Futbol ve Hayaller


Evet bir çok erkek çocuğu gibi benimde küçüklük hayalim büyük bir futbolcu olmaktı. benim hikayem 6 yaşında başladı. Futbol oynamaya 6 yaşında başladım, parklarda oynardım. 8 yaşında ise babamın da desteği ile oturduĞUm semtte amatör bir futbol takımı vardı, ona yazılmıştı.

2 yıl boyunca gittim geldim çalıştım çabaladım ve 10 yaşında bir gösteri maçı vardı yazın, o maçı bir çok menejer ve Ankaradaki bir çok kulüp alt yapı hocası izliyecekti. Hocamız bize böyle söylemişti o maça çıktım. 3 gol atmıştım güzel geçmişti maç ve o maçtan 1 hafta sonra babamı aradılar. Fenerbahçe Beşiktaş ve AnkaraGücünden alt yapı teklifi almışım.

Fenerbahçe Beşiktaş ve AnkaraGücü'nün dikkatini çektiğim o maçtan bir kare ortadaki uzun saçlı benim :)

Futbol ve Hayaller

Tabi sadece bunlar değil bir çok 2.lig takımlarındanda alt yapı teklifi gelmişti ama bu takımlar süper ligde oynuyorlardı ozamanlar o yüzden diyerlerini silip onlara odaklandım. özümde Fenerbahçeliyim babadan gelme. Ancak Beşiktaş ve Ankaragücü benle Fenerin yanı sıra çok daha ilgileniyor ve ısrarcılardı. Bir seçim yapmam gerekiyordu, ben de AnkaraGücü'nü seçtim.

Beşiktaş veya Feneri seçseydim İstanbula gitmem gerekiyormuş. Erindeğim için AnkaraGücü'nü seçtim. Neyse artık o kafamda canlandırdığım hayallere biraz daha yaklaşmıştım. Bilirsiniz milli takım hayali özünde tuttunuz takımla şampiyon olma avrupada büyük kulüplere gitme sayısız hayal. 15 yaşına kadar gitip geldim, hocalarım benden hep övgüyle bahsederlerdi. Yetenekli biriydim kendimi tarif etmem gerekirse beşiktaşdaki gökhan töre fenerdeki markovic karışımı bişeydim.

Çok hızlı bir futbolcuydum, bana tazı derlerdi arkadaşlar ozamanlar :) Neyse 15 yaşına kadar git gel çabala uğraş tabi liseye geçmiştim, ancak okul ve futbol bir arada yürümüyor yürütemedim. Bir seçim yapmam gerekiyordu. Hem de lisede bir kıza aşık olmuştum kafam iyice karışmıştı futbolu unutuyordum yavaş yavaş, düzenim dağılmıştı, anteramanlara geç kalıyordum, bazen gitmiyordum, verilin diyetleri uygulamıyordum, düzenim iyice kayboluyordu.

En sonunda 16 yaşında bırakmaya karar verdim ve okumayı seçtim. Futbollu bıraktığım için pişman olduğum zamanlar oldu. Mesela orada burada kendini futbolcu sanıp milyon dolarlar kazanan futbolcular görüyorum, o zaman pişmanlığım daha çok artıyor.

Futbolla ilgili sizin için küçük benim için büyük bir hikaye, okuduğunuz için teşekkürler. :) Sizlerin de futbolla ilgili bir hikayeniz varsa paylaşabilirsiniz, okumak isterim hikayeniz.


0|0
02

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

  • Seni ıslak odunla dövmek lazımdı. Gerçi belki hayatın için hayırlısı böyleymiş bilemeyizde. Sadece eleştirdiğim insanda yetenek varken bunu kullanmamak. Yani bu sadece futbol değil her alanda. Ya lisede çocuk yoldan çıkar dağıtır. Ailede sorunu çözüp kaldığı yerden devam ettireceğine senden bir şey olmaz deyip desteğini çeker. Ya aile engel olur. Ya torpille birisi yeteneği olana tercih edilir. Ondan sonra bu ülkede neden futbolcu, sanatçı bilim adamı yetişmiyor. E yetişenlerde trışka.

    0|1
    0|0
  • iyi paylaşım. eline sağlık

    0|0
    0|0
Yükleniyor...