1 ay

Spor sizin için bir kültür mü? Yoksa kendinizi onaylatma aracı mı?

Sporun nerede yapıldığı değil ne şekilde ve ne amaçla yapıldığı önemlidir.

Bir insan ideal bir vücut kitle indeksine ulaşmak ve sağlıklı olmak için yapıyorsa kendisi için yapıyordur.

Vücut geliştirme ve şekillendirme amacıyla ağır ve zorlayıcı sporlar, kendinizi başkalarına onaylatmak, kadınlarda arzu yaratmak motivasyonuna aracılık eden bir faaliyet. Bunun aksini iddia ediyorsanız yalan söylüyorsunuz ya da yanılsama içindesiniz.

Bir erkeğin kendini kadınlara onaylatmak amacıyla erkeklere dayatılan görsel kalıpların içine sıkışmaya çalışması kendine yapabileceği maksimum saygısızlıktır. Bilerek ya da bilmeyerek kadın cinsel stratejisine hizmet etmektir.

Kasla arzu yaratılmaz. Arzu başka bir kategori. Bir insan özgüveniyle, zekasıyla, maskülen duruşuyla ve kendine olan saygısıyla arzu oluşturabilir.

Kıçını yırtarcasına vücut şekillendirmek ya da daha çok para=daha çok kadın felsefesiyle yaşamak, kişinin özünde kendiyle barışık olmadığını ve bir türlü aşamadığı yetersizlik hissiyle alakalıdır.

Çinçin mahallesindeki Şahinci at hırsızı fakir zarganaların bile fitnessçılardan daha çok kadına ulaşabilmesinin özünde bu var. Adamın onaylanma ihtiyacı yok çünkü.

Unutmayın... Ne yaparsanız bir canavardan daha cesur, bir öküzden daha güçlü olamazsınız.

#FİKRETDOĞAN

Güncellemeler
1 ay
eksisozluk.com/kendim-icin-spor-yapiyorum-geyigi--5906715

"insanlar beni beğensin istiyorum, başkalarının beğenisi olmadan kendimi değerli hissedemiyorum" demeye cesaret edemedikleri için, hatta daha da öncesinde kendileriyle ilgili bu gerçeği fark edecek kadar kendileri hakkında fikir sahibi olmadıkları için böyle bir hikaye uydurma ihtiyacı hissetmişlerdir. işin gerçeği ise sadece başkaları tarafından beğenilme güdüsüyle hareket ettikleridir.

EKŞİ SÖZLÜK
Güncellemeler
1 ay
eksisozluk.com/kendim-icin-spor-yapiyorum-geyigi--5906715

Tamamen kapitalizmin dayattığı estetik standartlara uymak ve sağda solda bedenlerini sergileyerek çevrelerinden takdir toplamak istedikleri için spor yaparlar.

Spor sizin için bir kültür mü? Yoksa kendinizi onaylatma aracı mı?