Spor ve motivasyon? ?

insanın bazen parmağını oynatacak hali, isteği olmayabiliyor ve bazen istesede fırsatı olmayabiliyor
farklı zamanlarda farklı sporlar yaptım
şimdi de birşeyler yapmak istiyorum sağlığım için
ama o gücü kendimde bulamıyorum
o ilk başktaki heves kalmıyor bir süre sonra, bıkıyorum
moral motivasyonu yüksek tutmak için ne yapmalı?
"bilgisi" ve önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

0|1
24

En İyi Kız Görüşü

• Benim spor yapmam için hiç motivasyona ihtiyacım olmadı.. Sadece ''Sağlığım...'' ''Sağlığım...'' dedim başka birşey demedim. Koşu dışında müzik dinlemem mesela..
    Eğer ki spora başlayacaksan sana tavsiyem küçük küçük ara ara bir egzersizlerle başla derim. Kendindeki değişikliği görünce daha bi' çok spor yapacaksın.

Birde Kadınlar Kulübü sitesinin spor kategorisini öneririm. Binlerce bayanlar, kızlar, kadınlar spor yapıyor hatta gruplarıda var sporlar öneriyorlar fotoğraflarını çekip Before-After yapıyorlar. Gaz için bir numrara..

1|0
    0|0
    • hırs yapamıyorum hiç olduğu kadar yaa diyen bir tipim
      bir süre sonra o eziyet gibi geliyor
      sevebilmem lazım ama nasıl bilmiyorum, gaza gelsemde çok uzun sürmüyor o yüzden motive edicek şeyler lazım
      o siteyi biliyorum

• hantal biri değilimdir yürüyüş de yaparım hareketde ederim uzun süre hareketsiz kalmam
      ama dediğim gibi çok istiyorum aslında ama o hırs o gaz yok bende

• Hareketsiz olsan, emin ol anında yaparsın sporu hareket ede ede insanın canı istemiyor aynı kardeşim gibi. Fazla kasmayın kendinizi hareket ettiğiniz sürece spora gerek yok.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Müzik ile sporu bağdaştırmalisin
    Müzik ekstra motivasyon kaynağı

1|0
    0|0
  • Bende son 6 aydır hiç aksatmadan spor yaptim. Fitness ve yuzme. Son 1 aydır hiç enerjim yok. Ayaklarım ger geri gidiyor salona giderken.

Dün gittim mesela bisiklet yaptım 10 dk. sıkıldım kendimi saunaya masaja bıraktım. Sırf keyif için yani. Verdiğimiz paraları düşünüp sonuna kadar faydalanmalıyız bence...

1|0
    0|0
    • hava soğuk insan kıpırdamak bile istemiyor sadece havadan değil tabi bir çok sebepten
      bir hevesle başlayıp bir süre sonra bıkıyor insan
      nasıl severek yapıyor insanlar merak ediyorum cidden
      sporu sevmenin bir yolu varsa bilmek isterim

• 29 yaşındayım bazen içimde 60 yaşında bir teyze şalına bürünmüş oturuyormuş gibi hissediyorum :)
      enerji yükseltecek bir şeyler bulsamda o isteksizliğime bir çözüm bulamadım henüz
      ama dediğim gibi araştırmalarım devam ediciiikk :)

• Tamam bende takipteyim :)

• En buyuk motivasyon sevmek.
    Bu yuzden sevdigin sporu'u yapmayi dene.
    Imkanin varsa.

1|0
    0|0
    • sporu sevemedim maalesef bunun bir yolu varsa bilmek isterim

• yürüyüş yaparım devamlı zaten
      kafamı rahatlatmak için özellikle, müzik de dinlerim ama dediğim gibi etkili bir spor yapmalıyım ama bana hırs yaptıracak bir çözüm bulamadım araştırmaya ve uğraşmaya devam edeceğim
      teşekkürler yorum için

• Sev.
      Sana verilebilecek en iyi tavsiye bu.
      Rica ederim bol sans.

• Karsi cinsle bu sporu yapmak en buyuk motivasyon ama herkesin boyle bir imkani olmuyor tabi

0|0
    0|0
    • imkan olmaması da olabilir ama herkeste aynı etkiyi yapacağını sanmıyorum

• Birlikte yapma sansimiz olsaydi ne kadar etlili oldugunu hissettirirdim sana ama malesef :)

Kızlar Ne Diyor 1

• sana sadece bir video göndericem onu izle başka söze gerek kalmayacağını düşünüyorum çünkü bazne ihtiyacım olduğunda bunu izlemek yetiyor toparlıyorum kendimi linki ataıyorum ama youtube- süper motivasyon-birseçim yapın yaz ve izle sonra bana kendi görüşünü yaz bunu yap !

1|0
    0|0
    • bu tarz videoları çok izledim
      dediğim gibi gaza getiriyor insanı ama uzun süreli olmuyor maalesef

• sporu sevmiyorsun olay bu kendini keşfet ilgi alanın başka bir şey senin

• bende bunu söylüyorum zaten
      bir süre heveslensemde işkence gibi geliyor
      bunu sevmenin bir yolu varsa bilmek isterim

Yükleniyor... ;