Burun estetiği ve deviasyon ameliyatı olanlar var mı?

Cuma günü kesin tarih belli olmak üzere hem deviasyon hem de estetik ameliyati olacağım burun için. Ama biraz tırsıyor olabilirim tabiki. 10 güne kadar ağrısı olabileceği söyleniyor. Daha önce olmuş olanlar varsa deneyimlerini paylaşabilirler burada. Hem ben cesaret almış olurum hem de kararsız olanlar karar vermiş olur. Devlet hastanesinde olacağım bu arada.

0|0
711

En İyi Erkek Görüşü

• Ameliyat olmadım ama olanlardan gördüğüm bir kaç gün ağro olsa da ilaçlarla idare edilebilir.
    Burun çevresinde morluklar oluşabilir. Yapacak bir şey yok. zamanla geçiyor. O süre zarfında insan içine çıkmazsanız daha bir moralli geçiyor.

Bir de nefes alma güçlüğü sebebiyle yaptıracaksanız hiç durmayın. Ameliyat olanlar "daha önce nefes almıyormuşum" diyorlar.

Yok eğer sadece estetik amaçlı ise gerçekten ihtiyacınız var mı ona bakın. varaa yaptırın gitsin. Bir şey yok da sadece takıntıysa, takıntı ameliyattan sonra da devam edecek :)

0|0
    0|0
    • Yok asil sebep nefes alamama. Hazır bunun için olacaksam estetiği de araya katayım dedim. Yoksa sırf estetik için hayatta olmam:D

• Yaptırın mutlaka o zaman. Bir kaç gün sonra sıkıntılarınız geçer. Şimdiden geçmiş olsun.

En İyi Kız Görüşü

• Şuracığa yanaşayım, ben de ocakta deviasyon ameliyatı olacağım. Bana söylenen deviasyon ameliyatından çok kısa süre sonra normale dönüldüğü, estetikte ise bir süre göz altında morluklar ve burunda şişlik oluştuğu yönünde. Ama ikisinde de olağanüstü bir durum yoksa bir gecede taburcu olunuyormuş.

0|0
    0|0
    • Aynen size söylenenler söylendi bana da. Ama bizde 12 ekimde hastaneye yatiş olacak, 13 ekim ameliyat, 14u de çıkış olacakmış. Deviasyon basit bir ameliyat ama estetik epey zorlu dedi. 1 ay yüzün sis olacak hatta ilk günler kamyon çarpmış gibi olacaksın dedi doktor. Çok korkuyorum dedim. Her ameliyat zordur ama korkma dedi.

• Ya bir ay çekeceksin ama inşallah bir ömür rahat edeceksin. Her şey gönlünce olsun, ağrın sızın şıp diye feçsin inşallah.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben olmuştum deviasyon ameliyatı. Ameliyat sonrası burnu tıkıyorlar pamuk gibi 1 şeyle.3-4 gün kalıyor burnunda. O sürede hiç 1 şeyin kokusunu tadını alamıyorsun. Çıkarınca sorun bitiyor. Geçmiş olsun şimdiden.

0|1
    0|0
    • Ameliyattan sonra nefes alma sorunu düzeldi mi peki? Benim asil sorun deviasyon nedeniyle nefes zorluğu. Ama olmuşken estetik de olayım dedim tabi

• Estetik olacağım için muhtemelen genel anestezi olacak.

• Bencede. Geçmiş olsun şimdiden

• Tampon çıkarılana kadar rahatsız ediyor sadece. Sonrasında şişlik oluyor 1 ay falan. Bir de sprey oluyor bir süre sıkmak için.

0|0
    0|0
  • olmadım

0|0
    0|0
  • ben hayatım da hiç ameliyat olmadım şizofren karınca. inşallah bundan sonra da olmam.

0|0
    0|0
  • Aids kapti burun ameliyatından sonra bir arkadasim..

0|0
    0|0
  • yakınımdan biliyorum ,

belli bir süre burnun şiş ve tamponlu geziceksin ,

yapılan kaliteye göre burnunun tam sağlığına kavuşması min. 2 ay max. 1 yıl gibi bir süre ortalama değerlerde

0|0
    0|0
  • Yok olmadim ama zor bir amelyat degil

0|0
    0|0
  • septum deviasyonu oldum estetik olmadım

0|0
    0|0
  • Yok hiç olmadım teyze

0|0
    0|0
  • Kendine çok dikkat etmen gerekecek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bende düşünüyorum eğrilik ve nefes sorunum var küçükkenki bir tartışmadan burnumun kendi yapısını kaybettim malesef.. Eğrilik olduğunu çevremdeki insanlar anlamasa bile ben ağrı ve kanamadan anlıyorum. Bir süre sosyal hayatım sekteye uğrayacak olması kötü olsa da birkaç gün sonrasına randevum var. Bu soruyla karşılaşmam çok iyi oldu, dezavantajlar ve süreleri hakkında detay yazarsanız çok mutlu olurum :)

0|0
    0|0
    • 13 ekimde ameliyat olacağım ben de. Doktorun söylediğine gire deviasyon gerçekten kolay bir ameliyat. Ama estetik daha bir zorlu. Bakalım ben de olduktan sonra göreceğim :)

• Teşekkürler yordum seni de :)

• Estağfurullah. İnşallah öncesi sonrası fotoğrafı da paylaşabilirim burda.

• Geçmişler olsun

0|0
    0|0
  • olmadım hiç:/

0|0
    0|0
  • yaaa günah yaaa sağlık için bir sıkıntı yoksa bu burun yaptıranların öteki tarafta vay haline... :(

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Ben değil ama ablam burnuna estetik yaptirmıstı 1 sene önce

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;