Islam dinine ait kitapları seçerken hangi yazarları önerirdiniz? Bilgisi olanlar bilgisini paylaşırsa sevinirim

Dinimizde edilecek olan duaların yer aldığı bir çok kitap var piyasada. mesela bayram fm diye bir radyoda sırlı dünyalar kitabı dağıtılıyor. ben o kitabı almak için sipariş verdim . ama ne yazarını ne de yayın evini öğrenmedim. kitap paralarının ise diyanet dışındaki vakıflara gittiğini söylediler. gerçekten oraya gidiyor mu bundan emin olmak için nasıl bir belge istemeliyim ? ve hangi yazarları tavsiye edersiniz. bu tarz kitapları nerelerden almamız daha doğru olabilir?

Güncellemeler:
pardon kitabın ismi sırlı dualar kitabı olacaktı
elmalı hamdinin kuran meailini okudum. kuran meali dışındaki kitap yorumlarını alabilir miyim. kendimi daha çok okuyup ilerletmek geliştirmek istiyorum. sırlı dualar dediğim o kitabı arkadasım aldı. ve dileklerinin çıkmaya başladığını falan söyledi. içindeki dualar sahabilerin ve peygamber efendimizin dualarından oluşuyormuş. yazarı imam nevevi yayınevi ise hicaz yayıncılıkmış.

0|0
111

En İyi Erkek Görüşü

• Sayın arkdaşım, öncelikle Allah kolaylık versin. Ama sana söyleyeceğim bir kaç nokta var lütfen çok dikkatle ve rikkatle dinle. İslam dinini öğrenmek bu çağda çok kolay. Her serde open source var. Ama dikkat etmen gereken bir kaç husus var.

1. Asla sırlı dünyalar gibi saçma sapan ne idüğü belirsiz objelere aldanma. İstismar edilirsin. Bu alanda çok tüccar var. Hem inancın sömürülür hem de paran sömürülür. Zaman kaybedersin; hakiki islamı öğrenmezsin. Hiç tevessül etme.

2. Öncelikle bir ilmihal kitabı edin. Çok dikkatli satır satır oku. Zaten en önemli din ve hatta dünya kitabı ilmihal kitabıdır. Gerisi sonraki iş. Sen Ömer Nasuhi Bilmen'in sadeleştirilmiş Türkçeli bir ilmihal kitabını al oku.Diyanet'in ilmihal kitaplarını da alıp okuyabilirsin.

3. Kur'an-ı Kerim in Türkçe mealini oku. Hem de hergün bir kaç safya. (Hasan Tahsin Feyizli, olabilir). Ömrün boyunca meal okumayı adet edin. Hatta bir kaç farklı çevirmenin meallirini de okuyabilirsin)

4. Asım Köksal'ın İslam Tarihi kitabını oku. Hatta Asım Köksal hocanın tüm kitaplarıni satın al oku. Güvenilirdir meraklanma.

5. Siyer kitabı edin. Siyer=Peygamber Efendimizin Hayatı demek. Diyanetin var mı bilmiyorum ama istersen sana ciddi bir yazar öneririm.

6. Hadis kitabı edin ve oku. (ilk üçü yap, diğerlerinde de isim öneririm)

7. Sakın modern ilahiyatçıların ikincil, üçüncül kitaplarına itibar etme. Birincil eser oku. Kaynağından öğrenn. Televizyonda çıkan din tüccarı esnafların sömürülerine aldanma.

1|1
    2|0
    • hadis ve siyer kitabı için önerebileceğin yazarların da isimlerini alabilir miyim. ne yapacağım peki iptal etme şansım varsa yarın ilk işim o kitabı almayı iptal etmek olacak. ya da yazarı ve yayınevini öğrenip sizinle paylaşsam o şekilde alıp almayacaıma karar versem daha mı uygun olur.

• en iyisi o. Ama sadeleştirilmiş versiyonu kuşa dönmüştür, eski basım bul. Ayrıca, o senin asker arkdaşın değil. elmalılı hamdi deme bir daha. Elmalılı Hamdi Yazır, de. Ruhunda fatiha yolla.

• doğru diyorsun.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• o tür kitaplara dikkat et en iisi kutsal kitabın meailini okumak(ilk okmak zor gelir şeytan vesvesesnden) sonra sahih hadisleri oku imam gazaliden falan fazlasyla yeter...

0|0
    0|0
  • yasar nurı ozturk...ıslam nasıl yozlastırıldı, kuranın temel kavramları, maun suresi, allah ıle aldatmak, hallacı mansur...hepsını okuyabılırsın

0|1
    0|0
  • Degisik bir acidan islami anlamak isterseniz. Size " Yürek devleti" ve "Yürek fethi" kitaplarini önerebilirim.

0|0
    0|0
  • arkadaşım değindiğin nokta gerçekten çok önemli okuyacağın kitabın yazarına bakacaksın ben imam gazalinin ve imam nevevinin kitaplarına bir bak derim eminim hoşuna gider

0|0
    0|0
  • tabiki de Kur'an ilk sırada. ama sana ibn teymiyye nin kitaplarını tavsiye ederim. bir çok kitabının türkçe çevirisi var.

0|0
    0|0
  • sırlar dualar bılmemneler...o dua kıtaplarının cou uydurmaca...

safsatalardan arınmıs dını ogrenmek ıstıyorsan yasar nurı nın kıtaplarını okuyabılırsın

0|0
    0|0
  • hüda kaya nın kitaplarını okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • elmalılı hamdi yazır . . ..

0|1
    1|0
  • kur'an ,einstein

0|0
    0|0
  • teşekkür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hakikat kitabevinin kitaplarıda cok faydalı onladanda yararlanabilirsin..

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;