İp atlamak boyu uzatır mı?

91liyim ve boyum 159 basketbol vs boy uzatır derler ama atlamayla alakası oldugunu söylerler bende günde en az 5 10 dakika ip atlıyorum havadaki herhangi birşeye atlayarak uzanmaya çalışyıroum. Sizce uzatır mı boyumu yogurt ayran da çok tüketiyorum.

0|0
415

En İyi Erkek Görüşü

• 21-22 yasına kadar gelişir kızlar sınırdasın ama sen yinede balık ye sevmiyorsan hapını iç yüzmekte uzatır ama ailede uzun kimse yoksa cokta farketmez yani bir anda 175 cm olamassın

0|0
    0|0
    • uzun var çok ama minyon tipli halalarım onlara çektm sanırım:(

• istemem tabiki aslında haklısın :)

• yani ben mesela 180 cm sevdikten sonra boyle biri seni kısa demez asık olabilir yeterki durust ol bakımlı ol

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• :D 91lisin ve boy mu atmak istiyorsun 18 yaşındayım bana en fazla 5 cm uzarsın diyorlar o da spor yaparsan diyolar yani sen 1-2 cm uzarsın en fazla kendini fazla yorma bence

0|0
    0|0
    • o da iyi:) yani uzaym da kaç cm olursa olsun:)

• yalnız abla ben erkekler göre demiştim kızlar erken başlarlar erken bitirirler ondan uzamazsın gibi geliyo ama inş. uzarsın :)

• Dediğin şeyler boy uzatır da büyüme kıkırdağının kapanmamış olması gerekiyor uzaman için.

0|0
    0|0
    • Aslında minyon tipliyim küçükken kemik yaşları küçük demişti doktor ama şimdi bilmiyorum umarım uzarm

• haklısın teşekkrler yorum için

• bi kere besin takviyesi bu yaştan sonra boyunda gelişme göstertmez çünkü ergenliği bedenen tamamladın iki ergenliği bedenen tamamladığın için zıplamanın faydası olsa bile sana olmaz ki olduğunuda sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Askere gittiğimde 1.73 boyum vardı 56 kiloydum geldiğimde 1.80 boyum 86 kilo oldum ve boyum gene uzuyor 1.82 lere geldim sabahları tahin pekmez yiyorum bolca yumurtayla birlikte akşam yarim saat ip atliyorum yarım saat te basketbol oynuyorum kanın ne kadar çoksa ve kan dolasimin iyise yasin kaç olursa olsun sporla boyun uzuyor Şu an bile herkez senin boyun uzamis diyorlar :) :)

0|0
    0|0
  • birkaç santim uzarsın ama fazla bir beklentiye girme. çokta kısa değilsin ayrıca.

0|0
    0|0
  • boy uzaması ergenlikte özellikle 25 yaşına kadar uzamaktadır erkekler için bu daha geçerlidir kızlar da ise ergenliğe 11 - 14 yaş arasında girdiklerinden boy uzaması pre matura ergenlikte daha az olmaktadır umarım yardımcı olmuşumdur:))

0|0
    0|0
    • o nedemk prematura ergenlk:)

• evet olabilir yaşınız kilonuzu öğrenebilir miyim sakıncası yoksa bir de genetik faktördür boy uzunluğu anneniz babanızın boyuna genellikle litmanch cetveline göre -10 cm ya da +10 cm oynadığı görülmektedir üzülmeyiniz ya bende üzülüyorum siz üzülürken görüncce):

• 91liyim 55 kiloyum:) annem uzunmuş gençken ama şu an 5 cm felan daha fazla belki bilmiyorum babamda o sıralarda

• 19-20 li yaşlardan sonra iskelet gelişimini tamamlar diye duydum. yani 159 boyun hayırlı olsun. senden kısa insanları düşün. bundan güç alarakta hayatına güzel bir şekilde devam et kardeşim...

0|0
    0|0
  • uzamazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

0|0
    0|0
  • kemik gelişimin durduysa üzgünüm sadece esneklik kazandırır

0|0
    0|0
  • boyun uzar ama çok zıplarsan göğüslerin sarkar :D karar senin boy mu meme mi:D

0|0
    0|0
    • haha:)) sarkmaz o kadar büyük değil zanntmiyorum boyy önemli benim içn:)

• yok yaa zıplamayla boy mu uzar kendine işkence etme bence:D küçük gögüslü ve orta boylu (1.60 bence iyi) bayan seven çok kişi bulabilirsin eminim:D

• peki teşekkrler:)

• Babanın boyu+ annenin boyu= ... Bölü. 2 sonra cikandan. 10 çıkar sonuç boyun 5 aşağı 5 yukarı

0|0
    0|0
    • alakası yok dostum iyi sallamışsın

• peki öyle olsun da benim babamın boyu dedemden daha uzunmuş babaannemde uzun ki ikiside kısa babam 1.85 diğerlerinin ortalaması en fazla 1.70

• Bak ark. 1.70+1.85 topla ne yaptı 355 mi böl 2 ye 177.5 mi erkek için +10 kız için -10 ne oluyor bide spor falan diğer etkenler +5- ne yapar şimdi oldumu kapisss

• bu saattn sonra uzamassın malasef:)

0|0
    0|0
    • ya ama ama ben okuduguma göre 22 yasında şu kadar uzadım diyorlar kaç yaşına kadar uzadınız sorularına boyum uzarmı sorularında uzamaz diyorlar anlamadım:)

• 55 kiloyum

• kilonda ideal sne beni dinle bir spor salonuna yazıl yazıldığında amcını da söyle onlar sana en uygun yöntemleri ve yemek şeklini söylerker

• Belki ama zor ..

0|0
    0|0
  • Benim basketbol oynadığım 91'li elemanlar 2,02 falan. Senin boyun uzamak için çok geç kalmış. Bu saatten sonra öyle bi' sıçrama bekleme. Uzasa bile (belki) 2-3cm o da bellllki.

1,59sun en fazla 1,62 falan olursun. Erkek için 1,65 bile kısa.

0|0
    0|0
    • 2 3 cm olsa daha ne isterm yaa:(

Kızlar Ne Diyor 4

• Pılates yap cıddıyım durusunu duzeltıyor daha dık duruyorsun ve kasların uzuyor kemıklerın artık cok az uzar ya da uzamaz ama pılatesle durusun duzeldgı için daha uzun durursun tavısye ederım :)

0|0
    0|1
  • Meraba ben 15 yaşındaym boyun 1.62 ip atlarsam ya da boyum uzar mı sizce lütfen yardım edin

0|0
    0|0
  • bende 1.70 boyundayım uzamak istiyorum ya

0|0
    0|1
  • 21 den sonra bi halt olmaz sanki =(

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;