Beyin emarında kist çıktı

Arkdaşlar annemn beyn emarında kist çıktı. Hipofiz bezinin üzerindeymş göz damarlarının üzerinde ve sağ gözünün görme alanını daraltmş. başınıza daha önce byle bişi geldi mi? Sizce ne yapılır? doktor tahilleri başka yere gnderdi. ne olur sizce ?

0|0
410

En İyi Kız Görüşü

• gecmis olsun.

Doktor degilim ama benimde basima geldi bildiklerimi yaziyim:

hipofiz ustunde cikan kistlerin boyutlari onemli. Ya gorme sinirlerine ya da hipofize baski yapiyorlar ya da ikisine birden. Eger gorme sinirlerine baski yoksa o zaman ilacla tedavi deneniyor. Ama gorme sinirine bir baski varsa gorme sorunu olmasin diye ameliyatla aliniyor.tabi gorme sinirine ne kadar baski yapiyor, buyuyor mu oyle kaliyor mu falan bunun gibi amelyata karar vermek icin bir cok parametre var yani gorme sinirine deyiyor bu hadi amelyat gibi bise demem cok sacma olur.

benim anladigim kadariyla oyle cok zararli ya da olumcul birsey degil hipofiz bezi ustunde cikan kistler. yani oyle kanser falan gibi seyler olmuyo. kendini kotu hissetme yani tedavisi olan cozulen bir sorun.

bi kismi hipofiz bezine baski yapip vucutta hormon dengesini bozuyor o zaman ilac tedavisiyle o kist(adenom oluyor ozaman) kuculebiliyor hatta yok edilebiliyor.

Eger gorme sinirine baski yapiyorsa o zaman burundan girilerek bi amelyat yapilarak kist ya da adenom aliniyor ki goz sinirleri hasar gormesin. Operasyon icin tecrubeli bu amelyatlarin yapildigi bi hastane ve doktora gitmeni tavsiye ederim. Tecrubeli bi doktorsa oyle korkulacak birsey degil yani.

bende prolaktin hormonunun asiri salgilanmasina sebep oluyordu ilac aliyorum ben zaten onun icinde 2 tane ilac var piyasada prolaktin salgilamasini duzelten. 1 yildir kullaniyorum ilaci kist (aslinda kist degil adenommus bende ki- kist su kesesi adenom da canli hucreler) 20 de 1 oranina kadar kuculdu baya bi kuculdu yani. Sende iyi hisset kendini annenede destek ol tedavisi olan ilac ya da amelyatta olsa cozulen bir hastalik yani.

Gecmis olsun tekrardan!

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• geçmiş olsun. Allah şifa versin. dua etmekten ve işinin ehli doktorları arayıp bulmaktan başka bişe düşmüyor şuanda size. sadece şunu söyleyeyim özellikle Bursa 'da İstanbul ve Ankara' da çok iyi doktorları araştırıp onlarada bu sonuçları göstererebilirsiniz paralelde. bu biraz yorucu bi süreç akrabaların da yardımı gerekebiliyor. biz sülalece seferber olmuştuk zamanında.

0|0
    0|0
  • Kist ise eğer paniklik bir durum yok. Kolayca müdahale edebiliyorlar. ..Ciddi ve profesyonellere tahlil ve tekikleri yaptırmak lazım. Neticede hassas bir bölgede..

Ancak Tıp'da yöntemler son 4-5 yılda çok ciddi anlamda gelişti ve Türkiyede bunun gerisinde kalmadı çok şükür. Olmadı özel hastaneye gidin.

0|0
    0|0
  • aynı sorun teyzemve dayımda var dayım amelıyat oldu alınamadı sıvı haldeydi ıcı bosaltıldı 3 yıl sonra tekrarladı teyzem gozunu kaybedınce fark edildi ısık tedavısı yaptırdı olumlu sonuc verdı kuculmeye basladı dayımda bu ay sonu ısık tedavıye gırıcek

0|0
    0|0
    • ışık tedavi kesin çözüm mü peki ?

• ısık tedavısı kezın cozum degıl ama sonucta amelıyat olmuyor ısık tedavısıne tepki vermıyorsa amelıyat olması gerekıyor eger tepki verırse ıyılesme donemıne gırerse ıkı defa daha ısık tedavısı yapılır bır hastaya en fazla 3 defa uygulanıyor kontrollerı var ısık tedavısını yapılınca 3 ayda bırkontrole gıdıp durumuna bakılıyor gereklı gorulurse tekrar yapılıyor allah sıfa versın moralını bozmayın stres sınır tetıkler uzmemeye dıkkat edın

• geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Senin beyninde kist var benim beynimde pas var. Dalga geçmiyorum. Bu yüzden sağ/sol lob arasındaki sinyal geçişleri sıkıntılı. Pas limbik beyne yakın. Hayatım boyunca mutluluk bana uzak olacak. Duygusallık diye birşey yok. Mantık üzerine kurulu bir hayatım olacak. Sana doktorumun numarasını vereyim. En iyi cevabı ondan alırsın.

0|0
    0|0
  • Aramızda bir beyin cerrahı olsa bile mr sonuçlarını istiycektir. Bu yüzden yanlış adrestesin kanımca. Selametle

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.Kistin nerde nasıl boyutunu filan hesablarlar eğer durum acilse ameliyat olur.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun :(

0|0
    0|0
  • araştırmaya girdi işte bakacklar

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• benimde müstakbel kayınvalidem de aynı sıkıntı var gözü iyi görmüyo diye gitti bunlar çıktı başına..bugün yıne hastanaye gidicek sonucunu bizde merak ediyoruz ben kötü düşünmemeye çalışıorum ..hastaneye yatma ihtimali de var ilaçlı emar a mı ne giricekmiş araştrma yapılıcakmış damarlar genişletilip

0|0
    1|0
  • Panik yapma ve anneni de üzme.Kistin durumuna göre değişiyor diye biliyorum.İlaç tedavisi olan da var ameliyat olan da.Doktorun cevabını bekle.

0|0
    0|0
    • geçmiş olsun bu arada:( uykusuzluğuma ver.

• önemli değil teşkkr ederm.

• sinirleri sıkıştırıyordur muhtemelen.Ama hiçbirimiz doktor değiliz.Konunun uzmanı bir doktor en sağlıklı şekilde yardımcı olur.Doktora gitmeden sorularınızı bir kağıda falan yaz müsait bir anda sor.Unutmamış olursun .

• Doktor bilgi vermedi mi sana?

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;