedeaaa
  fililtre kahvenin içine süt koydurunca nasıl oluyo? hiç denemedim. Ne kadar koyucaklarını felan söyleyebiliyormuyuz?
 • sakallidede
  Arada kahve duraği ve david peopleye uğrarim. Kahvelerini pek begenmem ama o tarz mekanlarda 1500 liraya çalişan gençlerimize üźülürüm.
 • 19ekim
  O fiyata p kahveleri içmem.. zengin biriyim ama paramı o mekana vereceğime plazamın camından sokağa atarım
 • _Kızılımsı
  sürekli merak edip soran arkadaşlar için hoş bence.
  fakar ufak dipnot:alerjiniz varsa içeriğini öğrenmeden tüketmemeleri.
 • Erotaa5
  Ben ilk gittiğimde bir şekilde atlatmıştım da ikinci gidişim de adama 'orta sertlikte ne önerirsiniz' diye sordum :// -Karamelmakiyatoya selam olsun-
 • LesBanu
  starbucks sevmiyorum self service hizmeti veriyorlar, kendi evimde icerim daha iyi. hem kahve kagit bardakda hic sihatli degil tadini bozar.
 • Tatlıbirüye
  Google amcads var zaten bu yazı yinede araştırıp bulup ugrasmissin bilmeyenlere faydalı olur da gitmeyin be kardeşim ne işiniz var gidip oturun güzel mekanlarimizdan birine bu özentilikde son bulsun
 • silentscream
  Bizde bir soz vardir bir musibet bin nasihhatten iyidir diye ama dediginiz gibi bazi insanlar mazosist yapacak bisey yok inadina gider ben Starbucks ta kahve ictim oluuummm der... bilgilendirme icin teşekkür ederiz sağolun varolun
  • Gizli Üye

   Teşekkür ederim :)

 • mislinaaaaaaaaa
  Daha once nefret ettigim, bu sene ayda 2,3 defa gitmeye basladigim kahve mekanidir. Neden boyle oldu bende anlamadim. Mocha ve latte favorim digerlerine gerek duymadim
  • Gizli Üye

   Kaliteden dolayıdır :)

 • maviışık
  Starbucks'ta bir kere filtre kahve içtim.
  İlk ve son oldu.
  Fiyat/performans oranı yerlerde.

  Evde neskahve gold içerim oh mis.
 • Yojimbo
 • Scandalboy
  En sevdigim Americanodur. İlk defa gidenlere tavsiyem tatlı kahve seviyorsanız white mocca , Chatilatte , sert kahve seviyorsanız americano ve Sade filtre kahve tercihimdir.
 • cesaretsizkizz
  Ahaha çok hoşuma gitti yazın 🤭 ve ne yalan söylim hiç gitmedim ve gitmeyede pek hevesli değilim valla türk kahvem bana yetiyor 😍😃
 • heygeorgegrg
  Sytarbucks pahalı değil şuanki piyasada. Kafelerde hem kötü yapıyorlar hem az miktarda oluyor hem de 8 lira 10 lira aynı para. Kıytı köşede içsen 5 liraya adam 3ü1 arada veriyor sana.
 • ErosOkuKırdı
  Genelde filtre kahve alırım ama kahve çeşitleri yabancı olduğu için anlaşamıyoruz. Ben şekersiz ve sütsüz kahve istiyorum adam bana sayıyor da sayıyor. :)
 • DangerousLâdy
  Aman alırım 7'li nescafe 1 kaç liraya oturur evimde içerim kljadkjlas. O kadarda fakiriz yani.
 • metinpusat
  bu tür bir mekanda kahveye vereceğiniz rakamla, taze kahve ve süt alıp, evinizde günlerce soğuk kış gecelerinin keyfine çıkarabileceğinizi biliyormuydunuz, CEVAP: Hayır... o zaman devam...
 • hadicnm
  Kız kahve içmenin ehliyetini almış beyler. Starbaksı çok abartmışsın gözünde afern öğrenmişsn :)
  • Gizli Üye

   15 dakikada düşüncelerimi aktardığım bir yazı gözümde büyütmek oluyor fakat yorumunuz sizin farklı görüşlere ne kadar dar bir bakış açısıyla yaklaştığınızın bir örneği.

 • sparrowhawk
  Daha mütevazi ve sıcak bir mekanda masama gelen güleryüzlü garsona Türk kahvesi sipariş etmek bence daha güzel. Bu tür mekanlar sadece özenti gençliğin egosunu tatmin ettiği yerler.
 • Benaxol
  Temin ederim anlatışına hayran kaldım birşey ancak bu kadar güzel anlatılır harika 😀
 • Heyecanlanmasınlar yeter, o heyecan söylemek isttediği şeyi de unutturuyor. :)
 • canselcanım
  Sadece sıcak çikolatasını beğeniyorum. Kahveleri mazot gibi, ne aroma var ne de yumuşak.
 • Haunters
  Starcbucksa oturupda garsonu bekleyenleri bilirim 😂
  • Uykusuzluk996

   O kadar parayı verdikten sonra gayet normal 😂

 • yılbaşı-gecesi
  Güzel bir bence olmuş artık ona göre ayarlarız kendimizi.
 • meraklımasum
  1 kere bile girmedim bu mekana, eğer olurda bir gün gidersem tavsiyelerini dikkate alacam, teşekkürler
 • Cagkes
  Çok teşekkür ederim faydalı ve harika bir paylaşım olmuş emeğine sağlık 👏🌹
 • 0JustNight0
  Anladım şimdi gidip deneyeceğim İlk kez Starbucks'a Gidecekler İçin Tavsiyeler ve Kahve Çeşitleri
 • _yasmin_
  Bence faydalı ama fazla detay gerek yok bu kadar büyütmeye
 • Carlsberg35
  Şu büyüklük muhabbeti çok sinir bozucu büyük boy olsun diyorum grande mi diyor hayır büyük diyorum grande yani diyor yess nigga sorry for pronunciation my badd
 • Nonestian
  Marka takıntısı yerine Türk kahvesini tercih ederim Bir nevi bana göre oradaki tadlar boş
 • masumcocuk34
  en uzak olduğum konuydu, sayende biraz olsun aydınlandım. bir gün yolum düşerse (umarım düşmez) buraya dönüp tekrar bakacağıma eminim :)
 • samgulec
  Bir Toffee nuts latte alabilirmiyim
  +isim
  ...
  +5 dakika sonra isminizle çağıracağım afiyet olsun... bey
  +...:Bey toffee nuts latte kahvenizi alabilirsinz
  teşekkür ederim...
  +Afiyet olsun... bey yine bekleriz
  • samgulec

   Ayrıca Espressolab görünce starbucksa gitmemeye karar verdim

 • Daha Fazla (197)
YÜKLENİYOR...