Spora yeni başlayan birisi için aşağıdaki Barfiks çubuklarından hangisi daha verimli ve kullanışlı?

Spor yapmayı zamanım olmadığı için salonda veya outdoor olarak sürdüremiyorum. Ben de evde barfiks çekmek için bu iki spor aletinden birisini almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha etkili olacaktır.
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|5
1733

En İyi Kız Görüşleri

• Bilmiyorum yeşili sevdiğim için birinciyi seçtim :)

0|1
    0|0
  • B dedim, görseldekinden var evde takmasan bile yerde de kullanabiliyorsun.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Yeni başlamakla pek ilgisi yok bence bunun ileriyide düşünmek lazım zaten 2 ay sonra daha rahat barfiks çekmeye başlarsın o zaman başka alet almayacaksın sonuçta bence alttakini al kapı üstü hem ileriye yönelik hemde hareket fazlalığı var neredeyse bütün hareketleri yaparsın onunla ama dikkat et kapıya uymazsa kullanamazsın genişliği falan kapı kalınsa ona göre al şimdiden kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Spora yeni başlayana birine barfiks önerilmediği şeklinde bir yorum okudum. Oldukça yanlış bir ifade. Yıllardır farklı spor dallarının içinde amatör ve profesyonel yer almış biri olarak, barfiks, şınav ve mekik gibi vücut ağırlığı ile yapılacak hareketlerin spora yeni başlayanlar için ilk önerilen şeyler olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Alet seçimine gelince; kapı üstü barfiks aleti hem daha güvenli bir hizmet sunduğundan, hem de farklı tutuş fonksiyonları sayesinde vücudun farklı bölgelerini çalıştırma imkanı vereceğinden tercihin olmalıdır.

0|0
    0|0
    • "gerçekten" spora yeni başlayanlara önermemekte haklılar, çünkü barda asılırken vücut ağırlığını (çok fazla ağırlık demek) ham kaslara taşıtamazlar, o yüzden bütün yük güçsüz eklemlere tendonlara kalıyor asılı durduklarında, özellikle aşırı kilo varsa tehlike arz ediyor

• @Undetectable Anlaşıldı, ben seni sporcu sanmıştım. Sen kolun santimini ölçenlerdensin. Dostum zaten bu kafa yapısıyla aynı pencereden bakabileceğimizi sanmıyorum. Vücut ağırlığı ile egzersize sporun sonu diyen bir adam var karßımda. Barfikse yeni başladıysan bence spor salonunu ve antrenörünü acilen değiştir.
      Askeriyede 2 senede bir uzmanlar tarafından derlenen bir spor denetimi olur. Hiçbir ağırlığı eline bile almamış olan erler için, yeterlilik kriterlerinden biri de barfikstir. Askerler 2-3 ay boyunca barfiksi de içeren vücut ağırlığı ile yapılabilen egzersizlere tabi tutulurlar.
      Ayrıca temel barfiks hareketi sırt kaslarını çalıştırır, sen gelmiş “45 santim kolum var barfikse yeni başladım.” diyorsun. Barfiksin temeli sırttır, ekstra farklı tutuşlarla kol bölgesi hareketleri türetilmiştir. O ifade ne derece bilip bilmediğini ortaya koyuyor zaten. Lisanslı sporcuyum, profesyonel ortamlarda hayatım boyunca birçok antrenörle çalıştım hiçbirinden senin söylediklerini ne duydum

• Ne de gördüm. Şimdi soruyu soran kardeşim için son bir hatırlatma yapayım; spora yeni başlayan biri vücut ağırlığı ile egzersizler için yeterliliğe sahiptir. Elbette zorlanmalar olacaktır ve bu çok doğaldır. Vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler de sakatlığa yol açabilir, fakat bunun sebebi hareketin yanlış yapılmasıdır. Youtube kanallarında tüm harketlerin doğru formlarını bulabilirsin. İyi sporlar.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Bence bir. Kapı üstü olan menteşelere zarar verir eğer tahmin ettiğim gibiyse. Çünkü artık nerdeyse hiçbir evde eski tip kapı kalmadı ve kapı üstünde rafımsı şeyden yok

0|1
    0|0
  • Teleskopik barfiks bence daha kullanışlı ve iyi. Kapı üzeri barfiks aletini, sporcuların pek hoşuna gitmediğini duymuştum.
    Ben de alırsam, teleskopik barfiks alet alırdım.

