Kadın dövmek suç mudur?

Esperanza
Nisa Suresi 34.Ayet. Kadının istenileni yapmaması halinde erkeğe "kadını dövebilirsin" der. Medeni kanunumuz kadını dövmenin suç olduğunu söyler. Bu iki farklı durum hakkındaki yorumlarınızı nelerdir?
Güncellemeler
+1 yıl
Öncelikle bu ve benzeri sorulara, serin kanlı, paylaşımcı ve eğitici yaklaşan herkese teşekkürler. Sahip olduğu bilgiyi tüm iyi niyetiyle paylaşan herkese... Bir soruyla ya da bir yorum farklıyla kendini kaybedecek düzeye gelen arkadaşlar içinse zaten fazla bir şey söylemeye gerek yok :)
Kadın dövmek suç mudur?