İntihar olayları neden giderek daha da artıyor?

Gizli Üye
Ülkemizdede giderek artan bu intihar olaylarının asıl sebebi nedir her ölümün ardından pek gerçekçi olmayan açıklamalar yapılıyor yada o yönde laflar dönüyor çoğuda çözümü dünyada mevcut olan şeyler bir insan neden özkiyim yapar onu yaşadığı dünyaya soğutan nasıl bir ruh halidir anlayamıyorum

Dünyada ortalama her 3 saniyede bir intihar girişimi her 40 saniyedede bir intihar sonucu ölüm gerçekleşiyor ve çok ciddi bir sorun parasal veya ailesel sorunların buna sebep olacağına pek inanmıyorum sizce bu denli artmasının sebebi nedir?

Ben çok üzülüyorum hepsinede keşke canlarına kıymadan önce başka çözüm yolları olabilirmi diye iyice bir düşünselerdi.
İntihar olayları neden giderek daha da artıyor?