0|0
    0|0
  • Başlangıç için genelde odanın üst tarafına asiyorlar ve yeşil olan ideal kuzenim öyle yapmıştı

0|1
    0|0
  • Bebecik ne yapıyo Sinirli Bey?

0|1
    0|0
  • kapi ustu daha iyi

0|1
    0|0
  • Kapı üstü barfiks aletini öneririm.

0|1
    0|0
  • Kapı üstü

0|1
    0|0
  • Alttaki bence

0|0
    0|0
  • Kapı üstü barfiks aleti

0|0
    0|0
  • 1 numara daha kullanışlı

0|0
    0|0
  • Daha güzel

1|0
    0|0
  • 1 numara.

0|0
    0|0
  • Kapı üstü

0|0
    0|0
  • Bence b

0|1
    0|0
  • İki tane şişeyi su doldur kol çalış

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Spor salonlarında başlamadan önce evimde kapı üstü barfiksi kullanıyordum, sağlam monte etmelisiniz yoksa ciddi sakatlıklar yaşayabilirsiniz. Teleskopik tercih etmiyorum, sağlamlığına güvenmiyorum. Fakat hepsinden ziyade sağlam bir gelişme istiyorsanız salona gidin günde 1 saat dahi yeterli olabilir. Sporla kalın, kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • İkiside kapıya zarar veriyor. Kapı üstü olan üstte camı olan kapıda işe yaramıyor. Diğerinin kayma riski var. Ben kullanamadım evde.

0|0
    0|0
  • Ya benimde niyetim var ama kapı kısa değil mi? Ne kadar işimi görür bilemediğim için vazgeçtim

0|1
    0|0
  • 7 yıldır teleskopik olanını kullanıyorum ve memnunum

0|1
    0|0
  • Gapı üstü diğeri fazla şimdilik yenı başladıgın için 6-7 tane çekersin zaten kanka şimdilik onu al ilerde değiştirirsin

0|0
    0|0
  • amazondan sipariş versek kaç güne gelir acaba? gittigidiyorda filan daha pahalıymış bunlar. bende almayı düşünüyorum hangisini alsam karar veremedim :D

0|0
    0|0
  • Teleskobik yaylı yani asılırken yay tutuyo onu tüm yük yayda tehlikeli

0|0
    0|0
  • Spora yeni baslayan birine barfiks önerilmez, baştan hatalı...

0|0
    0|0
  • kapıya fena zarar veriyor, duvarı çizerse mühim değil, onarılır çizdiği yerler

0|1
    0|0
  • Kesinlikle 1 numara 9 senedir evimde asılı yeri belli nereye koyacağım derdi yok arada üstüne çamaşır da asıyorum iyi oluyor 😂 hem gördükçe asılırsın öbürünü söküp takmaya erinirsin biyerden sonra

0|0
    0|0
  • kapı üstü barfix kapına tam yerleşiyorsa daha çok fonksiyonu olduğu için onu öneririm.

0|1
    0|0
  • Bu yer kaplar ama sağlam alettir. Kapı enine dikkat et teleskopigi bilmiyorum ama bunun ayarlanabilir olması lazım.

0|0
    0|0
  • Kapı üstü. Daha farklı hareketlerde çalışabiliyorsun. Ama diğeri daha sağlam

0|0
    0|0
  • bıber kapı ustundekı barfıks aletı

0|0
    0|0
  • Ben kapı üstü kullanıyorum ve gayet kullanışlı.

0|0
    0|0
  • A şıkkı kullanıyorum ben, tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • İkincisi iyi hocam

0|0
    0|0
  • Duvar barfiksi almayında ne alıyorsanız alın

0|0
    0|0
  • Kapı üstü daha güvenli benim için

0|0
    0|0
  • 1. Daha iyi

0|0
    0|0
  • Git parktada aynısı var

0|0
    0|0
  • Kullanışlı görünüyor. A şıkkı

0|0
    0|0
  • Fark etmez ikiside işe yarar

0|0
    0|0
  • İlki, basit sade kullanışlı ve emin ol sağlamdır.

0|0
    0|0
  • Kapı üstü daha iyi

0|0
    0|0
  • Enguzeli

0|0
    0|0
  • Üsttekinden var bende gayet memnunum.

0|0
    0|0
  • Kapı üstü barfiks aleti idealdir