Erkekte hangi vücut tipini seversiniz? (Endomorf-Mezomorf-Ektomorf)?

Önce bu vücut tipleri hakkında bilgi verelim.

EKTOMORF: Kemikleri ince olan erkektir. Göğüs kafesi ve omuzlar dardır. İnce bir görünümü vardır. Parmakları, elleri ve bacakları ince olur. Yağ oranı çok düşüktür. Kas oranı düşüktür. Bu yüzden çabuk yorulma ve halsizlik görülebilir. Metabolizmaları çok hızlı olduğu için kolay kolay kilo alamazlar. Yüzleri uzunca olur genelde. (Örnek: 1.80 boy 65 kilo)

MEZEMORF: Atletik yapılı vücut tipidir. Omuzlar geniştir bilekler kalındır. Kalça dardır. Bu vücut tipinde kas oranı biraz fazla yağ oranı ise düşüktür. Günlük kalori ihtiyacını alsalar kiloları sabit kalır. Yüzleri üçgen şeklinde olur genelde. Sert görünüm vardır. (Örnek: 1.80 boy 80 kilo)

ENDOMORF: Yağlı ve kaslı vücut yapısıdır. Omuzlar geniştir. Kalça geniştir. Bacak baldırları geniştir. Pazuları geniştir. Metabolizmaları yavaş olduğundan kolayca kilo alabilirler. Fakat aşırı derecede güçlü insanlardır. Ayı gibi tabir ettiğim tipten kodumu indirir. Kemikleri kalın iri yapılı erkektir. Başı genelde yuvarlak şeklinde olur. Örnek: 1.90 boy 105 kilo)

Güncellemeler:
Beyler sizin vücut tipiniz hangisi ayrıca?

0|0
45

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Mezemorf ve endomorf bence ikiside iyi

0|0
    0|0
    • Ektomorf? Hani şu balık kılçığı gibi olanlar? Onlar iyi mi :D

• Cevap veriyorum;mezemorf

0|0
    0|0
  • mezemorf

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben Ektomorf ya da göbekli erkekleri severim ki kızlar bana baksın :)) bende Mezemorfum. Allaha şükür bakıyorlarda.

0|1
    0|0
  • Benimki Ektomorf ile Mezemorf arasında. 1.81 boy 70 kiloyum. Fakat omuzlarım geniş ve kemiklerim kalındır. Boyum ile kilom arasında 11 fark olmasına rağmen vücut tipim hafif geniş olduğu için ince görünümüm yok. Bildim bileli kilom sabittir.

0|1
    0|0
  • mezemorf sanırım benimki 1.80 boy 75-76 kiloyum.2 yıldır kiloda hiç değişiklik olmadı.

0|0
    0|0
    • Çok iyi bir vücut şekli. Bozmayın. En ideali bence.

• Mezemorf vücut tipine sahibim.

0|0
    0|0
  • Ne kadar cahilsiniz arnold mezomorftu. Frank zane ektomorftu. bir bakin ikisinede :D

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;