Batıl inançlarınız var mı? En saçma batıl inançlar hangileri?

Taklamakan
Batıl inançlara inanır mısınız, batıl inançlarınız var mıdır? En çok yaptıklarınız nelerdir? Sizce en saçma gelen batıl inançlar nelerdir?
Güncellemeler
+1 yıl
Hemen aklıma gelen birkaç tane yazım dedim ben de komik ya bunlar :)

Sağ avuç kaşınırsa para gelir, sol avuç kaşınırsa elden para çıkar.

Akşam tırnak kesilmez.

Akşam sakız çiğnenmez, akşam çiğnenen sakız ölü etidir.

Hamile kadın as ererken neye bakarsa doğacak çocuk ona benzeyecektir.

Bir erkek iki kız arasından geçerse köşe olur.

Ayakkabının ters gelmesi hastalığa işarettir.’

Bıçak elden ele verilmez önce masaya konur sonra diğeri masadan alır..
Güncellemeler
+1 yıl
Neler varmıs arkadas. eglenıyorum valla okurken :)
Güncellemeler
+1 yıl
ara ara hala cevap gelıyo :)
Batıl inançlarınız var mı? En saçma batıl inançlar hangileri?