Totem nedir yada totem yapmak?

bu sadece maçla mı ilgilidir ?...off neymiş soru detayım kısaymış kısa ve öz işte allah allaa

0|0
519

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde spor karşılaşmaları için yapılır. Batıl inanç. En son geyiğini bir erkek bir kadında yaptılar.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Totem: istenilen bir durumun, olayın gerçekleşmesi halinde; aynı olayın tekrar gerçekleşebilmesi için gerçekleştiği zamandaki yapılanları tekrarlamaktır.

0|2
    0|0
  • simdi sizlere bir cok acıklamasını yapacağım
    mesele bir esnafın benim dükkanımın önünden bir köpek veya kedi gectiğinde o gün benim için cok kazançlı oluyor. Gibi seyler veya ufakken oynadığımız misketler hani bazı cocuklar der ya bu benim uğurlu misketim :D veya is yerlerinde yapılan siftah yani kasaya giren ilk para. gibi bir çok sey var

0|1
    0|0
  • Totem olayı futbol konusunda oluyor genellikle sıkı bir taraftardır ve kendince totem yapar işte ben bu maçda totem yaptım böyle yaparsam hep kazanıyoruz inancı yani takımının galibiyetlerinden kendinede bi pay çıkartır ben bole yaptığım için hep kazanıyoruz falan

Kadınların totemi olurmu bilmem yani futbol dışında totem yapan olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • mesela ben önemli bir sınavım açıklanacağı zaman hep akşam tam saat 5 te sisteme girer bakarım çünkü sınavımın sonucunun böylece iyi olacağını düşünürüm.

0|0
    0|0
  • totem uğur getirmek adına yapılan maddi bir kavramdır .ağaca yamalık baplamak gibi yada uğur böceğine şarkı söylemek

0|0
    0|0
    • maddi mi

• evet bazı kızların totemi sevgilisinin aldığı oyuncak ayısıdır yada kolyesi onu takınca uğur getirir sanar yada o ayıyla o gece uyuyunca herşey güzel olacaktır gibi tabi bunlar genel totemler sadece bir dilek için yapılan totemlerde vardır maddi ve manevi olabilir kuyuya para atıp aşk dilemek yada dua edip gerisini tanrıya bırakmak gibi ... kısacası elinden hiçbirşey gelmeyeceği için elinden birşey geliyormuş gibi yapmak .

• Aşk tutulması filmini izle anlarsın

0|0
    0|0
    • izledim zaten ama daha ayrıntılı anlamak istiyorum maç dışındada kapiş

• anlam her şekilde aynı değil ki

• Mantığını anladıysan sorun yoktur mantığıyla dusuncendekı totemı birleştir tamamdır

• Batıl birşey. Atıyorum penaltı kullanılacak ellerimizi baglayalım gol olmasın gibi mesela totem yaptık kısaca saçma birşey

0|0
    0|0
  • tamam sinirlenme sakin :D

0|0
    0|0
  • link

işte sana totem

0|0
    0|0
  • totem şudur örneğin bugun maçı tek ayak ustunde ızlersem macı kazanacazdır eğer kı ayagını yere ındırırde yenılırse benım yuzumden yenıldı gıbı bişidir

0|0
    0|0
  • ne alışkanlığı yaa totem bir tür batıl inançtır totem yapan kişi birşey yaparak isteğinin o yaptığı iş sayesinde kabul olacağınan inanmasıdır

0|0
    0|1
  • Maçla ilgili bi terim değil ama maç üzerinedn anlatırsam bazıları der mesela şu maçı ben izlemeyince hep kazanıyoruz der totem yaptım bugunde izlemiycem vs. der bunun gibi şeylere denir.

0|0
    0|0
    • peki ya maç dışında olursa?

• Şöyle bişey diyim sen mesela sınava gireceksin ve uğurlu saydığın kalemin var sınavlara sadece o kalemle girmende bi totemdir.

• ok

• uğur olması amacıyla yapılan anlamsız hareketler... batıldır ve hiç bir yararı yoktur.

0|0
    0|0
  • bende toteme inanırım maç seyrederken yer değiştiririm mesela

0|0
    0|0
  • Bir tür alşıkanlıktır.

1|0
    1|0
  • ben yararını gördüm milli maçlarda hep yaparım :D

0|0
    0|0
  • zaman zaman eğlenceli birşeydir, çok takılmamalıdır aynı burçlar gibidir, eğlenilir, iyi olur

0|0
    0|0
    • anlamını sordum nasıl bi şey olduğunu değil

• ooo sana da kırk saat burada açıklama mı yapalım. fazla takma işte, gerçeklik payı yoktur. tabi halk arasında totem yapmak anlamında kullanılan tabiri mi kast ediyorsun yoksa diğer anlamlarda mı

• her anlamda :D

• "şanseseri" kavramının ete kemiğe bürünmüş halidir

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Babamın her maçta yaptığı şey banada bulaştı azıcık.

0|0
    0|0
  • Nadal'ın totemlerine hastayım.

0|0
    0|0
    • naptıki

• Her servis öncesi şortunu düzeltir havluyla yüzünü kolunu siler sonra burnuna dokunur sonra iki kere saçlarını kulağının arkasına atar. istisnasız her servis öncesi sırasıyla bunları yapar.

• çok enteresan bi şey

• çokta totemde diyorum:)bende bilmiyorum anlamını

0|0
    0|0
  • bende yeni duydum ne

0|0
    0|0
  • Cansız nesnelere inanma yüceltme büyüsel gücü olduğuna inanma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...