LeBron Ve Jordan Ayakkabı Karşılaştırması

Merhaba arkadaşlar ben basketi çok seven bir insanım ve çoğu basketçinin bildiği gibi baskette önemli bir etken de ayakkabıdır. Peki ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

1- Oynadığınız pozisyona göre ayakkabınızı seçmek sizin için iyi olacaktır.

Mesela bir pivot oyuncusuysanız LeBron ve Nike Zoom sizin için kötü bir seçenek iken Nike Air Max ve Jordan sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Neden derseniz LeBron ve Zoom'da bulunan teknolojide ince yünlerden oluşma yaya benzeyen sistemler vardır bunlar cross ve driblingde size yardım edip keskin sağ ve sola dönüş hareketlerinde yardım eder, yani LeBron ve Zoom Forvetler ve Guardlar için ideal ayakkabılardır. Fakat Jordan ve Air Max'de bulunan teknolojide ise kuvvetli hava kesecikleri ile atlarken menisküs bağlarını çok zorlamaz ve atlamaya destek olur ve yere inişlerde kaslarınızı olabildiğince hızlı eski haline toplanmasına yardımcı olur.

2- LeBron vs Jordan

Evet arkadaşlar aslında bu kısım benim için çok zor çünkü ikisi de benim bebeklerim gibi açıkçası. :)
LeBron 12 ve LeBron 13'de kullanılan Hexagon ( Altıgen ) teknolojisi hareketi her yöne aktarabilme ve atlamaya destek olabiliyor ve bunu yaparken kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Çünkü çok yönlü düşünülmüş bu ayakkabı en acemi guardlarda bile zor crossları atmasına yardım edebiliyor. Fakat atlama yönüyle Jordan'dan eksik kalıyor. Fakat jordan sadece dış tarak uçlarında farklı yönde tırtık yönü bulundurduğu için crosslarda ve penetrelerde çok işe yaramıyor fakat atlamada momentumunuzdaki her bir gramı ani bir atlama enerjisine çevirebilir ve ani atlayışlar yapabilirsiniz.
Benim bu ayakkabılardaki tecrübem bunlardır. Benceye gelirsek ayakkabılardan hangisi daha iyi diyebilmek için fiyat ve dış görünüş karşılaştırması yapmak gerekecek. Benim favorim Lebron 13. Günümüz gösterişli basketine göre Jordan'ın ayakkabıları biraz daha klasik kalıyor. Jordan klas bir adam olduğu için ona yakışıyor ama bana pek gitmiyor sonuçta hiç birimiz serbest atış çizgisinden smaca giremiyoruz. :D
Her neyse, LeBron ve Jordan'ı karşılaştırdık bence en iyi ayakkabı dış görünüş dolayısı ile LeBron 13.
LeBron Ve Jordan Ayakkabı Karşılaştırması

- lebron 13
-jordan superfly 4 po


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Güzel bir bence eline sağlık.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...