Sow'un röveşatası gol mü faul mü?

Sow’un röveşatayla attığı gol hakem Cüneyt Çakır tarafından iptal edildi.
Sow'un röveşatası gol mü faul mü?

Galatasaray maçında gol verilmişti.

Güncellemeler:
KURAL 12 NE DİYOR: FAULLER VE FENA HAREKETLER 2. ENDİREKT SERBEST VURUŞ

TEHLİKELİ ŞEKİLDE OYNAMAK: Tehlikeli şekilde oynamak, topla oynamaya çalışırken başkasını (oyuncunun kendisi de dahil olmak üzere) sakatlama tehdididir ve yakındaki bir rakip oyuncunun sakatlanma korkusuyla topla oynamasının engellenmesi de bu duruma dahildir. Hakemin görüşüne göre, rakibe tehlikeli olmamak şartıyla, makas veya bisiklet vuruşuna izin verilir.
HAKEMLERDE FARKLI GÖRÜŞLER DE VAR.
HAKEM HOCALARI NE DEDi?

Ahmet Çakar: Hakem Cüneyt Çakır’ın gol iptal kararı doğru. Top kafa mesafesinde ve Antalyalı oyuncunun hamlesi var. Açık bir tehlikeli oyun.

Selçuk Dereli: Cüneyt Çakır Fenerbahçe’nin buz gibi golünü yedi. Orada kafasını Sow’un ayağına sokan Antalyaspor‘lu savunma oyuncusuydu.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kusura bakmayinda arkadaslar kurallari taraf olarak yorumluyorsunuz , kafa hizasina ayak sokmak fauldur fakat burda baska bir olay var sow o topa rovesata cekmese kontrol edebilir ve arkadaki oyuncuda kafa sokamaz , ayrica sowun hamlesine kafasini uzatiyor oyuncu burda ki karar net yanlistir , pozisyon oyuncunun kontrolunde olsaydi gol iptali dogru olurdu

0|0
    0|0
    • evet, hiçbir kasıt yok ortada. ümit karan burada ayağını havaya kaldırıp golü atıyor. arkadan oyuncu kafasını uzatıyor. ümit karan arkasındaki oyuncuyu görmüyor ki zaten. ayağını kaldırıp kaldırıp golünü atıyor. tertemiz gol. hakem tehlikeli hareket diye faul çalsaydı komik olurdu aynen.

https://www.youtube.com/watch?v=11bXMRzYSwg

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 8

• Ahmet Çakar:Hakem Cüneyt Çakır ın gol iptal kararı doğru. Topa kafa mesafesinde ve Antalyalı oyuncunun hamlesi var. Açık bir tehlikeli oyun.

Deniz Çoban:Kafa ile oynama mesafesinde bu hareketi yapıp futbolcuya temas ettiğiniz zaman bu fauldür. Golün iptali doğru.

Bülent Yavuz: Moussa Sow'un hareketi faul, golün iptali doğru karar

Tümer Metin:Futbol adına çok üzgünüm, muhteşem bir gol gitti. Ama karar doğru, faul

Ömer Üründül:Bu arada Sow yine bir röveşata ile ağları buldu. Ama hakem Cüneyt Çakır faul gerekçesiyle golü saymadı. Büyük itirazlara neden olsa da karar doğruydu.

Atilla Gökçe: Sow, (vuruş sırasında) ayağını normalden daha yukarı kaldırarak rakibine de müdahale ettiği için faul yapmış sayıldı.

Mehmet Demirkol: Tabii ki bir Soweşata'ydı vuruş. Ve bu güzel gole yazık oldu. Peki iptal doğru muydu? 1.90 yükseklikte topa vururken rakibin kafasına da vuruyorsanız bu fauldür. Estetik ve Soweşata sürekliliği rekoru açısında yazık olsa da Çakır'ın kararı doğru.

0|1
    0|2
    • bak ümit karanın barcelonaya attığı gole, ayağı nasıl kalkmış, barcelonalı futbolcu kafasını sokuyor. ama hakem golü verdi şampiyonlar liginde.

• Tamam dostum tartışmaya girmeye gerek yok bu yorumcuların Hic biri bilmiyor , sen biliyorsun

• selçuk dereli ise pozisyonda faul olmadığını söyledi. pozisyonda topla oynayan sow, kafayı sokan chico dedi. . mustafa çulcu gol kararı verilmeliydi dedi.

