Lazer ile çizilen göz tekrar bozulabilir mi?

Çoğumuz radyasyon ve elektronik cihazlar yüzünden kimimiz ise ırsi olması sebebi ile erken yaşta göz sağlığını kaybediyor. Günümüzde yaygın hale gelen lazer tedavisi ise gözü belli bir miktar iyileştirebiliyor. Ancak yarım saat sonra öleceğimizin garantisi olmadığı gibi lazerin de gözümüzü tedavi edeceğine karşın bir garantisi yok.Lazer ile çizilen göz tekrar bozulabilir mi?Peki lazer ile çizilen göz tekrar bozulabilir mi?

1|0
1412

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Evet, göz eski haline dönebiliyor.

0|0
    0|0
  • zaten çizdirip etkili sonuç almak için gözünün ilerlemesinin durması gerekiyor. durmazsa sonra sen çizdirdikten sonra 0.20 0.50 1 2 derken tekrar artar felan sjfhd

0|0
    0|0
  • Evet bozulur ayrıca çok ciddi rahatsızlıklara ve körlüğe kadar ciddi sıkıntıları var. Ben o kadar göz doktoruna gittim hepsi gözlüklü neden? Bu uygulamaların hiçbiri sağlıklı değilde ondan. Kontak lens bile kullanmıyolar

0|0
    0|0
  • Bozulsun ya da bozulmasın.. +40 sonra yakın gözlüğü baslicak sonuç gözlük :))

0|0
    0|0
  • Benim de merak ettiğim bir soruydu yaptıran ve sonuçlarından memnun kalanlar veya pişman olanlar var mı acaba.

0|0
    0|0
    • 3 ay önce yaptırdım çok şükür Allah ıma

• @By_yurtseven Allah pişman etmesin bende düşünüyorym en çokta kış aylarında malum camlar buğulanıyor 😒

• Ya kardeşim sana bişey diyim mi 10 bin olsa razı gelirmişim o derece 2-3 gün ameliyat acısı var o kadar sonra her dakika şükür içindesin benim gözlük bile yetmiyordu en ön sıradan gözleri kısıyodum sen düşün en arkada rahat rahat takılıyorum derste😀

• Ben 1 buçuk sene önce çizdirdim cam gibi görüyorum sorun yok.

0|0
    0|0
  • Tekrar bozulmuyor diyor yaptıranlar

0|0
    0|0
  • Bozulur

0|0
    0|0
  • Yaslaninca sanirim sorun olabilirmis. Bende dusunuyorum cizdirmeyi.

0|0
    0|0
  • Bozulabilir

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla tekrar bozuluyor

0|0
    0|0
  • Zannetmem

0|0
    0|0
  • Bozuluyor. Annem 15 sene önce lazer ameliyatı oldu. Şimdi bozulmaya başladı ama benim kadar yüksek takmiyor 1.5 falan. Ben ise 5.00 takiyorum miyop aynı zamanda astigmat var. Ben lazer ameliyatı olacağım. Göz numaramın durmasını bekliyorum. Evlenmeden önce kurtulacağım. Kaç seneden beri gözlük kullanıyorum.

0|0
    0|0
    • Benimde biri 5.50 goz numaramın ama hiç durmuyor ya biraz sabit kalıyor sonra tekrar artıyor bende kaç yıldır kullanıyorum. s

• yaslilikda sorun var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İlerlemesi durmuş göze yapılırsa kalıcı oluyor. Ancak ilerleyen göze yapılması pek tavsiye edilmez. Zira ileride numara artışına göre tekrar müdahale gerekir.

0|0
    0|0
  • Sanırım benim kadar eskisi yok..
    Tabiri caizse gözümü çizdireli tam 8 sene oldu. Ameliyat olduğum günden beri çok mutluyum. Varsın gözüm 3-5 yıla kadar tekrar bozulsun sorun değil. Önemli olan 20li 30lu yaşları gözlüksüz yaşamak.. 😊

2|0
    0|0
  • tabii ki sonuçta göz kusurlarının arasında tembellık varsa zamanla ama uzun zamanla ve gözü korumana bağlı olarak belırlı süre zarfında bozulmaya başlar

0|0
    0|0
  • şimdi lazer yaptıracaksınız öncelikle 30-35 li yaşlarda olmanız gerekiyormuş. Değerlerin tam oturması için. Tedavi olun ona göre yaptırın, kimi insana önermiyor dr. lar. En iyisi gözlük aslında. Devlet hast. dil de Kudret Göz falan gibi iyi yerlere gitmekte yarar var diye düşünüyorum. Gemiş olsun.

0|0
    0|0
  • Goz yapisi beden ile birlikte gelisir. Vucut gelisimi tamamlanmadan laser yapilirsa numara yükselebilir. Cevremde yükselen oldu. 30 yas sonrasına birakilmali.

1|0
    0|0
  • Zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • valla bende çizdirdim doktor bidaha bozulmaz dedi anca çok pc ve tele bakılırsa yorulma oluyor herkese olduğu gibi o kadar

0|0
    0|0
  • Evet tekrar bozulma riski hic yok olmaz..

0|0
    0|0
  • doktorlar söylüyor zaten bozulur diye.

0|0
    0|0
  • Kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • 40 yaşından sonra tekrar ilerleme başlıyor.

0|0
    0|0
  • Bozulabilir tabii ama hemen öyle kolay değil

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;