Fatih Terim Rezaleti

Öncelikle kadro seçimleriyle başlayalım, tam bir rezillikti.

Mehmet Topal gibi orta sahada sağlam kesici özellikleriyle ve uzaktan şutları ile defansif özelliklerini çok iyi kullanan bir oyuncuyu orta sahada oynatmadık. Neden? Egoist Fatih Terim en iyisini bilir.

Orta sahada kimler var?

Mehmet Topal-Oğuzhan Özyakup-Hakan Çalhanoğlu-Arda Turan- Selçuk İnan-Mehmet Topal- Ozan Tufan

Yolda yürüyen yüz Türk'e sorsak % 95'i Mehmet Topal'ı gözü kapalı koyar ortasahaya.

Ama çok bilmiş Terim, Ozan-Oğuzhan-Selçuk üçlüsünü oynatmayı tercih edip diğerlerinden de vazgeçmek istemedi. İlla hepsi oynamalı dedi ve Mehmet Topal'ı stoper'e koydu, Arda gibi ağır bir futbolcuyu kanata koydu ve Hakan'ı da mevkisinden alakasız olarak kanatlara koydu ve ne orta saha görevini yapabildi ne kanatlar ne de defans.

Yani Fatih Terim'e dense ki bu takımı ve bu oyuncuları öyle oynat ki hiçbir şey yapamasınlar, sahadan silinsinler. Bundan fazlasını yapamazdı. Kanatlarda iş yapamadık Hakan ve Arda ile. Bu sefer de rakip takımları hiç yoramadık ve adamlar sürekli kanatları kullandı. Kanatlardan gidemedik bari içten kat edelim ama o da yok.

Her topu kaybettik.

Avrupanın en iyi beklerinden Gökhan Gönülden yararlanamadık çünkü önünde ne forvette ne de kanatta rakibi eksiltebilecek, sahte koşular yapabilecek, paslaşabileceği adam yoktu.

Orta saha sağlam değildi çünkü işlerini yapamadılar. İleri çıkmak değil defans yapmak görevleri gibiydi. Aldığımız toplarla hızlı çıkalım dedik olmadı çünkü ilerde hızlı adam yok, kontra yaptığımız tüm pozisyonları Arda ve orta saha oyuncularımızın yavaşlığından kaybettik ve üstüne bir atak daha yedik sürekli.

Arda Turan rezaletti.

Kimse kusura bakmasın geçmişte ne yaptı ise Milli takım için yaptı bunların şimdiye faydası yok. Adamın yürümeye mecali yok. Kontraya çıkacağız güya, top Ardaya geliyor kameraman yavaşlıyor yoksa kamera nın gerisinde kalacak Arda'cık. Neymiş o bunları hak etmemiş.

Türk taraftarı hak etti mi?

Madem kötüydün, rezalet haldeydin ve madem Türk Takımını bu kadar düşünüyorsun. Oynamazsın. Dersin ki ben kötüyüm, yararımdan çok zararım dokunur. Geri çekilirsin gerçekten kaptan isen. Bu yaptığı tamamen bencilliktir, konuşmaları da egoistliktir başka bir şey değil.

Ben kötü isem bunu biliyor isem yürüyemiyorsam çıkarım derim ki ben berbatım benim kendi egolarım değil bu takımın kaderi önemli.

Olan ne? Her bakımdan rezalet bir takım ve egoist bir teknik direktör ve oyuncu kadrosu...

Bu millet bunları hak etmedi.

Arkadaşlar bunlar milyoner adamlar. Biz burda konuşuruz adamlar orda dalgasına seyahatine bakar, gezmesine bakar. Hak etmeyenlere bu kadar değer vermeyin, laflarını da etmeyelim. Açıklama yaptı bay ego, stoperimiz yok diye. Sen ne utanmaz bir adamsın ya. Ömer Toprak'ı almayan sen adam Leverkusen de ilk 11 oynuyor o adamı kazanamadı..

Ersan Gülüm var Atınç var serdar aziz var bunları almıyorsun gidip Galatasaray da bile oynamayan Semih Kayayı alıyorsun neden? Çünkü siz bir topluluk kurmuşsunuz prim alsın diye kulübünde top oynamamış adamları alıyorsun..

Aylık 650.000 kazanıyor ve siz benden iyi mi bileceksiniz Türkiye ye ilk başarıları ben getirdim diyecek kadar da ufak, karaktersiz ve egoist bir adamsın Fatih Terim. Suçlu kimse değildir suçlu Fatih Terim'dir, daha neler sayarım ama değmez..


3|0
03

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

 • Biraz gururu varsa istifa eder , aldığı paraları bağışlar

  0|1
  0|0
 • Kibir abidesi kendini beğenmişin teki yaa hiç hazzetmediğim bir insan modeli başarılı bir teknik adamda değil ayrıca

  0|1
  0|0
 • Kardeşim değmez boşver seni de dava eder sonra :)

  0|1
  0|0
  • Haklısın da işte ucunda Türkiye var :)

  • İşin gerçeği şu ki rakipler de güçlüydü. Hırvatlar ispanyollar sağlam takımlar o yüzden kapanışı iyi yaptık yeterli o bizim orada bulunup eyfeli kırmızı beyaza boyamamız bile gururlandırıcı kadro gelişmekte olan bir kadro 2 3 seneye kadar çok şey fark eder. Üzülmeye değmez pek çünkü futbolcu ve t. direktör maaşını alıyor nasılsa :)

Yükleniyor...