Futbol Tarihinin En İyi Slalom Golleri

Lionel Messi / Barcelona – Getafe

Var olan futbolcular arasında en iyi çalım atan kişi olduğu tartışılmaz. Çalım atmayı kolay gibi gösteriyor. Sanki onun yerinde siz olsanız da geçebilirmişsiniz gibi. Lakin bu sadece bir illüzyon. Yürüyormuş gibi geçiyor. Siz onu bir de karşısındaki defans oyuncularına sorun.

Jordy Roura'nın onun hakkında söylediği; "Messi yapınca kolay görünüyor ama aynısını yapma düşüncesi bile delice" sözleri durumu biraz açıklıyor.

"Jordy Roura kim ya" demeyin ben de bilmiyorum.

Diego Maradona / Arjantin – İngiltere

Kimilerine göre yeryüzüne ayak basmış en yetenekli futbolcu. Bunlar kişiden kişiye değişen görüşler olduğu için saygı duyuyoruz. Ancak kaçıncı sırada olduğunun hiç önemi yok. 90'lar kuşağının belki de en büyük şanssızlığı, kendisini canlı izleyememiş olmasıdır. 86 Dünya Kupası'nda İngiltereye karşı attığı gol inanılmaz.

Zlatan İbrahimovic / Ajax- NAC Breda

Egosu boyundan büyük olan adam. Belki de sadece kendisine göre dünyanın en iyi futbolcusu ama olsun. Özgüven iyidir. Hollanda liginde oynarken, henüz yıldız adayıyken attığı bu golde bile buram buram ego ve bolca klas kokuyor. O zamandan belliymiş olacağı.

Oktay Derelioğlu / Türkiye – Belçika

Kimse Oktay'ı yerel düzeyde en büyük yeteneklerden biri olarak görmez. Bu gol kendisi adına fazla uç nokta. Sizi yanıltmasın. O kadar da rakibin belini kıran tiplerden değildi. Sınırlı yeteneğine rağmen yine de yaptığı iş Maradona'ya diss tadında.

Ronaldinho Gaucho / Atletico Mineiro - Cruzeiro

Şu an 20'li yaşlarda olanların idolü olmuş, çocuk yaşta futbolu sevdirmiş adam gibi adamdır kendisi. Çalım atmak, top sürmek deyince akla direkt olarak Ronaldinho gelir. Slalom onun işidir.

Lionel Messi / Barcelona – Bilbao

Ve yine Messi. Açıkçası ben bu golü Getafeye attığı golden daha büyük bir kabiliyet olarak görüyorum. Dikkat ederseniz bu maçta Bilbao defansı çok kompakt duruyor. Teker teker değil, 3er 3er geçiyor adeta.

Hatem Ben Arfa / Newcastle - Bolton

Bir dönem adı Beşiktaş ile de anılmıştı. Hala da gelebilecek yaşta. Kendisinde muazzam bir dribling yeteneği var. Her zaman takdir ettiğim oyunculardan biri olmuştur. Dünyanın en iyilerinden mi? Hayır. Seyir zevki açısından başlarda yer alır bence.

Ronaldo Lima / Barcelona – Compoctela

Nam-ı diğer göbekli Ronaldo. Ronaldo dendiği zaman aklınıza Cristiano Ronaldo geliyorsa liselisiniz. Yok eğer Brezilyalı Ronaldo geliyorsa, testi geçtiniz demektir. Sağ ayağının burnuyla çok canlar yakmıştır. Başta biz.

Neymar JR / Santos - Flamengo

Burada bir duvar desteği alsa da öncesi ve sonrası bireysel yeteneğinin eseri. Barcelona'ya transfer olmadan önceki dönemde "o lig yumuşak, sıkıyorsa Avrupa'da yapsın" diyen tuhaf insanlar vardı, sanki Brezilya liginde herkes böyle çalım atabiliyormuş gibi. Avrupa'ya geldi, hala ipe diziyor. Durduramıyoruz.

Ronaldinho Gaucho / Barcelona - Real Madrid

Sahnede tekrar Ronaldinho ve müthiş sağ ayağı.

Alex Pato / Milan- Barcelona

PES'te bir zamanlar dünyanın en hızlı futbolcusuydu. Hatta zamanla en iyisi bile oluyordu. Burda da tam bir playstation golü atıyor. Usain Bolt görse kıskanır.


0|2
46

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Benim gözümde hiçbiri Beckham'ın Yunanistan'a çaktığı son dakika frikiği değil.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Favorim zlatan

  0|0
  0|0
 • Bitmek bilmeyen futbol :) Ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • 🤔 🤔

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor... ;