Anadolu Takımı Ağlaklığı..

3 büyüklerden biriyle oynamış Anadolu takımı ağlaklığını bilir misiniz?

Futbolla biraz haşır neşir olmuş herkesin duyduğu klişe laflar vardır. Hakem oynamalarına izin vermemiştir, onlar daha iyi mücadele etmelerine rağmen hakem baskı altında kalıp büyük takım lehine karar vermiştir, bu kadar kolay faul çalınmazdır…

Hiç de çuvaldızı kendilerine batırmazlar. Hani derler ya; dinime küfreden Müslüman olsa.. Peki bu kadar çok adaletsizlikten dem vuran küçük takım tarafı ne kadar adil dövüşmektedir?

Anadolu Takımı Ağlaklığı..

Peşin bir not bırakayım; Beşiktaş’lıyım ve başka bir takıma sempatim bile yok. Diğerlerine olabildiğince tarafsız gözle bakmaya çalışıyorum.

30 Ağustos Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Antalyaspor maçında uzatma süresinden çok şikayet ettiler. Fenerbahçe’nin 90+6’da gol atmasına çok dokundurdular. Olaya tek taraflı bakılıyor.

Bir kere, maç neden 5 dakika uzadı? Her fırsatta kendisini yere bırakıp serin ve yumuşak zeminde çimin ağır kokusuna aldırmadan saniyelerce yatan Antalyasporlular çok mu iyi niyetliydi? Sen oyunu soğutmak istersin, adamlar 90+6’da koyar, hevesin kaçar. Sonra başlarsın pozisyon faul değildi ve maç çok uzadı diye ağlamaya.Üstelik, Nani’ye ceza sahası içinde yapılan net faul hiç olmamış gibi davranarak..

Herkes eşittir,bazıları daha eşit.

3 büyüklerin, diğer takımlara göre kısmen de olsa bir hakem takdiri avantajı olduğu kesin. Gel gelelim, zaten gözleri bozuk olan hakemler, renk ayırt etmeksizin her takım aleyhinde ve lehinde bariz hatalar yapabiliyor. Bir yere kadar anlayışlı olmak lazım. Anlayışlı olmak ve kendi dürüstlüğünden emin olduktan sonra başkalarına çamur atmak gerek!

Oyunda beraberliği yakaladıktan sonra yerden kalkmayan şart kurnazı anadolu takımı futbolcuları.

Art niyetle, kasıtlı olarak rakibe sert girip sakatlık korkusu yaratarak sindirmeye çalışan anadolu takımı futbolcuları.

Ligde kıçları rahat edince, son haftalarda küme düşme potasındaki takımlara maç satan anadolu takımı futbolcuları.

Şampiyonluk yolundaki takımlardan biriyle oynarken, rakiplerinin yarıştığı takımdan teşvik prim alıp 6’yken 8’i zorlayan yine anadolu takımı futbolcuları.

Yıllarca 3 büyüklere yatanlar yine onlar…

Bu durumda kendilerini ezilmiş gören biçare camilalar, aslında göründükleri kadar da masum değil. Baştan aşağı kirli bir endüstri. Kimse masumiyet timsali gibi göremez kendisini. O yüzden çok şey yapmayın küçükler.


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Teşekkürler :)

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Türk futbolunda savunalacak en son yer. TFF ve onun şakşakcılığını yapan Türk Hakemleridir. Adana Demirsporluyum.. Ağlaklığı yalnızca Anadolu takımı yapmıyor 3 büyükler de yapıyor. Ortada hata varsa yapılır çünkü bizim hakemlerde art niyet var tffnin tetikçiliği yapılıyor. Her maçta değil. Belirleyici maçlarda

  0|0
  0|0
 • Fenevde bir anadolu takimidir ve oldukca eziktir

  0|1
  1|1
Yükleniyor...