• Kurallara bağlı, gol olsa kimse bir şey diyemezdi çünkü burası Türkiye. Diyenler zaten kendi kendine der onları geçelim. Yani işin kuralı var tabi ama Türkiye de bu kadar basit faul çalamazsın. Cüneyt hoca pişman ama kurallara göre doğru mu? Şimdi Sow vurmuş mu vurmuş kimseyi teması olmadan vurmuş ondan çok kısa bir süre sonra savunma kafayı sokuyor ve faulu alıyor. Sonuçta oyuncuya kalmış bir şey istersen kafanı sok gol olmasın diye. Bana göre gol çünkü adam vurmuş savunma ayakta uyumuş sonra sok kafanı al faulu. Bu çakallıktır ama kuralara göre gol değeri kazanmaz. Ki bir kez daha söylüyorum Türkiye ligindeyiz ve bu gol değeri kazanmalı.

0|0
    0|0
    • hakemler çoğu pozisyonda yorumlarını iyi ayarlayamıyorlar. mesela quaresmanın net faulunde ne faul çalıyor, ne de kart göstermiyor. ya da başka bir takım veya fotbolcu da olabilir. hedefe kimseyi koymuyorum. genel olarak söylüyorum. bazı yere atlayanlara faul çalıyorlar. bir türlü dengeyi sağlayamıyorlar.

• Türkiye ligi çok farklı bir olay. Futboluyla, kararlarıyla. Bu lige özel futbol oynamalısın ki 1-0 kaybetme antalyaya. Bu lige uygun kararlar vereceksin ki Fenerbahçe gibi bir takım sayılmayan golü ile yenilgi almasın. Kaç kişi iptal etti Lig TV'yi maçtan sonra. Hem hakem Fenere karşı verilmesi gereken kararları vermedi hem Fenerbahçe oynanması gereken futbolu oynamadı.

• Kural kitabında kafa hizasına ayak sokmak faul demektir. Bu kuralın esneme gibi bir durumu olamaz. İptal olmasaydı da yanlış bir durum olurdu.

0|1
    0|0
    • bak ümit karanın barcelonaya attığı gole, ayağı nasıl kalkmış, barcelonalı futbolcu kafasını sokuyor. ama hakem golü verdi şampiyonlar liginde.

• Faul rakibe kasıtlı yapılan bir harekete mi verilir? Ben kaçar hocam haklısın.

• maçlarda ve spor karşılaşmalarında, bir sporcunun takımına sayı kazandırma olasılığı bulunan bir hareketini önlemek için, karşı takım oyuncusunca başvurulan kuraldışı davranış olduğu kasıt var tabii ki. amaç kuraldışı durdurmak ve önlemek çünkü.

• Besiktasliyim ilk izledigimde fena küfrettim cok bariz gol dedim.
    Tekrarina bakinca gercekten dogru karar.

Kurali bilmeyenler icin konusmasi da kolay.

Ha bu arada etmisim kurali ya son 6 golün 4ü rövesata olacak birakin olsun be tas gibi goldü <3

Yalniz 3 net penaltisi vardi fenerin.
    1 de Antalyasporun

0|0
    0|0
    • çoğu hakemin yorumlarını ayarlayamıyor. bazen ikili mücadeleye faul diyip düdük çalıyorlar. bazen bariz penaltıları golleri vermiyorlar.

• ben yatiyorum. futbolcunun suratina kalkan ayakla, topa kalkan ayak farkli diyorum. her ayakmkalkmasi tehlikeli hareket olarak, her ceza sahasi icinde ele degen top penalti olarak degerlendirilemez. kuralda ne yazarsa yazsin. hakem pozisyonu süzer kararini verir. daha fazla uzatmayalim bence. iyi geceler. sizin gorusunuz sizde, benim gorusum bende kalsin. iyi geceler.

• Kural da kitabında :)

• sow arkası dönük ve topa odaklı adam kafasını sonradan sokuyor çakallık yapıp faul çalsın diye nitekimde çaldı adam amacına ulaştı artı kafasına tekme de gelen değil kaval kemiği yani o kadar kıvranması bile abartı

0|0
    0|0
  • Sow vurdu sonra dizliğine denk geldi. Bence goldü.

0|0
    0|0
  • Tüm eski hakemler faul dedi.

0|1
    0|1
    • iyi de röveşatada diğer adama bakamaz ki. antalyalı kafasını sokmuş.

• Tehlikeli hareket var.

• sow topa göre pozisyon alıp yatıyor. senin dediğin gibi olsa bu isimde röveşata diye gol olmazdı. bak ümit karanın barcelonaya attığı gole, ayağı nasıl kalkmış, barcelonalı futbolcu kafasını sokuyor. ama hakem golü verdi şampiyonlar liginde.

• Eyyam yapmiş cüneyt.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;