Yazın böyle yerlerde tatil yapacak ekonomik yeterliliğiniz var mı?

Atacağım yerler Türkiye'den. Bu halk asla kendi gündemiyle ilgilenmiyor. Her yerde herkes İsrail İran savaşını konuşuyor. Siyasi partiler kim kime ne demiş ne dememiş bunlarla ilgileniyor. Ben İzmir'de yaşamama rağmen böyle otellere tatile hiç gidemedim. Benim gibi gidemeyen bir sürü insan vardır eminim. Biz gidemesek de bu oteller hiç boş kalmaz. Daima tam kapasite çalışır. Peki ben sen o gitmiyorsak buralara kim gidiyor? Nasıl gidebiliyor? Böyle yerlere sahip olup da içinde gezen çok az Türk var. Onlar da ya gurbetçi tayfa ya da turisttir ya da vergi kaçırarak ticaret yapan heriflerdir. Biz peki? Gidebiliyor muyuz? Biraz olsun şu milyonlarca yoksul halk ortalığı yıkıp indirip benim ülkem nasıl bana lüks olabiliyor lan demiyor? Bu ülkenin sahibi ben/biz değiliz. Sefasını sürmediğim bu ülkede iç savaş çıksa ya da savaşa girse zerre savaşmam o ülke için. Barışta kim sefasını sürüyorsa onlar savaşsın der geçerim. Bunları gördükçe ulaşamadıkça ve halk da benim gibi olup da hala bu konuları konuşup tepki göstermedikçe gerçekten bu ülkeden halktan nefret eder hale geliyorum. Bir İtalyan, Fransız kendi ülkesinde böyle yerler olsa ve halk olup da parası olmadığı için gidemese onların gidemediği bu yerlere sadece turist ve bir avuç zengin gidebilse başta hükümeti meclisi yakarlar o oteleri yakarlar. Adamların çiftçisi bile Mc Donalds mıdır nedir eti yurtdışından getirip Fransız çiftçilerin yetiştirdiği etleri satın almıyorlar diye adamların dükkanlarının camını çerçevesini indirdiler. Bizdekiler de açlıktan nefesleri kokar giderler Gazze için Starbucks taşlarlar. Ama starbucksu sen nasıl bu kadar pahalı kahve satıyorsun diye taşlamaz. Ya da bu starbucks'a bu kadar şuba açma yetkisini kim verdi deyip açma yetkisini veren partinin il ilçe binalarını belediyelerini taşlayıp da haddini bildirmez. Herkesin derdine elinde tuzlukla koşan bu fiktimin halkı bir kez de dönüp kendi haline bakmaz.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Güncellemeler
1 ay
Niye çok az yorum geldi acaba? 4mımı fiktirdim şöyle oldu böyle oldu diye yazmadığımdan sanırım

Bakın bu tatil yapan 79 yaşındaki bir Avrupalı kadın

www.instagram.com/.../?igsh=MWk1d25rNzFkYzE4OQ==
Yazın böyle yerlerde tatil yapacak ekonomik yeterliliğiniz var mı?