Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?

devrimatahan19

Tüm yıl çalıştınız, enerjinizin çoğunu çalışmaya verdiniz ve güzel bir tatili hak ettiğinizi düşünüyorsunuz, değil mi? Bizce de öyle!

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?
Tatil sizin için ne ifade ediyor? Güneşlenmek, denizin ve kumun tadını çıkarmak, bol bol D vitamini almak, gezmek, dolaşmak, yeni yerler keşfetmek mi yoksa kültürel ve tarihi bölgeleri gezmek mi? Hiç fark etmez! Her iki tercih için de yapılması gerekenlerden biri doğru valizi bulmak ve onunla yola çıkmaktır. Doğru valiz nasıl seçilir ve valiz hangi kriterlere göre hazırlanır, gelin birlikte bir göz atalım.

Hangi ulaşım seçeneğini tercih edeceksiniz?


Otobüsle mi seyahat etmeye karar verdiniz, yoksa uçakla mı seyahat edeceksiniz? Ulaşım seçeneğinize göre yanınıza almanız gereken eşya ve eşya miktarı da değişim gösterecektir. Bunu göz önünde bulundurmanız hem daha ekonomik hem de daha konforlu bir tatil yapmanızı sağlayacaktır. Otomobille seyahat edecekseniz yanınıza dilediğiniz her şeyi alabilirsiniz ancak bu durum uçakta geçerli olmayacaktır. Çünkü uçağa binişte, belirli bir yük taşıma hakkınız mevcuttur.

Nereye seyahat edeceksiniz?


Nereye seyahat ettiğiniz seçtiyseniz sıra valiz hazırlığına geldi demektir. Uzak bir yere gitmeyi mi planlıyorsunuz yoksa yakınlarda olmayı mı tercih ediyorsunuz? Uzak bir yere gidecekseniz, valizinize koyacağınız eşya sayısı da daha çok olacaktır. Bundan dolayı da büyük bir valiz hazırlayıp hiçbir eşyanızı unutmamanız gerekebilir. Peki ya seyahat edeceğiniz şehir veya şehirlerin coğrafi özelliklerini de incelediniz mi? Örneğin, bölgenin iklim yapısı, hava durumu vs. tüm bu bilgiler iyi bir bavul hazırlamak için fark yaratabilir. Çünkü eğer yağmurun bol olacağı bir bölgeye seyahat edecekseniz valizinizin içine koyacağınız eşyalar da daha kalın ve o yöreye uygun eşyalar olacaktır. Kısacası, valizinizdeki eşyalar, seyahat ettiğiniz ülkenin/şehrin hava durumuna göre değişkenlik gösterebilir

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?
Kaç kişilik bir tatil programı yaptınız?


Çocuklu bir aile misiniz? Ya da tek başına mı tatile çıkacaksınız? Ya da en yakın arkadaşlarınızla ortak bir bavul mu hazırlayacaksınız? O halde valizinizin boyutu, yapısı, hacmi de değişiklik gösterecektir. Örneğin, çocuklu bir aileyseniz büyük bir valiz seçmelisiniz ki çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı tüm eşyaları bir arada tutabilesiniz.

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?

En çok ihtiyaç duyacağınız eşyalar neler?


Valiz hazırlarken en çok dikkat etmeniz gereken şey, neye ihtiyacınızın olduğunu iyi bir şekilde tespit etmek olacaktır. Çünkü bir ihtiyaç listesi yapmadıkça ya bir şeyleri unutacak ya da yanınıza gereksiz eşyaları alıp seyahat konforunuzdan ödünç vereceksiniz. İşte bu gibi durumlardan kaçınmak için seyahat listesi hazırlamak tam bir çözüm yolu!

Tatiliniz ne kadar sürecek?


Bu sorunun cevabı, sizde! Tatilinizin ne kadar süreceğini bilirseniz, valizinizi de o kadar rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Çünkü, tatilinizin süresi valiz tipinizi hatta valiz hazırlama sürecinizi doğrudan değiştirebilir.

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?


Seyahate çıktığınız şehre/ülkeye bir daha ne zaman geleceksiniz?

Bu soru da seyahate veya tatile çıkmadan önce kendinize sormanız gereken sorular arasında yer almaktadır. Kendinize şunu sorun: Ben buraya bir daha ne zaman gelebilirim? Aylarca uğramayacak mıyım yoksa yakın zamanda döner miyim? İşte kilit sorular bunlar! Eğer yakın zamanda dönecekseniz temel eşyalarınızı valizinize koymanız yeterli olacaktır. Ancak aylarca dönüş yapmayacaksanız, temel ihtiyaçlarınızdan fazlasını da yanınızda götürmelisiniz ki endişeye yer kalmasın.

İşte sizin için hazırladığımız valiz seçme kılavuzu! Doğru valiz seçimi demek, kaliteli seyahat ve konforlu bir deneyim demektir. Sizlere güzel seyahatler dileriz!

Doğru Valiz Seçimi Nasıl Yapılır?
11
21
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
21Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • aerolite
  Bütçeye göre, kullanım şekline ve sıklığına göre durum değişir...
  Sık seyahat eden, valizi uzun süreler çekerek taşımak zorunda kalan, ve hatta bunu bozuk satıhlı yollarda yapan biriyseniz, kaliteli ve sağlam bir valiz almanız gerekir. Ki tekerleği, sapı, fermuarı elinizde kalmasın.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1120
 • __Agapi__
  Merhaba,
  Önceleri çok büyük valiz kullanırdım, içine ne var ne yok tıka basa doldururdum😊, tâbi bu hem uçakla seyahet ederken ayrı bir ücret ödemek zorunda kalıyordum hem manevi olarak götürüp koyması zor oluyordu.. Ama artık öyle bir zorluğum yok, minimalist olduktan sonra minimal bir valiz kullanıyorum. En temel ihtiyaçlarımı alıyorum. Fazla gereksiz onca eşyayı kendime yük etmişim bunun da farkına vardım.
  Bilgilendirici bir bendeydi teşekkürler 🍀
 • Mesmerize_Me
 • Dumanseven
  Bi tane şeker pembesi valizim var onunla heryere giderim çokda kullanışlı içinde 3 4 gözü var
 • FunnySunny
  Çok güzel valiz geçerim itinayla da eşyalarımı koyarım
 • mylcky21
  Mutlu olduğun her şey sığıyorsa o valiz doğru seçim 👍🏼
 • Meriç1337
  Ben çok denedim olmuyor doğrusu yok illa ikincisi ya da poşet alıyorsun.
 • Rumyss
  Büyük veya küçük değil kendine uygun olanı al. Benim önerim plaskşk 4 tekerlekli olanlar
 • GecelerinKralı
  İhtiyaca göre valiz almak çok önemli emeğinize sağlık
 • IAmarPresterAen
  Güzel bence emeğinize sağlık
 • restinerest
  Tekerlekli olmasi olmazsa olmazim
 • cancandan72
  Yan yatirarak
 • Peugeot90
  Değişik güzel paylaşım
 • MuYılmaz99
  büyük bavul alacaksın bu devirde
 • TemizMan
  Ucuz olan doğrudur
 • amacimgezmekeglenmek
  Doğrusunu bulsam bile yerleştiremiyorum ahha
 • Ortadenizden
  Teşekkürler.
 • SwordOfDemocles
  Teşekkürler
 • Wendytorrance
  Küçük valiz kullanıyorum
 • UğurKoç_
  Orta boy yetiyor bana sizi bilmem😬
 • GezegenAdam
  bu akdar detaylı akmıyorum oe d.
 • Daha Fazla (11)
YÜKLENİYOR...