Dünyanın En Zengin Futbol Kulüpleri

Dünyanın En Zengin Futbol Kulüpleri

En çok gelire sahip kulüpler sıralamasını Forbes şirketi tarafından her sene yapılmaktadır. Liste en son yapılan sıralamayı baz alarak yapılmıştır. En zengin kulüpler sıralamasına geçersek:

Liverpool FC

İngilterenin en köklü kulüplerinden biri olan Liverpool, 1892 yılında kurulmuştur. Sahibi Amerika kökenli Fenway Sports Group şirketidir. Kulübün geliri ise 651 milyon dolardır.

Manchester City FC

City, 1880 yılında kurulmuş bir İngiliz futbol kulübüdür. 2008 Yılında Arap asıllı iş adamı Mansur bin Zayed El Nahyan tarafından satın alınan kulübün geliri 689 milyon dolardır.

Juventus FC

Juventus, 1897 yılında kurulmuş İtalyanın önemli kulüplerinden biridir. Sahibi kulüp başkanı Andrea Agnelli'dir. Kulübün yıllık geliri ise 694 milyon dolardır.

Chelsea FC

Londra merkezli İngiliz kulüp 1905 yılında kurulmuştur. Sahibi Rus milyarder Roman Abramoviçtir. Kulübün yıllık geliri 901 milyon dolardır.

FC Bayern Münih

Almanyanın en iyi takımı olarak gösterilen Münih, 1900 yılında kurulmuştur. Kulübün geliri net olarak 1 milyar 309 milyon dolardır.

FC Barcelona

Köklü kulüplerden biri olan Barça, İspanya'nın özerk bölgesi olan Katalonyayı temsil eder. 1899 yılında kurulmuştur. Kulübün resmi geliri 2 milyar 600 milyon dolardır.

Manchester United FC

İngilterenin eski kulüplerinden biri olan United 1878 yılında kurulmuştur. Kırmızı şeytanların geliri 3 milyar 165 milyon dolardır.

Real Madrid CF

İspanya'nın Madrid kentinde 1902 yılında kurulmuştur. Kulübün yıllık net geliri 3 milyar 300 milyon dolardır. Eflatun Beyazlar şu an dünyanın en zengin kulübüdür.


Okuduğunuz için Teşekkürler.


0|0
00
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...